Opelclub Fórum
Kupit alebo ne???
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
aligatorbb
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.02.2009
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ne Feb 22, 2009 9:23 pm    Predmet: Kupit alebo ne??? Odpovedať s citátom

Ahojte...Nemate niekto skusenosti s F-kovymi astrami?Lebo by som chcel kupit 2.0 gsi...Myslite ze je to dobre rozhodnutie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Feb 22, 2009 10:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno áno, možno nie. Z toho, čo si napísal, múdri nie sme.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mathev
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.04.2007
Príspevky: 562
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..

PríspevokZaslal: Ne Feb 22, 2009 11:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to zavisi od toho v akom je stave to auto ktore ides kupit...

mam 2,0 GSI astru G kupena bola s najazdenymi 180K kilometrami rok vyroby 1998, auto je v poriadku a ten motor je zatial viacmenej bezporuchovy teraz ma nejako cez 220K ? nejsom si isty. minuly tyzden prezila "kupanie v snehu" a ide dalej ok.

kazdopadne mozes cakat ze predosly majitel tomu motoru mohol slusne davat zabrat lebo to boli najsilnejsie motory ake do toho isli cim sa jasne radili na post aut ktore boli asi najrychlejsie v globale opotrebovavanene (aspon to si myslim o GSI ckach Smile )

takze odo mna je zaver taky GSI je super ale musis kupit kus v dobrom stave lebo inak mozes s tym mat aj dost vela problemov.
_________________
Opel Astra F Classic - 2001, X16SZR, AngelEyes bluechrom, Altezza black, MAM - W2 BLACK 7,5x16, 205/40/16, Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, 130,3dB SPL
EX :Opel Astra G GSI X20XEV 2.0 16V 100kw , Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, Hella Xenony, Opc styling....
www.vojkanet.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Ne Feb 22, 2009 11:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

GSi ma 2 motory 8v a 16v, ten prvy ma 116PS a druhy 150 PS. Prvy je total bezproblemovy a ten druhy tiez nema nejake detske nemoci a poklada sa za jeden z najlepsich 2.0 motorov (4 valce 2 litre a 150koni je velmi pekne)... Motoru by som sa nebal, avsak pri tej silnejsej verzii by ta casom mohla cakat spojka a bud pripraveny na nejaku mensiu / vecsiu koroziu...inak paradne auto. ND v cene Felicie a auto je vo vsetkych smeroch 3x lepsie ako felicia... Ja by som to bral a este aj velmi rad najme 150konovu verziu Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aligatorbb
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.02.2009
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Po Feb 23, 2009 4:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem za vase nazory Very Happy som rad ze boli viac menej v tom pozitivnom smere Smile k tym motorom mal som na mysli tu 16v 150 konovku:D a co sa tyka tej spojky a takychto veci tak s tym jednoznacne ratam lebo s tym motorom sa bude este nieco robit Twisted Evil ....a este mam jednu otazku k podvozku...niekde som cital ze to nedrzi velmi dobre,je to pravda?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Po Feb 23, 2009 5:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

K podvozku ti viem povedat len tolko, ze ja mam cabrio a podvozok je mekky, velmi pohodlny ale naklana sa... GSi bude mat mozno trochu inak ladeny a snad bude tvrdsi treba vyskusat Wink Nie je to s nim take strasne no uz som videl vela lepsich podvozkov ..Keby nahodou nie nahodis sportove pruziny za 200Euro a mas Wink Takisto zadna vlecna naprava nie je dnes ziadnym etalonom neodtrhnutelnosti ale uvedom si kedy to auto vzniklo Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aligatorbb
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.02.2009
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Po Feb 23, 2009 9:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
K podvozku ti viem povedat len tolko, ze ja mam cabrio a podvozok je mekky, velmi pohodlny ale naklana sa... GSi bude mat mozno trochu inak ladeny a snad bude tvrdsi treba vyskusat Wink Nie je to s nim take strasne no uz som videl vela lepsich podvozkov ..Keby nahodou nie nahodis sportove pruziny za 200Euro a mas Wink Takisto zadna vlecna naprava nie je dnes ziadnym etalonom neodtrhnutelnosti ale uvedom si kedy to auto vzniklo Wink

mno jj dufajme ze to bude o nieco tvrdie:Dale ak nie tak budeme muset investnut do toho kusok:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palix
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.02.2008
Príspevky: 401
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 8:29 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak chceš super jazdné vlastnosti, tak kúp Focus Wink. Vraj má najlepší podvozok v triede. Ale to asi bude mimo rozpočet...
Ináč dám Ti jednu radu: Spočítaj si náklady, ktoré chceš investovať do toho auta - úprava motora, podvozka, údržba, tuning a pozri sa, či za to nezoženieš niečo novšie, lepšie. Podľa mňa je to lepšia cesta, ako sa babrať s starším autom...
To je môj názor. Určite sú aj ľudia, ktorí v tom majú záľubu a chcú mať výnimočné auto - neodsudzujem ich, ale moja rada je vyššie Wink
To novšie auto by mohlo byť spoľahlivejšie, bezpečnejšie s nižšími prevádzkovými nákladmi. A ak si raz založíš rodinu - možno aj tak pôjde to GSI z domu - kvôli spotrebe, manželke, priestoru, spoľahlivosti, veku...
Držím palce pri výbere spoľahlivého auta - trebárs aj GSI Very Happy
_________________
Opel Astra Classic 2, 1,4 Twinport, r.v. 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aligatorbb
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.02.2009
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 4:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

