Opelclub Fórum
Kontrolka motora
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Radeno
Anonymný





PríspevokZaslal: Pi Jún 30, 2006 7:35 am    Predmet: Kontrolka motora Odpovedať s citátom

Ahojte kolegovia,
zacala mi blikat kontrolka elektroniky motora. Auto mi trha pri jazde a pri volnobehu mi svieti dana kontrolka. Viete v com moze byt problem a aka bude cena opravy? Crying or Very sad
Dakujem vam za odpoved.
Ahojte
Radeno 0905012393
Astra G 1,6 16V, r. 2001, 200.000km
Návrat hore
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi Jún 30, 2006 11:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja Ti určite neporadím, ale jednoznačne treba isť na diagnostiku motora, kde Ti nájdu chybu.... Kontrolka Ti môže svietiť pre milion dôvodov... Mne sa auto chovalo podobne, ako píšeš Ty , na diagnostike zistili vadný EGR ventil... Asi tolko moj neodborný názor, ale ani naši chlapci Opeláci , čo sa vyznaju, Ti podla toho, čo píšeš, nenapíšu nič iné... ved uvidíš... Shocked možno mam, aj ked som " len baba " raz pravdu... ? Laughing
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Jún 30, 2006 11:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Lea Napísal:
Ja Ti určite neporadím, ale jednoznačne treba isť na diagnostiku motora, kde Ti nájdu chybu.... Kontrolka Ti môže svietiť pre milion dôvodov... Mne sa auto chovalo podobne, ako píšeš Ty , na diagnostike zistili vadný EGR ventil... Asi tolko moj neodborný názor, ale ani naši chlapci Opeláci , čo sa vyznaju, Ti podla toho, čo píšeš, nenapíšu nič iné... ved uvidíš... Shocked možno mam, aj ked som " len baba " raz pravdu... ? Laughing

Tvoja odpoveď je vyčerpavajúca. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Radeno
Anonymný





PríspevokZaslal: Pi Jún 30, 2006 11:47 am    Predmet: Kontrolka motora Odpovedať s citátom

Tak uz som sa vratil z Opla.
Nepamatam si co to bolo ale asi ten 4. ventil ak si spominam a oprava vraj 5.500 Sk za 10 minut vymeny. Spominali aj cievku zapalovania, myslim. To auto bolo sluzobne, takze na nom "Hiltaci" jazdili co to dalo.
Ahojte
Radeno
Návrat hore
jakub-ko
Anonymný





PríspevokZaslal: Pi Jún 30, 2006 2:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

2 lea : normalne nenachadzam slovo ani slovicko Laughing
Návrat hore
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi Jún 30, 2006 3:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jakub-ko Napísal:
2 lea : normalne nenachadzam slovo ani slovicko Laughing


Som poctená za tolké chvály Embarassed privádzate ma do rozpakov mládenci. Ale toto si uprimne myslím, by vedela aj moja 14 ročná dcera. Ale dakujem za povzbudivé reakcie. Máte to u mna... Wink
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jakub-ko
Anonymný





PríspevokZaslal: Pi Jún 30, 2006 5:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mna to velmi velmi tesi Laughing
Návrat hore
Radeno
Anonymný





PríspevokZaslal: Po Júl 03, 2006 1:15 pm    Predmet: KONTROLKA MOTORA Odpovedať s citátom

Lea Napísal:
jakub-ko Napísal:
2 lea : normalne nenachadzam slovo ani slovicko Laughing


Som poctená za tolké chvály Embarassed privádzate ma do rozpakov mládenci. Ale toto si uprimne myslím, by vedela aj moja 14 ročná dcera. Ale dakujem za povzbudivé reakcie. Máte to u mna... Wink


Myslim, ze 14rocna dcera by to nevedela, pokial by nemala TECH(diagnostika zavad) a nevyznala sa v diagnostikovani poruch.
Nebol to EGR. Diesmodul 4. v. zapalovania. Zaplatil som nakoniec 2.500 Sk cez mechanika...
Ahoj.
Radeno
Návrat hore
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Júl 03, 2006 3:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím,že Tysi ma zle pochopil. Ja som písala, že treba isť na diagnostiku, aby zistili, prečo Ti svieti kontrolka- a že treba isť na diagnostiku pri rozsvietenej kontrolke, že TO by vedela moja dcera.... Nie určiť, čo tomu je... A ja som nepísala , že Ty maš problém v EGR ventile, ale že to može byť milion dovodov, prečo svieti kontrolka a konkretne u mna to bol EGR ventil. Treba si lepšie čítať... Ale v dobrom. Wink Ja tu mam najmenej čo sa hrať na mudru, len som mala podobný problém. Teraz napr. mi občas preblikne kontrolka motora, išla som na diagnostiku a je to snímač detonácie. Nabudúce možno další snímač- je ich tam vela.... Vela zdaru! Wink
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Júl 03, 2006 4:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Radeno:
Čo je to "Diesmodul 4. v. zapalovania" ?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Radeno
Anonymný





