Opelclub Fórum
Výmena procesora v PC a iné okolo PC
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Viktor
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.02.2008
Príspevky: 597
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 6:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hej dual core je slabšie, aj výrobná technológia je slabšia, myslím asi 90nm, pričom core2duo 65 až 45, takže aj spotreba je vyššia u dual core, a to čo som povedal o intel-amd to v minulosti platilo ale z časti aj teraz, sice na core2quad sa žiadný phenom nechytá ale phenom X4 v kombinácii s grafikou ati 4870x2 je super hráčska zostava, nemá chybu, asi len v tej spotrebe procáku
_________________
Kadett E 1.6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 6:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Stanley224 Napísal:
azmodan Napísal:
Viktor Napísal:
v celku sú intely na takéto práce lepšie, AMD skôr na hry


nie som si isty Wink dnes patri vecsina trhu na poli procesorov firme intel, core2duo rozbili procesory od AMD a to totalne... AMD sa oplati len ak nechces procesor taktovat a hladas lacnejsiu variantu...Phenom tiez nie je ziadna vyhra... kto hlada vykon tak len intel a nehovorim o tom ze po pretaktovani je rozdiel este priepastnejsi..

úplne s tebou súhlasím.Jedine INTEL.AMD sa dosť prehrievajú a kazia.


mozno K6 architektura....teraz tu mame K10 Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 8:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aku znacku pocitaca treba kupit, aby im nesla cena tak rychlo dole a tiez vykon tak neklesal ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 9:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
aku znacku pocitaca treba kupit, aby im nesla cena tak rychlo dole a tiez vykon tak neklesal ?
totizto ziadna, kazde jedno zelezo co kupis, ci si ho poskladas sam, alebo kupis uz hotovo poskladane, alebo i notebook, za pol roka ked sa pozres aka je cena, tak sla dole, a o rok uz pomaly nieje ani na trhu, len ako vypredaj, alebo v slabsich eshopoch. Asi pred pol rokom som takto videl notebook toshiba, dualcore intel, nejaky 250 G disk,1 GB ram,DVD napalovacka, 15,4'', wifi, kamera,BT a ine sragory..za 10 litrov...sa uz neoplati absolutne do stareho cosi vrazat.

no a k tej znacne....Intel ked si aj kupis novy, skor ti stary odkupia za zostatkovu cenu kde repasuju PC, co mam onformacie, tak AMD sa aninevykupuju (stare ich totizto nikto nechce).
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 9:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neda mi nereagovat na vyssie uvedený prispevok
a abby sme sa nezastavali len INTEL-u...i ked ja som tiez zastanca tejto strany spotrebitelov.
To ci sa CPU prehrieva alebo nie, nezavisi len od znacky AMD/Intel. ZAvisi to aj od chladica, ak je original ako bol pri kupe, a nieje pretaktovany, alebo nijak zasahované do CPU, prehrievat alebo odpalit by sa nemal a je to velmi malo pravdepodobne, ak funguje chladenie,a je nanesena spravne (co prizakladaní nového CPU a na neho chladica je) teplovodiva pasta. Tato vecicka za par eur, dokaze divi, bez nej sa uvari kazdy procak do 2 hodin, nech je chladic na nom akykolvek.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 9:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Cim menej za PC das, tym menej na nom prerobis ...

Inak niektori kamosi to robia tak ze si kupi grafiku za 10 000 a tesne pred skoncenim zaruky ju hodi do mikrovlnky a dostane novu, aktualnu za cenu 10 000, kedze jeho model sa uz nevyraba a nepredava ..

