Opelclub Fórum
právo na dôkaz
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Spohrelt
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 28.09.2008
Príspevky: 1595
Bydlisko: Sered

PríspevokZaslal: St Mar 11, 2009 7:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna je vzdy lepsie, aj po financnej stranke skusit sa s policajtami dohodnut hned na mieste Smile
_________________
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Aug 30, 2011 5:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak čo, je to dôkaz, keď Dräger ukáže nejaké číslo >0?
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010010102

5% hladina spoľahlivosti.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
red baron
Anonymný





PríspevokZaslal: Ut Aug 30, 2011 6:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

chlapci , zabúdate na toleranciu presnosti aj radara aj tachometra ....

osobne viem že mi pokazuje o 5 km viacej než idem .... takže , myslím si že prekročenie do 10 km/h sa nepokutuje ..... iba ústne pokarhanie ....
Návrat hore
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: Ut Aug 30, 2011 6:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

co mam poslednu info priamo od policajta tak mali radar nastaveny na 104Km/h-nad tuto rychlost zastavovli auta.to znamena ze boli zamerany na auta ktore idu fakt o nieco rychlejsie.mne by to na tachaci uz ukazovalo cca 110.a to je uz o 20Km/h viac ako je predpísane i ked 90-tacho nie je skutocnych 90(samozrejme pri dobre nastavenom tachometri)
_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Aug 30, 2011 6:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, či som to tu už spomínal alebo nie, ale minule som sa strašne ponáhľal niekam von z mesta.
Na obchvate som predbiehal kolónu áut, bolo mi to podozrivé, ľavý pruh voľný a všetci šli 90.
Potom som pochopil, na čele kolóny Passat s fóliami.
Tak som tempomat nastavil na 95 a pomaličky som sa dostal dopredu, fakt som si nemohol dovoliť sa zdržovať.
Keď som bol takých 150m vpredu, už som potom pridal a šiel normálne.
Sú to pekní srabi tí vodiči, že?
Keď nie je policajt nablízku jazdia rýchlo, ale keď ide do tuhého stratia odvahu.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: Ut Aug 30, 2011 6:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

presne tak to robím aj ja ked su predomnou alebo dobehnem policajne auto. ale bez tempomatu.a pomaličky sa im vzdalujem a potom sa ide Cool
_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Aug 30, 2011 7:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tomu hovorím proste "flexibilná jazda"
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut Aug 30, 2011 10:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kajo, to slovné spojenie je dokonalé Smile Very Happy

chlapci takto. BEŽNÁ odchýlka tachometra osobných áut je približne tých 10%(možno nejaké tie desatinky hore dole). kľudne si to pozrite na dobre fungujúcich radaroch v dedinách alebo na GPS. ale to už vieme, že? Smile
takže, ak je mimo mesta 90tka, môžem ísť teda 99km/hod bez toho, aby som musel mať strach, že ma zastaví hliadka, čo i len na slovný dohovor.
a pozeral som v sobotu sadzobník pokút, tak v dedine sa pokutuje až pri prekročení povolenej rýchlosti o 6km/hod, teda 50+10%+6=61km/hod, čo je nejakých 60km/hod čo môžem ísť v meste a ešte to nie je na pokutu, no zastavenie sa konať môže s nejakým pokarhaním.
mimo mesta sa pokutuje pri prekročení povolenej rýchlosti až o 11km/hod, čiže 90+10%+11= 110km/hod, čiže si to môžem sypať kľudne po okreskách 105, ako chodievam a som za vodou Smile
na diaľnici už vychádzajú zaujímavé čísla. teda 130+10%+11=154km/hod. len, tak si povedzme. koľko je na slovensku áut, ktoré si môžu dovoliť ísť 150km/hod po diaľnici a nezožere ich to zaživa. ja na astre nie. ak by sme nemali tu na liptove také kopce, tak by som chodil pri 105ťke po diaľnici za 5litrov. Cool no pri 150tke to pluje už nejakých 11l/100km. čiže, asi sa budem držať normálnych rýchlostí, lebo sa mi to neoplatí pri pomere rýchlosť/čas: financie.

dušan, neviem či si to správne pochopil. možno fakt chytali takých pretekárov, lebo ak by brali všetkých zaradom, tak im tie najväčšie ryby utečú, alebo prejazdia viac benzínu ako vyzbierajú peňazí. ja som príkladom. v martine brali všetko a keď preletel asi 75 na Q7, tak vtedy bol radar otočený a všetci policajti spisovali pokuty.

