Opelclub Fórum
právo na dôkaz
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
orion
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 150
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Feb 03, 2009 3:44 pm    Predmet: právo na dôkaz Odpovedať s citátom

rad by som sa opytal ako je to s dokazovanim priestupku pri rychlosti atd. a tiez preco vzdy je vodic zastrasovany najvyssimi moznymi sankciami pokial sa nebrani zaplatit pokutu a ani to nenznacil ...

dakujem
_________________
Opel Vectra B - 1,7TD r.v. 96 Smile moj Hektor
Opel Vectra B - 2,2DTI r.v. 02
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JuroSVK
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.03.2008
Príspevky: 146
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: Ut Feb 03, 2009 4:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie si povinný zaplatiť pokutu na mieste a policat celú vec postúpi do správneho konania. potom ťa predvolajú a priestupok bude s tebou prejednaný. Buď si istý, že pri rýchlosti dôkazom na prejednanie bude výstup z rameru - foto. No a nakoniec zistíš, že namieste by si zaplatil menej ako po prejednaní správnym orgánom. Tak je postavený sadzobník.
Ovšem, ak si myslýš, že si sa priestupku nedopustil, tak sa možno na správne konanie oplatí ísť, musia ti vec dokázať a existujú tam už aj odvolacie procesy. Čo na mieste ak zaplatíš pokutu už nie je možné. Takže zváž svoje konanie Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Zafira 1,9CDTi - Z19DT, 2006
Zafira 2,0 DTi - Y20DTH, 2002
predtým 7 iných
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 12:56 am    Predmet: Re: právo na dôkaz Odpovedať s citátom

orion Napísal:
rad by som sa opytal ako je to s dokazovanim priestupku pri rychlosti atd. a tiez preco vzdy je vodic zastrasovany najvyssimi moznymi sankciami pokial sa nebrani zaplatit pokutu a ani to nenznacil ...

dakujem


skus s chladnou hlavou napisat, ze co sa stalo

ja si nespominam, ze by mi CHCELI/hrozili dat velku pokutu.
casto mi povedali, ze za toto je pokuta do xxxx korun

taku pokutu ovsem odo mna nikdy nechceli. zase ja nerobim nejake utoky alebo mudrlanstva, skor ich prekvapim rozpravanim o mojom tazkom zivote

asi je to nejaky ich ritual. chcu dat primeranu blokovu pokutu a nechcu nejaky odpor.

zase ked zenu zastavili, tak boli vraj mimoriadne neprijemni (ale to bol asi ich mentalny problem)
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Durko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.10.2007
Príspevky: 379
Bydlisko: Rybnik

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 10:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pre oriona: je lepšie sa snažiť dohodnúť na mieste, žiadaj fotku, protokol o kalibrácii a ked všetko majú OK radšej zaplať na mieste


ja mam takyto poznatok

vlani hned na zaciatku "svietiaceho" obdobia som nezapálil svetlá (ze nesvietim som si uvedomil ako som ich uvidel)(1000Sk vyberali), pointa je v tom, že hned ako pristupil k vozidlu bez toho aby ma oslovil a musel citovať dikciu zákona som naňho vysypal "som si vedomý" a "som ochotný" , zaškeril sa - obišiel som za 300Sk

ale napr. v Nitre pri velkom TESCU pri dychovke ked sa opytal ci som ochotny, som odpovedal ano som ochotny ked mi ukaze protokol o kalibraci, bez slova vytiahol z auta
_________________
Nie som členom OPELCLUBU
Opel Vectra Caravan X 16 XEL, r.v. 98
105500 km
Spotreba:
dialnica - 6,4L
behacky po okoli - 7,03L / 6,94L / 7,18L / 7,37L
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brano_co
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.10.2008
Príspevky: 947