PríspevokZaslal: Ut Júl 04, 2006 12:32 pm    Predmet: kontrolka motora Odpovedať s citátom

macil Napísal:
2 Radeno:
Čo je to "Diesmodul 4. v. zapalovania" ?


Zrejme je to slang.
Ked das na Astre G dole kryt motora tak vyskrutkujes cierny palstovy diel, ktory zakryva 4 sviecky. To bolo menene. Neviem presny nazov daneho dielu.
Radeno
Návrat hore
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Júl 04, 2006 2:06 pm    Predmet: Re: kontrolka motora Odpovedať s citátom

Radeno Napísal:
macil Napísal:
2 Radeno:
Čo je to "Diesmodul 4. v. zapalovania" ?


Zrejme je to slang.
Ked das na Astre G dole kryt motora tak vyskrutkujes cierny palstovy diel, ktory zakryva 4 sviecky. To bolo menene. Neviem presny nazov daneho dielu.
Radeno

Aha, tak to bude zapaľovacia lišta. To je jedna z ďalších vychytávok Opla, keď jednotlivé káble k sviečkam nahradil jednou spoločnou lištou, čím prípadnú opravu predražil cca 4-krát. Confused
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jakub-ko
Anonymný





PríspevokZaslal: Ut Júl 04, 2006 7:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ale aj felicia ma zapalovaciu listu Laughing
Návrat hore
Fastspeed
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 986
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Ut Júl 04, 2006 7:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jakub-ko Napísal:
ale aj felicia ma zapalovaciu listu Laughing


Ale to neni Opel! To je skoro fócvágen Laughing , a tie dve značky sa skoro nemajú radi.
_________________
Nejazdím rýchlo, len lietam nízko...
Jožo
My EX Opel Calibra C20XE, 4x4 OFF Opel Omega A3000 C30LE Opel Astra F Caravan C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Radeno
Anonymný





PríspevokZaslal: Št Júl 06, 2006 7:03 am    Predmet: Re: kontrolka motora Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Radeno Napísal:
macil Napísal:
2 Radeno:
Čo je to "Diesmodul 4. v. zapalovania" ?


Zrejme je to slang.
Ked das na Astre G dole kryt motora tak vyskrutkujes cierny palstovy diel, ktory zakryva 4 sviecky. To bolo menene. Neviem presny nazov daneho dielu.
Radeno

Aha, tak to bude zapaľovacia lišta. To je jedna z ďalších vychytávok Opla, keď jednotlivé káble k sviečkam nahradil jednou spoločnou lištou, čím prípadnú opravu predražil cca 4-krát. Confused


Asi to bude ta lista, lebo je to ten jeden kus a lista mi skor sedi ako nazov. Tak som zaplatil 2500 a vymazal mi tu kontrolku z displaya.
Ahoj
Radeno
Návrat hore
vittore
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 28.04.2006
Príspevky: 195
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St Sep 13, 2006 7:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte klubáci,

mám jeden problém.... 3 dni som boli mimo domu, na služobke /zatiaľ okukovala fórum priateľka/ a auto som nechal v garáži... šiel som si niečo vybaviť, išiel zaparkovať.... vybral som kľúč zo zapaľovania a motor šiel ďalej a ručička ostala na otáčkach ....
potom som dnes ešte 2x parkoval, a stále mi to robilo... Sad neviete, čo to môže byť Question
_________________
Astreroid 3-dv., 1.6/16V, 74 kw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
vladimir
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Handlová

PríspevokZaslal: St Sep 13, 2006 7:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked Shocked Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Sep 13, 2006 7:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Žeby problém v spínačke? Ale to len tipujem.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
vladimir
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Handlová

PríspevokZaslal: St Sep 13, 2006 7:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som tipol aj kluč-je to len tip.....pri štarte zapne ,ale už nevypne....Vittore ,ten motor ti ešte stále ide? Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vittore
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 28.04.2006
Príspevky: 195
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St Sep 13, 2006 8:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nejde... nejako to vypnem
_________________
Astreroid 3-dv., 1.6/16V, 74 kw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group