Opelclub Fórum
porovnanie Astra F a Astra G
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Máj 31, 2008 11:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo sa chceš o nej vlastne dozvedieť? Technické parametre? Vyhľadáš na nete. Crashtesty? Rovnako. Ja som mal pocit, že skôr hľadáš odpoveď na to, aký zmysel má vyrábať dve generácie auta jedného modelového označenia súbežne.
Mimochodom: o tvojich rodičoch tu nič nie je, len pri niektorých tvojich otázkach mám pocit, akoby boli odpočuté z auly filozofickej fakulty.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Marky
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 01.06.2007
Príspevky: 136
Bydlisko: Vysocina - CZ

PríspevokZaslal: Ne Jún 01, 2008 11:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Obe auto jsou trochu jinde mel jsem Fkombika 1.7TDS a ted mam Gkombika 2.0DTI a pri prestupu jsem si musel zvykat, uplne jine tuhost karoserie, naladeni podvozku vcetne mekosti sedacek. S eFkem jsem byl velmi spokojeny bylo to hodne na komfort, ale podvozek byl diky tomu prece jen nejisty, ale k rodinnym ucelum vyhovovalo, interier byl podle me sirsi a na dobu vzniku auta i lepsi .Kdyz koncili s vyrobou eFek v Polsku tak jsem silne zvazoval si ji koupit jako novou, ano zajimavy pomer cena/vykon v doprodeji byl kombik u nas tusim kolem 270Kc. Na Fko spominam s laskou, po S100, Unu a Felicii to bylo konecne poradne auto.

Gecko je zase vice tvrdsi a to jak podvozek tak i sedacky, ale o to vic si clovek muze s nim troufnout, bezpecnost je i na dnesni dobu velmi dobra v crashtestech 25bodu a nova oktavka 27bodu. Po 2letech jsem s ni stale velmi spokojen, jezdi dobre, ma slusnou vybavu, spotrebu dostatecny vykon a je i spolehlive.

Myslim si, ze klasiky maji porad hodne lidem co rici, podivej se na starou oktavku porad se prodava a jeste prodavat bude, nekdo proste nepotrebuje soucasne hitech, ale chce za dobry peniz dobre auto.
_________________
Astra G Caravan NJOY Y20DTH 74kW + Vectra C Caravan Elegance Z19DTH 110kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jún 03, 2008 6:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
A čo sa chceš o nej vlastne dozvedieť? Technické parametre? Vyhľadáš na nete. Crashtesty? Rovnako. Ja som mal pocit, že skôr hľadáš odpoveď na to, aký zmysel má vyrábať dve generácie auta jedného modelového označenia súbežne.
Mimochodom: o tvojich rodičoch tu nič nie je, len pri niektorých tvojich otázkach mám pocit, akoby boli odpočuté z auly filozofickej fakulty.


to co chcel vediet som napisal v mojich prvych 2. prispevkoch. citali ste ich ?
ja mam z astry-g zly dojem, uz len kvoli priestoru.
je pekne, ze na papieri to auto lepsie.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Ut Jún 03, 2008 6:43 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ked mas z nej zly dojem nikto ta nenuti sa vobec tym autom zaoberat Wink kazdy si kupi to co mu vyhovuje Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eyo
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 10.05.2007
Príspevky: 91
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Jún 03, 2008 6:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak mali sme aj F aj G a mozem povedat, ze Fkova astra sa pri 1,4 16V motore zdala sviznejsia ako G (je minimalne lahsia, alebo zeby dan za elektronicky akcelerator?), zato po presadnuti do G je uz citit kus auta. Teraz sme kupili druhe Gcko a primarnym ukazovatelom bola cena a clovek ma vsetko co k zivotu potrebuje (el. okna, klimu, el, zrkadla a kopec inych hovadin) ale rozdiel medzi Gckom z prvovyroby a polskym je doooost velky. Osobne radsej sedlam tu starsiu (r.v 01). Tu novu volam skor socialka, lebo je obrata asi o vsetko (ne)potrebne, ako tlmiace materialy, svetielka nad zadnymi dverami, ISO FIX a hlavne uz tam nie je tak kvalitny podvozok, auto je trochu uskakane. Aby som ale len nenadaval na poliaka, tak sa oplu podarilo vyriesit dieru v akceleracii a auto pekne reaguje na plyn, a taha skoro v kazdej situacii co stara astra nezvlada moc dobre. Efekt podobny turbodiere. Ale tak za cenu 390.000 nie je asi vazne co riesit, okrem 2 rocnej jazdenky H a musis zobrat to, co uz je. A tiez len 1,4 co je na H uz dooost slabe. Aj predajca ma od toho odhovaral. A ktej jazdenke..kto predava 1-2 rocne auto? Jedine predvadzacie modely alebo ked je auto poruchove a treba sa ho zbavit. Inak je len par ludi co si to kupia a zunuje ich. Aj fyrma odpisuje auto min. 3 roky. Ttak by som sa zamyslal nad kupou 1-2 rocnych aut v bazare.
_________________
Opel Omega MV6 3,0
ex...Opel Astra G 1,4 16V HB
ex...Opel Kadett E 1,6i sedan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Ut Jún 03, 2008 7:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

