Opelclub Fórum
Súrne - štartér !!!!!!!!!!!
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> KADETT - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Milan_123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.02.2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 5:57 pm    Predmet: Súrne - štartér !!!!!!!!!!! Odpovedať s citátom

Neviem čo sa deje s tým mojím kadetom no nepáči sa mi to.

nejde mi pretočiť motorom aby som naštartoval. Keď roztlačia, tak naskočí. No ked vypnem a opeť chcem zapnuť, tak ani neroztoči, len mi cvakne štartérom.
Chyba je v štartéry, alebo aspoň kábel k nemu.

Problém je v tom, že som bol pod autom a nič také ako štartér som nenašiel. Síce som mal auto na ručnom zdvihaku, ale aj tak nič, čo by sa podobalo na štartér. Nie som až taký expert na motory.

Ľudia, kde na 1,7 diesly motore mám hľadať štartér, ako vypadá a čo by mu asi tak mohlo byť?

Je to dosť súrne, bo bez auta to nejde!!!!!

Ďakujem za akúkoľvek radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dizel
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 7:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

serus starter je hned pod vyfukovym zvodom, drzi na 2 srobach , inac idu k nemu kable hned od baterky ked pojdes po nich najdes ho urcite .. mne robilo neco podobneho ked som siel nastartovat iba to cvaklo a stahovalo mi to kontolky , chyba bola v kostovom kabli , natiahol som novy priamo od baterky a upevnil som ho zozadu startera... a bolo po probleme , myslim ze to bude v tom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 7:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

predpokladam ze mas Kadett E ze? cize starter musis hladat na lavej strane auta na bloku motora kde je spojeny s prevodovkou. Pravdepodobne to bude na strane bloku motora ktory je blizsie ku kabine vodica.musi byt hned nad olejovou vanou
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Milan_123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.02.2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 7:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dikes.

Do elektriky moc nevidím, čo viem, tak mám od - medený kábel o karosériu a odtial na blok.

To čo ty vravíš je natiahnuť novú kábel od štartéra na - baterky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.02.2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 7:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Manta Napísal:
predpokladam ze mas Kadett E ze? cize starter musis hladat na lavej strane auta na bloku motora kde je spojeny s prevodovkou. Pravdepodobne to bude na strane bloku motora ktory je blizsie ku kabine vodica.musi byt hned nad olejovou vanou


tak tak, Kadett E 1,7 Diesel.

Dúfam, že to dám do poriadku, auto potrebujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.02.2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 7:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dizel Napísal:
serus starter je hned pod vyfukovym zvodom, drzi na 2 srobach , inac idu k nemu kable hned od baterky ked pojdes po nich najdes ho urcite .. mne robilo neco podobneho ked som siel nastartovat iba to cvaklo a stahovalo mi to kontolky , chyba bola v kostovom kabli , natiahol som novy priamo od baterky a upevnil som ho zozadu startera... a bolo po probleme , myslim ze to bude v tom.


Nepopísal by si mi to trochu detailnejšie - nech to je pre mňa jednoduchšie?

Som skôr taký Kutyil s.r.o. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dizel
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 7:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mam asconu 1,6D motor je totozny s kadettom 1,6D starter mam hned pod vyfukom ako ide z motora , ten kabel som dal hned na ten co ide do minusu baterky taky ten hruby medeny a upevnil som ho zozadu startera co su tie 2 sroby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 7:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dizel Napísal:
mam asconu 1,6D motor je totozny s kadettom 1,6D starter mam hned pod vyfukom ako ide z motora , ten kabel som dal hned na ten co ide do minusu baterky taky ten hruby medeny a upevnil som ho zozadu startera co su tie 2 sroby.


odfot mu to a posli mu fotku, myslim si ze to skor potom najde ak vobec netusi kde to je Wink
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 8:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Milan_123 Napísal:
Dizel Napísal:
serus starter je hned pod vyfukovym zvodom, drzi na 2 srobach , inac idu k nemu kable hned od baterky ked pojdes po nich najdes ho urcite .. mne robilo neco podobneho ked som siel nastartovat iba to cvaklo a stahovalo mi to kontolky , chyba bola v kostovom kabli , natiahol som novy priamo od baterky a upevnil som ho zozadu startera... a bolo po probleme , myslim ze to bude v tom.


