Opelclub Fórum
LPG
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
lubos
Anonymný





PríspevokZaslal: St Feb 01, 2006 2:13 pm    Predmet: LPG Odpovedať s citátom

Zdravim,
ako je to s LPG do Astier.
Na co si treba dat pozor, aky vyrobca, cena .....


diky
Návrat hore
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: St Feb 01, 2006 4:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja neviem, ale pokial som sa informoval na LPG tak na Opel ako taký nemal oficiálnu licenciu nikto, takže neviem či to chceš robiť aj s papiermi alebo bez. Wink
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fastspeed
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 986
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Št Feb 02, 2006 12:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekto zbožňuje LPG, niekto nie. Ja patrím medzi tých, ktorý nemajú LPG radi. Mal som v Žiguláke namontovaný plyn, stále bol s ním problém. V zime nechcelo štartovať, a ani nešlo tak jak by malo. Po 2 rokoch požívania, my zničil motor úplne.
Ale kamoši majú aj vo Fabii, aj v Daewoo, a oni to chvália. Ja by som ešte raz nedal namontovať LPG do auta, a ako si to mohol čítať predomnou, ani to do Oplov neni legálne. Bez papierov budeš mať problém na STK, ale keďže žijeme na slovensku, všetko sa dá urobyť za peniaze. Ešte jedna vec: LPG sa dá cítiť aj pri zaparkovanom aute, a keď Ťa zastaví zelenáč na okraje cesty, vezme Ti techničák, alebo tabuľky.
Takže si to rozmysli najprv, či sa Ti to oplatí!
_________________
Nejazdím rýchlo, len lietam nízko...
Jožo
My EX Opel Calibra C20XE, 4x4 OFF Opel Omega A3000 C30LE Opel Astra F Caravan C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Pepo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 10.01.2006
Príspevky: 68
Bydlisko: Kladno, Zvolen

PríspevokZaslal: Št Feb 02, 2006 4:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Montáž LPG do oplov je schválená, takže je to legálne.
Ja som v bývalej práci montovával LPG a neboli s tým problémy. Keby som mal na to tak si ho tam dám, ale len vstrekovačku. Výkon to veľmi neuberie (vraví sa že žiaden-ludia toho nakecajúSmile) a na benzín možeš prepnúť vždy. Vadila by mi síce nádrž, ale za tú cenu za 1km by som to oželel. Do starších motorov stačí aj obyč. Inak montoval som značku BRC
_________________
Pepo

Opel Calibra 2.5V6, 170Hp
A takto vypadá
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Št Feb 02, 2006 6:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Pepo a kde to montujú legálne konkretizuj. Mne bola podaná informácia v Handlovej, Piešťanoch a Zvolene že na Ople oficiálne povolenie neexistuje, tak by som rád vedel kde to robia
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anonymný






PríspevokZaslal: Pi Feb 03, 2006 6:35 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kimi: Kde vo Zvolene si bol? Pri Shellke, vedľa letného štadiónu? Má to tam moj bývalý kolega, (Hatiar Marian 0905508265 - neviem či to č. je aktuálne) skús mu brnknúť a on ti povie presnejšie ako to je. Inak ak nieje konkrétny typ povolený na hromadnú prestavbu, tak sa dá vždy spraviť individuálna.
Napr. v CZ sú na hromadnú prestavbu povolené všetky ople.
Návrat hore
Pepo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 10.01.2006
Príspevky: 68
Bydlisko: Kladno, Zvolen

PríspevokZaslal: Pi Feb 03, 2006 6:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To som bol ja Very Happy
_________________
Pepo