k tomu prehrievaniu Very Happy na mojom procaku mam teplovodivu pastu uz 3x odlepenu od procesoru a stale som nechal povodnu, ventilator mam stiahnuty na 1200Rpm a procesor je pretaktovany z 3GHz na 4 GHz, je v pohode Laughing v klude ma 40stupnov , ked sa hram tak tych 60...takto funguje dva roky a bez problemov.. to by si musel byt megapuk aby si znicil procesor, ten toho zdrzi velmi vela.. dokonca chvilu som ho skusal chladit pasivne ale teploty sa blizili k 80stupnom a podtaktovaval sa aby nezhorel tak som od toho upustil Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mathev
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.04.2007
Príspevky: 562
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 9:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
aku znacku pocitaca treba kupit, aby im nesla cena tak rychlo dole a tiez vykon tak neklesal ?
tak to asi jedine akykolvek apple pocitac... ostatne zelezo starne velmi rychlo... Smile
_________________
Opel Astra F Classic - 2001, X16SZR, AngelEyes bluechrom, Altezza black, MAM - W2 BLACK 7,5x16, 205/40/16, Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, 130,3dB SPL
EX :Opel Astra G GSI X20XEV 2.0 16V 100kw , Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, Hella Xenony, Opc styling....
www.vojkanet.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Viktor
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.02.2008
Príspevky: 597
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 11:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

k tým teplotám: novšie intel core2duo sa až tak neprehrievajú, s originálnym chladičom sa ťažko dostanete cez 55stupňov, ak sa pretaktuje tak možno na 60, staršie intely v kľude pracovali na 70, a AMDčka šli niekedy až na 100stupňov, proste každé jadro má iné vlastnosti, ale čo je tiež podstatné je tá spotreba, kým si core2duo zoberie 65wattov tak taký AMD phenom v kľude aj 130, a to nie je jedno pre zdroj, ktorý musí ťahať aj grafickú ktorá môže mať spotrebu kľudne aj 200wattov, preto sa noname zdroje pomaly vytláčajú z trhu a zvýšil sa predaj kvalitnejších zdrojov
_________________
Kadett E 1.6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 11:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim, ze uz sa tu riesi to iste dookola Smile

V konecnom dosledku ide o to, ze ak chces drzat krok s dobou:
a - kupis si nieco naslapane s moznostou upgradu
b - kupis nieco priemerne a za 2 roky kompletne vymenis

Samozrejme zalezi aj to, co od toho ocakavas. Ja mam dva a pol roka notebook, ktory mi vyhovuje po tej stranke na co ho potrebujem a o tom to je.
Ak si "hravy" typ cloveka, tak minimalne grafiku budes obmienat kazdeho polroka.
Ak pouzivas PC prevazne na net, hudbu, film a sem - tam nejaka hra, tak kup dnes zostavu za cca. 400 Eur a mas pokoj na 2 roky. Potom dokupis ramku, procak a mas dalsi rok Smile

V podstate v pripade znacky je to pre lajka jedno. Lajk chce, "aby mu to slo a aby to bolo lacne", clovek co sa vyzna pozera na spotrebu, moznost upgradu, taktovania, teploty....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 11:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

k tomu prehrievaniu azmodan.
nedavno som cistil bednu od dvojrocneho prachu. mam CPU Intel D820, a odlepil som aj ventilator, ktory som potreboval zbavit prachu, ked som ho zalozil naspat, pocitac divne pipal, ale zapol sa, po chvili sa mi uplne vypol, to je bezpecnostna ochranaIntelu, aby si neodpalil procak, takze zalezi aj ako tam ta pasta ostala, ked som to pozrel, videl som ze pasta sami tak odlepila, ze sa dotykal procak medenej plosky na chladici..takze diagnoza bola jasna, ako som vymenil pastu...neni problem...ja hovorim aj zo skusenosti..Wink
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
katan01
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.04.2008
Príspevky: 573
Bydlisko: far east

PríspevokZaslal: Pi Jan 16, 2009 12:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no ja som mal AMD Sempron 3000+, zakladna frekvencia tam bola tusim 1800Mhz ja som ho taktol na 2500Mhz a s boxovanym chladenim mal naajviac do 50 pri maximalnej zatazi. Je pravda ze chladenie mam celkom ok vymyslene. Teraz nedavno mi odisla doska tak som za lacno upgradoval na AMD Athlon 2.6Mhz a v klude ma 30stupnov. Momentalna zostava ASRock ALiveNF6P-VSTA(nova) AMD Athlon 2.6Ghz (novy) DDR2 800Mhz 1535MB (nova) GeForce NX6600 256MB (stara) 80GB HDD(stary) a som maximalne spokojny. taka zostava dnes by vysla na "par" korun. Pred 4rokmi som za podobne dal 30 litrov. Teraz uz viem ze do takych veci sa obycajnemu smrtelnikovy neoplati dat velke peniaze lebo uz ked to kupi ma to polovicnu hodnotu Shocked
_________________
..keď som bol malý bol som namyslený, ale teraz už nemám chybu..
VeBe 1.6i X16SZR ´96 55kW/75HP Pirate
Mazda 626 GE 2.5i V6 24V GT KL 123kW/168HP EX
VeBe 2.0i 16V X20XEV ´98 100kW/136HP EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Jan 16, 2009 12:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

