Opelclub Fórum
Problém so svetlami, ventilátorom a kontrolkami.

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TIGRA, SPEEDSTER - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kimko ( tigrík )
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.04.2008
Príspevky: 20
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: St Apr 23, 2008 4:45 pm    Predmet: Problém so svetlami, ventilátorom a kontrolkami. Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých opelákov. Mam trošku väčší problém. Motor sa mi niekedy nahreje na viac ako 95° blížílo sa k 100° a ventilátor sa nezapol tak neviem ako to je či by nemal už bežať. Takisto svetla. Keď zapnem svetlá tak hneď skočia dialkové. A prepínanie dalkové a stretávacie vôbec nejde len ako dam svetelnú húkačku ( blikanie ) tak vtedy ich vypne ale naspäť zapne. Neviem či nieje chýbna páčka ale nová stojí kolo 1300 a nechcem kupiť keď zistím že problém je inde a pačka je dobrá. smerovky bežia v pohode. A ešte jeden dotaz: palubný počítač svieti ako super ale keď zapnem svetla tak uplne slabo svieti v tme sa da ešte vidieť čas ale cez deň vôbec, tak neviem či to tak má byť. A budíky sú slabšie osvetlené ako tachometer a otáčkomer, ... . Vopred Ďakujem za pomoc. KIMO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dedo.miki
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.03.2007
Príspevky: 364
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Apr 23, 2008 4:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To osvetlenie sa má oslabnúť pri zapnutí svetiel.
To prepínanie svetiel páčkou ,treba premerať,ale pravdepodobne bude páčka v háji. Premerať môžeš tak ,že stiahni z páčky kontakty a ho jednotlivých púštaj plus od baterky s káblikom a tak nájdeš dialkové aj tlmené a uvidíš či svietia. Vždy najprv len škrtni a vidíš či nemáš skrat, vtedy velmi zaiskrí ináč len trošku.Ked si dal náhodou silnejšie žiarovky , čo berú viac prúdu ,tak sa nečuduj ked páčka odišla.
Ten ventilátor pokial spína skôr ako zovrie voda tak je vporiadku. Teplomer nemusí ukazovať až tak presne.A stačí zlá kostra na motore a už ukazuje blbosti.
_________________

http://turista-miki.szm.com/turista-miki.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: St Apr 23, 2008 4:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Co sa tyka osvetlenia pri vypinaci svetiel nalavo by malo byt take koliesko s ktorym sa nastavuje intenzita osvetlenia ci uz pristrojovej dosky alebo displeja Wink .U Corsy B + Tigry sa spusta ventilator na chladici pri teplote 103 stupnov tak nieje dovod na paniku Very Happy
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kimko ( tigrík )
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.04.2008
Príspevky: 20
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: St Apr 23, 2008 5:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka ze to koliesko už mi palubovka svieti super :lol: . Ale ešet tú pačku musím vyskúšať a potom kopec dalších vecí. A ďakujem za info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Apr 23, 2008 8:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Je takmer isté, že problém je v páčke. Ak nie je kulisa vo vnútri úplne v háji a kontakty nie sú prepálené, tak sa to dá aj opraviť, ale chce to aspoň tri, lepšie štyri ruky a zručnosť hodinárskeho učňa. Inak budeš naháňať pliešky a pružinky po byte.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kimko ( tigrík )
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.04.2008
Príspevky: 20
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ne Apr 27, 2008 6:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No už som skušal tu páčku. No keď som ju nemal rozobratú aspoň 20X tak ani raz!!! A nakoniec sa problem ani nevyriešil. Na jednej strane stačí viac pritlačiť a všetko je oki ale potom keĎ s tým potriasem tak opeť svietia dialkove a skúšal som aj kusa ohnuť pliešky ale nič Evil or Very Mad Tak musím zacvakať 1300 za novú, ale aj tak dakujem za pomoc a onedlho pošlem dalšie príspevky. Začína sa leto a moje auto čaká ešte veľa nových vecí. Tak sa majte všetci a nech nám naše blesky slúžia na veky Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
wlassto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.10.2006
Príspevky: 1084
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ne Apr 27, 2008 10:09 pm    Predmet: Re: Problém so svetlami, ventilátorom a kontrolkami. Odpovedať s citátom

Kimko ( tigrík ) Napísal:
Zdravím všetkých opelákov. Mam trošku väčší problém. Motor sa mi niekedy nahreje na viac ako 95° blížílo sa k 100° a ventilátor sa nezapol tak neviem ako to je či by nemal už bežať. Takisto svetla. Keď zapnem svetlá tak hneď skočia dialkové. A prepínanie dalkové a stretávacie vôbec nejde len ako dam svetelnú húkačku ( blikanie ) tak vtedy ich vypne ale naspäť zapne. Neviem či nieje chýbna páčka ale nová stojí kolo 1300 a nechcem kupiť keď zistím že problém je inde a pačka je dobrá. smerovky bežia v pohode. A ešte jeden dotaz: palubný počítač svieti ako super ale keď zapnem svetla tak uplne slabo svieti v tme sa da ešte vidieť čas ale cez deň vôbec, tak neviem či to tak má byť. A budíky sú slabšie osvetlené ako tachometer a otáčkomer, ... . Vopred Ďakujem za pomoc. KIMO


