Opelclub Fórum
trhanie motoru
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
marek1512
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.04.2008
Príspevky: 1654
Bydlisko: UK

PríspevokZaslal: St Okt 17, 2012 9:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém môžeš mať práve v tom module, čo sa zasúva na sviečky. Má svoju životnosť a po nej sa porúča... U X18XE1 býva aj problém s ECU. Bordel urobí aj lambda sonda, čidlo teploty chladiacej kvapaliny a váha vzduchu. V tvojom prípade by som začal sviečkami a zapaľovacím modulom. Skús sa dohodnúť s niekým z fóra čo má tiež X18XE1 či ti modul na pár minút nepožičia.
_________________
Porsche 944 2.5 1988
VAUXHALL VECTRA B 1.8 16v 1999
Ford Focus 2.0 16v ZETEC 1998
ex - OPEL VECTRA B 1.6 16v 1998
ex - Škoda Favorit 1.3 1992
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Okt 18, 2012 1:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ako pisal marek.
sviecky sa menia preventivne, podla konstrukcie po 20t alebo 60t km

trhanie v nizkych otackach pri vacsom plyne je casto problem iskry - zapalenia zmesi.

comu celkom nerozumiem je, ze to robi len pri zahriatom motore ...
robi to trhanie aj pri plnom plyne ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kakarotto
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 05.04.2007
Príspevky: 38
Bydlisko: Nova Bana

PríspevokZaslal: Št Okt 25, 2012 8:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano robi to aj pri plnom plyne - skratka ked je motor zohriaty tak pokial udrzujem rychlost po rovine tak to ide OK ale ked zatazim motor co znamena ze pridam tak zacne trhat alebo ked idem do kopca tak tiez musim trochu zosliaponut plyn a trha to a je jedno ci tam pedal do polky alebo az na podlahu stale to robi ale pridem na 2000ot - napriklad dnes to bolo uz od cca 1800ot tak ako by do mna nabural nakladiak zozadu proste auto vystreli a ide uplne pekne...
zauimave je ze kolega ma opel astra 1.4 presny kod motora a typ neviem ale je to nejaka 97rv tak ma presne tento isty problem
neviete mi povedat kolko mnoze stat ten modul co sa nasuva na sviecky? a este mam jednu otazku prosimvas cital som tu na fore o nefunkcnej kostre vedenej s ECU do vahy vzduchu poradte mi prosim ako to mam odmerat a ktory to je kabel ja som vycital ze je to zlty kabel ja som ho dnes meral ale nemal som zapnuty kluc v zapalovani tak neviem ci som to meral spravne ale nenameral som uplne nic takze bud som to meral zle alebo ta kostra je fakt nefunkcna
_________________
VECTRA 1.8i 16v , 85kw , 1999
VECRTA 2.0i GL , 85kw , 1991
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kakarotto
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 05.04.2007
Príspevky: 38
Bydlisko: Nova Bana

PríspevokZaslal: Ut Okt 30, 2012 5:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem najst nikoho s okolia s takym otorom neviete o niekom kto ma x18xe1 najlepsie stredne slovensko rad by som tu listu vyskusal prehodit a vyskusal to.... kurnik nova lista stoji okolo 220e popripade ak by som ju kupoval viete mi odporucit znacku vyrobcu?
_________________
VECTRA 1.8i 16v , 85kw , 1999
VECRTA 2.0i GL , 85kw , 1991
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Okt 30, 2012 8:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vyskusaj odpojit vahu vzduchu a nastartovat tak studene auto.
mozno to bude jazdit divne, otazka je, ze ci to trhanie nezmizne.

potom druhy pokus. az ked budes mat motor zahriaty, vypni ho, odpoj vahu vzduchu a skus tak jazdit.

tie problemy len pri zahriatom motre by mohli suvisiet s riadiackou.

x18xe1 je asi v kazdej Vectre B po 1999 a v uplne kazdej Astra G.
taku listu ti niekedy pozicaju aj na vrakovisku
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kakarotto
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 05.04.2007
Príspevky: 38
Bydlisko: Nova Bana

PríspevokZaslal: St Okt 31, 2012 11:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

na druhu stranu to ze to od 2000 ot prestane mi skor pride ze uz je v niecom vacsi tlak alebo neviem co a uz to ide ok. Za chvilku idem vyskusat tu listu na sviecky som nasiel predsalen niekoho tak idem za nim prehodit pojazdit a uvidim potom dam vediet ci to bolo ono.
_________________
VECTRA 1.8i 16v , 85kw , 1999
VECRTA 2.0i GL , 85kw , 1991
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kakarotto
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 05.04.2007
Príspevky: 38
Bydlisko: Nova Bana

