Opelclub Fórum
DO-jedni dvere nezamykajú

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
krakatit
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 17.08.2008
Príspevky: 81
Bydlisko: ružomberok

PríspevokZaslal: Ut Mar 10, 2009 10:13 pm    Predmet: DO-jedni dvere nezamykajú Odpovedať s citátom

Pred pár týždňami mi prestalo zamykať zadné dvere na šoférovej strane-musel som zatláčať ten"čudlík" ručne a dosť ma to štvalo.Raz som sa musel vrátiť pár km na parkovisko kde som nechal auto ,tak ma to dohrialo a v jednu sobotu som sa do toho pustil.Zložil som "tapacír"(ani nechcite vedieť ako som si to užil) odlepil foliu-najskôr na zlej strane -samozrejme,našiel servo motorček a pekne si to pobzeral ,ale nič podozrivé som tam nezistil.Konektory sú s poistkou-povolený nebol -kable v poriadku,konektory na RJ v poriadku.Pomocou káblika som teda odskúšal motorček a cvakol-zrazu to začalo fungovať aj cez klúčik-prakticky som nezistil čo tomu bolo a tak som to zasa poskladal.Tá folia však už naspäť nechce lepiť ani za nič ,tak som ju tam zažehlil letnou žehličkou a potom to už bolo ako od matella-ako keby som to ani nerozobral.Najväčšia sranda a aj môj problém je však v tom že sa to zas pos... a nakolko neviem čo tomu vlastne bolo, tak rozoberať to bez nejakého plánu to nemá zmysel.Motorček môžem otestovať kablikom od baterky,impuls v pinoch konektora som skúšal zistiť pomocou diodovej skúšačky-jeden by mal byť hluchí jeden by mal bliknúť pri zamykani a další pri zamknutí-si myslím ,ale pokial si pamätám blikol my minimálne jeden ,ale auto ani neodomkne ani nezamkne. Zistiť či je chyba v RJ nemám šancu.Máte niekto nápad ako nájsť chybu??
    Ked som odobral kryty pri RJ tak som tam našiel koaxiál kabel s koncovkou a po kabli som prišiel k bočnému sklu-čomu slúžil ten kus umeliny s káblikom?

_________________
Opel ZAFIRA, 2.0DTI,2002
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Mar 11, 2009 12:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

to cudo na skle je senzor rozbitia.
to spravanie sa zamku je typicke pre Vectru B, kde je je zla zivotnost spinacov. ale mozno to postihlo aj teba
asi budes potrebovat vymenit zamok
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
krakatit
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 17.08.2008
Príspevky: 81
Bydlisko: ružomberok

PríspevokZaslal: St Mar 11, 2009 6:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To čudo ,ale nie je nikde zapojené-je tam zmotaný meter koaxiálu s koncovkou ale nič viac.Myslíš vymeniť servo motorček?
_________________
Opel ZAFIRA, 2.0DTI,2002
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Mar 11, 2009 7:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

krakatit Napísal:
To čudo ,ale nie je nikde zapojené-je tam zmotaný meter koaxiálu s koncovkou ale nič viac.Myslíš vymeniť servo motorček?


ano, myslim zamok, obsahujuci motorcek.

to cudo nie je na alarm. skor antena, ktovie k comu to bolo
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
drummer6
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.07.2008
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: St Júl 15, 2009 8:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes rano sa mi stalo ze mi jedny zadne dvere neotvorili. Neviem v com mohla byt chyba, ale vytiahol som konektor tzo zadnych dverí a zaclo to fungovat. Ked som to nasledne skusal tak sa mi asi vybila baterka v kluci, po chvili zacala fungovat. Takze vymenim baterku a uvidim....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fifo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 15.08.2007
Príspevky: 61
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Pi Nov 13, 2009 9:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo si prosim ta zistil s tým zamykaním. Ja mám ten istý problém
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
krakatit
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 17.08.2008
Príspevky: 81
Bydlisko: ružomberok

PríspevokZaslal: Ne Nov 15, 2009 8:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Opravil som si to,rozobral som obloženie dverí,vymontoval zámok,odvrtal jeden nit čo to znemožnoval rozobrať a po sústredenom študovaní princípu fungovania som odtial vybral jeden pliešok.
Už 5 mesiacov to ide bezchybne.Mám aj fotky ,ale sú také velké ako tá v úvode,musím ich nejak zmenšiť a spísať to. Napíš či si s tím niečo robil a či sa to opakuje-moja závada nemusí byť ako tvoja-viac info.
_________________
Opel ZAFIRA, 2.0DTI,2002
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fifo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 15.08.2007
Príspevky: 61
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Po Nov 16, 2009 7:29 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som to opravil. Nebolo treba ani dávať tapacír dolu.
V tom husom krku medzi dverami a stlpikom bol jeden drôt utrhnutý
a dva nalomené. Zaletoval som a zaizoloval a všetko šlape.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group