Opelclub Fórum
Ako dalej - GM, Opel ?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Jún 24, 2011 9:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa tiež v Opli cítim "doma".
Budem parafrázovať Pežota: VW mám rád, ale Opel je Opel.
Najlepšie sa cítim v Omege, to sa auto Oplu skutočne podarilo.
Kedysi sme s Peťuškom24 viedli debatu, že na akej úrovni je komfort Omegy, ja som hovoril, že mne sa v Omege viac páči ako v BMW7 alebo S klass, ak si dobre spomínam, Peťo vravel, že komfort S klasse je vyšší.
Myslím, že mal pravdu, ale aj o tom je pocit z Omegy, že vyšší komfort by tam bol na škodu, je to práve také auto, aké ho chcem mať.
Vyvážené.
Takže dúfam, že Opel bude prosperovať a príde s nejakou poriadnou veľkou zadokolkou pre veľkých chlapcov.
Z ktorej keď vystúpim po 1000 km, budem natoľko čerstvý, že vypijem kávu, sadnem na bajk a 8 hodín v kuse budem jazdiť a potom ešte pomilujem frajerku. Lebo toto je skutočný príbeh.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Okt 17, 2012 6:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Po čase oživujem tému, malá bilancia.
V roku 2009 to s Oplom vyzeralo biedne, predaj Magne nevyšiel, GM sa rozhodlo Opel podržať.
Ople vtedy všeobecne nemali dobré meno, najmä pre nespoľahlivosť.
Potom nejaké modely Opel zabodovali v spoľahlivosti (Astra), niektoré prišli na tú dobu s progresívnymi technológiami a vyhrali auto roka (Insignia).
Potom sa stalo to, že Opel prestal dávať prachy do vývoja niektorých modelov (Combo) a proste nakúpil tieto autá od Fiatu. Ostatne, motory od nich berie už dávno.
Vivaro sa kupovalo od Renaultu dávnejšie ako aj Movano.
Navyše GM premenoval kórejské Daewoo na Chevrolet (ktorý v USA vlastne zanikol) a začal dejvá predávať ako Ople (Antara).
Meriva sa začala robiť v Poľsku a posilnilo sa portfólio (GT, Meriva, Adam, Antara, Ampera...) a zlepšila sa kvalita.

No a čo teraz, čo vravíte, ako to bude?

Predaje áut v EU klesajú

Opel a PSA vytvorili alianciu, GM získal v PSA 7% podiel.

Zatiaľ to vyzerá tak, že Opel vytvára stratu miliardu eur ročne Sad
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Okt 18, 2012 3:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo, nemyslim si, ze si kompetentny posudit ekonomiku automobilky.
to je nieco na mile vzdialene nasmu vnimaniu jej produktov auta.

momentalne sa zda, ze Opel je v zlej situacii a predava auta bez toho, aby na tom zarabal. v podobnej situacii su aj ine automobilky.
protikladom k Oplu je VW

z dlhodobeho hladiska trhove sily vynutia korekcie - a dojde k zmenam.
budto niekto skrachuje, alebo zmensi ponuku modelov, zlikviduje fabriky a pod. to je v kompetencii vlastnikov a statov, ak su zainteresovane.

btw, zmizli Saab, MG, Rover, predtym Matra/Simca/Talbot, doplne ma ...

---

casto tu pocuvam od expertov, ako Opel brutalne zaraba na nahradnych dieloch (chausj, ...) a naposledy
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=37414
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Okt 18, 2012 8:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja nič neposudzujem, iba interpretujem.
VW prenikol na trhy na Ukrajine, v Rusku a v Číne/Ázii, tam sú dobré zisky.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
peteri.numelin
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.09.2012
Príspevky: 478
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

PríspevokZaslal: Št Okt 18, 2012 7:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tých trhoch, ktoré Kajo spomínaš, funguje GM cez značku Chevrolet. Tá značka nezanikla. Ukrainu, čínu a pod. pokryli práve bývalým Deawom a lacnými modelmi terajšieho Chevy.
Zanikli iné odnože ako Saturn, Oldsmobile, Hummer.
Na druhú stranu moc nerozumiem politike GM v Európe. Vedú tu kvázi lacné Chevy (aj s drahými modelmi Camarom a Corvettou ??) a sami sebe konkurujú Oplom (Aveo vs. Astra, Ampera vs. Volt, Antara vs. Captiva). Je pravda, že zatiaľ sa to snažia diverzifikovať na globalizované modely lacného a menej kvalitného Chevy a európsky drahší a kvalitnejší Opel, len bohvie ako dlho im to vydrží. Predsa len tak ako Kórejci u Kie a Hjundé, aj u bývalého Déjva postupne zvyšujú kvalitatívne štandardy a rozdiely sa postupne strácajú.
_________________
Omega MV6 ´97 AT4
Vectra B 2,5 V6 '97 AT4
dream: VXR8
crazy dream: Bathurst S
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palix
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.02.2008
Príspevky: 401
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Št Okt 25, 2012 12:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Minule som kdesi čítal, že závody Opel v EU by mohli vyrábať Chevrolety. Vraj práve táto značka je na vzostupe a tie autá sú žiadané, lebo sú vraj lacné.

