Opelclub Fórum
Xenony vs. policia
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Júl 31, 2008 7:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Order Napísal:
Choď na Obvodný úrad - odbor dopravy v Tvojom okresnom meste a povedz, že to chceš zapísať do TP. Ten výrobok musí byť certifikovaný t. j. E v krúžku. Len na základe toho Ti to zapíšu. Prípadne certifikát priamo od výrobcu, že je to schválené na premávku na pozemných komunikáciách. Obvodný úrad je oprávnený vydať akékoľvek povolenie ak určitá vec spĺňa ustanovené podmienky. Teraz som kecal s kamošom a tiež mi to potvrdil. Na základe papiera z Obvodného úradu Ti to na Dopravnom inšpektoráte v Tvojom okresnom meste zapíšu do TP. Potom daj vedieť ako to dopadlo.


ale toto podla mna nemoze fungovat.

je sice pravda, ze obvodny urad - doprava, schvaluje zmeny na autach.

ale pri tom sa riadi zavaznymi technickymi normami, a takuto zmenu by nikdy schvalit nemal (jedine ze by si zabezpecil vlaste testovanie v skusobni). nanajvys by Ti mohli schvalit xenonove svetlo Bosch

to ze ma E v kruzku este neznamena, ze to mozes namontovat na auto, len ze to ma nejaku homologizaciu. mozno to na chate mozes pouzit na svietenie Wink

to by som si mohol namontovat H1 namiesto H7, a zo stretavacich svetiel by som mal stale dialkove !!!
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Júl 31, 2008 12:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

...no, a ja som sa včera už naštval na tento hlúpy systém a odpojil som zásuvku z motorčeka ostrekovačov svetiel Smile
Odteraz šetrím!
Mimochodom, ten systém ostrekovania svetiel bol takmer úplne neúčinný.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
wolf117
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 28.03.2008
Príspevky: 115
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Júl 31, 2008 10:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

osobne nemam rad xenony heh...vačšina ich ma tak urobene že nevidim si v noci ani na špičku nosa......musim spomalit s autom kym prejde oproti mne protiiduci vodič Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Aug 05, 2008 4:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo Napísal:
...no, a ja som sa včera už naštval na tento hlúpy systém a odpojil som zásuvku z motorčeka ostrekovačov svetiel Smile
Odteraz šetrím!
Mimochodom, ten systém ostrekovania svetiel bol takmer úplne neúčinný.


vraj je tam na to, aby urychlil roztapanie snehu a ladu, kvoli mensiemu teplu
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
silver007
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 12.08.2007
Príspevky: 46
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi Aug 22, 2008 1:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

co sa tyka xenonov v tom prispevku na tuning.sk je to hned v prvom odstavci

Jednou z možností je vymeniť celý svetlomet za taký, ktorý bol homologizovaný na prevádzku s xenónovou výbojkou. Takáto výmena je legálna za podmienky, že na vozidle sú namontované ostrekovače svetlometov a automatické gyroskopické nastavovanie sklonu svetlometov. To sa však montuje iba na vozidlá od výroby vybavené výbojkovými svetlometmi a jeho dodatočná montáž nie je najjednoduchšia a ani najlacnejšia.


nuz ostrekovace by som nasiel ale gyroskopické snimace asi nie

pokial si vsimnete tak pri starvovani si system cez gyroskop omeria zatazenie zadnej napravy a nasledne nastavi svetlomety ... nemyslim si ze by to automaticke nastavovanie svetiel fungovalo aj pocas jazdy ... to by tie motorceky vo svetlach asi dostali dobre zabrat na nasich slovenskych cestach Smile
_________________
Astra F 1,7 TDS
plasty GSI
priame sanie
podvozok DTS Silver Edition - 40/30
predne kotuce 236mm Brembo s nutornym chladenim / zadne VeBe 270mm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
chausj
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.12.2006
Príspevky: 2224
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Aug 22, 2008 2:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano pri startovani to omeriava zatazenie a nastavi ti optimalny sklon svetel, len mi teraz porad ako to bude, ked napriklad nasadnem do auta, nastartujem, mne sa nastavia svetla a idem. Potom zastavim a (nevypinajuc auto ani svetla!!!) nalozim do kufra cement, tak za 200 kg, co to urobi?
_________________
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007 - NA PREDAJ
Ford Focus Wagon 2011 2.0 TDCI
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Aug 22, 2008 2:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

silver007 Napísal:
nuz ostrekovace by som nasiel ale gyroskopické snimace asi nie