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 11:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ak sa s nimi nehádaš a nesnažíš sa im dokázať že si nad nimi, priznáš chybu a nerobíš problémy alebo im nenadávaš do ***** stále sa s nimi dá dohodnúť (ak si pravda nenafúkal 3 promile alebo nešiel v 50tke 130), potvrdila to aj moja osobná skúsenosť
_________________
Renault Megane R.S. 250 CUP
VW Golf Mk. 6 1.4 Very Happy
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orion
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 150
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 2:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte...

dakujem za odkazy... v prvom rade chcem povedat ze sa tymto nesnazim VYHNUT SA pokute!! otazka znela ako je s pravom pytat si dokaz na ten ci onen priestupok...pri rychlosti je to fotka z radaru ale pri inych ?? skusenost mi hovori ze ak sa clovek opytal bolo to brane negativne a hned povedane ze zaplatim xx xxxsk v tom je problem ze ci policia na otazku pri domahani sa dokazu ked som si fakt neni vedomi (clovek sa osali kedykolvek) "musi" alebo "chce" "vymoct" pokutu na mieste...
inak suhlasim s vami ... spravne konanie je drahsie a dohoda? nie vzdy to vide Smile
iste su tu aj ludia s PZSR preto to vznikla tato debata
_________________
Opel Vectra B - 1,7TD r.v. 96 Smile moj Hektor
Opel Vectra B - 2,2DTI r.v. 02
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Cripo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.11.2008
Príspevky: 355
Bydlisko: Bratislava-DNV

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 2:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi je najlepšie dodržovať pravidlá cestnej premávky...
_________________
Opel Astra G 2,0 DTi 16 V, Y20DTH, 74 kW, rok 2000/2001.

www.frictio.sk - môj sen sa napĺňa...

Spritmonitor.de
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
orion
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 150
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 2:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Cripo Napísal:
Asi je najlepšie dodržovať pravidlá cestnej premávky...


tomu sa ja vobec nebranim... suhlasim .... ale asi nepoznas ze chudobnemu aj z hrnca vykypy.... vacsinou taky ich dodrzuju ovela viac ako niekto komu je to jedno...
_________________
Opel Vectra B - 1,7TD r.v. 96 Smile moj Hektor
Opel Vectra B - 2,2DTI r.v. 02
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Cripo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.11.2008
Príspevky: 355
Bydlisko: Bratislava-DNV

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 2:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si myslím, že je to aj o šťastí.. ja jazdím nad hranicou.. zvyčajne rýchlejšie ako by sa malo.. mal som niekedy na mále.. ale zatiaľ to dopadlo dobre.. snažím sa jazdiť hlavne bezpečne a dávať na ceste pozor aj na iných účastníkov (pozerať na vedľajšiu aj keď som na hlavnej, raz som tak predišiel havárii.. a nasledujúcich vybavovačiek okolo... ) Samozrejme pokutu si ešte zaplatím za rozličné veci, ale si myslím, že je to v rámci možností
_________________
Opel Astra G 2,0 DTi 16 V, Y20DTH, 74 kW, rok 2000/2001.

www.frictio.sk - môj sen sa napĺňa...

Spritmonitor.de
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: So Feb 07, 2009 6:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

brano_co Napísal:
ak sa s nimi nehádaš a nesnažíš sa im dokázať že si nad nimi, priznáš chybu a nerobíš problémy alebo im nenadávaš do ***** stále sa s nimi dá dohodnúť (ak si pravda nenafúkal 3 promile alebo nešiel v 50tke 130), potvrdila to aj moja osobná skúsenosť


svätá pravda čo vravíš je to presne tak. ak je niekto normálny vždy sa dá normálne dohodnúť ako keď vystúpi vodič z auta a už rozhadzuje rukami, že ako som si ho dovolil zastaviť veď on nič nespravil a ide ma poučovať čo mám, môžem a opačne...
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: So Feb 07, 2009 6:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

orion Napísal:
ahojte...