palix Napísal:
Ak chceš super jazdné vlastnosti, tak kúp Focus Wink. Vraj má najlepší podvozok v triede. Ale to asi bude mimo rozpočet...
Ináč dám Ti jednu radu: Spočítaj si náklady, ktoré chceš investovať do toho auta - úprava motora, podvozka, údržba, tuning a pozri sa, či za to nezoženieš niečo novšie, lepšie. Podľa mňa je to lepšia cesta, ako sa babrať s starším autom...
To je môj názor. Určite sú aj ľudia, ktorí v tom majú záľubu a chcú mať výnimočné auto - neodsudzujem ich, ale moja rada je vyššie Wink
To novšie auto by mohlo byť spoľahlivejšie, bezpečnejšie s nižšími prevádzkovými nákladmi. A ak si raz založíš rodinu - možno aj tak pôjde to GSI z domu - kvôli spotrebe, manželke, priestoru, spoľahlivosti, veku...
Držím palce pri výbere spoľahlivého auta - trebárs aj GSI Very Happy


dakujem dakujem:)ale k tej tvojej rade.....mno aj nad tym som rozmyslal tak ja ake kolvek auto si kupim tak s nim budem urcite nieco robit lebo malo ktore auto sa mi paci a bude podla mojich predstav v serii...mno samozrejme suu ale to skor ako supersporty:D..takze ja teraz hladam viacmenej auto s malou poruchovostou,nejakym lepsim motorom a za nejaku rozumnu cenu:DVery Happy:Dinak ak mate nejake typy kludne hodte ja budem len raaad...Dakujem vsetkym:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 4:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak chces super podvozok hlavne si nekupuj predny nahon Twisted Evil A co je u fordu RS tak to je u BMW obycajne 328i s lepsim podvozkom a technologiou vo vnutri auta..

A k tej rade no Astra F GSI je velmi specificke auto a ma este nepriskrteny motor takze volba je vynikajuca, zobral by som ju radsej ako astru G 2.0 16v za predpokladu ze by boli v rovnakom stave, len treba najst taku malo skorodovanu nestuzingovanu Very Happy

inak pozri toto Wink
http://www.youtube.com/watch?v=XBFqBygmUZg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=FMuJC_eZfGo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aligatorbb
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.02.2009
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 4:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
Ak chces super podvozok hlavne si nekupuj predny nahon Twisted Evil A co je u fordu RS tak to je u BMW obycajne 328i s lepsim podvozkom a technologiou vo vnutri auta..

A k tej rade no Astra F GSI je velmi specificke auto a ma este nepriskrteny motor takze volba je vynikajuca, zobral by som ju radsej ako astru G 2.0 16v za predpokladu ze by boli v rovnakom stave, len treba najst taku malo skorodovanu nestuzingovanu Very Happy

inak pozri toto Wink
http://www.youtube.com/watch?v=XBFqBygmUZg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=FMuJC_eZfGo


no to co ten GSi motor dokaze tom som vedel,nejake videa som na YT kukal ale to prve som tam nenasiel:(...a ktym podvozkom...je mi jasne ze kazdy seriiovy podvozok casom nebude stacik ak pojde aj vykon motora hore.Ale preto som sa nan pytal lebo som vedel co dokaze ten motor a nerad by som sa niekde prevratil:D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 4:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Preco by si sa mal prevratit hadam vies odhadnut kde su hranice podvozku Wink To musis citit Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aligatorbb
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.02.2009
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut Feb 24, 2009 9:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
Preco by si sa mal prevratit hadam vies odhadnut kde su hranice podvozku Wink To musis citit Twisted Evil

mno sak hej ale moze sa stat Twisted Evil este sa k slabemu podvozku pridaju slabe brdy a je to tam:D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palix
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.02.2008
Príspevky: 401
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: St Feb 25, 2009 7:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To BMW je dobrá voľba Wink. Samozrejme uznávam, že keď chceš upravovať, tak aj do novšieho a drahšieho auta by šli peniaze. Ale zas musia tu byť aj ľudia, ktorí si to auto nejako upravia - ináč by boli cesty menej zaujímavé Wink.
A čo neajké Audi 4x4? Tu by moholi byť slušné jazdné vlastnosti, len za porovnateľné peniaze, ako Astra GSI bude asi v horšom stave.
_________________
Opel Astra Classic 2, 1,4 Twinport, r.v. 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: St Feb 25, 2009 1:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak chceš to GSi, tak Ti poradím moju Corsu GSi, r.v. 2001, motor 1,8 16V v základe 92 kW/125 koní, čo je na auto s hmotnosťou jednej tony krása Smile . To autíčko je mimoriadne živé a rýchle, spolľahlivé a myslim si, že veľmi pekné. Mám ho na predaj, pretože potrebujem niečo väčšie. Inak je to moja srdcovka. Na auto tejto kategórie má veľmi slušnú výbavu, výborné jazdné vlastnosti, super podvozok už v sérii a ponáhaš s tým nie jeden Passat Cool Very Happy
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Feb 25, 2009 2:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

