Opelclub Fórum
Ako na spotrebu?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 42, 43, 44  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: Št Nov 29, 2012 11:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

plynula jazda a rozum je ta spravna volba Wink
otacky nepozeram,citim to ako auto potrebuje ist.......
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi Nov 30, 2012 4:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

bil by som ľudí po hlave, ktorí kvôli spotrebe nechia trápiť sa motor v nízkych otáčkach. Rolling Eyes zásada, pod 1500ot/min nejazdiť! malinké spomalenie a opätovné zrýchlenie nie je to isté. najmä na dízloch sa musí riadne ten zotrvák potiť v tak nízkych otáčkach...

ja keď idem dlho mestom, hodím 4 a pri 60tke mi to točí 1800ot/min. motor si pokojne pradie, spotreba je krásna a idem si. no ja by som nejazdieval vkuse na nízke otáčky, motor sa trápi(niekedy), zaserieš ho karbónom a už pomaly ani nevýjdeš hore kopcom ako nevládze. sem-tam ho treba riadne prevetrať, nech vie na čo vlastne je. krstná jazdieva denno denne na koktavici 1 1.9Tdi do práce a po meste. bratranec to vzal na diaľnicu a skoro vystúpil, tak to neťahalo...

a k tvojej otázke? tak ho tlač! alebo skrátka pod 1500ot/min nejazdi. a po rovinke, v dedine a podobne, si myslím, že 2000 ot/min bude v pohode. je všeobecne známe, že nižšie otáčky by mali znamenať nižšiu spotrebu, realita však NIEKEDY klame radšej nech ide motor ľahšie, než ho síliť v nízkych otáčkach.
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Crael
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 07.03.2012
Príspevky: 103
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: Pi Nov 30, 2012 5:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pýtam sa preto, pretože na Fieste 1.4 diesli mi spotreba klesne keď idem na 2100ot/min na 4ke o takmer pol litra narozdiel od toho keď idem na 4ke medzi 1300-1800ot/min. Keď som tak chodil na VeCe tak bol ten rozdiel možno tak 0.1L ani nie.
_________________
Opel Antara 2.0 CDTI Cosmo 110kw
Ford Fiesta 1.4 DCTI Duratorq 50kw
Nissan Qashqai 2.0 DCI 110kw
Ex - Opel Vectra 2.2 DTI GTS 16V 92kw
Ex - Fiat Punto 1.2 16V Sporting 59kw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Nov 30, 2012 5:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Teda sám vidíš, že jednoznačná odpoveď neexistuje.
Teda okrem tej mojej. Tá platí vždy. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
peteri.numelin
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.09.2012
Príspevky: 478
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

PríspevokZaslal: Po Dec 03, 2012 11:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

kazdy motor a sprevodovanie su ine. Robova 1.4 v benzine nepojde pod 1800 ot/min. To si ani neviem pri malolitraznom benzine predstavit. Tebe to ide lepsie pri 2100ot/min (mas lepsie cisla krutaku v tych otackach, zrejme) a niekomu sa rozhodol automat od vyroby jazdit bez problemov aj od 1100 ot/min (dizel) lebo je tak nastaveny od vyrobcu a stale slape ako novy aj po 160.000km.
Poznaj svoje auto, pocuvaj ho, s nohou na plyne pracuj citlivo a vysledky sa dostavia.
_________________
Omega MV6 ´97 AT4
Vectra B 2,5 V6 '97 AT4
dream: VXR8
crazy dream: Bathurst S
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Po Dec 10, 2012 10:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

...ísť na diaľnici za autom, najlepšie väčším Cool
včera som si všímal rozdiely, ked som šiel za autom v 120 km/h rýchlosti, určitú dobu, a začal som ho obehovať. Stále na tempomate.
Rozdiel v aktuálnej spotrebe podľa palubáka liter aj niečo
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
peteri.numelin
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.09.2012
Príspevky: 478
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

