Opelclub Fórum
Zážitky z ciest.
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 50, 51, 52  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Dec 18, 2008 10:11 am    Predmet: Zážitky z ciest. Odpovedať s citátom

Po včerajšom šoku som sa rozhodol založiť túto tému, kde by sme si mohli, či už vyliať srdce, alebo verejne sa komusi, možno neznámemu, poďakovať. Je skôr nepravdepodobné, že sa naša správa dostane k adresátovi, ale človek nikdy nevie.
A ako je dobrým zvykom, keď som si to založil, tak si to aj začnem.

Včera, tesne pred obedom, východ Slovenska, cesta medzi Chmeľovom a Kračúnovcami, neďaleko Giraltoviec. Vyjdem zo zákruty a oproti mne dva kamióny vedľa seba. Našťastie bolo vedľa odpočívadlo, tak som to strhol tam. Ani som si nevšimol značku, ale Poliaci majú tadeto jeden z hlavných ťahov z Dukle. Idiot, ani len nepribrzdil. V tej chvíli by mi do zadku nevošiel ani zastrúhaný vlas.
Mimochodom, s takýmto arogantným správaním sa kamiónistov sa stretávam stále častejšie.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Dec 18, 2008 10:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, no asi by ma drblo...by som to stocil a ho nahanal......Vytiahol ho z kamionu ale taku na picu aku by dostal .....
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Dec 18, 2008 10:51 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som raz skoro zrazil sovu stojacu na ceste
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Stanley224
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 12.03.2008
Príspevky: 949
Bydlisko: Veľké Leváre

PríspevokZaslal: Št Dec 18, 2008 1:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

arogancia na slovenských cestách je fakt prehnaná.
Ja som tak raz išiel zo známym do práce na oktavii II 103kw či koľko to má.A tu nás zrazu predbehol čierny Golf4 z SPZ Ba: a chlapec sa asi nudil,tak dával opačne smerovky.ked´ sme ho chcelli predbehnúť,tak sa je..l do stredu cesty.takto sme išli za ním pekný kus.mať čas tak chlapec to asi nerozchodí.
_________________
Vectra C-Y22DTR-92kw,r.v.02
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Dec 18, 2008 1:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre taketo pripady nosim v aute kamene........
Treba mu jeden hodit do skla, nech sa chlapec zbada....
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Dec 18, 2008 1:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

niekto kamene, niekto bakuľu Wink
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanley224
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 12.03.2008
Príspevky: 949
Bydlisko: Veľké Leváre

PríspevokZaslal: Št Dec 18, 2008 2:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

bukelo Napísal:
niekto kamene, niekto bakuľu Wink

tie kamene sú dobrý nápad.tuším dajaké nazbieram.ale basebollka je po ruke vždy Cool
_________________
Vectra C-Y22DTR-92kw,r.v.02
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Dec 18, 2008 2:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

sli sme niekedy v roku 2000 pri Povazskej Bystrici v polprofile dialnice (tzv. Meciarova dialnica)

ten jeden normalny prud dialnice fungoval ako obojsmerna cesta.
pre kazdy smer jazdy jeden pruh. na pravo bol odstavny pruh, okolo toho zvodidla. protismer mal len minimalnu krajnicu

siel som prave do lavotocivej zakruty, oproti siel kamion. moja rychlost 120, kamion mozno 90.
ohromny sok bol, ked sa v oproti mne objavil strieborny mercedes, obiehajuci kamion
jedina zufala reakcia trhnutie volantu doprava, v snahe co najblizsie sa dostat k zvodidlu. podvedome som iste otocil volantom aj na druhu stranu, lebo zvodidlo som netrafil a nejako sme sa vyhli.

na najblizsom odpocivadle som zisiel z dialnice nejako to rozdychat.
od soku som mal tuhe ruky aj nohy, iste stvrthodinu. rovnako zvysni 2 pasazieri, co to videli. ten jeden, co si cital knihu, bol v pohode.

vozidlo Felicia kombi, pomerne naklanajuce sa v zakrutach, rozhodne nie vhodne na podobne manevre.