palix Napísal:
A čo neajké Audi 4x4? Tu by moholi byť slušné jazdné vlastnosti, len za porovnateľné peniaze, ako Astra GSI bude asi v horšom stave.


Podla mojho nazoru su Audi z 90tych rokov neznicitelne, tie auta budu jazdit pokym ich niekto nerozbije. Uplne vsetko je tam riesene jednoducho mechanicky (malo elektriky) , pozink netreba komentovat tie kasne proste nehrdzaveju, 4x4 je klasicky torsen staci vymenit olej v diferaku a ides dalej, das tam podvozok sachs a mas nekompromisne a zabavne auto.. A este k tomu maju krasny dravy dizajn, Take audi 90/coupe kupis za 60 000Sk, 30 do neho vrazis a to mas komplet podovozok, rozvody s velkou rezervou na neocakavane poruchy...

Len aky motor Very Happy velmi sa mi pacil 2.3 20v v kombinacii s kratkou prevodovkou neskutocna zabava a to auto malo gule, ked sa drzal nad 4000otacok neskutocne nieco Twisted Evil Len na bezne jazdenie je 12l/100km vela... 2.8 V6 12v to bol taky "lenoch" zvuk pekny ale chybalo mu kopnutie od 4000otacok no stara koncepcia , 2.3 10v pekny zvuk a drziak ale spotreba tiez okolo 12l, 2.0 to uz je klasika slabucky motor ... Na bezne jazdenie to zerie vela Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aligatorbb
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.02.2009
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: St Feb 25, 2009 8:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dulo Napísal:
Ak chceš to GSi, tak Ti poradím moju Corsu GSi, r.v. 2001, motor 1,8 16V v základe 92 kW/125 koní, čo je na auto s hmotnosťou jednej tony krása Smile . To autíčko je mimoriadne živé a rýchle, spolľahlivé a myslim si, že veľmi pekné. Mám ho na predaj, pretože potrebujem niečo väčšie. Inak je to moja srdcovka. Na auto tejto kategórie má veľmi slušnú výbavu, výborné jazdné vlastnosti, super podvozok už v sérii a ponáhaš s tým nie jeden Passat Cool Very Happy

a za kolko to davas?zatial len tak orientacne:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aligatorbb
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.02.2009
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: St Feb 25, 2009 8:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
palix Napísal:
A čo neajké Audi 4x4? Tu by moholi byť slušné jazdné vlastnosti, len za porovnateľné peniaze, ako Astra GSI bude asi v horšom stave.


Podla mojho nazoru su Audi z 90tych rokov neznicitelne, tie auta budu jazdit pokym ich niekto nerozbije. Uplne vsetko je tam riesene jednoducho mechanicky (malo elektriky) , pozink netreba komentovat tie kasne proste nehrdzaveju, 4x4 je klasicky torsen staci vymenit olej v diferaku a ides dalej, das tam podvozok sachs a mas nekompromisne a zabavne auto.. A este k tomu maju krasny dravy dizajn, Take audi 90/coupe kupis za 60 000Sk, 30 do neho vrazis a to mas komplet podovozok, rozvody s velkou rezervou na neocakavane poruchy...

Len aky motor Very Happy velmi sa mi pacil 2.3 20v v kombinacii s kratkou prevodovkou neskutocna zabava a to auto malo gule, ked sa drzal nad 4000otacok neskutocne nieco Twisted Evil Len na bezne jazdenie je 12l/100km vela... 2.8 V6 12v to bol taky "lenoch" zvuk pekny ale chybalo mu kopnutie od 4000otacok no stara koncepcia , 2.3 10v pekny zvuk a drziak ale spotreba tiez okolo 12l, 2.0 to uz je klasika slabucky motor ... Na bezne jazdenie to zerie vela Very Happy

no tych 12l to uz zacina byt vela...ale zase vacsina auto co ide aj zere...s tym velmi toho nenarobim:(
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palix
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.02.2008
Príspevky: 401
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Št Feb 26, 2009 6:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak Audi - ale nejaký nafťák Wink. Ten by mohol prijateľne žrať aj ísť...
_________________
Opel Astra Classic 2, 1,4 Twinport, r.v. 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Št Feb 26, 2009 1:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jazdeny naftak je vzdy loteria Rolling Eyes a cim starsi tym vecsia, jediny naftak ktoreho by som sa nebal je 1.9TDi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group