dakujem za odkazy... v prvom rade chcem povedat ze sa tymto nesnazim VYHNUT SA pokute!! otazka znela ako je s pravom pytat si dokaz na ten ci onen priestupok...pri rychlosti je to fotka z radaru ale pri inych ?? skusenost mi hovori ze ak sa clovek opytal bolo to brane negativne a hned povedane ze zaplatim xx xxxsk v tom je problem ze ci policia na otazku pri domahani sa dokazu ked som si fakt neni vedomi (clovek sa osali kedykolvek) "musi" alebo "chce" "vymoct" pokutu na mieste...
inak suhlasim s vami ... spravne konanie je drahsie a dohoda? nie vzdy to vide Smile
iste su tu aj ludia s PZSR preto to vznikla tato debata


presne tak ako píšeš je to individuálne pri každom priestupku. či už pri rýchosti, ak chýba doklad na vedenie vozidla, alkohol, porušenie zákazu predbiehania, červená, stop-ka je toho strašne veľa.
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Feb 07, 2009 7:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

taky69 Napísal:
brano_co Napísal:
ak sa s nimi nehádaš a nesnažíš sa im dokázať že si nad nimi, priznáš chybu a nerobíš problémy alebo im nenadávaš do ***** stále sa s nimi dá dohodnúť (ak si pravda nenafúkal 3 promile alebo nešiel v 50tke 130), potvrdila to aj moja osobná skúsenosť


svätá pravda čo vravíš je to presne tak. ak je niekto normálny vždy sa dá normálne dohodnúť ako keď vystúpi vodič z auta a už rozhadzuje rukami, že ako som si ho dovolil zastaviť veď on nič nespravil a ide ma poučovať čo mám, môžem a opačne...

Tu ti budem oponovať. Ide o dávanie pokút za prekročenie rýchlosti do 10km/h. Vieš mi povedať, či mi môžeš za to vyrúbiť pokutu a ak áno na základe čoho určíš jej výšku?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
TUKESKO
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.12.2008
Príspevky: 1336
Bydlisko: Hrádok medzi NM a PN pri D1

PríspevokZaslal: So Feb 07, 2009 8:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Moj zážitok stale to mam za 66 eura ci pred rokom ci teraz a uz to bola 5 krat a od posletku sekam dobrotu!

A mam kamarate ze ten nikdy nedostal pokutu ani za dialnicnu znamku ani za rychlost ani za STK+EK proste ma stastie aj na chlapov aj na zenske policajtky! Volakedy ma sneho slak trafa to by ste neveryli!
_________________
0918338400
Opel omega B 3.2 CARAVAN
auto scan opel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ne Feb 08, 2009 7:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
taky69 Napísal:
brano_co Napísal:
ak sa s nimi nehádaš a nesnažíš sa im dokázať že si nad nimi, priznáš chybu a nerobíš problémy alebo im nenadávaš do ***** stále sa s nimi dá dohodnúť (ak si pravda nenafúkal 3 promile alebo nešiel v 50tke 130), potvrdila to aj moja osobná skúsenosť


svätá pravda čo vravíš je to presne tak. ak je niekto normálny vždy sa dá normálne dohodnúť ako keď vystúpi vodič z auta a už rozhadzuje rukami, že ako som si ho dovolil zastaviť veď on nič nespravil a ide ma poučovať čo mám, môžem a opačne...

Tu ti budem oponovať. Ide o dávanie pokút za prekročenie rýchlosti do 10km/h. Vieš mi povedať, či mi môžeš za to vyrúbiť pokutu a ak áno na základe čoho určíš jej výšku?
.

No v tom prípade ak prekročíš rýchlosť nad 50 km a namerajú ťa napr 55 km tak na základe fotky z ramera alebo prenosného laserového merača ti môže daný policajt udeliť pokutu podľa platného sadzobníka do 50 eur,čiže záleží to od policajta, či dostaneš 3,5,10,16,32 alebo 50 eur.
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Feb 08, 2009 8:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem či máte iný platný sadzobník, ako je ten zverejnený na stránke ministerstva vnútra, ale pri prekročení povolenej rýchlosti o menej ako 10km/h sadzba, ani jej rozsah určený nie je, až pri prekročení o viac ako 10km/hod.

