Opelclub Fórum
Tigra 1.4 - veľký kruhový konektor, neprejde cez medzeru

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TIGRA, SPEEDSTER - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jany
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.09.2006
Príspevky: 14
Bydlisko: Levice

PríspevokZaslal: Po Sep 25, 2006 7:34 pm    Predmet: Tigra 1.4 - veľký kruhový konektor, neprejde cez medzeru Odpovedať s citátom

Pokúšam sa dať dole hlavu valcov na Tigre 1.4 16 V. Všetko ostatné by malo byť v podstate O.K., len veľký modrý kruhový konektor na ľavej strane motorového priestoru z ktorého idú aj 4 malé žlté konektoríky na vstrekovacie ventily, neprejde cez tú medzeru sacieho potrubia kadiaľ pokračuje naň napojený kábel smerom dole. Hádam netreba povyťahovať všetky pin-y z konektora???
Vie mi niekto v tomto smere poradiť? Vopred ďakujem!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jany
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.09.2006
Príspevky: 14
Bydlisko: Levice

PríspevokZaslal: Št Sep 28, 2006 8:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Odpoveď na moju otázku už mám.
Najprv treba vytiahnúť zo zadného konca konektora smerom do boku sivý zaisťovací hrebeň. Tým sa dostaneme ku gumeným utesňovacím "upchávočkám" jednotlivých káblov napojených na nožíky konektora. Nožíky sa dajú po jednom postupne povyťahovať dozadu, ale až potom, ak šrobováčikom širokým cca. 1,5 mm zahneme smerom dovnútra k nožíkom malinké rozperné výstupky, ktoré po poskladaní konektora nedovolia vysunutie jednotlivých nožíkov z ich hniezd. PRED POVYŤAHOVANÍM KÁBLOV JE POTREBNÉ NAKRESLIŤ NAPOJENIE KÁBLOV DO JEDNOTLIVÝCH HNIEZD KONEKTORA AJ S PRESNÝM OZNAČENÍM ICH FARIEB!!! Je tam 18 tenších riadiacich káblov plus jeden hrubší napájací kábel. Jedno väčšie hniezdo je prázdne, zaslepené gumenou upchávočkou. Pred ponasúvaním káblov do svojich hniezd je potrebné rozperné výstupky z oboch strán nožíka jemne povyhýňať do uhla cca. 45 stupňov. Na záver treba nasunúť z boku do zadnej časti konektora sivý zaisťovací hrebeň. Keď z konektora nepovyťahujete jednotlivé káble, nedá sa zdemontovať hlava valcov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jakub-ko
Anonymný





PríspevokZaslal: Št Sep 28, 2006 8:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to je srasne zlozite nie je jednoduchsie prestrihnut kable a potom ich opet spajkovat? ved su farebne ?
Návrat hore
jany
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.09.2006
Príspevky: 14
Bydlisko: Levice

PríspevokZaslal: Pi Sep 29, 2006 7:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Skutočne je to ďalší spôsob. Ostatnú prevádzku vozidla spájkované spoje teplotne zrejme "prežijú", pretože konektor je nad sacím potrubím. Spoje však treba poriadne zaizolovať, najlepšie tak, že pred spájkovaním natiahneme na jednotlivé káble jedného zväzku silikónové bužírky zodpovedajúceho priemeru v dlžke cca. 30 mm a po zospájkovaní vodičov ich presunieme na spoje. Natiahnuté bužírky budú jednak spoje izolovať a na druhej strane ich chrániť pred vlhkosťou a vodou. NIE SOM VŠAK PRESVEDČENÝ O TOM, ŽE PO ODSTRÁNENÍ KONEKTOROV (SAMCA AJ SAMICE) DOČIAHNÚ K SEBE KONCE KÁBLOV BEZ TOHO, ABY NEBOLI NAPNUTÉ !!! V tom prípade by som tento spôsob neodporúčal. Kto nemá letovačku, konce káblov môže spojiť aj dvomi malinkými 9 pólovými elektrikárskými "čokoládkami". Pri použití 4 ks čokoládiek a prepojením ich pólov z jednej strany medzi sebou sa dá odstrániť prípadné napnutie kábla. Čokoládky však treba po pripojení káblov riadne omotať pružnou izolačnou páskou resp páskou z tzv. "surovej gumy" za účelom ochrany spojov pred vlhkosťou a vodou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vladimir
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Handlová

PríspevokZaslal: Pi Sep 29, 2006 7:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Spoje sú vždy najslabším článkom pri každom zariadení,preto im treba venovať maximálnu pozornosť....čokoládky by som osobne nedoporučoval,najlepšie sú letované spoje a na nich natiahnutá sťahovacia bužírka-myslím tú,ktorá sa vplyvom tepla zmrští a spoj dokonale utesní....mám s tým osobnú skúsenosť a môžem to len doporučiť Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi Sep 29, 2006 5:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vladovi treba veriť, je to skusený elektrikár....
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vladimir
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Handlová

PríspevokZaslal: Pi Sep 29, 2006 7:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No toto....ja ani nebudem spať Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi Sep 29, 2006 9:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Laughing Laughing len sa dobre vyspi, zajtra Ta čaká kopec roboty a v nedelu ešte viac, ked tam dofrčím z mojou Sintrou.... Wink
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vladimir
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Handlová

PríspevokZaslal: Pi Sep 29, 2006 9:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Robota neujde....a s tvojím autíčkom je to robotička.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi Sep 29, 2006 9:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Embarassed Embarassed Embarassed
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Okt 01, 2006 7:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jakub-ko Napísal:
to je srasne zlozite nie je jednoduchsie prestrihnut kable a potom ich opet spajkovat? ved su farebne ?

Ak to nie je nutné, tak káble nestrihať, aj za cenu väčšej pracnosti pri rozoberaní a skladaní konektora. Pri opetovnom spájkovaní totiž časť cínu navzlína aj pod bužírku a v týchto miestach kablík stráca ohybnosť a je náchylnejší na lámanie. Ak sa ako zmáčavý prostriedok pri cínovaní použije najdostupnejšia kolofónia, ktorá taktiež navzlína do kábla, časom môže spôsobiť koróziu kábla.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
vladimir
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Handlová

PríspevokZaslal: Po Okt 02, 2006 11:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikdy mi nič nenavzlínalo,ani nič.....spoje treba jednoducho dobre priletovať-je pravda,že cín sa rozleje až pod bužírky káblov,a kalafúna tam robí šarapatu-ja osobne to čistím od kalafúny liehom a ešte radšej spájkujem bez kalafúny,a potom navlečem zmršťovačku,a pre istotu, pokial sa len dá, káble prichytávam
ps:teraz používam aj spojky od wurth,ale nemám ich tolko,aby som mohol zásobiť celý klub Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Okt 02, 2006 11:43 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile Najprv píšeš, že ti nič nenavzlínalo a potom, že sa časť cínu dostane aj pod bužírku. Tak navzlínalo. Smile To, že spoje čistíš liehom je síce správne, ja to robím tiež tak, ale spod bužírky tu kalafúnu nevypláchneš.
Na upresnenie: Ja netvrdím, že nespájkovať v žiadnom prípade, ale načo ďalší spoj v ceste, keď to nie je nutné. Prečo strihať kábel, ktorý sa dá vybrať celý?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TIGRA, SPEEDSTER - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group