Opelclub Fórum
Opäť parkovanie, polícia, tentokrát Geologická v BA
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 2:01 am    Predmet: Opäť parkovanie, polícia, tentokrát Geologická v BA Odpovedať s citátom

Dnes som bol u známej zaniesť jednu vec na Geologickú ul. v BA.
Na 10 minút.
Pred bytovkou parkovisko označené značkou "P".
Zaparkoval som na mieste, ktoré nebolo označené žiadnou tabulou, žiadnym krížom. Iba na zemi bola taká kovová tyč, ale zložená - takých miest tam bola fúra.
Odniesol som vec, ochvíľu som sa vrátil a tá kovová tyč bola vysunutá, takže som nemohol s autom odísť.
Zavolal som mestskú políciu, tí ma odkázali na štátnu, tí ma prepli na Políciu Ružinov.
Poslali hliadku.
Policajt mi povedal, že si mám zavolať odťahovku a nechať auto preložiť. Ja som tvrdil, že sú porušené moje právo, že miesto nebolo označené vertikálnou tabulou a teda nemôžem akceptovať to, že ma niekto zablokoval.
Policajt spravil pre mňa to, že mi zistil majiteľov susedných áut, aby som ich mohol kontaktovať, aby som bočne mohol vyjsť.
Ešte som policajtov prosil, aby chvíľu zostali, že sa pokúsim tú plechovú vec demontovať (je to primitívne, 2 osmičky skrutky stačí vyšróbovať).
Vedel som totiž, že ľudia z domov ma sledujú a zlynčujú ma, ak bez policajnej ochrany budem demontovávať tú hovadinu.
To však policajti odmietli s tým, že síce chápu, že mám pravdu, ale že toto je už priestupok a poškodzovanie cudzej veci a v tom by mi museli zabrániť.
Tak som teda radšej šiel zháňať tých ľudí susedných áut, to už však vyšla von pani, ktorá sa do mňa pustila so slovami, že ona je majiteľka toho miesta.
Bola strašne rozhorčená a s ňou ešte vyšli ďalší susedia.
Nastala výmena názorov a tí ľudia ma začali presviedčať o tom, že nemusí byť vertikálna tabuľa a že tam aj tak nesmiem parkovať.
Bolo ťažké im vysvetliť, že sa mýlia, sú to zrejme veľmi simplexní ľudia.
Volal som svojej právničke a tá mi potvrdila, že vertikálna tabula musí byť.
Tí ľudia rozprávali však ďalej do kruhu úplné bludy, že tabuľu si tam nemusia dať, že je to ich miesto atď.
Pýtal som sa, prečo bolo teda blokovacie zariadenie spustené? Neodpovedali.
Ako som mal vedieť, že je to ich majetok? Že vraj podľa toho plechu na zemi. Hovorím: a keď je sneh?
No, argumentačne nakoniec prehrali.
Tak som im povedal, že ja som poškodený a že môžem na nich pokojne podať trestné oznámenie za obmedzovanie slobody a znemožnenie užívania majetku.
Na to mi tá pani povedala, že čo ak je ona psychicky narušená a nejakým spôsobom mi bude chcieť ublížiť...
Vravím jej: a čo ste dosiahli tým, že ste ma zablokovali? Už 2 hodiny som mohol byť preč a vy ste mohli parkovať...

Kamaráti Oplisti, kde to žijeme?
Čo za debilov tu na Slovensku máme?
To chcem je až taký problém dať si tabulu alebo dvihnúť to blok. zariadenie pri odchode?

...Nabudúce tam opäť zaparkujem a podám žalobu. S debilmi sa asi inak nedá
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
georgo19
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.11.2007
Príspevky: 321
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 8:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo ty sa mas stym parkovanim Very Happy vybav si preukaz TZP a vycap si tabulku pred svoju garaz a pre takyto pripad si daj aj za okno znacku Very Happy no na slovensku je to tak Rolling Eyes
_________________
MOJA BYVALKA - Opel Corsa 1.0 12v- 14" alkace .... hudbicka....Froggy.... Bouncing Blob
TERAZ - Audi A3 1.9TDI (110k)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
marek1512
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.04.2008
Príspevky: 1654
Bydlisko: UK

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 9:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

...ty si to este riesil velmi kludnou cestou. Ja osobne by som mal na krku poskodenie cudzej veci... Jednoducho by som to odtial odmontoval a netahal sa s dementami... Kedze tam nebola tabula, ako by mi dokazovali ze je to ich??? Bezne by mala byt napisana SPZ parkujuceho auta na parkovacom mieste (teda tak som to videl v inych mestach)...
_________________
Porsche 944 2.5 1988
VAUXHALL VECTRA B 1.8 16v 1999
Ford Focus 2.0 16v ZETEC 1998
ex - OPEL VECTRA B 1.6 16v 1998
ex - Škoda Favorit 1.3 1992
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 9:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bez ohladu na to, ci si tam stal opravnene alebo nie, Ti bol znemoznene uzivat vlastny majetok.
potom je policia je povinna konat, co vlastne aj urobila.