moj odhad, ze sme sa vyhli rozdielom rychlosti 240 km/h
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Astrak KE
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.10.2008
Príspevky: 382
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Dec 18, 2008 2:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Čafte, takže ako som už spomínal mám zatiaľ Prešovské ŠPZ a keď som šiel mojím rodným mestom v ľavom pruhu a vedľa mňa autobus. Išli sme súbežne 60-kou. Zrazu típek za mnou trúby, bliká a ústa mu behajú ako najatému ( pravdepodobne mi poprial veľa zdravia,šťastia aj celej mojej rodinke Laughing ). Samozrejme som nepridal a keď sa mu podarilo prejsť vedľa mňa tak vtedy som pridal a nepustil do ľavého pruhu. Len toľko znie môj odkaz - ak vidíš auto s cudzou ŠPZ-kou tak to hneď neznamená, že tam aj sedí cudzinec a je vyplašený.
_________________
Opel Astra G - Z18XE
Elegance
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Dec 18, 2008 3:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
moj odhad, ze sme sa vyhli rozdielom rychlosti 240 km/h
pozor pozor, to sa tak neda ratat, zabudol si priratat aj hmotnost jednotlivych vozidiel, východzia hodnota ak nerátas hmotnost vozidiel na oboch vozidlách je 240 km/h, ak sli obaja po 120 km/hod. Ale...
hmotnost feldy je 1.5 tony (dajma tomu s 3-4 ludmi), hmotnsot medaku mozno 2 tony (s nejakymi tymi ludmi). Na felde sa po prepocte mozno prejavy naraz ako v rychlsti 280km/hod, a na mercedese, co je tazsi mozno 200km/hod. v priemere to teda vychadza na tych 240km/h. len netreba zabudnut na hmotnost, a s hmotnostou prichadza dalsia velicina a to hybnost...no a to uz aj staci, lebo poniektori uz pri 3 tom riadku budu stracat prehlad o com sa tu toci Very Happy
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Št Dec 18, 2008 4:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Astra 1,8 16V Napísal:
Čafte, takže ako som už spomínal mám zatiaľ Prešovské ŠPZ a keď som šiel mojím rodným mestom v ľavom pruhu a vedľa mňa autobus. Išli sme súbežne 60-kou. Zrazu típek za mnou trúby, bliká a ústa mu behajú ako najatému ( pravdepodobne mi poprial veľa zdravia,šťastia aj celej mojej rodinke Laughing ). Samozrejme som nepridal a keď sa mu podarilo prejsť vedľa mňa tak vtedy som pridal a nepustil do ľavého pruhu. Len toľko znie môj odkaz - ak vidíš auto s cudzou ŠPZ-kou tak to hneď neznamená, že tam aj sedí cudzinec a je vyplašený.


podla mna to nebolo velmi mudre Wink mal si uhnut
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ziggy
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 04.10.2006
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Št Dec 18, 2008 4:24 pm    Predmet: Vyborny napad, toto vlakno Odpovedať s citátom

pripomenuli ste mi nieco... http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=4337 Ale celkovo mam pocit, ze za poslednych 15 rokov sa situacia na cestach dost zlepsila, vacsina ludi si zacina zvykat na narast dopravy a zacina si uvedomovat, ze najrychlejsia jazda je plynula, aj ked je pod maximalkou. Tocim casto Prahu a ked je zle pocasie, cesta trva kratsie - vsetci idu max. 110, ale nikde sa to nezahustuje, priemerna rychlost je vyssia ako na suchej dialnici. A dalsi jav, ktory pozorujem - vela soferov silnych a velkych aut pouziva tempomat, ich styl jazdy je ovela prijatelnejsi a adrenalin mi stupa len pri kamionoch, autobusoch a dodavkach.
_________________
Opel Vectra B Caravan X16XEL / 1998
SAAB 9-3 AERO 2.0 / 2002
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Viktor
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.02.2008
Príspevky: 597
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

PríspevokZaslal: Št Dec 18, 2008 10:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

s kamiónmi nám dosť zlé skúsenosti, naj naj bolo keď som predbehol kamión s ukrainksými značkami, mal rýchlosť okolo 70km/h, no po predbehnutí (šiel som asi 100vkou, žiadne plašenie sa) vidím ako sa na mňa lepí a začína obehovať. ani by nebol problém ale on to začal robiť v zákrute a bola celkom hustá premávka a doslova ma stlačil z cesty, jeho zadné koleso takmer na dotyk k môjmu zrkadlu, akurát som stihol auto ubrzdiť a strhnúť na trávu aby to ten ch.j nenatrepal do protiidúcej octavie
_________________
Kadett E 1.6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Dec 19, 2008 1:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