PríspevokZaslal: Po Dec 10, 2012 11:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jazda za vačším autom má jednoznačné výhody, len si musíš vyberať tie, ktoré majú za zadnými kolesami "záclony" skoro až po cestu. Za tatrovkami sa to nevyplatí, z nich lieta bordelu zvrchu a hlavne od kolies tolko, že to za tie ušetrené centy nestojí.
Z domu postnem foto, prečo sa Tatrovky a podobné valníky neodporúčajú.
_________________
Omega MV6 ´97 AT4
Vectra B 2,5 V6 '97 AT4
dream: VXR8
crazy dream: Bathurst S
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Po Dec 10, 2012 11:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Najlepšie nejaký van, alebo dodávku, čo si to šinie ideálne okolo 130-tky
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Dec 10, 2012 3:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a náhodou, moja bambula vládze Smile pri 1800ot/min už má 200Nm, čo myslím bohato stačí. a keď idem po okreskách v CZ, tak to držím okolo 100-105 podľa tachometra, čo je od 1950-2100ot/min. samozrejme, keď príde stúpanie, tak podradím, ale po rovinkách a tých jemných kopčekoch nedá najavo, že nevládze. keď pritlačím do pedálu, tak zrýchľuje...

a v poslednej dobe šla spotreba vyššie, jednak teplota, dlhšie zohrievanie, šantenie a dosť to tlačím. teda, snažím sa čo najmenej, ale keď na mňa príde, tak tískam do nej. spotreba sa aj tak drží veľmi pekne a skrýva zatiaľ veľkú časť dízlakov do vrecka. snáď nebude tá spotreba neustále stúpať a stúpať. lebo ma klepne Smile
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peteri.numelin
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.09.2012
Príspevky: 478
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

PríspevokZaslal: Po Dec 17, 2012 1:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No, pre toto sa neoplatí jazdiť za veľkými autami (tatrovky, ťahače a pod.) za účelom zniženia spotreby a šetrenia, bo neušetríte:





...keby to prešlo skrz, teraz nemám brata.
_________________
Omega MV6 ´97 AT4
Vectra B 2,5 V6 '97 AT4
dream: VXR8
crazy dream: Bathurst S
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: Po Dec 17, 2012 1:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked Shocked Shocked
teda jazdim 22 rokov denne ,ale toto som este nevidel .......
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
peteri.numelin
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.09.2012
Príspevky: 478
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

PríspevokZaslal: Po Dec 17, 2012 10:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tiež som čumel ako puk. Stalo sa mu to niekde medzi Plzňou a Chomutovom, či ký fras to bol (SZ Čechy). Mamka to pre istotu dodnes nevidela, aby bola kľudná.
Ide o to, že som tomu tiež neveril (veď čelné sklo je sviňa vrstvená), ale počul som o takých prípadoch, keď nejaké vačšie predmety uleteli spod kolesa nákladiaka, prešli sklom a zabili človeka v zadnom aute. A keď som uvidel tie fotky, prestal som za nákladiakmi jazdiť kvoli spotrebe a predbieham ich s odstupom.
_________________
Omega MV6 ´97 AT4
Vectra B 2,5 V6 '97 AT4
dream: VXR8
crazy dream: Bathurst S
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mr.K
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 27.12.2012
Príspevky: 60
Bydlisko: Dubník

PríspevokZaslal: Ut Jan 01, 2013 5:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No to vyskúšam,že sa budem kotúlať so zaradenou rýchlosťou,lebo ja zviknem vyhodiť rýchlosť a len sa kotúlať.Ale aj s rýchlosťou sem tam.Nemám pc takže neviem si to skontrolovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut Jan 01, 2013 6:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

som dnes šiel len s mladou z Brna, šiel som pohodovo, žiadne excesy, okresky 100, diaľnica 110, dedina 55-60 a spapalo 7,84l/100km plynu Smile čo je pri dnešnej cene nafty 1,435eur/l ekvivalentné spotrebe 4,2l/100km nafty Smile