ak by si oznamil priestupok, tak by ho mala vysetrit, co by ovsem asi viedlo k dohovoru, alebo zastaveniu z dovodu nezistenia konkretnej fyzickej osoby

ak Ti vznikla ujma, pravo na nahradu skody mozes uplatnit na sude. pravdepodobne voci majitelovi alebo prevadzkovatelovi tej kovovej hluposti.
ujmou by bola strata casu - usly zarobok, alebo naklad na odtahovku
ovsem v takomto pripade zarabaju pravnici, a ked neuspejes, tak musis poriadne platit.
takze rozumny pravnik ta od tohto odhovori, a doporuci ti, aby si takymto skodam v buducnosti predchadzal - napriklad neparkoval za tycou (ale na nej)
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 9:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

otazkou je, ze ci to bol sukromny pozemok, a ci bol spravne oznaceny (pri vstupe) na to, aby ho "cudzi" nepouzivali. Ved cista tabula P oznacuje miesto, kde je povolene parkovat.

Ak to bol verejny pozemok, tak tie parkovacie miesta su vyhradene a vyznacene dopr. znackami podla noriem.
ak to tak nebolo, tak mozno uz toto miesto "nebolo prenajate", alebo si tam niekto nesplnit povinnost spravneho oznacenia. alebo neopravnene uzivanie verejneho priestranstva.

skoda, ze si nevyuzil pritomnost policie a tej majitelky, na oznamenie priestupku, to bola jedinecna prilezitost.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 9:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

co sa tyka akcii do buducnosti, porad sa zo svojou pravnickou.

ja by som ti odporucal, vypustit vzduch z pneu auta, co na tom mieste zvykne parkovat. kym budu fukat kolesa, mozu rozjimat nad obmedzovanim inych.
alebo im vylej na okno to, co ostane na panvici z mastnej klobasy po peceni. tiez budu polhodinu drhnut Wink
kazit nieco na aute neodporucam. auto je nevinne ...
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
marjan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.02.2008
Príspevky: 599
Bydlisko: Vráble

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 1:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai, ako keby si to vsetko povedal za mňa. Laughing Exclamation
_________________
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 2:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem všetkým za rady a za názor, najmä Teba iurai.
Inak, tí policajti boli na mňa najskôr zlí - začali ma sprdávať, že prečo som tam zaparkoval, keď som videl, že na zemi je kovová tyč.
Potom sa ma ešte pýtali, že prečo tu prakujem, keď v tejto mestskej časti nemám trvalý pobyt...
Až potom sa spamätali.
Keď išli zisťovať majiteľov susedných áut, prestala im fungovať vysielačka, bolo počuť iba úryvky slov Smile, tak chudák policajt použil svoj vlastný mobil, aby sa spojil so svojim kolegom.
Ty by si iurai asi volil radikálne riešenie, no ja som asi trošku mierumilovnejší človek.
Aj som mal trochu strach, keď boli schopní urobiť takúto zlomyseľnosť, podľa mňa by boli schopní ma aj napadnúť.
Tá baba mi ešte vravela, že jej volala susedka, že pri jej parkovacom mieste stojí polícia a, že mám veľké šťastie, že jej manžel už spí Smile
Určite pozeral z okna, ako to dopadne. A žiadna susedka, aj ona sledovala, čo bude.
Keď som sa pýtal, prečo pri odchode tú vec nezdvihla, susedia sa do mňa pustili, že či by ma to bavilo robiť toto pri každom odchode...
Asi to robia schválne, je to vlastne pasca, potrebujú si udrieť.
...Hmm, a keby som zaparkoval nad tou zábranou - nemohli by ju vztýčiť, ale možno by mi poškodili auto.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dodo127
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.02.2008
Príspevky: 145
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Dec 02, 2008 8:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na slovensku je to tak Rolling Eyes ľudia sú arogantní a sprostí... mňa by len zaujímalo, či by to tá pani spravila aj v prípade, keby tam parkovalo čierne "géčko" s číslami 888 Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Dec 02, 2008 8:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Stacilo by keby tam parkuje moje modre gečko s 989.
Ja by som sa nikoho nepytal, a tu tyc by som odrazil sekerov ktoru mam v aute......A len by suseda zacala daco zvanit.....by som je tu tyc na hlavu namotal....
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marek1512
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.04.2008
Príspevky: 1654
Bydlisko: UK

PríspevokZaslal: Ut Dec 02, 2008 8:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... to by bolelo Thumb Up
_________________
Porsche 944 2.5 1988
VAUXHALL VECTRA B 1.8 16v 1999
Ford Focus 2.0 16v ZETEC 1998
ex - OPEL VECTRA B 1.6 16v 1998
ex - Škoda Favorit 1.3 1992
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dodo127
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.02.2008
Príspevky: 145
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Dec 02, 2008 8:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="langdon2"]Stacilo by keby tam parkuje moje modre gečko s 989.

Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marjan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.02.2008
Príspevky: 599
Bydlisko: Vráble

PríspevokZaslal: Ut Dec 02, 2008 10:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

langdon2 Napísal:
Stacilo by keby tam parkuje moje modre gečko s 989.
Ja by som sa nikoho nepytal, a tu tyc by som odrazil sekerov ktoru mam v aute......A len by suseda zacala daco zvanit.....by som je tu tyc na hlavu namotal....

to sme dvaja co nosime sekeru v aute Axed clovek nikdy nevie co (kto) mu spadne do cesty? Cool
_________________
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Dec 02, 2008 10:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hehe..no presne tak....Aj ked ja vecsinou kvoli tomu, ze chodim casto po drevo....ale tak clovek nikdy nevie....... Cool
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Redline
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.10.2008
Príspevky: 727

PríspevokZaslal: Ut Dec 02, 2008 10:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

langdon suhlas Smile ...toto co si popisal najjednoduchsi sposob ja mam 2 sekery v aute Very Happy

alebo lepsie by bolo keby parkovala Audi Q7 s cislom QQQQQ
Take mi minule stalo pod blokom a stalo cez 2 parkovacie miesta Very Happy a presli aj mestski policajti a nic ani sa nepozreli Very Happy
_________________
Opel Vectra B X18XE (1998) - ex
Škoda SuperB 1,9TDi (2009)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Dec 02, 2008 10:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kamarat ma taky Ečkovy Mercedes 430 a SPZ NR-BBBBB....Smile)
tiez si nikto nedovoluje.....
A tak ja mam auto po policajtovi....takze, dost z nich si mysli ked ma vidia, ze som to ja..este mi aj kyvaju...Very Happy
Asi su slepi jak patrony...
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marjan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.02.2008
Príspevky: 599
Bydlisko: Vráble

PríspevokZaslal: Ut Dec 02, 2008 10:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

langdon2 Napísal:
Kamarat ma taky Ečkovy Mercedes 430 a SPZ NR-BBBBB....Smile)
tiez si nikto nedovoluje.....
A tak ja mam auto po policajtovi....takze, dost z nich si mysli ked ma vidia, ze som to ja..este mi aj kyvaju...Very Happy
Asi su slepi jak patrony...
no jednoducho mas zrkadlovku a ste k tomu auto po zabke ktore kazdy pozna a v tej rychlosti nik nepozera kto prave riadi. ty sa mas Riding Horse
_________________
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Dec 03, 2008 6:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

langdon2 Napísal:
Kamarat ma taky Ečkovy Mercedes 430 a SPZ NR-BBBBB....Smile)
tiez si nikto nedovoluje.....
A tak ja mam auto po policajtovi....takze, dost z nich si mysli ked ma vidia, ze som to ja..este mi aj kyvaju...Very Happy
Asi su slepi jak patrony...


No ten mercedes s čiernou vojenskou farbou auta poznám už som ho raz zastavil...no comment Laughing Laughing
a čo as týka tých tabúl tak to je len o policajtovi. Mne je to jedno či má 888 alebo QQQQQ alebo zrkadlovku ked dačo spraví aj tak je zastavení... bo niektorí to majú vybavené a myslia si že ich nikdy nikto nezastaví napr ked majú niektorí na predných sklách fólie... Twisted Evil Twisted Evil

jediná výnimka je ak nájdem na oplíku nálepku OC.. to je výnimka... Laughing Cool
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: St Dec 03, 2008 6:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

taky69 Napísal:
...Mne je to jedno či má 888 alebo QQQQQ alebo zrkadlovku ked dačo spraví aj tak je zastavení...


Fuuu tak v NR su poctive "zabicky" - tu v PD kebyze zastavis auto s extra ECV tak mozes ist dat vypoved. Tu je iny svet Evil or Very Mad
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Dec 03, 2008 8:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

taky69 Napísal:
langdon2 Napísal:
Kamarat ma taky Ečkovy Mercedes 430 a SPZ NR-BBBBB....Smile)
tiez si nikto nedovoluje.....
A tak ja mam auto po policajtovi....takze, dost z nich si mysli ked ma vidia, ze som to ja..este mi aj kyvaju...Very Happy
Asi su slepi jak patrony...


No ten mercedes s čiernou vojenskou farbou auta poznám už som ho raz zastavil...no comment Laughing Laughing
a čo as týka tých tabúl tak to je len o policajtovi. Mne je to jedno či má 888 alebo QQQQQ alebo zrkadlovku ked dačo spraví aj tak je zastavení... bo niektorí to majú vybavené a myslia si že ich nikdy nikto nezastaví napr ked majú niektorí na predných sklách fólie... Twisted Evil Twisted Evil

jediná výnimka je ak nájdem na oplíku nálepku OC.. to je výnimka... Laughing Cool


je to magor...a tie jeho tetovania si videl? Very Happy este ma na to aj papiere ze je debil....Very Happy
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group