Opelclub Fórum
50 km/h ktory prevodovy stupen v obci ?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Feb 03, 2009 12:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne..kde sa bude dat, pojdem aj tych 70
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macska4092
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 20.08.2007
Príspevky: 94
Bydlisko: M. Horeš

PríspevokZaslal: Ut Feb 03, 2009 12:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepapce mi za vyjadrenie ale tuto temu uz povazujem za zbytocnu. Ci trojka ci stvorka. Podla mna je to jedno. A k "cestnym piratom" : podla mna s to ty co vodu kazu a vino piju. Hlavna vec aby nikto neohrozoval nikoho. Polovicu nehod by som tiez mohol pripisat zlym oznaceniam na cestach. No povedzte, za tmy a dazda kto vidi na cestach zablatene oznacenia jazdnych pruhov? A ked natrafime na "cudzinca" v nasom meste, cakame aky pruser vyroby. Nemohli by sme byt trocha ohladuplnejsi? Viem dnesna doba si ziada aby sme sa ponahlali ale to asi nie je ziadne ospravedlnenie, hlavne pre policajtov. V nemecku je mesto co ma uz rok bezkoliziovu statistiku vdaka novemu oznacovaniu v meste. Ziadne nie su, iba pravidlo pravej ruky. Predstavte si mesto kde nieje hlavna, vedlajsia, cesta, jednosmerka, chodnik. Nie su dopravne tabule ani obmedzenia. Vsetko je cesta a bez nehod. Ked sa plizite ku krizovatke a neviete kto ma prednost kazdy ciha ci moze albo nemoze pokracovat v ceste. Kazdy je opatrny a dava si navzajom prednost. V nemecku to funguje. Ked som cestoval medzi dedinkami v nemecku cudoval som sa ze kazdy dodrziaval osemdesiatku, ved pri tej kvalite asfaltu co tm maju sa da jazdit mimo dialnice 160km/h v pohode tak ze si to ani nevsiniete, ale oni to dodrziavaju. Ved aj je preco. Pokuty. Ale tam pri nehode asi urcite nepoviete ze cesta nebola oznacena, vysoka trava pri ceste v zakrute, alebo rozbyta cesta ktora ma vyhodila zo smeru. Takze to je vsetko. Nie som zastancom patdesiatky ale co uz. Platit nechcem. A vraj je to bezpecnejsie.
_________________
Opel Astra F-CC, C18XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cripo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.11.2008
Príspevky: 355
Bydlisko: Bratislava-DNV

PríspevokZaslal: Ut Feb 03, 2009 2:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macska4092 Napísal:
Prepapce mi za vyjadrenie ale tuto temu uz povazujem za zbytocnu. Ci trojka ci stvorka. Podla mna je to jedno. A k "cestnym piratom" : podla mna s to ty co vodu kazu a vino piju. Hlavna vec aby nikto neohrozoval nikoho. Polovicu nehod by som tiez mohol pripisat zlym oznaceniam na cestach. No povedzte, za tmy a dazda kto vidi na cestach zablatene oznacenia jazdnych pruhov? A ked natrafime na "cudzinca" v nasom meste, cakame aky pruser vyroby. Nemohli by sme byt trocha ohladuplnejsi? Viem dnesna doba si ziada aby sme sa ponahlali ale to asi nie je ziadne ospravedlnenie, hlavne pre policajtov. V nemecku je mesto co ma uz rok bezkoliziovu statistiku vdaka novemu oznacovaniu v meste. Ziadne nie su, iba pravidlo pravej ruky. Predstavte si mesto kde nieje hlavna, vedlajsia, cesta, jednosmerka, chodnik. Nie su dopravne tabule ani obmedzenia. Vsetko je cesta a bez nehod. Ked sa plizite ku krizovatke a neviete kto ma prednost kazdy ciha ci moze albo nemoze pokracovat v ceste. Kazdy je opatrny a dava si navzajom prednost. V nemecku to funguje. Ked som cestoval medzi dedinkami v nemecku cudoval som sa ze kazdy dodrziaval osemdesiatku, ved pri tej kvalite asfaltu co tm maju sa da jazdit mimo dialnice 160km/h v pohode tak ze si to ani nevsiniete, ale oni to dodrziavaju. Ved aj je preco. Pokuty. Ale tam pri nehode asi urcite nepoviete ze cesta nebola oznacena, vysoka trava pri ceste v zakrute, alebo rozbyta cesta ktora ma vyhodila zo smeru. Takze to je vsetko. Nie som zastancom patdesiatky ale co uz. Platit nechcem. A vraj je to bezpecnejsie.