pokial si vsimnete tak pri starvovani si system cez gyroskop omeria zatazenie zadnej napravy a nasledne nastavi svetlomety ... nemyslim si ze by to automaticke nastavovanie svetiel fungovalo aj pocas jazdy ... to by tie motorceky vo svetlach asi dostali dobre zabrat na nasich slovenskych cestach Smile


originalny system vo Vectre B nie je zlozity:
1. predna a zadna naprava senzor vysky - zapuzdreny potenciometer
2. riadiaca jednotka v lavom svetle
3. krokove motorceky

v servise sa svetla nastavia na spravny sklon a za jazdy sa len dorovnava zmena zatazenia (naklad a podobne) plus brzdenie a zrychlovanie

pri zapnuti nabehnu len motorceky do krajnej polohy, lebo ich poloha nie je zapamatana.

Astra G ma tusim len jeden senzor
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Aug 22, 2008 2:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

chausj Napísal:
ano pri startovani to omeriava zatazenie a nastavi ti optimalny sklon svetel, len mi teraz porad ako to bude, ked napriklad nasadnem do auta, nastartujem, mne sa nastavia svetla a idem. Potom zastavim a (nevypinajuc auto ani svetla!!!) nalozim do kufra cement, tak za 200 kg, co to urobi?


system musi vediet reagovat na zmenu zataze. predstav si, ze spalis 50 kilo benzinu a vylozis 200 kilecko ludi a 100 kilo satociek. potom by si svietil tesne pred seba

niekto ovsem nepovedal, ze system bude reagovat pri kazdom zakolisani sa na hrbole ( k teme, kolko vydzia motorceky)
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Aug 22, 2008 2:11 pm    Predmet: Re: Xenony vs. policia Odpovedať s citátom

missko Napísal:
Konecne som si kupil vysnivane xenony a zacinam mat zle tusenie ze to bude vadit pandurom.Vcera som bol na STK tak ma na to upozornil chlap.A ze za to mozu zobrat technicky ci co.ak mate niekto s tymto skusenosti poradte.Da sa vobec na daco vyhovorit??? Sad


predpokladam, ze STK si dostal ? slovakom je hej, este ich na STK netrapia ...
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
chausj
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.12.2006
Príspevky: 2224
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Aug 22, 2008 2:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
chausj Napísal:
ano pri startovani to omeriava zatazenie a nastavi ti optimalny sklon svetel, len mi teraz porad ako to bude, ked napriklad nasadnem do auta, nastartujem, mne sa nastavia svetla a idem. Potom zastavim a (nevypinajuc auto ani svetla!!!) nalozim do kufra cement, tak za 200 kg, co to urobi?


system musi vediet reagovat na zmenu zataze. predstav si, ze spalis 50 kilo benzinu a vylozis 200 kilecko ludi a 100 kilo satociek. potom by si svietil tesne pred seba

niekto ovsem nepovedal, ze system bude reagovat pri kazdom zakolisani sa na hrbole ( k teme, kolko vydzia motorceky)


jasne sak to som aj mal na mysli, ze to v podstate stale koriguje svetla Very Happy
_________________
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007 - NA PREDAJ
Ford Focus Wagon 2011 2.0 TDCI
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Aug 22, 2008 2:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

chausj Napísal:
iurai Napísal:
niekto ovsem nepovedal, ze system bude reagovat pri kazdom zakolisani sa na hrbole ( k teme, kolko vydzia motorceky)


jasne sak to som aj mal na mysli, ze to v podstate stale koriguje svetla Very Happy


ano. takze to napisem inaksie Silverovi. Ten system sa da urobit tak, ze na kratke kolisanie nebude reagovat, ale na zmenu zataze ano.
otazka je, ze ci je naozaj tak urobeny, alebo su pouzite lepsie motorceky.

Vo Vectre B je motorcek sucast svetla Wink za nejakych smiesnych 22000 Sk
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
silver007
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 12.08.2007
Príspevky: 46
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi Aug 22, 2008 2:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pani ak su na svete uz svetla ktore svietia tam kde su kolesa vytocene tak preco by nemali reagovat aj na znemu zataze ... nuz vyvoj ide dalej
_________________
Astra F 1,7 TDS
plasty GSI
priame sanie
podvozok DTS Silver Edition - 40/30
predne kotuce 236mm Brembo s nutornym chladenim / zadne VeBe 270mm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
jasan21
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 14.08.2008
Príspevky: 129
Bydlisko: kosice