osobne neviem povedať, či to spomalenie na diaľnici vie spraviť taký rozdiel aj s plným autom. no nejako nemávam veľa času sa plaziť 110 po diaľnici. ale na 120 by som spomaliť skúsiť mohol Smile
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Jan 01, 2013 8:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To je taká normálna spotreba, na to, aká to bola ľahká trasa.
Ale istotne je to prínos pre Tvoju peňaženku.
Ja pri takej jazde na hdi dízliku mávam okolo 4,5-5.
Takže je to vlastne to isté, s tým, že Teba čakajú problémy súvisiace s LPG a mňa zas s naftovým pohonom.
Takže nič nie je zadarmo.
Bilancovať môžeme neskôr.
Na druhej strane, mňa Peugeot so 78000 km/2006vyšiel 5000 vrátane druhej sady nových kolies a Tvoju mamu Astra 15000? Tipujem.
Takže som na tom lepšie, čo sa týka nákladov na auto.
Lenže to zas nemožno brať ako všeobecnú radu, niekto možno kúpi starší dízel a hneď mu kľakne.
Ale zas, pri cene auta 15000 má zmysel hľadieť na spotrebu?
Keby si to auto platil sám, teda keby si naňho mal, tak by si na spotrebu si až tak úzkostlivo nehľadel.
Neviem, táto moja úvaha je aj pre mňa samého, zvažujem prínos LPG alebo dízla.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut Jan 01, 2013 9:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a ak by som si kúpil omegu s lpg? a ti poviem, že celá by ma vyšla nejakých 2000-3000eur max? tak je to od veci bilancovať o dosť staršie auto s úplne novým. keby mi mama chcela dovoliť si kúpiť staršie, tak sa na mňa vykašle a nedala by mi prachy. o to nejde. ja sa skôr teším, že ten plyn tam nie je úplne zbytočne, ale plní svoj účel. vieš, ja nehľadím úzkostlivo na spotrebu. je to vlákno o tom, ako na spotrebu. ja som len písal pohľady, že keď si to valíš hlava nehlava a potom ideš rýchlostne rovnako, ale rozbehy a brzdenia krotíš, tak to vie spraviť rozdiel. ale to vie každý. a hlavne, čakal som možno ešte menšiu spotrebu, keďže som šiel pomalšie po diaľnici a 2ja v aute. bol to malý testík, aspoň mám prehľad Smile a vieš, už nejeden sa ma pýtal, aký mám pohľad na LPG v Astre J s mojim motorom, pretože o tom uvažujú. a týmto sa to možno zíde, pár rád ako na to, kde si dať pozor, ako najviac ušetriť.

a ja tie trasy nechodievam raz za čas. od 10.11.2012 som spravil na svojej astre 5500km. jasné, že je somarina si dávať LPG na krátke trasy. veĎ aj načo, kým to prepne, je to strata času a bla bla. a nech mi nikto nehovorí, že si kúpi dízel, lebo sa mu páči záťah. ak by to žralo to čo benzíňaky, nikto po tom ani neštekne. a preto si ľudia montujú LPG do benziňákov, aby sa vyrovanalo po ekonomickej stránke dízlom. a mi to vie ušetriť niečo málo cez 1/3 ceny za cestu, som spokojný. pretože po necelých 4000km mi to urobilo rozdiel oproti benzínu 190eur cca. a to nie je až také zanedbateľné, keďže predpokladám ročný nájazd okolo 20t-25t km. a auto už mám. ale treba financie aj na chod. a zase nie sme milionári a ja nerobím obrovské kšefty, aby som zašiel zajtra ráno do oplu, objednal 2.8V6 insigniu a chodieval ňou 160km/h po diaľnici do brna a dovolil si bez problémov do toho tankovať. ak budem mať na to, aby som si dovolil MB C63 AMG, tak asi budem mať aj na benzín. ja som si kúpil posratý Opel Astra. a kúpou auta ešte len začali "problémy"- ako všetko ufinancovať. ale to pozná každý. a problémy s plynom nastanú aj tak oveľa neskôr. motor je na to uspôsobený, teda bol prispôsobený účinkom plynu, tak dúfam, že vydrží oveľa viac. a to, že musím obetovať čas, kým sa mi po odstávke auto ohreje sústava a prepne na plyn, ma trápi najmenej. a som zástancom svižnejšej jazdy a ťahanie do otáčok. a keďže nemám to srdce trápiť dízla je pre mňa benzíňak+LPG najlepšia voľba. keby som čumel len na spotrebu, srať na to, beriem dízla. na to furikovanie PP-Brno je to ideálne. v kopci potiahne, po rovinke ide, spotreba krajšia ako benzín a toť vše. ale mne sa to hnusí- klepe, vo vyšších otáčkach REVE, smrdí a sú väčšie problémy s kazením.

