Opelclub Fórum
lakťová opierka

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ZAFIRAK1970
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.07.2008
Príspevky: 78
Bydlisko: TRSTENA

PríspevokZaslal: Pi Sep 26, 2008 12:59 pm    Predmet: lakťová opierka Odpovedať s citátom

ahojte.ma niekto skúsenosti s demontážou lak. operky?prestala fungovať v hornej polohe a teraz nejde sklopiť-tak by som chcel vedieť či je to opraviteľné alebo sa už treba pozerať po druhej (niekde na vrakoviskách) prípadne zháňať nejakú náhradu od iného výrobcu.osobne by som ostal pri originále.dík.čaute
_________________
ZAFIRA 20 DTI 74 kw 10/2001
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Sep 26, 2008 1:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

original je taky nie moc spolahlivy system. zvykne sa veselo lamat mechanizmus.
videl som alternativu od fy Sydmeko, ta sa mi zda ze unesie vela

demontaz je takato: pod krytom kde ide hriadel do sedadla vytiahnes tvarovane perko. potom vytiahnes opierku zo sedacky.
na sedacke vzadu das dole potah/kryt.
tak by si sa mal dostat k skrutkam, co drzia nastavovaci mechanizmus na operadle.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ZAFIRAK1970
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.07.2008
Príspevky: 78
Bydlisko: TRSTENA

PríspevokZaslal: Pi Sep 26, 2008 3:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

o.k.dík za radu-idem skúšať.a ešte ak sa mozem opýtať tá náhrada sa montuje na to isté miesto kde pôvodná alebo mi tam potom ostane diera v operadle?čo asi stojí tá náhrada?:
_________________
ZAFIRA 20 DTI 74 kw 10/2001
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZAFIRAK1970
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.07.2008
Príspevky: 78
Bydlisko: TRSTENA

PríspevokZaslal: Pi Sep 26, 2008 5:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj iurai.mam to.poradil si správny postup-robilo sa mi to oveľa ľahšie,ale mechanizmus je total v prdeli tak musím zhaňať nový.ešte raz dík.čau.
_________________
ZAFIRA 20 DTI 74 kw 10/2001
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
warp9
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.03.2006
Príspevky: 32
Bydlisko: NR

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 8:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar, otvorim staru temu a chcem sa spytat kde sa da zohnat opierka na uchytenie do sedacky, (teda ako original). Prebehol som si internetove obchody, ale vsetci ponukaju iba take na prichytenie na stredovy tunel. Pokial sa ta opierka nepokazy, ani si clovek neuvedomy, aka je to pohodicka. A nacnem aj inu temu, v Zafire mam hlavove opierky, ktore maju iba jednu polohu nastavenia, co sa mi zda teda dost divne. Hocake shitove auto ma aspon 2-3 polohy vyskoveho nastavenia, tak neviem co tym mali v Opli na mysli. Mam 2 metre a ked do mna niekto zozadu napali, tak mi hlava skonci v kufri. Mate to vsetci tak, alebo sa daju hlavove opierky vymenit?
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MIRO LONDON
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1954
Bydlisko: London GB

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 9:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

warp9,
mne na mojej sa dajú nastaviť,v pohode aj keby som mal 2.20m Wink
_________________
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTi 16V Sport Z19DTH - 110 kw/150k- 2008 ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 10:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

warp9 Napísal:
Nazdar, otvorim staru temu a chcem sa spytat kde sa da zohnat opierka na uchytenie do sedacky, (teda ako original). Prebehol som si internetove obchody, ale vsetci ponukaju iba take na prichytenie na stredovy tunel. Pokial sa ta opierka nepokazy, ani si clovek neuvedomy, aka je to pohodicka. A nacnem aj inu temu, v Zafire mam hlavove opierky, ktore maju iba jednu polohu nastavenia, co sa mi zda teda dost divne. Hocake shitove auto ma aspon 2-3 polohy vyskoveho nastavenia, tak neviem co tym mali v Opli na mysli. Mam 2 metre a ked do mna niekto zozadu napali, tak mi hlava skonci v kufri. Mate to vsetci tak, alebo sa daju hlavove opierky vymenit?