EDIT: PRIDAL SOM 2 SLOVA DO PRVEJ VETY
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012


Naposledy upravil f_fabregas4 dňa Št Sep 01, 2011 12:40 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: Ut Aug 30, 2011 10:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pochopil som dobre.tych co isli skutocne menej-nie to co ti ukazuje tvoj tachometer ale to co ukazuje im radar- ako 104 tych nechali tak a braly len tych ostatnych.mame tam namerali 107 a policajt jej povedal ze maju radar nastaveny na 104.takze rychlost prekrocila tak ci tak ale o 3 km/h menej a neplati pokutu.
_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: Ut Aug 30, 2011 10:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vsade toleruju plus 10 tacho......len nemci su haklivy na zonu 30 okolo skoly na nemeckej dialnici dokonca plus 20
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferooo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.10.2010
Príspevky: 597
Bydlisko: Pov.Bystrica

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 7:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
v dedine sa pokutuje až pri prekročení povolenej rýchlosti o 6km/hod, teda 50+10%+6=61km/hod, čo je nejakých 60km/hod čo môžem ísť v meste a ešte to nie je na pokutu, no zastavenie sa konať môže s nejakým pokarhaním.
mimo mesta sa pokutuje pri prekročení povolenej rýchlosti až o 11km/hod, čiže 90+10%+11= 110km/hod, čiže si to môžem sypať kľudne po okreskách 105, ako chodievam a som za vodou Smile
na diaľnici už vychádzajú zaujímavé čísla. teda 130+10%+11=154km/hod.


tieto vypocty su skutocne pravda? Shocked
nie je to len tak, ze vsade mozes ist do cca 10% viac bez pokuty?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 9:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... len krutim hlavou odkial zobral f_fabregas4 tie vypocty. 10 % z 50 je 5, teda do 55 km/h ( 50 + 5 ) by ta nemali pokutovat ( ide o zohladnenie nepresnosti tachometra a pripadne aj radara ).

Ani sadzobnik ako podzakonna norma nemoze byt v rozpore so zakonom ( a prekrocnie rychlosti co i len o 1 km/h je porusenie zakona ). Aj ked to co pisal macil znie logicky, nemyslim, ze by to tak funfovalo v praxi. A hlavne nie v obci ( to by uz bolo 20% prekrocenie rychlosti ). Preto si myslim, ze pri prekroceni rychlosti do 10 km/h by mohli davat pokuty do 50 €. Ale kedze v nariadeni maju uvedene to co pisal macil a policajti mozu konat len to co maju "dovolenene a napisane", moze ist o uradnicku chybu alebo pravnu medzeru. Ale to je len moja uvaha.
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 9:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Veru, mne sa to tiež moc nezdá.
Napr. na VW mám tachometer presný na chlp.
Ukazuje 50, aj GPS ukazuje 50.
Ukazuje 100, idem 100.

Na Omege je to tak, že tacho ukazuje 50, idem 48.
Tacho 100, idem 96.
Tacho 145, idem 139.

Ale na Fiate Dobló to bolo tak, že tacho 150 a GPS 125.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 9:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie som si istý, či ešte platí to, čo som napísal pred vyše 2 a pol rokom. Odvtedy už bolo, tuším, prijatých pár noviel. Nesledoval som to už tak podrobne. Jazdím podľa predpisov. Yellow_Colorz_PDT_06
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 9:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Fabre tam pravdepodobne pripocital odchylku tacho u svojho auta + rezervu policajtov. No odchylka je u kazdeho auta ina, zalezi na kolesach atd. Toto si je treba osefovat.
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Aug 31, 2011 9:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď teraz kvôli fabremu zaplatím pokutu, pošlem mu faktúru Smile
Alebo sa rovno pred policajtom vyhovorím na neho - fabre povedali a čo fabre povedia, to platí.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Št Sep 01, 2011 12:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no hej, tak som to myslel Smile lubec sa už za deň naučil žiť na mojej vlne Very Happy
šak v podstate, nech má každý akúkoľvek odchýlku na tachometri, tak stále pôjdeme vedľa seba rovnakou reálnou rýchlosťou, hoc mne bude ukazovať 142, kajovi cca 130, na omege 136 atď atď

