Opelclub Fórum
Ako na spotrebu?
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 42, 43, 44  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Radeno
Anonymný





PríspevokZaslal: St Júl 26, 2006 12:39 pm    Predmet: Ako na spotrebu? Odpovedať s citátom

Je prospesne pre auto/motor/katalyzator jazdit aj na neutral?
Napr.: ked ma vodic istotu ze bude asi za 500m stat na krizovatke resp. stopke je lepsie vyradit rychlost a dogulat sa na urcene miesto, alebo dojazd so zaradenou rychlostou, ktora zbytocne spomali dojazd?
Je lepsie dole miernym kopcom vyuzit zotrvacnost a s vyradenym kvaltom nechat ist auto, alebo mat zaradenu rychlost, ktora auto bude spomalovat viac ako je prospesne?
Dakujem za nazor.
Radeno
Astra Caravan 1,6 16V
Návrat hore
Jonny
Anonymný





PríspevokZaslal: St Júl 26, 2006 1:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie som ziadny profi jazdec, ale z mojej skusenosti viem (Ford Focus 1,6 Combi a teraz VeBe X16XEL Caravan), ze mam lepsiu spotrebu, ked necham auto dojazdit resp. ist z kopca so zaradenou rychlostou. Aj podla roznych navodov som cital, ze pri zaradenej rychlosti bez pridavania plynu resp. pri brzdeni sa uzatvara privod paliva a tym sa da posetrit.
Návrat hore
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: St Júl 26, 2006 2:24 pm    Predmet: spotreba Odpovedať s citátom

mne na automate keď sa kotúľam tak mi PC píše spotrebu 0,0l/100km,keď ale vyradím tak píše spotrebu akoby som stál na voľnobeh,tj 1,0-1,3 l/h.Takže asi s tou zaradenou rýchlosťou ozaj niečo ušetríš a dolu kopcom by som išiel opatrne.Viem že to znie blbo,ale každý si myslel,že sa nič nestane.Aj môj kamarát a to bol inteligentný šofér.Bol...
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
RisNo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2006
Príspevky: 1617
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: St Júl 26, 2006 4:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

SUHLAS UNDYM!!!!!


DOLU KOPCOM VZDY, ZDORAZNUJME ZE V Z D Y!!!! len so zaradenou rychlostou!!!...
_________________
--== RisNo ==--
Monthy III = Volvo S80 V8....BUDE
Monthy II = VeBe 99" 2.0 16V 100KW (X20XEV)
Monthy I = VeBe 98" 1.8 16V 85KW (X18XE)
http://risno.salem.sk/
http://www.dobryanjel.sk/
http://www.smolkovia.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fastspeed
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 986
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Št Júl 27, 2006 9:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja keď idem z kopca, vždy mám zapnutý prevodový stupeň, a keď sa aj spomaľuje auto, vždy podraďujem, aj na prvý prevodový stupeň. Má auto vtedy krásny zvuk (žiaden katalizátor + prechodový tlmič výfuku).

Súhlas undy a RisNo. Jak s nákladiakom Arrow Vždy zapnutý prevodový stupeň.
_________________
Nejazdím rýchlo, len lietam nízko...
Jožo
My EX Opel Calibra C20XE, 4x4 OFF Opel Omega A3000 C30LE Opel Astra F Caravan C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
coobo
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 22.04.2006
Príspevky: 83
Bydlisko: Nový Život

PríspevokZaslal: Ne Júl 30, 2006 7:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

presne tak! toto som robil na skodovke, dokonca som vypinal kluc do nuly... ale teraz uz nie je dovod, ked mam inteligentne auto, staci podradovat a same si nas drahocenny pohonny mok setri!
_________________
Opel Omega B Caravan Y26SE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
verko
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 14.07.2006
Príspevky: 92
Bydlisko: KE

PríspevokZaslal: Po Júl 31, 2006 3:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja si tiez myslim ze je to ekonomickejsie a aj bezpecnejsie s tou rychlostou dnu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Júl 31, 2006 6:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som si to teraz otestovala na Zafire- ked som dala nohu dole z plynu a dokotulala som sa ku križovatke so zaradenou rýchlostou, palubný pc mi ukazoval spotrebu 0,1.... ked som vyhodila kvalt a tak som da dokotulala na križovatku- tak to ukazovalo cca 1,5- 2,0 l.... ako pri volnobehu... Ja by som sa tiež neopovažila s mojim skoro 2 tonovým autom isť dole kopcom bez zaradenej rýchlosti- na to sa mam velmi rada Laughing
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 11:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

