Opelclub Fórum
klima nefuka chladny vzduch a pritm je plna a kompresor ide

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
georgo19
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.11.2007
Príspevky: 321
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ne Jún 29, 2008 1:34 pm    Predmet: klima nefuka chladny vzduch a pritm je plna a kompresor ide Odpovedať s citátom

Som uz zufaly mam opel corsu b 1.0 12v s klimou ale problem je v tom ze odkedy som ju kupil tak plnena bola az teraz no problem je v tom ze mi nefuka chladny vzduch z klimi ale obycajny rozobral som tie plasty pri spolujazdcovych nohach a aj ked klima bezi 15 a viac minut ten malicky "radiatorik" nieje chladny a neviem co moze byt problem. Kompresor klimi zapne bez problemov ide stale ventilator klimi bezi tiez,klima je plna,testom netesnosti presla v pohode a nic chlad ziadny.Prosiiim poradte lebo ma uz porazi s toho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jún 29, 2008 1:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skontroluj si funkčnosť ovládania klapiek zmiešavača vzduchu. To je ovládač, ktorým nastavuješ teplotu kúrenia. Môže byť vypadnuté tiahlo.

Mimochodom, otázku stačí položiť raz.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
georgo19
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.11.2007
Príspevky: 321
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ut Júl 01, 2008 3:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no len ja nemam chladny ani ten maly "radiatorik" pri spolujazdcovych nohach a do neho nejde nic viac iba dve hlinikove trubicky od klimi no len najprv musi byt strasne studeny on aby mohlo tahat chladny vzduch no len on je normanej teploty ja uz neviem nikto mi nevie pomoct a teplotu na zimny a teply vzduch prepina bez problemov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
karas2
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.06.2008
Príspevky: 20
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut Júl 01, 2008 5:42 pm    Predmet: Re: klima nefuka chladny vzduch a pritm je plna a kompresor Odpovedať s citátom

georgo19 Napísal:
Som uz zufaly mam opel corsu b 1.0 12v s klimou ale problem je v tom ze odkedy som ju kupil tak plnena bola az teraz no problem je v tom ze mi nefuka chladny vzduch z klimi ale obycajny rozobral som tie plasty pri spolujazdcovych nohach a aj ked klima bezi 15 a viac minut ten malicky "radiatorik" nieje chladny a neviem co moze byt problem. Kompresor klimi zapne bez problemov ide stale ventilator klimi bezi tiez,klima je plna,testom netesnosti presla v pohode a nic chlad ziadny.Prosiiim poradte lebo ma uz porazi s toho.


skontroluj ci jedna z dvoch hadic z kompresora je chladna lebo ak nie kompresor je v tahu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
georgo19
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.11.2007
Príspevky: 321
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 11:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

noo ked mi ju naplnili tak bola ta hrubsia strasne chladna az sa zarosila ale potom uz nie ja uz som s toho vp. nikto mi nevie povedat co to moze byt a bol som uz aj na skuske tesnosti este raz a kompresor si drzi tlak normalne 5 atmosfer ci co to bolo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 11:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mňa je upchatá triska vo výparníku.
Tá klíma by sa mala vypustiť (médium odsať) a napustiť znovu.
Eventuálne by sa mal vymeniť ten odkalovací filter.
Neviem presne, aké všetky úkony by ešte bolo vhodné spraviť, ale treba tú upchávku proste odstrániť.
Totiž, ak komprík tlačí, nie je okrem upchatej trisky dôvod na to, aby médium vo výparníku neexpandovalo, pričom klesá teplota (čo vyplýva zo stavovej rovnice plynu a prvej termodynamickej vety).
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
georgo19
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.11.2007
Príspevky: 321
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Št Júl 03, 2008 1:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kajo diki skusim to navrhnut niekomu kompetentnemu no dufam ze sa to rozbeha lebo inak kym dojdem z Michaloviec na ten zraz do Levic tak umrem z tej horucavy Laughing inak netusis kolko cca tam bude oplikov ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Júl 03, 2008 1:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Neni zač georgo. Čo sa zrazu týka, neviem. Ale zajtra sa má pokaziť počasie a ochladiť na 20 stupňov, takže snáď sa bude dať aj bez klímy existovať...
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
georgo19
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.11.2007
Príspevky: 321
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Št Júl 03, 2008 1:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

heh tak to je ten problem ze doteraz som este klimu v aute nemal a tych horucav mam uz po krk Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Miloslav
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.08.2006
Príspevky: 10
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: So Aug 09, 2008 12:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

georgo19 Napísal:
kajo diki skusim to navrhnut niekomu kompetentnemu no dufam ze sa to rozbeha lebo inak kym dojdem z Michaloviec na ten zraz do Levic tak umrem z tej horucavy Laughing inak netusis kolko cca tam bude oplikov ?


niekto v Pozdišovciach ma zariadenie na plnenie aj test klimy (odsaje a znova naplni) - vraj teraz uz aj ofi. OPEL v MI
_________________
Opel CORSA-C 1,2 16V
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
georgo19
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.11.2007
Príspevky: 321
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: So Aug 09, 2008 2:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dik miloslav ten chlapik sa vola Kolesar ale on je autoelektrikar ale to ze robi klimi som nevedel diki
_________________
MOJA BYVALKA - Opel Corsa 1.0 12v- 14" alkace .... hudbicka....Froggy.... Bouncing Blob
TERAZ - Audi A3 1.9TDI (110k)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
duecento
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 16.03.2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št Aug 28, 2008 8:34 am    Predmet: Re: klima nefuka chladny vzduch a pritm je plna a kompresor Odpovedať s citátom

Jednoznacne nemas priechodzi chladiaci okruh.To znamena ze musis vymenit filterdehydrator.
U väcsiny klim v autach na vymenniku v kabine tryska neni.Ta sa nachadza priamo v kompresory.
Dolezite je aby ti nepresmykovala spojka ka kompr.
Dalej.vycisti si chladic!!!a pozri ci je cisty kab,filter.
Zhrnutie:Vycistenie chladica,
kontrola cistoty kab.filtra,
Vymena filterdehydratora,
kontrola spojky kompr.