Inde som zas počul - možno je to ale niečo ako : "...jedna baba povedala..." Smile... Vraj VW chystá malé ľudové auto ako útok na Dácie, lebo vraj taká Dácia Sandero sa nenormálne dobre predáva v celej Európe a tie malé a drahé aut ako VW POLO nemajú šancu jej konkurovať. Dobre im tak, keď sú nenažraní Wink

Kolega minule kúpil Sandero - má cca 1500 km a zatiaľ sokojnosť. Predtým mal Felíciu a vraví, že Dácia je oveľa lepšia. Uvidím ako sa to bude vyvíjať Wink...
_________________
Opel Astra Classic 2, 1,4 Twinport, r.v. 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Okt 25, 2012 12:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dácia Sandero je projekt Renaultu a Renaulty mám rád.
Vlastnil som R19 a Clio.
Navyše Renault robí pre Opel Vivaro a pre Mercedes Kangoo, takže ho musíme mať radi všetci, či chceme alebo nie.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Št Okt 25, 2012 12:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ale porovnávať Sandero a Feliciu sa nedá. A ani Sandero a Polo....
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Št Okt 25, 2012 1:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a vw uz robi lidove auticko predsa UP ... nemam rad porovnavanie aut uz len z toho dovodu, ze kazde je urcene pre ineho zakaznika... kto chce tzv. lowend kupi si daciu a je spokojny lebo predtym mal skodu 120 a toto je o dve triedy lepsie... kto je zvyknuty na urcity "luxus" kupi si auto ktore mu to bude poskytovat...
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Okt 25, 2012 1:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale porovnávať treba a to je aj hnacou silou trhu.
Problémom porovnaní je často zaujatosť voči značke, teda neobjektivita. Alebo pre značku, teda konformnosť alebo ako to nazvať.

Aj to, ako to ďalej bude s Oplom, okrem iného závisí od správania zákazníkov.
Opel musí presvedčiť človeka, že je to dobré, kúpiť si auto od neho.
A všimnite si, ako to využíva, keď zaviedli tú somarinu čo rozpoznáva značky, tak to bolo ťažiskové v reklame.
Preto, lebo to konkurencia nemala.
_________________


Naposledy upravil Kajo dňa Št Okt 25, 2012 1:21 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Št Okt 25, 2012 1:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Blbosť Kajo, problém v porovnávaní je v tom, že sa neporovnávajú porovnateľné autá
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Okt 25, 2012 1:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

co som cital. momentalne VW dokaze na predaji masovych modelov v Europe zarobit, na rozdiel od Opel, FIAT. velmi dolezita vec.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
palix
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.02.2008
Príspevky: 401
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Po Okt 29, 2012 12:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Len tie všetky veci, ktoré prezentujú v reklame - ako rozpoznávanie značiek a podobné výmysly aj tak budú mať len najvyššie verzie modelov. Tie si ale každý nekúpi a ak sa aj niekto rozhodne, tak ho nakoniec cena odradí od týchto výdobytkov techniky. Nehovorím, že je to zlé - mať niečo také na aute, ale tu u nás si to kúpi málokto.

Opel má oproti VW trochu smolu v tom, že patrí do GM a nie je to čisto nemecká automobilka, ktorej časť patrí Nemecku. VW má tu lepšie postavenie a tým pádom aj hojnejšiu podporu. Navyše je VW považovaný za nejaký etalón kvality - hlavne tu v Európe.

Aj tak si myslím, že v krajinách, kde si môžu dovoliť kúpiť nové auto každých 5 rokov si väčšinou ľudia kupujú auto, ktoré sa im páči na nehľadia na detaily. Ak sa žene páči červené auto, tak si kúpi červené aj keď to bude alfa Romeo. Nebude riešiť, či je menej spoľahlivá ako iná značka.
Pokiaľ bude Opel predávať pekné autá (čo nová Astra je), mal by sa udržať. A pokiaľ získa povesť spoľahlivej značky (zatiaľ v hlavách bežného človeka Opel nie je synonymom spoľahlivosti), tak má vyhraté.
Na druhej strane tu na Slovensku prevláda názor, že najlepšie autá sú Škody a VW. Môžte tvrdiť, že Japonské autá sú lepšie, ale poväčšinou dostanete protireakciu, že majú drahý servis, náhradné diely a čo ja viem čo ešte. Značky ako Opel, Ford, Peugeot a podobné s VW a Škodou radšej ani neporovnávať, lebo to nedopadne dobre Smile.
Zaujimavé je, že práve Škoda a VW majú takých horlivých zástancov, ktorí sa budú "hádať do krvi" a pre ktorých ani vážne chyby u TSI motorov nie sú dostatočne vážne Smile . Iné značky majú oveľa miernejších fanúšikov Smile.
_________________
Opel Astra Classic 2, 1,4 Twinport, r.v. 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Nov 04, 2012 9:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