Odstavec 2 až 7 Sadzobníka pokút ako prílohy č. 1 k nariadeniu ministra vnútra Slovenskej republiky č. 9/2009

Prekročenie najvyššej dovolenej rýchlosti ustanovenej pravidlami cestnej. premávky alebo prekročenie rýchlosti obmedzenej dopravnou značkou

1. o viac ako 10 km/h 50 €/ 1.506,30,-Sk
2. o viac ako 20 km/h 100 €/ 3.012,60,-Sk
3. o viac ako 30 km/h 200 €/ 6.025,20,-Sk
4. o viac ako 40 km/h 300 €/ 9.037,80,-Sk
5. o viac ako 50 km/h 400 €/ 12.050,40,-Sk
6. o viac ako 60 km/h 500 €/ 15.063,00,-Sk
7. o viac ako 70 km/h 650 €/ 19.581,90,-Sk

_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Po Feb 09, 2009 10:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no ja ti len píšem čo viem. ešte som nemeral nakoľko nemáme ramer. ale tak ked v sadzobníku je prekročenie o desať pokutované 50 € tak potom do desať je to sankcia do 50 €. nič iné mi z toho nevyplýva ked príde dáky prípis o sankcionovaní prekročení rýchlosti do 10 km tak ti napíšem.
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Feb 09, 2009 10:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak niečo nie je definované ako priestupok, tak to ani nemôže byť sankcionované ako priestupok. Teda z vyššie citovaného vyplýva podľa mňa jediné a to, že za prekročenie povolenej rýchlosti o menej ako 10km/h pokutované byť nemôže, pretože nie je podľa čoho určiť výšku pokuty.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JuroSVK
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.03.2008
Príspevky: 146
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: Ut Feb 10, 2009 6:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Macil, ale nezabúdaj, že sadzobník pokút nie je všeobecne závezný právny predpis - je to len interná pomocka PZ. A čo sa týka priestupku ten je definovaný presne v zákone o priestupkoch s odvolávkami na cestný zákon, Keď je v cestnom zákone stanovené, že max. rýchlosť je 50, tak už pri 51 sa dopúšťaš priestupku.
_________________
Zafira 1,9CDTi - Z19DT, 2006
Zafira 2,0 DTi - Y20DTH, 2002
predtým 7 iných
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oFF
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2008
Príspevky: 203
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Mar 10, 2009 1:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

je sice pravda, ze sa dopustat priestupku aj pri 51 km/h, ale ked sa pozres na macilovu reakciu tak odkial policajt zoberie v akej vyske ma byt pokuta za tento priestupok? 50€/10=5€?
_________________
Opel Astra G Coupe Bertone Edition, 2.0 T, 16V, Z20LET

Opel Astra G Coupe Bertone Edition 1.8, 16v, 116PS Moja EX.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zachi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 20.02.2008
Príspevky: 178
Bydlisko: SKMYTL

PríspevokZaslal: St Mar 11, 2009 2:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zastávam názor, že je to všetko iba o ľudoch a samotnom prístupe konkrétneho policajta k vodičovi.
Prekročenie stanovenej max. rýchlosťi do 5 km/h. je myslím si úplne prirodzené prihliadnúc na všetky možné okolnosti a za takýto priestupok (podľa kontrolného orgánu) ak niekto stoj čo stoj bude nástojčiť na udelení pokuty, tak je to úbohosť myslenia toho ktorého jedinca.
_________________
ASTRA Classic II HB > Z14XE > 2004
____________________________


Naposledy upravil zachi dňa St Mar 11, 2009 10:23 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group