Opel Calibra 2.5V6, 170Hp
A takto vypadá
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Pi Feb 03, 2006 9:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pepo> ad 1. Zvolen som napísal , ale mal som na mysli predajcu oplov Kova
ad 2.uvažoval som nad tým ale nejako mi to prešlo už hlavou, bola to
len vec financií že ušetrím na preprave,je to predsa len lacnejšie
ad 3.neviem prečo takéto možnosti ako si napísal na individualne po-
lenie, nie je možné spraviť v okrese PD, kamarát si dal do Kadetta
LPG ale na čierno, nik mu to tu oficiálne nespravil Question
ad 4. Sám vieš že porovnávať možnosti v CZ a SK nie je možné
Wink
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pepo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 10.01.2006
Príspevky: 68
Bydlisko: Kladno, Zvolen

PríspevokZaslal: Pi Feb 03, 2006 9:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som trochu preštudoval internet a fak hromadná prestavba na opel na SK neexistuje. Ale stále je tu možnosť individuálnej prestavby viz. http://www.autogas.sk/new_page_7.htm
Tak trochu nechápem tie firmy ktoré montujú LPG, že neinvestujú do schválenia LPG na ostatné modely. Určite by sa im to rýchlo vrátilo Confused
_________________
Pepo

Opel Calibra 2.5V6, 170Hp
A takto vypadá
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Pi Feb 03, 2006 9:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pepo> môžem s Tebou iba súhlasiť,prichádzajú o dosť financií keď už nehovoríme o ich ochote.
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jerryl
Prezidento
Prezidento


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 633
Bydlisko: Topoľčianky

PríspevokZaslal: Ne Feb 05, 2006 6:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa môžem zapojiť do debaty...Podľa mňa je montáž splynovača degeneráciou motora...
Niet nad vôňu benzínu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fastspeed
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 986
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Ne Feb 05, 2006 7:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jerryl Napísal:
Ak sa môžem zapojiť do debaty...Podľa mňa je montáž splynovača degeneráciou motora...
Niet nad vôňu benzínu...


Súhlasím! Benzín je benzín. Mám jednu príhodičku. Ak viete, že kde je Horná Štubňa, tak ako ide cez tú deninku smerom na Kremnicu, cesta vedie cej jeden dlhý kopec. Tam som ból ubytovaný v Hornej Štubni, šiel som so Žigulákom, a nevedel som sa s LPG vyšplhať len v 2. prevodovom stupni. Potom sa mi minulo LPG, a musel som natankovať benzín. Na tom istom "kopčeku" som vedel nahrabať aj 4. prevodový stupeň. Doslova som letel hore kopcom.
_________________
Nejazdím rýchlo, len lietam nízko...
Jožo
My EX Opel Calibra C20XE, 4x4 OFF Opel Omega A3000 C30LE Opel Astra F Caravan C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Po Feb 06, 2006 6:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jerryl Napísal:
Ak sa môžem zapojiť do debaty...Podľa mňa je montáž splynovača degeneráciou motora...
Niet nad vôňu benzínu...

Jarko, Ty sa môžeš zapojiť do hocičoho Laughing , ale plne s Tebou súhlasím, keď som nad tým uvažoval bolo to len fakt kvôli financiam, ale som rád , že zdravý rozum zvíťazil.
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pepo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 10.01.2006
Príspevky: 68
Bydlisko: Kladno, Zvolen

PríspevokZaslal: Po Feb 06, 2006 8:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Len tak pre info. Jazdili ste niekto s autom kde plyn funguje ako má nehovoriac o so sekvenčným vstrekovaním plynu, že to tak kritizujete? Niet nad vôňu benzínu - to si kľudne možete dopriať aj keď máte namontovaný plyn, stačí prepnúť. Keď si chcem zajazdiť tak nepozerám na spotrebu (12 až 20l/100km benzínu) ale keď mám v aute rodinu alebo idem každé ráno do práce (25km) popr. na domov na SK (600km) tak idem opatrne a podľa predpisov. Nevidím dôvod prečo pri takejto jazde nepoužiť plyn. Ono utratiť za rok 100tSk alebo 50tSk za palivo je sakra rozdiel! Keby som najazdil ročne len 5-10tkm tak by som o plyne vôbec nerozmýšlal.
_________________
Pepo