"General Motors bude údajne úzko spolupracovať s francúzskym koncernom PSA na vývoji viacerých modelov. Momentálne sa hovorí o dvoch trojičkách, ktoré využijú spoločný technický základ. V segmente A pôjde o nástupcov modelov Peugeot 107, Citroën C1 a Opel Agila. Druhú trojicu majú tvoriť nové generácie strednej triedy, menovite 508, C5 a Insignia."

Zdroj:
http://www.automoto.sk/clanok/189433/bugatti-pripravuje-super-veyron-a-lancia-asi-konci

palix: K tomu Oplu , VW a spol.
Myslím, že Opel má dosť biedne vymyslenú starostlivosť o zákazníka a to je zrejme celoplošné a tam stráca body.
Mne z Peugeota bežne volajú a ponúkajú akcie, VW detto.
Opel na mňa serie.
Prídem do Peugeota, dostanem zadarmo kávu, všetci okolo mňa skáču akoby som si tam kúpi Rollsy Royce a pritom idem iba pre blbú plastovú vec za 60 centov. Vo VW je to podobné, kávu nedostanem, ale skáču, je tam kaviareň s cukrárňou, kam ma posadia kým sa čaká.
Špeciálne u VW máš pocit, že si v nejakej úžasnej firme, je tam život, krásne hostesky, showroom je veľmi pekný...
Ak súčiastku náhodou majú v inej pobočke, stiahnu ju pre mňa a na druhý deň ju mám.
Opel MaH nemá napr. prepojenie s Autotrendom a inými dealermi, takže asi tak.
Objednávanie dielov? V Opli prinajlepšom 3 dni, ale niekedy týždeň.
VW/Peugeot/Fiat som zvyknutý na druhý deň.
Podpora starých áut?
V Opli máš problém už s dielmi na Omegu A.
Vo VW si kľudne objednám blbosť na VW chrobák.
Centrálna databáza histórie vozidla? Tú už nemá asi iba Opel.
Peugeot poskytuje zákazníkom katalóg ND zdarma! Tzv. servicebox.
Opel nechal ešte aj tú stránku s dielmi opeloem zrušiť...

Mám Ople rád, ale vidím, kde zlyháva a EU zákazník je náročný.
Je škoda, keď to krachuje pre takéto maličkosti, nad ktoré je ťažké sa povzniesť.
Tak dúfam, že Peugeoťáci Oplákov naučia, ako sa správať, lebo toto je podľa mňa jeden vážny problém.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
peteri.numelin
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.09.2012
Príspevky: 478
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

PríspevokZaslal: Ut Nov 06, 2012 3:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To isté si myslia aj nemeckí zákazníci:

http://auto.pravda.sk/magazin/clanok/75563-nemci-su-najspokojnejsi-s-e2-80-9enemcami-e2-80-9c/
_________________
Omega MV6 ´97 AT4
Vectra B 2,5 V6 '97 AT4
dream: VXR8
crazy dream: Bathurst S
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut Nov 06, 2012 6:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ako kajo povedal,u opla dost pokulhava starostlivost o zakaznika. napr. ja som spokojni s PP servisom a nejake vyvolavanie ohladom akcii by mi liezlo na nervy,ale vela ludi toto vie ocenit a maju potom pocit,ze sa o nich znacka stara.samy sme neboli daleko mat miesto maminej astry 206tkuako som uz hovoril,tak oplu pokulhava prave PR, teda aspon co sa kvality ponukanych sluzieb a pristupu k zakaznikom tyka.a nie je to len tu na slovenaku,kde sa ludia stazuju aj na servisy mazdy,ale tak globalne.aj v UK sa ludia stazuju,ze vauxhall servisy su na figu,lebo tam bud robia suflikanti alebo maximalne neochotni personal. a to robi dost zle meno znacke,kedy uz nejde len o samotnu spolahlivost aut...
mladej krstny mi raz,ked som si obzeral omegu pred obchodom povedal: ,,No co?co si zistil?" a kedze nebola v celkom dobrom stave tak som mu povedal,ze nif moc,ze som videl uz aj krajsie.a mi zavaril,ze ople su nahovno auta.ze mu raz niekto povedal,ze su ako nemecke volgy.musel som sa zdrzat blbej poznamky,pretoze je vlastnikom renaultu.ale ako,vec nazoru...
mne sa auta od oplu velmi pacia,akoby boli stvorene pre mna.z novych typov nie je vozidlo,ktore by sa mi nepacilo.napr. nerezala mi corsa b,ale ta je davnejsia minulost.a opel urcite prisetril na niektoryfh suciastkach,to ruku na srdce,ale ked sa pozrieme kolko tie auta a hlavne motory prezili,tak to je na zamyslenie.dulo doniesol omegu so 406 000 km a startla na brnk...
my sami mame 4. astricku a sme spokojni.f-ko zapytalo az olej a nejake filtriky,h-cko potrebovalo vymenit tycku stabilizatora za neuveritelnych 16eur,ale zase mamine j-cko uz ma vymene rele na ventiltore a snimac brzdoveho a spojkoveho pedalu,aj ked sme boli upozorneny,ze zo zaxiatku predaja budu mat auta muchy.fajn,ale preco su problemy so suciastkami globalne a skoro pri kazdom modeli?...
a za dalsie je,ze ludia na SK a v CZ su na skodovky,ktore povazuju za nad auta.mne sa uz hnusi hocijaka octavka,ktoru vidim,lebo uz je to pre mna tuctove auto.ale ako dobre sa predava?!....
tak kde je problem?reklama?marketing?dizajn?starostlivost o zakaznika?spolahlivost? proste chcelo by to vydat sa inou cestou- oprasit renome,poukazovat a vyzdvihnut plusy znacky,prehodnotit niektore veci a niektore zmenit a vylepsit.mali by zacat pri starostlivosti o zakaznika a setreni na somarinach,ktore aj tak niekolkokrat preplatia na zarucnych servisoch a tam opel straca more penazi.
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Nov 07, 2012 12:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz som čítal, že Peugeot dáva veľké nádeje do partnerstva s GM a to hlavne, čo sa týka know-how v oblasti hybridných pohonov.
Som zvedavý, čo dostane za to GM a Opel.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
destroyer
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.11.2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: St Nov 07, 2012 10:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo Napísal:
"Špeciálne u VW máš pocit, že si v nejakej úžasnej firme, je tam život, krásne hostesky, showroom je veľmi pekný...

Je pravda ze koncern si na tomto velmi zaklada,vzdy je tam nejaky ten human touch pre zakaznika ...
Kajo Napísal:
"Ak súčiastku náhodou majú v inej pobočke, stiahnu ju pre mňa a na druhý deň ju mám.
Opel MaH nemá napr. prepojenie s Autotrendom a inými dealermi, takže asi tak.

Neviem ako tito dvaja dealeri ale existuje (aspon pred 2 rokmi bol a nemyslim ze by sa to zmenilo) taky centralny system nahradnych dielov kde si vie dealer (predajca ND) zistit kde dany (hladany) diel maju v ramci CR a SR medzi servsimi Opel,takze nemas pravdu.
Kajo Napísal:
"Objednávanie dielov? V Opli prinajlepšom 3 dni, ale niekedy týždeň.

V Bratislave je urcite jedna predajna Opel,kde ked si objednas nejaky ND ktory nie je skladom a stihnes to do 10:00, tak ho mas v ten isty den poobede okolo 14:00 na predajni (90 % obratkovych dielov).A samozrejma sa bavime o zasobovani originalnymi dielmi vyrobcu,ziadne stiahnutie dielov cez Autokelly,Elit,atd.
Kajo Napísal:
"V Opli máš problém už s dielmi na Omegu A.
Vo VW si kľudne objednám blbosť na VW chrobák.

Neviem ako je to s Kafferom ale napr. v Skodovke je tiez problem s objednanim niektorych dielov napr. na Favorit alebo aj Feliciu.A to je tiez koncern.
Kajo Napísal:
"Centrálna databáza histórie vozidla? Tú už nemá asi iba Opel.

Nema ju viacej znaciek a napr. ked ju niektora aj ma (napr. Skoda),tak to este automaticky neznamena ze ked auto navstevovalo autorizovany servis ze si vies lustrovat kazde auto po zadani VIN do systemu.Nemusi sa Ti zobrazit ziadna historia oprav a mozes mat servisku plnu peciatok z autorizovaneho servisu.Mozno to znie neuveritelne ale je to tak.Preco to tak je,je druha vec.
_________________
Astra H Caravan Cosmo 1,9 CDTI
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Nov 07, 2012 10:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre, vidím, že sa vyznáš.
Tak daj tip, ktorá je to predajňa s rýchlym dodaním dielov, budem chodiť len tam.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
destroyer
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.11.2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: St Nov 07, 2012 10:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked si z Bratislavy a spomenul si tu dvoch dealerov,ostava uz len ten treti koncesionar znacky Opel. Wink
_________________
Astra H Caravan Cosmo 1,9 CDTI
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 9 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group