Opelclub Fórum
tuning

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TUNING a STYLING - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
szimking@vipmail.hu
Anonymný





PríspevokZaslal: Ne Feb 19, 2006 6:01 pm    Predmet: tuning Odpovedať s citátom

Ahojte.Mam Vectru 2.2 benzin 147k, r.v. 2001. Chcel by som donho montovat sportovy vzduchovy filter,ale neviem, ako na to, aku znacku(chcem najlepsiu), a pocul som aj take veci, by mohlo srat elektriku.Poradte mi niekto.......Vdaka.Caute.
Návrat hore
jerryl
Prezidento
Prezidento


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 633
Bydlisko: Topoľčianky

PríspevokZaslal: Ne Feb 19, 2006 11:14 pm    Predmet: Re: tuning Odpovedať s citátom

szimking@vipmail.hu Napísal:
Ahojte.Mam Vectru 2.2 benzin 147k, r.v. 2001. Chcel by som donho montovat sportovy vzduchovy filter,ale neviem, ako na to, aku znacku(chcem najlepsiu), a pocul som aj take veci, by mohlo srat elektriku.Poradte mi niekto.......Vdaka.Caute.


Má to viac háčikov.Pokiaľ nemieniš niečo urobiť aj s výfukom,tak nečakaj nejakú veľkú zmenu vo výkone.Motor síce bude dýchať o niečo ľahšie,ale pokiaľ mu neumožníš aj lepší výdych,tak potom málo muziky z toho bude.
Čo sa týka filtrov,tak GREEN je celkom pohodový filter.Na cobra tuning si z nich vyberieš presne na mieru.
Ďalšia vec čo ešte vadí otvorenému filtru, je teplo motorového priestoru.Musíš mechanicky oddeliť priestor od sálavého tepla motora nejakou vhodnou prepážkou,aby si filter neťahal teplý vzduch od agregátu.Znižuje to výkon.
Ak ti teda môžem poradiť.Ak chceš otvorený filter,tak vyhoď aspom katalyzátor,bude to lahšie dýchať.A nakoniec máš aj menšiu spotrebu.Katalyzátor berie zhruba o 0,5litra viac.
Čo sa týka elektroniky,osobne som nepočul, že by niečo niekomu odišlo kvôli otvorenému nasávaniu.
Toť vsjo.Maj sa.
jerryl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Benny
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 590
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Feb 20, 2006 2:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No videl som niekde v casopise, uz neviem v akom, porovnavaci test asi 20 vzduchovych filtrov najznamejsich znaciek. podla grafov z toho najlepsie vysiel filter od japonskej firmy SIMOTA. Konkretne to bol SIMOTA HIGHPOWER AIRFILTER. Tak som trosku patral po nete a zistil som, ze je celkom slusny problem zohnat nieco od tejto firmy. Nejake Simoty maju v cechach, ale ten konkretny filter nie. A u nas???? radsej pomlcim..... musel by som zanadavat
_________________
Opel Astra F GSi 2.0 16v (C20XE)
Opel Rekord C Coupe r.v.1968 (19S)
Opel Senator B 3.0 24v DualRam (C30SE)
MB GLK 250 r.v.2011
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
jakub kosice
Anonymný





PríspevokZaslal: St Feb 22, 2006 8:54 pm    Predmet: Re: tuning Odpovedať s citátom

velmi velky suhlas s jerrylom klobuk dole majstre
Návrat hore
trojanhorse
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 13.02.2006
Príspevky: 8
Bydlisko: Sereď

PríspevokZaslal: Pi Feb 24, 2006 9:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono bude asi najprijateľnejšie zadovážiť si filter zn. Green. Kvalitatívne sú na tom veľmi dobre a dokonca aj cenovo sú vcelku vpohode. Akurát 23.2.2006 uviedli novú radu Wind. Cenovo sa vyrovná lacným ázijským ale kvalitatívne je niekde inde. A dajú sa v pohode zadovážiť aj v SR.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Sidewinder
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.03.2006
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ut Mar 28, 2006 8:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús http://www.greenfilter.sk alebo http://filter.tuning.sk
_________________
http://opel.tuning.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
yuri
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.04.2006
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Apr 07, 2006 3:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ak chces kvalitny filter tak mozes dat KN alebo Green.. ale urcite bude stacit aj KingDragon... kym cena Greenu je cca 4-5000 Sk tak Kingdragon cca do 2000...
KN robi aj komplet sady na konkretne motorfy v konkretnych autach...

Green je francuzka firma

KN je americka

s tym narastom vykonu je to otazne: len filtrom nedostanes nic... pamataj : NIC

katalizator nie vzdy mozes vyhodit, len ak nieje lambda sonda aj za nim ... ak je lambda aj za, tak sa ho ani nechytaj... nato aby si to mohol urobit, chod do firmy Maxmotorsport.. tam to vedia oklamat...

ale ani po tychto zmenach nebude ten narast taky velky, aby si si ho len nedomyslal... realne ho nepostrehnes.. nato by stupol z dajme tomu 100 PS na 150 potrebujes viac...

napriklad:
ladene sanie alebo 4 klapku - to robi napriklad firma DBILAS
Upravenu hlavu, ventily a ine sracky v hlave
ostre vacky - v 16 ventiloch su 2, na to pamatajme Smile)))
ladene vyfukove zvody
aspon nalestene ojnice - alebo kovane- este lepsie titanove Smile)
ak mas este stale prachy, tak mozes dat aj kovane piesty Smile))
a na koniec to vsetko musis zladit s RJ motora a to sa ti nepodari, a preto musis pouzit volneprogramovatelnu RJ.. a to si uz uplne bez penazi
a to neratam odlahcenie zotrvacniku a kovokeramicku spojku a upravene mekano, aby si sa vobec mohol hybat s tym autom Smile))

toto je vypocet uprav za cca 260.000,00 Sk

z toho vypliva ze daj tam ten filtrik a bud rad ze to trosku viac huci:-))

potom este mozes nasadit turbokit od firmy DBILAS a aj s montazou zaplatis len : 6140,00 EUR... ale zasa budes mat 260 PS Smile))
_________________
BMW F10, 2 x astra opc line 1,9 cdti ( jedna manual, jedna automat ) combo tour 1,7 dti a nakoniec : astra g 2,0 16 V s motorom C20XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin_cox
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 27.02.2008
Príspevky: 67
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St Feb 27, 2008 3:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna je najlepsi km 57i

http://www.knfilters.com/57i/57i-induction-kits.htm
skus si pozriet toto Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
tommyk999
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.03.2008
Príspevky: 421
Bydlisko: Oxford [Kosice]

PríspevokZaslal: Št Mar 20, 2008 2:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked uz tak si namotuj toto
http://www.knfilters.com/universal/apollo.htm
Podla testu z jedneho casopisu by si mal mat narast okolo
10 BHP
ALEBO si kup PIPERCROSS VIPER
http://www.thepipercrossshop.co.uk/inductionkits_about.asp
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rado.c
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.02.2007
Príspevky: 1282
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Mar 20, 2008 6:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

...aj tak si myslim, ze za tie 2 roky to uz vyriesil (kuk na datum prispevkov...)
_________________
Opel VECTRA B, 1.6i 16V - bejvávalo
-------------------------------------------
Opel ZAFIRA, 2.0DTI, 11/2002
-------------------------------------------
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi Mar 21, 2008 1:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo ale aspon mohol dať odpoved že ako to vyriešil bo aj ja dumám nad tým že dáko zvýšiť výkon mojej astričky
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TUNING a STYLING - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group