Iná mentalita, iné zákony, a hlavne viac financií investované na cesty. no Hold. My zatiaľ na to nemáme, možno mať ani nebudeme, tak preto musia naši politici niečo iné vymýšľať. Laughing
_________________
Opel Astra G 2,0 DTi 16 V, Y20DTH, 74 kW, rok 2000/2001.

www.frictio.sk - môj sen sa napĺňa...

Spritmonitor.de
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Feb 03, 2009 3:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja viem, ze ste z 50-ky nervozny.
na fiat-e mam cca 1900 otacok pri 4-ke. to sa da.
a na 2-ke docela slusny sportovy zvuk Wink
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Feb 03, 2009 3:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Barry Napísal:
Ja by som na 50km/h potreboval nejaky medzistupen medzi 2 a 3... na 2 idu otacky priliz hore, vysoka spotreba a na 3 idu zase otacky priliz dole a spotreba zase hore.... a ked potom treba zrychlit tak to nema krutiaci moment... 50tka je pre mna uplne nevyhovujuca rychlost....

clovece, kolko mas otacok na 3. pri 50-ke ?
sa tomu cudujem, nemci tie auta musia vyladit na 50-ku, oni to maju tiez Smile
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: Ut Feb 03, 2009 3:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

som sa potom opravil... to co som pisal platilo pri 40km/h
_________________
Opel Vectra C Caravan, 1,9CDTI 88kW (2008)
Škoda Octavia II Tour, 1,6 MPI 75kW (2011)

EX-Opel Astra G 1,2 16V (2002)
EX-Opel Kadett E 1,3 (1986)
EX-Škoda Felicia 1,4 MPI (1999)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marjan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.02.2008
Príspevky: 599
Bydlisko: Vráble

PríspevokZaslal: Ut Feb 03, 2009 8:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Cripo Napísal:
Vážení, skúsme si dať všetci ruku na srdce, väčšina z nás 50 dodržovať nebude... veď to na sebe poznám, tam kde je možnosť, ide sa väčšou rýchlosťou, a ani tá 60-tka nepomohla.. Laughing Keď je rovnejšia cesta.. 70 to istí, samozrejme stav vozovky a stav premávky, nie som samovrah a vôbec nepatrím k cestným pirátom. Dúfam, že som nanarušil toto vlákno Wink


no, neviem ako ty, ale ja inu moznost ako dodrziavat tu 50 nemam. teraz vsetko zalezi viac-menej od vahy penazenky. ale mozes mi verit, ze umieram aj pri tych 55, co umieram to je hotova uspavanka, ale dnes po nitre ma veru ziadne auto nepredbehlo. ti co nemaju na pokuty sa jednoducho musia prisposobyt a ak ta rychlost prispeje k bezpecnejsej premavke tak potom to schvalujem. a ze to ide cestou vyssich pokut aj to viem pochopit, ved ako vravis ak sme si uz dali tu ruku na srdce, co ine ma vodicov prinutit k dodrziavaniu tych predpisov?

teja ja osobne si viem predstavit aj pozitivnu motivaciu, ze kazdemu poslusnemu vodicovi by policia davala napr. zlavove bloky na tankovanie, len kto a ako by to kontroloval, ze?
_________________
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Cripo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.11.2008
Príspevky: 355
Bydlisko: Bratislava-DNV

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 9:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, dnes ráno som počúval rádio... ohľadne dodržovania 50 a pokút. Poslucháč napísal, išiel 57 km/h a zaplatil pokutu.. druhý zasa 55, zaplatil pokutu... ale nie obyčajnú, viac ako 30 euro!!! To že prekročenie do 10 km/h sa rieši dohovorom tak ako to je v zákone neplatí... podľa jednej policajtky čo písala do rádia, je to tak, že tie tabuľky sú orientačné, a policajt sa môže rozhodnúť, či dá pokutu alebo to bude riešiť dohovorom. To aby si každý dopravný policajt zabezpečil terminál... Laughing
_________________
Opel Astra G 2,0 DTi 16 V, Y20DTH, 74 kW, rok 2000/2001.

www.frictio.sk - môj sen sa napĺňa...