a keďže je toto vlákno o niečom inom, tak sa ospravedlňujem, že som trošku zabehol mimo. ale ma troška hnevá, ako sa už niekoľkýkrát stalo, že som cítil také skryté nenápadné vyrypovanie, ako som dostal nové auto. na túto tému už toho bolo viac, nie len čo sa týka spotreby.

proste ja som spokojný s tým ako to je. teší ma, že mi to vedelo ušetriť kopu prachov, ktoré viem dať aj inde. a keď sa chcem poblázniť, tak pri najhoršom vypnem LPG a tahám ako blázon. a v takejto situácií mi na dízli nikto ďalších 1500-2000otáčok nedorobí.

PEACE. nech si každý jazdí na čom chce. to, že niekto nie je zástancom dízlu/benzínu/LPG alebo kúpi nového auta, je jeho vec. svoj názor nech si povie kto chce, ale neviem prečo by sa malo útočiť na iných, aj keď nenápadne. kúpi si, čo mu najviac vyhovuje a hotovo. je to jeho kapusta.

PS: a ak mne astra vydrží 15 rokov bez vážnych opráv a úprav, tak to bude mega úspech. čo to auto vezie so sebou je menší zázrak. a je to také čarovné auto. chce to možno trošku pevných nervov, kým preskladám všetku batožinu, ale vždy sme sa vošli. a aj napriek obrovskej váhe dokáže ísť dosť pekne aj do kopca. a je mi ukradnuté kto si čo o mne a mojom aute bude myslieť Razz
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Jan 01, 2013 10:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Neblbni, to bola čistá hlasná úvaha, mne je jedno, kto Ti kúpil auto.
Ty si to nikdy netajil, tak čo?
Môžem s tým hádam uvažovať ako so vstupom.
Si na to príliš citlivý, skôr to asi Teba trápi ako mňa.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jan 01, 2013 10:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu sa musím zastať Roba. Odhliadnuc od toho, Kajo, že tvoja úvaha bola mimo témy, bola aj neférová. Porovnávaš náklady na kúpu ojazdeného auta bez záruky, s nákladmi na kúpu nového auta.
A podobných porovnaní je toto fórum plné.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Jan 02, 2013 12:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepáčte ak to bolo takto pochopené.
Chcel som to vidieť v kontexte.
Pretože za "ako na spotrebu" je vždy "ako ušetriť".
A tak sa to chápe, aj Robo nezabudne zdôrazniť, že má LPG.
Pre mňa znamená LPG 1500 eur výdavok-jednoducho s tým musím kalkulovať, so vstupnými nákladmi.
Tak som to dal celé do kontextu.
Napr.
Mám kamoša, ktorý jazdí na služobnom aute, ale platí si súkromné jazdy. V tejto súvislosti je preňho napr. spotreba nezaujímavá, v tom kontexte, kontext je dôležitý.
Alebo keby sme hovorili o spotrebe hybridu, kontext je zásadný.

A ešte niečo: ak by sme mali byť presní, iba pár ľudí vrátane mňa naozaj poradilo, ako na spotrebu. Všetko ostatné je balast a ľudia tu len machrujú, akú spotrebu dosiahli a ako málo ich vychádza km. A v prípade Roba nefér porovnanie s dízlom a prepočítavanie na dízel, proste mimo.
Len som v tých prepočtoch pokračoval.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Jan 02, 2013 12:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo Napísal:
...Robo nezabudne zdôrazniť, že má LPG.
Pre mňa znamená LPG 1500 eur výdavok-jednoducho s tým musím kalkulovať, so vstupnými nákladmi.

Ty zas nezabudneš zdôrazniť, že máš naftu. Aký výdavok navyše to znamená pri nákupe oproti rovnakému modelu s benzínovým motorom? Mimo rôznych akcií, samozrejme.
A takto nezmyselne by sa dalo pokračovať.
Vlákno je o spotrebe paliva, nie o spotrebe, ako takej. To by sme potom museli zarátať aj predvianočné nákupy v supermarketoch.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 42, 43, 44  Ďalší
Strana 43 z 44

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group