PríspevokZaslal: St Okt 31, 2012 3:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

takze konecne problem odstraneny robila to zapalovacia lista vyskusal a rovno som aj kupil pouzivanu za 40e auto ide ako med dakujem vsetkym za rady a dufam ze to pomoze niekomu dalsiemu
_________________
VECTRA 1.8i 16v , 85kw , 1999
VECRTA 2.0i GL , 85kw , 1991
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cikcikcik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.08.2012
Príspevky: 12
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Pi Dec 07, 2012 6:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte
Tak u mna je to tiez s tym skubanim za studena ako by to islo na tri valce ale ked prepnem hned aj za studena na plyn tak ziadne skubanie nie je a auto fici. Ked sa auto zahreje a prepnem na benzin tak skubanie necitim a auto ide ako besne. Takze sviecky rampu a ostatne veci by som asi nechal tak a hladal niekde inde napr. palivova sustava? poradi niekto Pal. filter som menil vcera.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Dec 08, 2012 3:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vstrekovače.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
cikcikcik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.08.2012
Príspevky: 12
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Pi Dec 14, 2012 6:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte. Tak som skusil pozriet sviecky - su ok, pozrel som sitko v nadrzi - ok, vycistil som skrtiacu klapku- ok, prekontroloval teda pozatlacal vsetky konektory na motore a stale nic. Kamarat mi poradil aby som si kupil aditivum na precistenie vstrekov. Kupil som a aplikoval podla navodu. Na druhy den som nastartoval tak na 25 krat a to som uz drzal starter kym to nanaskocilo. Takze som pre istotu isiel natankovat benzin asi 25 shell Vpower. Auto uz startuje lepsie ale to trhanie pocas jazdy stale trva. Vo vysokych otackach sa mi zda ze auto ide v poriadku. Vyblikal som len poruchy vstrekovacov ale to je normalne kedze mam aj splynovac. Kamos mi to dal na diagnostiku a okrem tych vstrekovacov tam ani on nic nenasiel. Ale diagnostika pri nastartovanom aute nam ukazovala ze lambda sonda dava tak okolo 4000mV a sem tam ta hodnota skoci tak na 50mV. Ma s tym niekto skusenosti ci to tak ma ukazovat a ak nie preco takyto stav RJ nevyhodnoti ako chybnu lambdu. Dakujem za rady co s tym.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Dec 14, 2012 7:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zle zapojený plyn, lambda pravdepodobne ok.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marosko031
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.09.2011
Príspevky: 59
Bydlisko: Palarikovo

PríspevokZaslal: Pi Dec 14, 2012 7:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,no neviem ci je porucha vstrekovacov normalna chyba ktoru ma diagnostika vypisovat....ja mam taktiez plyn a chyby nevypisuje ziadne...
_________________
Opel Vectra B facelift,1.6 16V LPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cikcikcik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.08.2012
Príspevky: 12
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Pi Dec 14, 2012 7:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

marosko031 Napísal:
Ahoj,no neviem ci je porucha vstrekovacov normalna chyba ktoru ma diagnostika vypisovat....ja mam taktiez plyn a chyby nevypisuje ziadne...


Na tom aute jazdim uz 2 roky a taky problem som nemal. Po prepnuti z benzinu na plyn my vzdy svieti kontrolka motora. Plyn mam pridavany do sania a nie na vstreky. Riadenie prepinania plynu mam na zaklade otacok, ak otacky stupnu nad 2000ot/min a trocha povolim plyn. pedal tak sa auto prepne na plyn. A pripominam ze aj ked za studena prepnem auto na plyn tak to skubanie tam neni. Objavi sa vzdy len na jazde na benzin. Dik za reakcie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
DJNorbee123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 16.11.2012
Príspevky: 19
Bydlisko: Vlčany

PríspevokZaslal: Št Feb 14, 2013 12:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte. mam Vectru C 1.6 16V (2003).

cca 7-8 mesiacov mavam taky problem, ze ked idem trocha rychlejsie (120-140 km/h) alebo ak mam vyssie otacky (okolo 3000-3500/min), tak pri brzdeni alebo pri radeni zacne auto trocha cukat.... pri volnobehu vysvitne cervena kontrolka tlak oleja a auto samo od seba zdochne!

minuly tyzden (8.2.) mi auto zacalo uz aj pri mensich otackach a mensej rychlosti (50-70 km/h) cukat!

siel som do servisu... technik mi povedal, ze je zly EGR ventil...vymenili mi ho za novy.

Auto islo ako ma, vsetko bolo OK.

Dnes som nan trocha sliapol na dialnici (120-130kmh), troska som ho prehnal..... no a ked som prisiel na benzinku hodil som neutral a zasa cervena kontrolka tlaku oleja... auto zdochlo....

uz si neviem rady preto sa obraciam na vas, ze ci neviete co by to asi mohlo byt....

Vopred vam dakujem.
_________________
Opel Vectra C 1.6 16V (2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.04.2009
Príspevky: 4321
Bydlisko: trstena

PríspevokZaslal: Št Feb 14, 2013 3:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

skus napichnut na diagnostiku najskor
_________________
Vectra C cierna
Vectra C modra ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group