Spritmonitor.de
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 9:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vcera som presiel asi 100 km a stretol som 3 hliadky cestou, o 11tej v noci a posobili dost aktivne... mam taky pocit ze sa po prijati noveho zakona snazia az moc..

a najlepsie na tom je, ze nemam cervenu vestu ale len zltu, bol som na 4roch pumpach aj v tescu a nikde neviem cervenu vestu najst...krasne Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 9:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak aj ja...V aute mam len tu zelenu ci aka to je.....
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 9:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

sme Off Topic
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cripo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.11.2008
Príspevky: 355
Bydlisko: Bratislava-DNV

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 9:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

langdon2 Napísal:
Presne tak aj ja...V aute mam len tu zelenu ci aka to je.....


Zelená je 100 eurovka.. Wink
_________________
Opel Astra G 2,0 DTi 16 V, Y20DTH, 74 kW, rok 2000/2001.

www.frictio.sk - môj sen sa napĺňa...

Spritmonitor.de
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 9:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
sme Off Topic


Nebud taky zly....... Embarassed
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marjan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.02.2008
Príspevky: 599
Bydlisko: Vráble

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 10:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak za tych 55 by som im nezaplatil. za to ti ani nemec neda pokutu a ti su kúúúúrva prisni,uz len z dovodu nepresnosti ukazovatelov a inych faktorov aj ked kua skutocna rychlost ide vzdy do minusu voci zobrazovanej.
doteraz som nepotreboval ziadnu pomoc od cajta, ale ak to takto pojde dalej s tou doslova buzeraciou, hraniciacou s vypalnictvom, tak budem nuteny zaangazovat do problemu vsetky rodinne a priatelske zlozky

ak si dam dokopy slova takyho69 tak este taky mesiac bude trvat toto zbijanie kym nedobehnu mesacnu stratu a potom mozno na natlak medii im da prezident alebo minister po prstoch a trosku by sa to malo zvolnit. ( ohladom tej 50 v meste)
ved nadarmo sa nehovori: nova metla dobre metie.
_________________
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Cripo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.11.2008
Príspevky: 355
Bydlisko: Bratislava-DNV

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 10:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

marjan Napísal:
tak za tych 55 by som im nezaplatil. za to ti ani nemec neda pokutu a ti su kúúúúrva prisni,uz len z dovodu nepresnosti ukazovatelov a inych faktorov aj ked kua skutocna rychlost ide vzdy do minusu voci zobrazovanej.
doteraz som nepotreboval ziadnu pomoc od cajta, ale ak to takto pojde dalej s tou doslova buzeraciou, hraniciacou s vypalnictvom, tak budem nuteny zaangazovat do problemu vsetky rodinne a priatelske zlozky

ak si dam dokopy slova takyho69 tak este taky mesiac bude trvat toto zbijanie kym nedobehnu mesacnu stratu a potom mozno na natlak medii im da prezident alebo minister po prstoch a trosku by sa to malo zvolnit. ( ohladom tej 50 v meste)
ved nadarmo sa nehovori: nova metla dobre metie.


Pekne mu ukázali fotečku rýchlosť.. proste vzorní policajti.. Neviem či sa oplatí to ťahať kade tade.. máš ísť do 50, on išiel viac. Nie je o čom proste.
_________________
Opel Astra G 2,0 DTi 16 V, Y20DTH, 74 kW, rok 2000/2001.

www.frictio.sk - môj sen sa napĺňa...

Spritmonitor.de
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 10:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
sme Off Topic


dajme lock. kym niekto nebude odporucat spiatocku
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
marjan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.02.2008
Príspevky: 599
Bydlisko: Vráble

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 10:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

vcera som trosku sledoval to radenie, no na 4. pri 50km/h mam 1400 - 1450 ot/min, aktualna spotreba v rozmedzi 3,5- 4,0 l/100.
_________________
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 10:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Fuu, ale tomu motoru to dobre nerobi, tak extremne nizke otacky...to je aj na diesel malo.
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
marjan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.02.2008
Príspevky: 599
Bydlisko: Vráble

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 10:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

langdon2 Napísal:
Fuu, ale tomu motoru to dobre nerobi, tak extremne nizke otacky...to je aj na diesel malo.

vies co, nemam pocit ze by mu to vadilo. ak budes mat dnes cas mozem sa zastavit u teba a vyskusas si to. ok?
_________________
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Feb 04, 2009 10:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry, dneska asi tazko....Vecer musim do servisu, ale hocikedy inokedy mozme, niekam na kavu behnut
Alebo taky minizraz v Nitre spravit...co ty na to......Mohol by sa aj Taky69 pridat....ak bude mat cas.
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 3 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group