A hlavne nech ti nikto chladivo nedoplna ale daj si ho vymenit cele.
Celu davku.Lebo ak ti to dakde fucalo tak je tam nepomer latok,pretoze to chladive je viaczlozkove a kazda zlozka ma inu prchavost.
Cize!Nechladi!!Ak by si sa chcel poradit este napis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
georgo19
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.11.2007
Príspevky: 321
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Št Aug 28, 2008 4:20 pm    Predmet: Re: klima nefuka chladny vzduch a pritm je plna a kompresor Odpovedať s citátom

duecento Napísal:
Jednoznacne nemas priechodzi chladiaci okruh.To znamena ze musis vymenit filterdehydrator.
U väcsiny klim v autach na vymenniku v kabine tryska neni.Ta sa nachadza priamo v kompresory.
Dolezite je aby ti nepresmykovala spojka ka kompr.
Dalej.vycisti si chladic!!!a pozri ci je cisty kab,filter.
Zhrnutie:Vycistenie chladica,
kontrola cistoty kab.filtra,
Vymena filterdehydratora,
kontrola spojky kompr.

A hlavne nech ti nikto chladivo nedoplna ale daj si ho vymenit cele.
Celu davku.Lebo ak ti to dakde fucalo tak je tam nepomer latok,pretoze to chladive je viaczlozkove a kazda zlozka ma inu prchavost.
Cize!Nechladi!!Ak by si sa chcel poradit este napis.

no chladic klimi mam uplne novy,kompresor ide OK,kabinovy filter je sice spinavy ale skusal som aj bez neho a nic,no a ten expanzny ventil pred tym vyparnikom ci co to je pred nohami spolujazdca som vybral a ze vraj by to malo byt citlive bud na chlad alebo teplo nie? tak som ten expanzny ventil hodil do vriacej vody a nic ta ihlicka sa ani nepohla a tiez sa nepohla ani ked som ju dal do mrazaku cize moze to byt ten exp. ventil ? inak klimu som daval naplnit celu novu a vsetko tesni ako ma.dik.
_________________
MOJA BYVALKA - Opel Corsa 1.0 12v- 14" alkace .... hudbicka....Froggy.... Bouncing Blob
TERAZ - Audi A3 1.9TDI (110k)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
duecento
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 16.03.2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št Aug 28, 2008 4:47 pm    Predmet: Re: klima nefuka chladny vzduch a pritm je plna a kompresor Odpovedať s citátom

Samozrejme ,ze ak ten ventil nepracuje tak je zavadou on.
Jednoducho ho treba vymenit za novy.
Ano funguje to na principe teploty chladiacej latky.
Je to v podstate aj na to aby ti ten vymennik nezamrzol na kocku ladu.To by bol pruser.
Cim mas ty vymennik teplejsi tym viac chladiva tam pusti a cim je studensi tak zasa chladivo priskrti.
Ta ihlicka ako spominas vlastne reguluje monzstvo vyparovaneho chladiva.
Neni to moc nakladan polozka ale potom ti to bude fungovat.
Ale kab.filt.vymen alebo ho tam nedavaj na cas vobec,alebo aspom vyfukaj s kompresorom.
Ten prietok vzduchu cez vymennik je dost podstatny.
Moze sa ti potom aj stavat ,ze ked je vonku velka vlhkost-teda prsi sa ti budu pri vypatej klime rosit okna.Potom ti uz len ostava zapnut klapku vnut.okruhu.
Ale potom ,vies.Prdnes si a toci sa ti to tam dookola a tak si zasa otvoris okno kade na teba prsi.Smile)
Nic moc.Vymen a komfortne sa budes vozit dalej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
georgo19
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.11.2007
Príspevky: 321
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Št Aug 28, 2008 10:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

duecento dakujem ti. konecne mam v podstate istotu ze to bude ten ventil. inak na Corsu B 1.0 12v stoji 1.700 sk. hm dost vela ale asi uz ani tohto "leta" ho nekupujem.neoplati sa uz ale ak by si vedel nieco lacnejsie tak daj vediet dik.inak ake mas auto ?
_________________
MOJA BYVALKA - Opel Corsa 1.0 12v- 14" alkace .... hudbicka....Froggy.... Bouncing Blob
TERAZ - Audi A3 1.9TDI (110k)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
duecento
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 16.03.2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi Aug 29, 2008 10:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak vies drahe no.
Ano je to dost ked je to taka somarina.
Ale keby si mal kupit cely dehydrator tak je to sto a jedno.
Teraz neviem co stoji na Corsu, ale na Ford Focus 1999 stoji org. 5000.
Ale sak co leto uz konci a tak je to teraz zbytocne.
Ja ju pouzivam aj cez zimu na odmlzovanie okien.

Vies co?Ja som mal stare combo 2 miestne a teraz som sa zmohol na nove 5-miestne a tak som cerstvim majitelom funglovice.
Inak to stare kombitko este mam teda dal som ho brachovi , ale odhlasil som ho a ma ho na hosp.ucely.drevo tehli strk,vsetko co sa da na dedine do toho nalozit tak tam nalozi a stale ide.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group