30 litrov do auta, to si aspon da co to porobit, a moze sa voziiiit, alebo len tak na benzin Very Happy....fuuu, to mas pomaly pri takom normalnom vozeni benzin na rok Very Happy
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Jan 16, 2009 4:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

chcel by som sa opytat, ze ci ste uz niekedy videli znackovy pocitac ?
a tie sucasne pocitace, pomaly budu vydavat viac tepla ako litrovy benzin na volnobehu Wink
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Jan 16, 2009 4:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som svoj pocitac IBM T21 kupil za cca 10000 pred 2 rokmi. teraz bude mat 8 rokov. posnazim sa ho strelit za cca 4000, len ho musim vycistit
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Pi Jan 16, 2009 6:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
chcel by som sa opytat, ze ci ste uz niekedy videli znackovy pocitac ?
a tie sucasne pocitace, pomaly budu vydavat viac tepla ako litrovy benzin na volnobehu Wink


Ano predaval som ich pod vlastnou znackou Laughing Laughing Laughing inak neviem co je na PC znackove kedze sa sklada stale z tych istych komponentov Wink znacka v pripade PC je uplne zbytocna (okrem znaciek komponentov samozrejme) a naviac ten kto sa tomu rozumie si dokaze postavit lepsi PC ako znackovy a za taku istu cenu Wink niekedy sa len pousmejem nad tym, ake PC sa predavaju v hypermarketoch..btw. kedy tipujete ze sa aj auta zacnu predavat v T*SCU? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Jan 16, 2009 9:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
kedy tipujete ze sa aj auta zacnu predavat v T*SCU? Very Happy
predpokladam o 2-3 roky...motorku som tam uz videl predavat..ale to sme mimo temy, tu je tema PC Very Happy (ano..na opelfore Very Happy)
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Astrak KE
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.10.2008
Príspevky: 382
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Jan 16, 2009 9:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

môžem potvrdiť, že v hypermarketoch sa predávajú tie skladačky a sú to riadne šmejdy. Ja som kupoval v Sha*ku, a je to fakt skvelý komp.
_________________
Opel Astra G - Z18XE
Elegance
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bobo1
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.07.2008
Príspevky: 252
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Jan 16, 2009 9:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, viete mi poradiť nejaký dobrý nie moc drahý LCD monitor k mojemu PC. Mám tam aj výstup na digitány monitor. Ani neviem či 19" alebo 22" či širokouhlý... do 156 eur.
_________________
Opel Astra G Caravan 1.8 - 92 Kw r.v. 2002

Spritmonitor.de

VW - Polo Clasic 1.4 - 44 Kw -na odpočinku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Viktor
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.02.2008
Príspevky: 597
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

PríspevokZaslal: Pi Jan 16, 2009 9:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nechcem tu robiť reklamu na žiadny obchod ale ak sa kúpia PC komponenty v predajniach na to určených tak sa dá ušetriť niekedy aj 20-30% oproti hypermarketom, a aspoň tam máte presne to čo potrebujete, a v predajni vám to bezplatne aj poskladajú
_________________
Kadett E 1.6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: Pi Jan 16, 2009 10:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Macil, viac ziskas ked tam pridas operacnu pamet... Na procesor sa v tomto pripade vykasli...
_________________
Opel Vectra C Caravan, 1,9CDTI 88kW (2008)
Škoda Octavia II Tour, 1,6 MPI 75kW (2011)

EX-Opel Astra G 1,2 16V (2002)
EX-Opel Kadett E 1,3 (1986)
EX-Škoda Felicia 1,4 MPI (1999)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Ďalší
Strana 2 z 36

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group