1-2-3 rocne auto predava skoro kazdy clovek ktory nema zaujem servisovat auta a preto si radsej kupi kazde 3 roky ine lebo vie ze do neho nemusi dat ani korunu...pre niekoho je stare 5 rocne auto.. potom sa uz mozu pritrafit nejake poruchy chybicky atd..

v bazari by som to urcite nekupoval je to podozrive.. sam som tam videl vela aut s nalepkou neburane a pritom som ich mesiac predtym videl u stryka v lakovni Cool a hlavne nakupovat s niekym kto s autami robi a vyzna sa v tom ja sam by som si auto kupit nesiel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jún 03, 2008 7:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
tak ked mas z nej zly dojem nikto ta nenuti sa vobec tym autom zaoberat Wink kazdy si kupi to co mu vyhovuje Wink


mna nikto nenuti sa z tym autom zaoberat. dokonca ani Teba.
ja som Vam dal prilezitost sa vyjadrit k tym modelom.
dakujem za tych niekolko postrehov

kebyze mam verit prospektu co Opel vydal pri prilezitosti uvedenia Astry G na trh, tak je na nej vsteko lepsie. Chcete vediet co je tam vraj lepsie ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jún 03, 2008 7:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No, daj. Cool
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
brhy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 25.08.2007
Príspevky: 971
Bydlisko: Pressburg

PríspevokZaslal: Ut Jún 03, 2008 7:36 am    Predmet: .. Odpovedať s citátom

BOOOZE moj naco to tu riesis IURAI ??? kazdy sadne do toho co sa mu paci!!!!!!!! kazde auto ma + aj - , nenajdes ziadne 100 percentne auto nikdy v zivote take nevyrobia . Co chces vediet o Gcku ??? Tuhsia karoseria, ine portfolio motorov, iny dizajn od efka, ma viac airbagov G uz nemala sportove oznacenie GSI v Europe v inych statoch toto oznacenie bolo. Opel sa vratil v roku ked vysla astra G ku sportovemu standardu OPC.

A co chces porovnavat vobec na tychto autach ??? to jak keby si porovnaval feliciu a fabiu, vectru A a vectru B popripade vectru C, alebo corsu A a corsu B, proste to su veci a auta ktore sa vseobecne neporovnavaju lebo su to ob generacne auta,

A PODSTATA !!!! radsej F gsi ako G 2.0 16V Very Happy
_________________
Volvo C70 2.3T5 240hp Very Happy zatial ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
eyo
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 10.05.2007
Príspevky: 91
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So Jún 07, 2008 9:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
1-2-3 rocne auto predava skoro kazdy clovek ktory nema zaujem servisovat auta a preto si radsej kupi kazde 3 roky ine lebo vie ze do neho nemusi dat ani korunu...pre niekoho je stare 5 rocne auto.. potom sa uz mozu pritrafit nejake poruchy chybicky atd..

v bazari by som to urcite nekupoval je to podozrive.. sam som tam videl vela aut s nalepkou neburane a pritom som ich mesiac predtym videl u stryka v lakovni Cool a hlavne nakupovat s niekym kto s autami robi a vyzna sa v tom ja sam by som si auto kupit nesiel


Hmm no vsak si v podstate povedal to iste. 3 rocne auto je v pohode na predaj, lebo firma odpisala, padol leasing, atd. 5 rocne plne chapem, ale ide o tie 1-2 rocky..podla mna je male % takych, co si ich niekto kupil a zrazu sa mu nepacia. Vacsinou sa jedna o buracky, alebo poruchove kusy, ktore maju nareklamovane viec ako najazdene.....iked su aj taki, ktori maju auto na chvilu apotom ich omrzi. Bodaj keby takeho chalan nasiel.
_________________
Opel Omega MV6 3,0
ex...Opel Astra G 1,4 16V HB
ex...Opel Kadett E 1,6i sedan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: Po Jún 09, 2008 10:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam aj Astru G. Je to prijemne auto. Exterier aj interier ma pre mna vyhovujuci design. Dobre to sedi na ceste a je to tiche. Pred nedavnom sme s manzelkou uvazovali o vymene tejto asty a skoncili sme na tom, ze by chcela taku istu Gckovu, len s lepsou vybavou....
_________________
Opel Vectra C Caravan, 1,9CDTI 88kW (2008)
Škoda Octavia II Tour, 1,6 MPI 75kW (2011)