takze len take na zamyslenie: Rolling Eyes
vzdy radim rychlost ked idem strmim kopcom ked poznam trasu viem ze nemusim preco?
Ak zidem dole klakom a mam tam zaradeny 5 rychlosty stupen teda nim brzdim dojdem len pri zaciatok dediny pri com uz mam len 60km/h a auz musim zacat pridavat a este kusok dojst, sice zadarmo som tam dosiel ale trvalo ot cele 22minut.Do konca dedny som musel prejst a minul som 0.6litra.
Teraz som siel len tak ze som brzdil rychlostou (5st alebo 4st teda znacne skorej nie ze pred zakrutou tak 500m pred nou tak aby ma nevinieslo(jednoducho treba si to vypocitat))tak len ked bol strmak alebo zakruta len kde trebalo, pred dedinou som mal 110km/h kde by som pri takej rychlosti dosiel az pri zastavku co som raz skusal.A trvalo to len 14minut lebo som siel dole kopcom 120km/h a nie 80 a postupne menej ako zo zaradenou rychlostou.Za tych 15 minut mi motor zozral asi 0.5litra aj menej.Cize som usetril badatelne mnozstvo ale ustril som podstatne casom!!!
Takze mne z toho vypliva ze ak idem dole kopcom co ma dokaze rozbehnut na viac ako 70km/h rychlostou sa neoplati brzdit pokial za tym kopcom nie je prekazka zakruta alebo nieco kde treba brzdit.
Takze brzdim rychlosotu len ked treba brzdit!
Alebo brzim rychlostou tak aaby som si udrzal konstantu rychlost a nie ze ma to ubrzdi az k 0km/h.Je to fakt na zamyslenie,lebo nie vdzy sa oplati brzdit rychlostou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 8:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bože, čo to tu z toho robíte za diplomovku? Jednoducho keď idete z kopca, kde treba brzdiť, alebo dochádzate k miestu, kde treba spomaliť, alebo zastaviť, je výhodnejšie brzdiť motorom a prípadne dobrzďovať brzdami, ako vyradiť a brzdiť len brzdou.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 11:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No jasne Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RisNo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2006
Príspevky: 1617
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut Jún 19, 2007 4:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Na com slapete? Aj ja chcem! Urcite je to dobre...mnam Laughing Wink
_________________
--== RisNo ==--
Monthy III = Volvo S80 V8....BUDE
Monthy II = VeBe 99" 2.0 16V 100KW (X20XEV)
Monthy I = VeBe 98" 1.8 16V 85KW (X18XE)
http://risno.salem.sk/
http://www.dobryanjel.sk/
http://www.smolkovia.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Grave Digger
Anonymný





PríspevokZaslal: Ut Jún 19, 2007 9:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď ušetriť na benzíne,tak je najlepšie ísť na pešo poprípade autobusom a hlavne do mesta.
Návrat hore
RisNo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2006
Príspevky: 1617
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut Jún 19, 2007 9:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo bicykel....xixixi
_________________
--== RisNo ==--
Monthy III = Volvo S80 V8....BUDE
Monthy II = VeBe 99" 2.0 16V 100KW (X20XEV)
Monthy I = VeBe 98" 1.8 16V 85KW (X18XE)
http://risno.salem.sk/
http://www.dobryanjel.sk/
http://www.smolkovia.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut Jún 19, 2007 11:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

RisNo Napísal:
Alebo bicykel....xixixi


Ttot je ale svata pravada an bicykli som v meste rychlejsie ako autom,autobusom cimkolvek...
V nohach je neukrutna sila a ucinnost ale chodenim na peso sa az tak nevyuziva preto ked ides dole kopcom musis vyvinut energiu na brzdenie ale ked ides na biku tak je to super!Fakt sa to oplati zadarmo je to a dostanes sa kamkolvek.Najlepie su jazdy zjazdom po lese.
Pred bicyklom treba mat respekt!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mathev
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.04.2007
Príspevky: 562
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..

PríspevokZaslal: Ut Jún 19, 2007 12:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mirrco Napísal:
RisNo Napísal:
Alebo bicykel....xixixi


Ttot je ale svata pravada an bicykli som v meste rychlejsie ako autom,autobusom cimkolvek...
V nohach je neukrutna sila a ucinnost ale chodenim na peso sa az tak nevyuziva preto ked ides dole kopcom musis vyvinut energiu na brzdenie ale ked ides na biku tak je to super!Fakt sa to oplati zadarmo je to a dostanes sa kamkolvek.Najlepie su jazdy zjazdom po lese.
Pred bicyklom treba mat respekt!
neznasam cyklistov !!! hlavne tych nasich dedinskych ozratych neosvtlenych nie raz som uz na nich nadaval co som si ich vsimol az na poslednu chvilu. ja ked vytiahnem bycikel tak bez blikaca a svetla ked uz sa stmieva nejdem to radsej idem do krcmy peso Smile
_________________
Opel Astra F Classic - 2001, X16SZR, AngelEyes bluechrom, Altezza black, MAM - W2 BLACK 7,5x16, 205/40/16, Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, 130,3dB SPL
EX :Opel Astra G GSI X20XEV 2.0 16V 100kw , Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, Hella Xenony, Opc styling....
www.vojkanet.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Grave Digger
Anonymný





