Opelclub Fórum
Opel Signum kupa

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Dermo33
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.08.2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Pi Aug 08, 2008 2:21 pm    Predmet: Opel Signum kupa Odpovedať s citátom

Zdravim planujem niekedy do konca augusta nakup Opel Signum 1.9 TDCi alebo 2,2 DTi , viem ake su medzi nimi asi rozdiely, akurat sa chcem opytat preco su take lacne napriklad v nemecku a to aj rocniky 2004-2005 nakolko nove stali dost velke peniaze a z nemecka sa daju doviezt uz za 8-9tisic eur.
Dalej by ma zaujimali nazory uzivatelov na poruchovost na co si davat pozor pri kupe ojazdeneho signumu.
1,9 su vseobecne drahsie ako 2,2DTi asi je to sposobene tym ze k 1,9 je 6stupnova prevodovka a je to vykonnejsi a mladsi model motora, neviem teda ci sa mylim preto by som bol rad keby mi to niekto objasnil a este ze ci 2,2Dti sa robila aj s 6stupnovou prevodovkou resp. ci 5 prevodovka nie je na ten motor predsa len malo.
Dalej sa chcem spytat ako je to s tym stredovym sedadlom, videl som signumy aj bez neho resp. mali namiesto toho bud nejaku chladnicku alebo len drziak na napoje, je to miesto naozaj len take dojazdove, lebo podla obrazkov to tak vyzera?
_________________
Opel Vectra B 1.8. 16V 12/97r
Ford Mondeo 2,0 TDCi 131PS, 6/2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
drgy
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.02.2008
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ut Aug 12, 2008 9:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nazdar ako vidim vela odpovedi nemas. ja som kupil signuma na jar tohto roku. je to 1.9 150 konova lebo su aj slabsie. rocnik 04. celkove ako s autom som spokojny aj ked mna este vysiel do 400 tis, ale co uz vsetko ide dole a cakat sa da aj do nekonecna. neviem preco su take lacne. asi preto ze v nemecku chce kazdy BMW, audy a opel je tam nieco ako u nas skoda. skratka obycajne auto. opel chcel podla mna prerazit vo vyssej triede ale bola chyba nechat predok vektry. das za auto 1.5 mil a vyzera z predu ako za 500 tis? ja nie. ked mozem poradit tak radsej 1.9 je to silnejsi motor a hlavne 6 rych. neviem ale 2.2 som 6 rych nevidel. ono to aj tak bude papat oko 6.2 to je moja priemerka aj ked ja vela jazdim dialnica a 160 kmh na tempomate. tak asi preto. ak budes chodit normalne tak uz som mal aj 5.4. zalezi od teba. este nieco moj ma najazdenych uz 200 tis km. a to zvycajne odchadza spojka vraj plus minus 10- 15 tis zalezi od stilu jazdy. nova spojka cca. 45 tis. len pre info. ja mam vzadu tu chladnicku nemaju ju vsetky ale myslim ze ten multifunkcny stred ma kazdy. sedel som tam len raz asi 15 km a nikdy viac. nastastie som sofer. ten stred je naozaj len na dojaz aj pre dieta je to na nic. inak ako auto je pekne a hlavne velke a nieje to otrasne kombi. takze asi tak.u nas je ich malo tak rataj aj s drahsimi dielmy. kupit nejaku A4 komby tak veci zozenies pomaly za babku lebo ich je tu jak sracek. to uz musis ty vediet. neviem veru ale v tej cenovej relacii podla mna nic lepsie nezozenies a aj kvelitnejsie. aj ked opel stale je to nemec. maj sa a napis ako si sa rozhodol
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dermo33
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.08.2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: St Aug 13, 2008 7:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No buduci tyzden, ak sa preda moja moja stara vectra tak by som mal ist do nemecka, mam po ceste tri signumy zajednane na obhliadku a idem s kamosmi co idu kupovat tiez auta, takze v pohode. Ja uz som sa asi rozhodol aj ked zena kvoli detom stale nieco splieta s nejakym picassom, tak som jej povedal ze na autobuse jazdit zasadne nebudem Laughing
Mam po ceste aj jednu 1,9DTi 150k a dve 2,2DTi takze uvidim, tie 2,2 maju ovela lepsiu vybavu a cenu okolo cez 8000eur ale ked sme volali tak chlapik hned ze 7700 takze pocitam ze pod 7500eur by som to v pohode ztiahol, uvidime. Mna hlavne fascinuje na tom aute tie vybavy, priestor, samozrejme aj design. Akoze kde za 240tisic kupis 3-4 rocne auto, ktore vela nezere, ma velky priestor aj v predu aj v zadu, vybavu vratane xenonov, tempomatu, polo kože, kontroly trakcie a neviem este coho vsetko? Myslim ze nikde. Urcite do toho pojdem, na vectru uz mam troch zaujemcov takze snad sa uspesne preda a ja si vychutnam signum Cool
Som len zvedavy ako s tou spojkou, trosku si ma aj vylakal, ale tak snad to nejako vymyslim, tieto maju najazdene od 109-149 tisic takze snad mi to este nejake dva roky vydrzi, myslim ta spojka. Laughing
Ale fakt sa neviem rozhodnut ci tu 1,9 alebo 2,2 aj ked 1,9 je mladsi motor a 6 stupn. prevodovku asi bude zalezat aj na tom v akom bude stave lebo ta ma nabehane najviac samozrejme Cool
Zaujimalo by ma este aky mas cca dojazd na nadrz? tak priemerne.
diky moc za info
_________________
Opel Vectra B 1.8. 16V 12/97r
Ford Mondeo 2,0 TDCi 131PS, 6/2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
drgy
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.02.2008
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: St Aug 13, 2008 12:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ved kvoli tomu motoru su aj drahsie. ja byt tebou tak nevaham radsej obetujem dajme tomu xenon(tu kupis prestavbove do 3tis) a beriem tu 1.9. ale je to na tebe. na nadrz mam dojazd min. okolo 900 a max okolo 1200 km.ako vravim doost zalezi od stilu jazdy. ja som tiez chcel najprv BMW komby ale polovicka to zatrhla vraj opel je krajsi. tak mam opel a nestazujem sa. priestor je naozaj obrovsky. vybava je sice podla mna divna ale uz som si zvykol. a treba zjednavat a ohovarat poukazovat na kazdy skrabanec a tak ja som zlavil 100 e len na kobercekoch a doma ma stali 700 sk Very Happy .ak mas deti dve a viac neplanujes tak budes nadmieru spokojny. ja v aute aj spavam s drahou na dovolenkach a uz nechce chodit ani do penzionov a po stan. a to tam mam este aj psa. co sa tyka kilometrov tak ked som kupoval moj mal skoro 200 a poviem ti ze bol v lepsom stave myslim technickom a vyzorovom ako hocijake ine auto u nas o rok dva mladsie a o plovicu menej najazdene. tem motor musi vydrzat cez 500 tis. kedy spravis na aute 300 tis? to uz ho mat nebudem. a nemci sa urcite staraju o auto lepsie ako u nas. vsetko znackovy servis a nie ze ,ale to mi spravi kamarat doma a usetrim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dermo33
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.08.2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: St Aug 13, 2008 12:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky moc, inak som cez vikend behal po Bratislave ze zene ukazem Opel signum a ani bohovi nejaky najst Cool uplne ze nikde ale je pravda ze ich je fakt ako safranu, tym su menej okukane takze aj predaj bude asi lepsi.
No hovorim volal som za jeden Signum dnes rano a chalan mal 7990 a ze ci by sme sa mohli dohodnut a on ze ok 7700 a to som este nebol ani na mieste takze to zjednavanie bude uplne v pohode si myslim, oni sa chcu toho zbavit a kludne pojdu aj za maly zisk.
co sa tyka motora jazdil som na vectre 2,2 DTi a motor bol velmi dobry, fakt citelne zatahy motora od spodku. Ved prave vybava bude vzdy super ale motor je motor takze asi sa vykaslat na xenony ked mas lepsi motor.
_________________
Opel Vectra B 1.8. 16V 12/97r
Ford Mondeo 2,0 TDCi 131PS, 6/2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
drgy
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.02.2008
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: St Aug 13, 2008 1:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mohol si povedat prave som sa vratil z mesta mohol si previest aj zenu. drzim palce potom sa ozvy. neviem ako to budes mat s predajom. chalani aj mali 2.2 a aj 3.0 dizle a nemohli sa ich zbavit. praveze ho ludia moc nechcu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frenky Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.09.2008
Príspevky: 908
Bydlisko: Sabinov

