Opelclub Fórum
Astra H Caravan 1,9 CDTi-kúpa
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
matobp
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.04.2009
Príspevky: 15
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Št Apr 23, 2009 3:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

88kW ma variabilnu geometriu...moderne diesle ju maju asi vsetky...je to motor 1,9jtd multijet-8V v podstate od fiatu
_________________
opel astra H-1,9 CDTI-88kW/120ps-2008

opel frontera-3,2-V6-151kW/205ps-1999
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
astradriver
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 29.03.2008
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: Pi Apr 24, 2009 7:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

sorry, mal som zle informacie (prekvapivo od predajcu). Teraz som to pozrel a hlavny rozdiel spocivat v hlave, slabsia verzia pouziva 2 ventily na valec silnejsia 4.
_________________
Vectra C (2006) Z19DTH
Vectra C Caravan (2008) Z19DTH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kesi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.09.2008
Príspevky: 4865
Bydlisko: EHMK :-)

PríspevokZaslal: So Apr 25, 2009 9:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

matobp Napísal:
88kW ma variabilnu geometriu...moderne diesle ju maju asi vsetky...je to motor 1,9jtd multijet-8V v podstate od fiatu

Nie od fiatu je to spoločný vývoj vo firme Fiat-GM Powertrain
_________________
Astra F 1,4 Caravan
Astra H GTC 1,9 (110 kw)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pepcco146
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 25.06.2009
Príspevky: 51
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ut Aug 04, 2009 9:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, sú aj 16 ventilové aj 8 ventilové 1,9 CDTi 88 kW!!!!!!!!!!! Poznať to podľa toho, či je nalievacie hrdlo na olej na ľavej strane alebo na pravej strane motora! 16V má nalievacie hrdlo na pravej strane a 8V na ľavej strane! Inač 88 kW a 110 kW je úplne rovnaký motor, len 110 kW je upravený riadiacou jednotkou!!!!! Inač čo som počul od viacerích ľudí, tak 88 kW je spoľahlivejší, lebo motor bol stavaný na výkon 88kW! Najspoľahlivejší motor z týchto je aj tak 1,9 CDTi 88 kW 8V.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: Ut Aug 04, 2009 9:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... tak s tym treba len suhlasit ( mozno preto, ze tento motor mam aj ja Smile )
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RASTY
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 07.04.2006
Príspevky: 225
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: St Sep 02, 2009 10:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pridám aj ja niečo kolegovia...

Tak isto máme doma Opla s motorom 1,9 CDTi 110KW, 6 kvalt manuál.
Je to Vectra GTS,r.v. 04 najazdených tuším 170 tisic.. či reálnych to neviem, ani sa o to nestarám.
Máme ju od apríla, hneď po dvoch týždňoch odišiel alternátor-klasika, čo so mal možnosť čítať tak nie sme jediní.. oprava okolo 200eur vlastne to bola výmena za repas.

Potom sa hneď len pre istotu menili komplet rozvody aj vodná pumpa, kedže nebola k tomu serviska...tam som bol s cenou celkom spokojný, aj s prácou to vyšlo na 270 eur

Auto okrem týchto vecí zatiaľ šlape dobre, kamarát dotiahol jednotkovú oktávku RS z nemecka tak sme sa trošku ponaťahovali na dlhej rovnejšej ceste,
Držal som sa ho skoro stále, až pri rýchlosti okolo 170- 180 km/h sa trošku vzdaľoval....a tá oktávka má tuším 180 koní...ale je to benzín, takže to točil..a vo vysokých otáčkach už bola vo svojom živle.. Smile

Ďalej čo som zistil na vectre, tak zadné tlmiče sú zrejme v háji,,, strašne kolíše zadok... tak ešte tam musím zainvestovať...

Výbava je solídna... koža - fakt veľmi zachovalá,- perforovaná, a bez oderov, klíma dvojzónka, 17 -origo elektróny, rádio na 4 CD, tempomat, abs, esp- dá sa aj vypnúť na palubovke, výhrev sedačiek, 6- airbagov, stmavovacie spätné zrkadlá, daždový senzor, komplet v elektrike, okrem sedačiek...
a čo ma štve najviac je, že nemá xenóny, mali sme B-ečkovú vectru r.v. 2001 a tá xenóny mala.. Sad a tie pofidérne montážne sady tam pchať nechcem...

GTS sme kupovali na svk v bazáre v apríli 09 za 8000eur, pôvod je rakúsko, lebo som ešte zlepoval nálepky zo skla a zadného kufra... ale medzitým už na nej niekto jazdil aj na svk...

a čo ma teší najviac je spotreba,,, dlhodobá 5,8- 5,9... stále to preskakuje medzi týmito dvoma hodnotami.

AK to zhrniem tak auto je raketa!!! a to doslova, z 2,0 dti som presadol do 1,9 cdti a rozdiel v koňoch je rovných 50! a tie Vám poviem, že cítiť JE!!! Auto ťahá ako blázon už odspodu, pakticky sa na cestách pohrám s bežne dostupnými autami... napr. aj od VW s motorom 103kw .... a netreba zabúdať na tú suprovú spotrebu...

Aj keď sme už do toho auta nejaké tie peniaze dali, stále si myslím že to auto stojí za to, a verím len že tak ako šlape bude šlapať aj nadalej... Smile
_________________
1. Vectra C GTS 1,9 CDTI Z 19 DTH, 110 kw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kesi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.09.2008
Príspevky: 4865
Bydlisko: EHMK :-)

PríspevokZaslal: Št Sep 03, 2009 9:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nech slúži aj ďalej Laughing Laughing
_________________
Astra F 1,4 Caravan
Astra H GTC 1,9 (110 kw)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group