- čo sa týka tej teploty pri tigre, tak to je normálne, ničoho sa neboj...
- čo sa týka páčky, tak je zlá, treba kúpiť novú, da sa aj opraviť, skúšali to tigraci, ale nevedeli ju už poskladať, nie je problém, aby si si kupil neakú z havarovanej tigry za par korun
- po palubnom PC treba udrieť rukou, mne raz svietil silno a raz slabo, ked som mu naložil päsťou, tak svietil
_________________
Mam v pi-či, je-bem miestne intrigy, a môžem si to dovoliť, úder pod pás vraciam dva krát tak silno, važím si týx, ktorí sú stále mojou oporou, mojou silnou rodinou a byť jedným z Vás mi to za to stojí
"gangsta angel"
http://www.youtube.com/watch?v=kmUflMDybGw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Apr 27, 2008 10:13 pm    Predmet: Re: Problém so svetlami, ventilátorom a kontrolkami. Odpovedať s citátom

wlassto Napísal:
- po palubnom PC treba udrieť rukou, mne raz svietil silno a raz slabo, ked som mu naložil päsťou, tak svietil

Mne tiež nesvieti stredový panel a nechce sa mi to rozoberať. Asi ťa zavolám na opravu. Koľko berieš za jednu nakladačku. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
wlassto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.10.2006
Príspevky: 1084
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ne Apr 27, 2008 10:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nie je probléém, xaxa, ale naozaj, to vo viacerýx tigraax sme tak mali probléém, normálne raz to svietlo vždy uplne super a niekedy som netušil čo tam je napíísané, ale hned na prvý úder to fičalo, ale ta ne tak, že ti pukne celá palubná doska
_________________
Mam v pi-či, je-bem miestne intrigy, a môžem si to dovoliť, úder pod pás vraciam dva krát tak silno, važím si týx, ktorí sú stále mojou oporou, mojou silnou rodinou a byť jedným z Vás mi to za to stojí
"gangsta angel"
http://www.youtube.com/watch?v=kmUflMDybGw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kimko ( tigrík )
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.04.2008
Príspevky: 20
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Po Apr 28, 2008 4:06 pm    Predmet: nie je probléém, xaxa, ale naozaj, to vo viacerýx tigraax sm Odpovedať s citátom

ale odkiaľ naburanu tigru??? O žiadnej neviem teda zatiaľ. Sice niečo som našiel ale nie na ND ale celé auto kupiť.
_________________
Opel tigra 1.6 16V X16XE

info o mne: mam 20 a toto je moje prvé auto

PS: nech nám naše blesky slúžia na veky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
wlassto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.10.2006
Príspevky: 1084
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Po Apr 28, 2008 4:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

www.opeltigra.sk
_________________
Mam v pi-či, je-bem miestne intrigy, a môžem si to dovoliť, úder pod pás vraciam dva krát tak silno, važím si týx, ktorí sú stále mojou oporou, mojou silnou rodinou a byť jedným z Vás mi to za to stojí
"gangsta angel"
http://www.youtube.com/watch?v=kmUflMDybGw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Apr 29, 2008 8:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

V PO nie je vrakovisko? Tá páčka ti bude pasovať takmer z akéhokoľvek Opla do r.v. 2002.
A mimochodom, hneď tu máš ponuku http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=4006
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kimko ( tigrík )
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.04.2008
Príspevky: 20
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ut Apr 29, 2008 5:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V PO nie je vrakovisko? Tá páčka ti bude pasovať takmer z akéhokoľvek Opla do r.v. 2002.
A mimochodom, hneď tu máš ponuku http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=4006

Juj som nakoniec zohnal novú za 700 nechapem v jednej mototechni stojí 1300 a v druhej na šváboch v unimoto stojí 700.-
To som prekvapený že takéto rozdiely. Ešet že apko pochodil kde sa dalo Very Happy
_________________
Opel tigra 1.6 16V X16XE

info o mne: mam 20 a toto je moje prvé auto

PS: nech nám naše blesky slúžia na veky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kimko ( tigrík )
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.04.2008
Príspevky: 20
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ut Apr 29, 2008 5:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A sa mi zda teda pokiaľ viem priamo v PO nie ale niekde v raslaviciach niekde tam niesom istý. A potom až košice.
_________________
Opel tigra 1.6 16V X16XE

info o mne: mam 20 a toto je moje prvé auto

PS: nech nám naše blesky slúžia na veky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TIGRA, SPEEDSTER - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group