PríspevokZaslal: Ut Nov 11, 2008 12:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No ako Dermo33, kúpil si nejakého Signuma? Cool
_________________
OPEL SIGNUM 1.9 CDTi 110kW (2004)
OPEL CORSA B 1.0 12V 40kW (1997)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lucky2512
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.03.2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Jasenove

PríspevokZaslal: Ne Júl 26, 2009 12:10 pm    Predmet: signum, kupa Odpovedať s citátom

Caute chlapci, takisto zvazujem kupu signuma, zaujimalo by ma, na co si davat pozor pri tychto autach, aky motor zvolit, coho sa vyvarovat, a nejake skusenosti s nim...planujem kupit koncom augusta, tak ci sa mam vyvarovat, poobhliadnut za niecim inym, alebo budem spokojny. Dakujem Wink
_________________
VeBe 1.7td, isuzu
ex: Nissan Bluebird 1.8
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SIGNUM V6
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 19.07.2009
Príspevky: 18
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: St Aug 05, 2009 6:59 pm    Predmet: Re: signum, kupa Odpovedať s citátom

lucky2512 Napísal:
Caute chlapci, takisto zvazujem kupu signuma, zaujimalo by ma, na co si davat pozor pri tychto autach, aky motor zvolit, coho sa vyvarovat, a nejake skusenosti s nim...planujem kupit koncom augusta, tak ci sa mam vyvarovat, poobhliadnut za niecim inym, alebo budem spokojny. Dakujem Wink


Ahoj ja mám signuma a nekupuj šport podvozok čím viac elektroniky tým horšie, mám 3.0 V6 diesel motor super montuje sa aj do SAAB 9-3. Vyrába ho ISUZU. Dobrá spotreba. Hlavne si skontroluj elektriku, či nesvietia nejaké kontrolky ktoré by nemali a či funguje klíma, el okná........ Dôležité je aby pri skúšobnej jazde nebolo počuť čudné zvuky, ložiská, bezproblémové otáčanie volantu a tak.... Inak čím lacnejší signum tak viac investícií doň. To sú skúsenosti. Viem že trh je preplnený ale auto ktoré stojí 1,2mil nemôže byť predávané za 250000. keď budeš chcieť poradiť tak mi kludne zavolaj. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
signum CDTI
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.09.2009
Príspevky: 226

PríspevokZaslal: Pi Sep 25, 2009 8:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviete kde presne sa montuje ten 3,0 V6 diesel od ISUZU......Opel,Saab to viem a nieje tento motor este aj v Renaultoch.....ake mate s tymto motorom skusenosti...udrzba,spotreba.......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group