PríspevokZaslal: Pi Aug 22, 2008 8:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ale s bixenonami nieje problem aspon moj sef ked si ich nahodil na oktaviu presiel cez stk bez problemov....nic mu nato nepovedali takze s policiou asi nebude tiez problem...myslim
_________________
OPEL FRONTERA 2.2DTi 16V RS SPORT 3dv., 10/2000
DAEWOO NEXIA 1.5 16V 66Kw 5dv., 11/1996
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
missko
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 27.09.2007
Príspevky: 36
Bydlisko: BB

PríspevokZaslal: Ne Aug 31, 2008 8:54 pm    Predmet: Re: Xenony vs. policia Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
missko Napísal:
Konecne som si kupil vysnivane xenony a zacinam mat zle tusenie ze to bude vadit pandurom.Vcera som bol na STK tak ma na to upozornil chlap.A ze za to mozu zobrat technicky ci co.ak mate niekto s tymto skusenosti poradte.Da sa vobec na daco vyhovorit??? Sad


predpokladam, ze STK si dostal ? slovakom je hej, este ich na STK netrapia ...


hej hej za 500 si nevsimnu nic. NA SLOVENSKU JE TO TAK!!! Na stastie! Smile) Ale nocne kontroly uz boli niekolko krat a zatial v pohode!!
_________________
vectra B 1.8 16V X18XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Aug 31, 2008 9:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

STK ma odbornost, vybavenie a podmienky na kontrolu technickeho stavu auta, nie policajt v terene
Jej uloha je vyradit nesposobile auta - napriklad tie amaterske prerabky na xenon. Je smutne tu vidiet, ako na na to kaslu.
Mozno ste si vsimli, ako svietia auta v case dovoleniek
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 11:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Funfuje to tak, že motorčeky reagujú asi s 1 sekundovým oneskorením. Tzn., že musí byť urobených zrejme viacero meraní s rovnakým výsledkom, aby systém vyhodnotil sklon ako iný a nastavil svetlá.

Keď večer prídem pred garáž a vystúpim, asi za sekundu sa pohnú svetlá.

Je to veľmi dobrý systém. Iba netreba zabúdať občas premazať čapy tých senzorov. Nie j to bohvieaká kvalita, vyzerá to byť kov v kove a ak to behá na sucho, občas sa to aj odtrhne.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 11:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo Napísal:
Funfuje to tak, že motorčeky reagujú asi s 1 sekundovým oneskorením. Tzn., že musí byť urobených zrejme viacero meraní s rovnakým výsledkom, aby systém vyhodnotil sklon ako iný a nastavil svetlá.

Keď večer prídem pred garáž a vystúpim, asi za sekundu sa pohnú svetlá.

Je to veľmi dobrý systém. Iba netreba zabúdať občas premazať čapy tých senzorov. Nie j to bohvieaká kvalita, vyzerá to byť kov v kove a ak to behá na sucho, občas sa to aj odtrhne.


ten system je treba ovsem nanovo nastavit, ked sa vymenia kolesa alebo pneumatiky. (na rozdiel od systemov, ktore meraju vzdialenost od vozovky)
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Rin-Tin-Tin
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.12.2008
Príspevky: 386
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: St Jan 21, 2009 3:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

v linku co uviedol Bruno sa uvadza ze: Šikovnejší policajt alebo technik STK zistí nelegálnu prestavbu jednoducho: prítomnosťou gombíka na reguláciu sklonu svetlometov na palubnej doske....
Moja Omega A ziadne nastavovanie vysky svetiel nema Smile cize mne by nato neprisly? Very Happy Samozrejme menice napätia skovam Smile...
_________________
Opel Omega B 2.5TD
Opel Omega A 2.0i Diamant - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Jan 21, 2009 3:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Rin-Tin-Tin Napísal:
v linku co uviedol Bruno sa uvadza ze: Šikovnejší policajt alebo technik STK zistí nelegálnu prestavbu jednoducho: prítomnosťou gombíka na reguláciu sklonu svetlometov na palubnej doske....
Moja Omega A ziadne nastavovanie vysky svetiel nema Smile cize mne by nato neprisly? Very Happy Samozrejme menice napätia skovam Smile...


podla mna je prestavba legalna, ak na kazdom svetle su opeciatkovane kolky a vodic ma platne rozhodnutie uradu dopravy pri sebe.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Frenky Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.09.2008
Príspevky: 908
Bydlisko: Sabinov

PríspevokZaslal: St Jan 21, 2009 3:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mňa to určite nezistia. Very Happy
Veď vectry A mali bežne xenóny.
_________________
OPEL SIGNUM 1.9 CDTi 110kW (2004)
OPEL CORSA B 1.0 12V 40kW (1997)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 2 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group