V utorok som šiel zo Senca po D1 do Bratislavy.
Situácia bola taká, že ja som bol v ľavom jazdnom pruhu, a odjazdil som na predomnou idúce auto, ktoré pomaly obiehalo kamión.
Za mnou bolo ešte asi zo päť áut, v pravom pruhu nikto. Všetci sme čakali na predbehnutie kamióna, aby sme mohli ísť dopredu.
Zrazu sa z chvosta našej malej dočasnej kolóny odpojila Dacia Logan 1,5 dCi s Dunajskostredskou ŠPZ - a v pravom pruhu nás všetkých predbehla, mňa vyslovene zblokovala, musel som prudko brzdiť a vj....a sa pred mňa.
Bol som v šoku, že takéto niečo je vôbec možné. Samozrejme, hneď po predbehnutí kamióna som tomu ch..... urobil to samé, keďže vôbec už nechcel uvoľniť ľavý pruh! A to ešte nie je koniec.
Pozerám do zrkadielka - a čo vidím? Logan kľučkuje medzi autami hlava - nehlava. Myšičky na diaľnici. Prichádzame do BA, premávka hustne. Na 1. výjazde (ktorým sa dá vrátiť naspät na D1) Dacia bliká, že ide von, ale vzápätí sa pripája k D1 a predbieha tak dobrých 30 áut.
No nezabili by ste ho?
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
georgo19
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.11.2007
Príspevky: 321
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Pi Dec 19, 2008 9:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo to musel byt nejaky velky kingista Very Happy
_________________
MOJA BYVALKA - Opel Corsa 1.0 12v- 14" alkace .... hudbicka....Froggy.... Bouncing Blob
TERAZ - Audi A3 1.9TDI (110k)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Astrak KE
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.10.2008
Príspevky: 382
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Dec 19, 2008 1:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
Astra 1,8 16V Napísal:
Čafte, takže ako som už spomínal mám zatiaľ Prešovské ŠPZ a keď som šiel mojím rodným mestom v ľavom pruhu a vedľa mňa autobus. Išli sme súbežne 60-kou. Zrazu típek za mnou trúby, bliká a ústa mu behajú ako najatému ( pravdepodobne mi poprial veľa zdravia,šťastia aj celej mojej rodinke Laughing ). Samozrejme som nepridal a keď sa mu podarilo prejsť vedľa mňa tak vtedy som pridal a nepustil do ľavého pruhu. Len toľko znie môj odkaz - ak vidíš auto s cudzou ŠPZ-kou tak to hneď neznamená, že tam aj sedí cudzinec a je vyplašený.


podla mna to nebolo velmi mudre Wink mal si uhnut


a prečo? Možem ho ošikať. Práve taký ťa dodžube na ceste.
_________________
Opel Astra G - Z18XE
Elegance
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Pi Dec 19, 2008 2:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

za prve ked sa neponahlas ty, to neznamena ze sa neponahla niekto iny a za druhe blokovat obidva jazdne pruhy takou istou rychlostou je tiez porusenie akehosi moralno-vodicssko-etickeho pravidla..
v principe si neurobil nic zle no nabuduce sa ocitnes v takej situacii ty a potom pochopis preco tomu vodicovi tak isla huba..aj mne by isla.. nehovorim o tom pridani plynu na konci Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Astrak KE
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.10.2008
Príspevky: 382
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Dec 19, 2008 2:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja to môžem brať aj tak, že ma ohrozoval a aké máš požičané také vráť. Tu etiku dodržiavam ale to behanie huby ma nasralo.
_________________
Opel Astra G - Z18XE
Elegance
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dusan1
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2008
Príspevky: 161
Bydlisko: Trstena

PríspevokZaslal: Pi Dec 19, 2008 5:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mna ties obiehali nieaky magori ked som siel hore donovalmy 80km tak jeden to vzal zlava a druhy zprava cez parovisko a predomnov sa skoro tukli tak som musel silnejsie stlacit stredovy pedal a bulbcov to nezastavilo a videl som ze dalej ohrozovali ostatnych
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dodo127
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.02.2008
Príspevky: 145
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Dec 19, 2008 7:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
ja som raz skoro zrazil sovu stojacu na ceste


Very Happy Very Happy Very Happy ...asi chcela otestovať svetlú výšku prichádzajúcich áut
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 50, 51, 52  Ďalší
Strana 1 z 52

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group