PríspevokZaslal: Ut Jún 19, 2007 7:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mathev Napísal:
mirrco Napísal:
RisNo Napísal:
Alebo bicykel....xixixi


Ttot je ale svata pravada an bicykli som v meste rychlejsie ako autom,autobusom cimkolvek...
V nohach je neukrutna sila a ucinnost ale chodenim na peso sa az tak nevyuziva preto ked ides dole kopcom musis vyvinut energiu na brzdenie ale ked ides na biku tak je to super!Fakt sa to oplati zadarmo je to a dostanes sa kamkolvek.Najlepie su jazdy zjazdom po lese.
Pred bicyklom treba mat respekt!
neznasam cyklistov !!! hlavne tych nasich dedinskych ozratych neosvtlenych nie raz som uz na nich nadaval co som si ich vsimol az na poslednu chvilu. ja ked vytiahnem bycikel tak bez blikaca a svetla ked uz sa stmieva nejdem to radsej idem do krcmy peso Smile


A kde vlastne bývaš.Na tvoj adrese aj niekto jazdí?
_________________
Návrat hore
RisNo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2006
Príspevky: 1617
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: St Jún 20, 2007 5:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mathev Napísal:
mirrco Napísal:
RisNo Napísal:
Alebo bicykel....xixixi


Ttot je ale svata pravada an bicykli som v meste rychlejsie ako autom,autobusom cimkolvek...
V nohach je neukrutna sila a ucinnost ale chodenim na peso sa az tak nevyuziva preto ked ides dole kopcom musis vyvinut energiu na brzdenie ale ked ides na biku tak je to super!Fakt sa to oplati zadarmo je to a dostanes sa kamkolvek.Najlepie su jazdy zjazdom po lese.
Pred bicyklom treba mat respekt!
neznasam cyklistov !!! hlavne tych nasich dedinskych ozratych neosvtlenych nie raz som uz na nich nadaval co som si ich vsimol az na poslednu chvilu. ja ked vytiahnem bycikel tak bez blikaca a svetla ked uz sa stmieva nejdem to radsej idem do krcmy peso Smile


SUHLAS...

Ale oni si myslia, ze im patri vsetko!...jeden kamarat to riesil tak, ze 2 tyzdne denne 3-5x chodil cez hlavny tah v dedine asi 60-70km/h a full truba... po tych 2 tyzdnoch vsetci tlacili bicykel na chodnikoch.... Laughing Wink
_________________
--== RisNo ==--
Monthy III = Volvo S80 V8....BUDE
Monthy II = VeBe 99" 2.0 16V 100KW (X20XEV)
Monthy I = VeBe 98" 1.8 16V 85KW (X18XE)
http://risno.salem.sk/
http://www.dobryanjel.sk/
http://www.smolkovia.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St Jún 20, 2007 8:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No do krcmi na bicykli jedine na kofolu ine to mas ako na motorke mozes prist o vodicak ak ti nameraju alebo ak nemas vodicak az 2000sk pokuta.

No ked ide daky cyklista blizko krajnice a nejdu dvaja vedla seba tak to este znasam ale neikde v dedine kde sa serinkaju 4 vedla seba treba vytrubit.

Lenze berte to tak lepsei bicykle ako v Taliansku vas skutrebe obiehaju z pravej trany a to musite davat pozor:
Ze ked pozerate do lava tak aj do prava ci sa tam od zadu neobjavy kktko na skutri.
Obiehat z lava je zakazane ale aj tak to porusuju a nahodou budete len obiehat daku jamku a ked sa budete chciet zaradit spat tak tam tuknete do skutristu a mate problem.Fakt by som hentakych vizabijal!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coobo
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 22.04.2006
Príspevky: 83
Bydlisko: Nový Život

PríspevokZaslal: St Jún 20, 2007 6:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mirrco Napísal:
No do krcmi na bicykli jedine na kofolu ine to mas ako na motorke mozes prist o vodicak ak ti nameraju alebo ak nemas vodicak az 2000sk pokuta.

No ked ide daky cyklista blizko krajnice a nejdu dvaja vedla seba tak to este znasam ale neikde v dedine kde sa serinkaju 4 vedla seba treba vytrubit.

Lenze berte to tak lepsei bicykle ako v Taliansku vas skutrebe obiehaju z pravej trany a to musite davat pozor:
Ze ked pozerate do lava tak aj do prava ci sa tam od zadu neobjavy kktko na skutri.
Obiehat z lava je zakazane ale aj tak to porusuju a nahodou budete len obiehat daku jamku a ked sa budete chciet zaradit spat tak tam tuknete do skutristu a mate problem.Fakt by som hentakych vizabijal!


netreba do talanska chodit, kazdy den rano v blave na jednotecke v zapche si tam spokojne jamky a kanale obchadzam a zlava fuk cyklos a sucasne sprava skutrista...
_________________
Opel Omega B Caravan Y26SE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 42, 43, 44  Ďalší
Strana 1 z 44

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group