Opel Calibra 2.5V6, 170Hp
A takto vypadá
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Po Feb 06, 2006 10:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pepo>je to vec názoru aj keď fakty a čísla nepustia. Samozrejme, že je to lacnejšie ale práve ja osobne keď som si zrátal ubehnuté kilometre / ja spravím max. do 20000 a to bol rekord/ a teraz celkový vklad do splyňovača a to nie nejakej starej šopy,ale fungel nového tak ma to skutočne prešlo. Ja to neodsudzujem ani nezatracujem, ale nemusím.A aj keď som sa teraz rozhodol chodiť na zrazy do Rakúska možno ak sa zadarí aj Nemecko, aj tak ma ten plyn neláka. A to môžem rozmýšľať ozaj nad korunou danou na takéto akcie pri mojej mnohopočetnej rodine. A nielen na to. Tak sa veľmi nehnevaj, že sa táto diskusia ubrala týmto smerom, ja poznám dosť chalanov , čo plyn majú a je to tak 50 na 50 so spokojnosťou.Tí s novými splynovačmi tretej generácie sú spokojní, tá druhá polovica už tak nadšená nie je a to hlavne teraz v týchto mrazoch. Pre LPG hovorí jednoznačne cena / zatiaľ /, pre benzín ... to už nech si doplní každý podľa svojho.Ja viem prepnúť sa to dá vždy. Laughing Ahoj.
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pepo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 10.01.2006
Príspevky: 68
Bydlisko: Kladno, Zvolen

PríspevokZaslal: Po Feb 06, 2006 11:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja to plne chápem, že to tam nechceš dať. Reagoval som len preto, že dosť veľa ludí sa vyjadruje k tomuto napriek tomu aby mali osobné skúsenosti (nehovorím že chalani s tohoto fóra nemajú, proste som sa s tým stretol) a aj keď majú alebo mali plyn tak to bolo len nejaké LPG po smrti vymontované z búračky (proste nie nové a nastavené s profi prístrojmy) a namontovaná do starého verkla ktorý bol už motoricky po smrti.
Aj ja som rozmýšlal či do takého starého auta ako mám ja je to perspektívne, predsa nie je to rodinné auto a kto vie ako dlho ho ešte budem mať. Mať, nejakého kombíka v benzíne r.v.>2001 v dobrom stave tak nerozmýšlam. Dokonca teraz na cali fóre niekto písal, že to má v Calibre Turbo:-)
_________________
Pepo

Opel Calibra 2.5V6, 170Hp
A takto vypadá


Naposledy upravil Pepo dňa Ut Feb 07, 2006 3:07 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut Feb 07, 2006 11:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pepo> Laughing Laughing Laughing to LPG na Cali Turbo som si prečítal aj ja v každom prípade to musí byť zaujímavé
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: St Júl 09, 2008 11:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Momentálne dosť aktuálna téma to LPG, kedže ceny plynu šli celkom pekne dole.. Smile
Aké su momentálne vstupné náklady na LPG??? Veľmi nad tým rozmýšľam, kedže cena šla teraz na cca 17 sk/liter, čo je len niečo viac ako tretina z ceny benzínu.
A aké zariadenia sú vlatne v ponuke??
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stanley224
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 12.03.2008
Príspevky: 949
Bydlisko: Veľké Leváre

PríspevokZaslal: St Júl 09, 2008 11:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som mal vo favorite lpg a bol som spokojny.behom roka sa mi vratili peniaze co ma stali na namontovanie.obcas sa stalo,ze sa nieco pokazilo,ale to je normalne.a to nehovorim o sekvencnom splynovaci.to musi byt parada.
_________________
Vectra C-Y22DTR-92kw,r.v.02
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: St Júl 09, 2008 12:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A ako funguje ten sekvenčný splynovač??? Ŕesp. aký je rozdiel oproti klasickému?
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Ďalší
Strana 1 z 16

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group