EX-Opel Astra G 1,2 16V (2002)
EX-Opel Kadett E 1,3 (1986)
EX-Škoda Felicia 1,4 MPI (1999)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 8:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

takze z oficialnych informacii

1. obojstranne plne pocinovanie karoserie - prvykrat u Opla. 12 rocna zaruka proti prehrdzaveniu

2. Cw 0,3

3. 30 % lepsie vyuzitie svetla v H7 svetlach

4. seriovo ABS, 4 kanalove

5. 15-ky kolesa od 75 PS

6. DSA podvozok, pri brzdeni zmena geometrie jedneho kolesa

7. zadna naprava

8. razvor o 10 cm vacsi, viac miesta

9. znizena spotreba u motorv

10. elektricke servo

je tam toho trocha viac
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 8:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
A čo sa chceš o nej vlastne dozvedieť? Technické parametre? Vyhľadáš na nete. Crashtesty? Rovnako. Ja som mal pocit, že skôr hľadáš odpoveď na to, aký zmysel má vyrábať dve generácie auta jedného modelového označenia súbežne.
Mimochodom: o tvojich rodičoch tu nič nie je, len pri niektorých tvojich otázkach mám pocit, akoby boli odpočuté z auly filozofickej fakulty.
Macilko tak toto si uplne vystihol Applause
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 9:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

vazeni, ja som sa pytal na nieco ine:
Citácia:
a co z toho aj mozem vidiet a citit ?


nie rozpravky nejaki pisalkovia vymysleli do prospektu
jednu vec viem aj sam - ze je v AG malo miesta
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 5:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To preto, že sa vozíš vo Vectre. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Marky
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 01.06.2007
Príspevky: 136
Bydlisko: Vysocina - CZ

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 6:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
nie rozpravky nejaki pisalkovia vymysleli do prospektu
jednu vec viem aj sam - ze je v AG malo miesta


Tak ať se pořad nebavíme o subjektivních pocitech, tak jsem zkusil najit něco hmatatelného, bohužel AF hatch k porovnání nebyl.

Srovnání vnitřního prostoru (mm)

Měřený vůz Místo pro kolena vzadu Výška vzadu Šířka vpředu/vzadu Uhlopříčka otvoru kufru Výška hrany kufru Šířka/výška otvrou kufru Objem kufru 1)


Opel Astra G hatch 130 875 1380/1395 1150 675 945/825 370/1180

Opel Astra G kombi 130 892 1385/1390 1250 555 1090/810 480/1500

Opel Astra F kombi 120 890 1375/1390 1260 535 1130/830 500/1630

zdroj:
http://auto.idnes.cz/automoto.asp?r=automoto&c=2001M044Y01A
http://auto.idnes.cz/automoto.asp?r=automoto&c=2000M214Y08A


Čistě náhodou jsem při hledání objevil Crashtesty AF , je to sice ADAC, ale lepšé než nic.
http://video.aol.com/video-detail/adac-crashtest-astra-f-12/2644191414
http://video.aol.com/video-detail/adac-crashtest-astra-f-12/2644191414

A jen pro určitou objektivitu AG
http://www.euroncap.com/tests/opel_vauxhall_astra_1999/44.aspx
_________________
Astra G Caravan NJOY Y20DTH 74kW + Vectra C Caravan Elegance Z19DTH 110kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 9:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
To preto, že sa vozíš vo Vectre. Wink


az take jednoduche to nie je. o tom, ze vo Vectre je malo miesta som uz pisal. S Lagunou I a Mondeom mk2 jasne prehrava. tie auta su ovsem trocha dlhsie
mozno budem robit porovnavanie s Feliciou.

astru G budem studovat podrobnejsie, lebo jedno pribudlo v mojom pribuzenstve
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
brhy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 25.08.2007
Príspevky: 971
Bydlisko: Pressburg

PríspevokZaslal: St Jún 11, 2008 12:52 pm    Predmet: .. Odpovedať s citátom

a este jedna vec ktoru astru G chces Iurai porovnavat kery model ??? hatch? sedan? kombi? coupe ? coupe cabrio ??
_________________
Volvo C70 2.3T5 240hp Very Happy zatial ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Jún 11, 2008 2:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

normalne. cize 5dverovu a kombi. velkost kufra som neriesil. cisto miesto "pre ludi"
moja skusenost s astrou-f sa dala zhrnut - dost miesta, ticha, pohodlny podvozok. mal som to ako sluzobne auto. bol to tusim rocnik 97 alebo 98
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group