kto nevie akú má odchýlku, tak si zapnite GPS. proste, nie som si na milión percent istý, že je to tak. lenže, po ceste do bardejova som mal aspoň 3x možnosť si to overiť. po obchvate v Prešove smer KE sme šli DULO- 60 a JA- 58. NIČ Exclamation po výjdení z PO(N. Šebastová, Kapušany) som šiel 105 a celá rada aut tak isto a nič. Pred braniskom 88 a nič.
myšiaqa som sa pýtal ako to vlastne je. oni merajú reálnu rýchlosť, teda čo ukazuje aj GPS. ak je to tak, potom prekročenie o 6kmh resp. o 11kmh, ako som písal je vážne tak.
a ešte jedna vec. v martine som dostal 30eur pokutu. šiel som na 50tke 68kmh. ak mi niekto vysvetli, prečo som prekročil "LEN" o 13kmh, tak sa vzdám teórie napísanej 9 príspevkov vyššie, ospravedlním sa vám a budem jazdiť podľa tachometra Razz

a ešte. prečítal som si vaše poznatky ešte raz. a spomenul som si, že kajo niekde spomínal, že niektoré z jeho osobných aut ukazuje na tachometri 0-ovú odchýlku od reálnej rýchlosti. takže čo potom? ak by sa pozabudol a skočilo by mu to o km viac, tak to má za 10eur? aj na MV? a čo šoferi nákladných aut/ kamiónov

a keby ste mali problémy s odchylkami, dulo je na to expert. ten musí mať rozladený tachometer do het Very Happy tvrdil mi, že šiel 70. ja som síce stratil za ním, ale ani jazda 3km 105ťkou neznamenala dobehnutie. a tak to šlo celou cestou do BJ

EDIT: dopísal som do tamtoho príspevku 2 slová do prvej vety. pretože som si všimol, že tá odchýlka je na osobákoch. na väčších autách to ukazuje presne. Shocked
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Št Sep 01, 2011 5:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na upresnenie, nikoho nezaujima vasa odchylka na aute, je urcita tolerancia - myslim ze 3% - to ze ty tam mas nepredpisove kolesa a ukazuje ti tachac bludy je tvoja chyba...
to ze policajti nastavuju radar na vyssiu rychlost je len ich vec a zalezitost kazdeho policajta osobne na aku rychlost ho nastavi a na aku rychlost bude zastavovat...

trosku si to myslite - radar meria kazde auto a kazdu rychlost, je na policajtovi na aku rychlost nastavi aby spravilo fotku (ked som bol v BA tak na 50 sa zastavovali auta ktore presli nad 65 a fotku robilo nad 80 - cize v podstate do 80 bez dokazu, cize ked chces vyhadas Smile ) ale kazdy policajt si to moze nastavit ako chce....

inak tie bajky o toleranciach a tak.... Rolling Eyes mate dodrzovat rychlost prekrocenie sa tresta Very Happy
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: Št Sep 01, 2011 5:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... suhlasim s mysiaq-om, vzdy je to o osobnom pristupe, ako skoro v kazdej inej profesii

to macil : kurnik sopa, to som si ani nevsimol, ze ide o tak stary prispevok Shocked
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Sep 01, 2011 5:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ináč nepresne mi ukazuje aj na firemnom VW Caddy a Tourane a to sú nanich obuté kolesá od výroby, samozrejme že tacho ukazuje viac ako v skutočnosti idem, a 3% tolerancia nemá byť nadstavená na každom radare zo zákona minimálne Question,
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group