Nepopísal by si mi to trochu detailnejšie - nech to je pre mňa jednoduchšie?

Som skôr taký Kutyil s.r.o. Smile


najjednoduchsie je ak najdes na baterke + ovy kontakt a pojdes po hrubom cervenom kably dole a on ta povedie k starteru.
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Dizel
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 8:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to by som aj spravil neviem ako sa sem vkladaju fotky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 8:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dizel Napísal:
to by som aj spravil neviem ako sa sem vkladaju fotky...


tak mi ju posli na piovarci@opelmanta.sk a ja ju vlozim.
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Milan_123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.02.2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 8:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi ďakujem.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 8:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom


_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Dizel
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 8:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dik za spolupracu , napis ci mas taky isty motor mal by to byt na 98% 1,7D kadett..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.02.2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 8:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No trochu ho mám odlišný.

veko na nalievanie oleja do hlavy mám naľavo - na fotke napravo ale vypadá byť rovnaký....

Dúfam že to dám do kopy s tým štartérom, nech môžem opeť behať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dizel
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Št Feb 19, 2009 8:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja si myslim ze ten starter bude tam kde som spominal ale musis ho vymontovat von inac tam nic nenapozeras. drzi iba na 2 srobach 17a 19 kluc , ked ho budes mat vonku skontroluj vsetky kable ci su ok , priloz ho nejakou castou kde na nom nieje farba o minus na baterke a nech niekdo druhy ide skusit nastartovat ak ti ho vysunie bude to jednoznacne v tej kostre chyba . alebo ked nieste dvaja staci len ked ho polozis o ulozenie tlmica a pojdes to skusit nakopnut proste len aby mal dobru kostru.. ak ani to nepomoze zameral by som sa na uhliky a cievku startera ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.02.2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Pi Feb 20, 2009 10:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nazdar.

Takže štartér je vonku, dlhšie to trvalo, zlý prístup pri odmontovavaní držiaka a nejakého kusa plechu - asi proti teplote z výfuku. Odšroboval som obe svorky zo štartéra a vytiahol ho vonku.

takže čo mám robiť ďalej. Budem na to asi sám - ako dať ten štartér ku baterke, aby som si otestoval, či vysúva a točí? Myslím čo pripojiť o +ku a čo o -ku na baterii.

Tie 2 káble (hrubý červený a tenší červený) za spájajú v svorke - mám pocit že je trochu rozleptaný od tepla.

Ak som ťa správne pochopil tak od -ka na batérii odporúčaš natialnuť dodatočne kábel a upevniť ho o skrutku, ktorou pritiahnem štartér o blok zo strany štartéra. Je to tak?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.02.2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Pi Feb 20, 2009 10:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by bolo treba, môžem zajtra ráno spraviť nejaké foto a poslať na e-mail. Opýsať jedná vec, vidieť foto druhá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dizel
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Pi Feb 20, 2009 10:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim , ten rozleptany kabel by si mal aspon prelepit paskou ked to uz mas vonku predsa .... najprv nic neprepajaj vsetko nehaj tak ako to je pozapajane len poloz ten starter o napr.ako mas ulozenie tlmica a chod skusit pretocit motorom ak to bude v tej kostre tak pekne uvidis ako ti ho vysunie a roztoci.. potom ho skus polozit na nejaku gumu alebo to je jedno proste nieco nevodive , ked pojdes pretocit motorom a nic to nebude robit tak to mas iste ze to je v tej kostre, co sa tyka toho kablu tak som ho upevnil zozadu startera co mas tie 2 sroby co drzia cely starter v kope su na 8 kluc tusim, tak na jednu som dal velku podlozku capol tam kabel dal dalsiu podlozku nan a poriadne to stiahol dokopy , este som sa ujistil ze tam drzi tak jak ma zlozil to dokopy a dodnes starter slape bez problemu. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Feb 20, 2009 11:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tie kable boli mozno rozleptane preto, lebo je tam nalomeny kabel, alebo z ineho dovodu zvyseny odpor - zly kontakt. potom sa take miesto brutalne hreje. takze oprav toto - najdi pricinu
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> KADETT - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group