tie opierky, co sa obcas ulomia dostanes v Opli.
Este do sedacky robila fy Sydmeko vid www.armrest.info
ta je velmi pevne stavana

to s tou jednou polohou hlavovych opierok sa mi zda, ze ich nevies posuvat
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
warp9
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.03.2006
Príspevky: 32
Bydlisko: NR

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 11:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj iurai, neviem s akymi ludmi prichadzas do styku, podla tvojej odpovede je vacsina z nich retardovana. Hlavovu opierku hadam dokaze vysunut kazdy. Dokonca niektory ju dokazeme aj vytiahnut celkom a zratat kolko zarezov na zaaretovanie je na nej urobenych. A ked je na nej " jeden" zarez, asi to znamena ze ma iba "jednu" polohu, pretoze ak tu opierku povitiahnes, pocas jazdy ti zbehne dolu a zaaretuje sa v tom jednom zareze. Alebo ze by si mi vysvetlil kde robim chybu?

Stepka, Pavilon B, "a len mlela s tu hubu mlela, len aby si secci simli, ze ma dalkovo maturitu"
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Jún 21, 2009 12:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

warp9 Napísal:
Ahoj iurai, neviem s akymi ludmi prichadzas do styku, podla tvojej odpovede je vacsina z nich retardovana. Hlavovu opierku hadam dokaze vysunut kazdy. Dokonca niektory ju dokazeme aj vytiahnut celkom a zratat kolko zarezov na zaaretovanie je na nej urobenych. A ked je na nej " jeden" zarez, asi to znamena ze ma iba "jednu" polohu, pretoze ak tu opierku povitiahnes, pocas jazdy ti zbehne dolu a zaaretuje sa v tom jednom zareze. Alebo ze by si mi vysvetlil kde robim chybu?

Stepka, Pavilon B, "a len mlela s tu hubu mlela, len aby si secci simli, ze ma dalkovo maturitu"


poprosim ta o 2 foto:

1. opierka s plne vytiahnutymi tyckami
2. ako vypada tvoje auto

[doplnene]

moja opierka ma 6 zarezov, teda 11 moznych poloh
teraz si dam moju davku antidepresiv a hadam budem zajtra ok
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
warp9
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.03.2006
Príspevky: 32
Bydlisko: NR

PríspevokZaslal: Ne Jún 21, 2009 6:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyriesene, isiel som do bazaru, nechal som si otvorit Zafiru, na orig. opierkach je vyrazene cislo GM I/02 302, na tych mojich nebolo nic, akurat ked som rozparal potah bolo tam velky napis Racing, cize lacny "tuningovy" sunt. Ak niekomu vystavaju 2 ks hlavove opierky na Zafiru, mam zaujem.
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
didimb
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.07.2008
Príspevky: 27
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: Ne Dec 11, 2011 8:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Čaute! Potreboval som dotiahnúť skrutky na lakť. opierke, no zadný kryt na sedačke sa mi podarilo len odtiahnúť z vrchu.Vrchné zarážky som odtiahol, stredné zarážky už boli obtrhané predošlím majitelom a na spodku sú akoby 2 nity a s tými neviem čo. Síce opierku sa mi podarilo dotiahnúť, no aj tak by som rád vedel ako sa demontuje ten kryt. Ináč aj bez stredových príchitiek kryt prilieha ok.
_________________
Zafira 1,8 85 kw 2000
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frenkiecz
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.03.2010
Príspevky: 26
Bydlisko: Krkonoše

PríspevokZaslal: Ne Dec 11, 2011 9:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedemontuje,drží ho ty nýty.Alebo zaber ako kůň a zdemontuješ ho nahned. Very Happy
_________________
Opel Zafira A 1.8 16V X18XE1
http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=13086
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
didimb
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.07.2008
Príspevky: 27
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: Ne Dec 11, 2011 9:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky. Nedemontujem Laughing
_________________
Zafira 1,8 85 kw 2000
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group