Opelclub Fórum
Vymena ziarovky H7 na Vectra B

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
nepto
Opelclub IT mozog
Opelclub IT mozog


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 92
Bydlisko: Šaľa

PríspevokZaslal: Št Feb 16, 2006 3:43 pm    Predmet: Vymena ziarovky H7 na Vectra B Odpovedať s citátom

Vypalili sa mi ziarovky, chcel som si ich vymenit, zistil som, ze to nie je take jednoduche ako som si myslel. Este stastie, ze som mal tento navod, ktory som ziskal tusim pred rokom z Opel Club Renbau. Pisem ho sem, snad sa niekomu zide Smile

Kód:

riwal on Pátek 11 bøezen 2005 - 08:59:06

2 Nepto: Pøi pohledu zepøedu auta nalevo je to                                         
v pohodì - je tam dost místa, ale napravo musí¹ vysunout smìrem nahoru                                         
kastlik s pojistkama a relátkama co je na baterce. Je to podlouhlá                                             
¹katule a sundá¹ jí vysunutím nahoru. Jinak ¾árovky jsou zaji¹tìny dvìna                                       
napru¾enejma drátama, je tam [nozobrazeno] vidìt, tak to musí¹ dìlat po                                       
hmatu. Hlavnì nesáhni na ¾árovku, jinak prakne a odpaøením mastnoty                                           
mù¾e zmatnit parabola. A¾ to bude¹ zaji¹»ovat zpátky tìma pru¾inama, tak                                       
si dej pozor na kablík a» ho má¹ správnì a ne pod pru¾inou. Hlavnì se                                         
nejdøív, ne¾ vyndá¹ prasklou ¾árovku koukni zak jsou tam ty pru¾iny                                           
zaji¹tìný, pomù¾e Ti to a¾ to bude¹ dávat zpátky.

_________________
Ondrej Jombik (Nepto)
Visit my homepage, review my recent CV or projects and give me some feedback.
Opel Vectra B 2.0 DTi 74kW 100HP X20-DTH (1999) foto
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
opeler
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.02.2006
Príspevky: 150

PríspevokZaslal: Pi Feb 17, 2006 7:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

a ešte ti poradim, že keď ti velmi často odchádzaju žiarovky, treba zapojiť seriovo diódu ( samo, že v správnej polarite) asi 6 - 10 Amperovu napr.: KY 710.)
_________________
Pripraviť sa. Pozor. Štart!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nepto
Opelclub IT mozog
Opelclub IT mozog


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 92
Bydlisko: Šaľa

PríspevokZaslal: So Feb 18, 2006 11:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

opeler Napísal:
a ešte ti poradim, že keď ti velmi často odchádzaju žiarovky, treba zapojiť seriovo diódu ( samo, že v správnej polarite) asi 6 - 10 Amperovu napr.: KY 710.)


No to je presne moj pridat. Vela jazdim, vzdy svietim, ale aj tak sa mi zda vela, ked mi kazda ziarovka odide 2x do roka. Na ceskych forach mi povedali raz davno, ze je to OK, ze sa tym nemam zatazovat a len kupovat ziarovky Smile

Rocne to je asi 50000 km co najazdim, to vychadza 15000 km na ziarovku, hm?
_________________
Ondrej Jombik (Nepto)
Visit my homepage, review my recent CV or projects and give me some feedback.
Opel Vectra B 2.0 DTi 74kW 100HP X20-DTH (1999) foto
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
romco
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.01.2007
Príspevky: 26
Bydlisko: Prievidza <> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Jan 16, 2007 2:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nepto Napísal:
opeler Napísal:
a ešte ti poradim, že keď ti velmi často odchádzaju žiarovky, treba zapojiť seriovo diódu ( samo, že v správnej polarite) asi 6 - 10 Amperovu napr.: KY 710.)


No to je presne moj pridat. Vela jazdim, vzdy svietim, ale aj tak sa mi zda vela, ked mi kazda ziarovka odide 2x do roka. Na ceskych forach mi povedali raz davno, ze je to OK, ze sa tym nemam zatazovat a len kupovat ziarovky Smile

Rocne to je asi 50000 km co najazdim, to vychadza 15000 km na ziarovku, hm?


Skús si vyrátať koľko to je hodín denne, alebo celkovo.
Podľa toho vieš, koľko Ti daná žiarovka vydrží.
A keďže to je 55W žiarovka, tak si myslím, že to je dosť 15000km na žiarovku a pri otrasoch a tak, čiže v poho.

Síce ako tak rátam, tak neviem, či je dosť 300 hodín na jednu žiarovku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jan 16, 2007 5:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som si niekedy začiatkom jesene kúpil Light And Day, tuším od Osramu. Mali by mať 300% životnosť oproti bežným žiarovkám. Zatial som ich však nenamontoval, čakám kým niektorá z terajších prdne, aby som vymenil obe, ale akosi sa im nechce do žiarovkového neba. Smile
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
nepto
Opelclub IT mozog
Opelclub IT mozog


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 92
Bydlisko: Šaľa

PríspevokZaslal: Ut Jan 16, 2007 5:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Ja som si niekedy začiatkom jesene kúpil Light And Day, tuším od Osramu. Mali by mať 300% životnosť oproti bežným žiarovkám. Zatial som ich však nenamontoval, čakám kým niektorá z terajších prdne, aby som vymenil obe, ale akosi sa im nechce do žiarovkového neba. Smile


Tak bud rad! Alebo prid vymenit mne Razz mne jedna odisla, tak som vymenil a este stastie, ze som spravil skoro, lebo hned nato odisla druha... KED sa dari TAK sa dari! Smile
_________________
Ondrej Jombik (Nepto)
Visit my homepage, review my recent CV or projects and give me some feedback.
Opel Vectra B 2.0 DTi 74kW 100HP X20-DTH (1999) foto
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jan 16, 2007 5:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj by som ti ich požičal, na dobu, kým mi niektorá neodíde, ale H4 by ti asi boli nanič. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dodo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.04.2007
Príspevky: 61
Bydlisko: Svätý Jur

PríspevokZaslal: St Apr 18, 2007 2:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď som si menil ja žiarovku o pol noci v Blave cez nočnú tak tiež to bolo zaujimavé a ešte aj tá kontrola polície tak to ma už dorazilo.Všetko som mu musel ukázať lebo by ma asi zbalil! Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nepto
Opelclub IT mozog
Opelclub IT mozog


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 92
Bydlisko: Šaľa

PríspevokZaslal: St Apr 18, 2007 5:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

dodo Napísal:
Keď som si menil ja žiarovku o pol noci v Blave cez nočnú tak tiež to bolo zaujimavé a ešte aj tá kontrola polície tak to ma už dorazilo.Všetko som mu musel ukázať lebo by ma asi zbalil! Shocked


Mal si mu ponuknut vstup do Opelclubu Smile

ved fizli maju nejake Astry alebo tak, takze by mohli chodit aj na zrazy, aj na tunning zrazy, aj na ilegalne preteky Mr. Green Mr. Green Mr. Green
_________________
Ondrej Jombik (Nepto)
Visit my homepage, review my recent CV or projects and give me some feedback.
Opel Vectra B 2.0 DTi 74kW 100HP X20-DTH (1999) foto
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group