Opelclub Fórum
Zhanam servisnu knizku na A.F

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Sodap
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.04.2008
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Po Apr 14, 2008 7:34 am    Predmet: Zhanam servisnu knizku na A.F Odpovedať s citátom

Zdravym, kupil som si astricku F (96) no nebola k nej serv. knizka Sad a kedze je to moj prvy opel , moc sa v nom nevyznam Embarassed ,hladal som na nete, ale nesiel som len na astru G co mi teda moc nepomohlo.

Prosim,ak mate tuto knizku v elektronickej podobe, bol by som velmy rad keby ste sa o nu podelily Angel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Apr 14, 2008 8:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Niečo som ti poslal, ale pokiaľ nemáš záznamy predchádzajúceho majiteľa, tak ti to príliš nepomôže. V prvom rade, ak máš rozvodový remeň odporúčam vymeniť komplet rozvody vrátane vodnej pumpy, potom každých 60000 km, pumpu stačí obvýmenu rozvodov, podľa doporučenia mechanika po kontrole. ďalej vymeň všetky prevádzkové kvapaliny - olej, chladiacu kv. a pre istotu aj brzdovku. Potom olej každých 15000km, alebo po roku - čo nastane skôr. Brzdovku každé 2 až 4 roky a chladiacu kvapalinu podľa typu, 2 až 5 rokov.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Sodap
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.04.2008
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Po Apr 14, 2008 8:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem, no zaznamy zial nemam tiez Sad ,no vzhladom na to ,ze ma za sebou 150.000km tak toho treba urobit pomerene dost k spokojnosti :/ ,no co uz,nerad by som bol keby mi nieco rupne na ceste Smile))

Este k tym rozvodom a vodn. pumpe, kolko ma to bude priblizne stat ?? dufam,ze nie nejaka zavratna suma Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Apr 14, 2008 8:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepíšeš motor, ale na www.elitecat.sk si to nájdi podľa motora. Cena originál Opel rozvodov je +/- rovnaká, akurát pumpa je podstatne drahšia a vo mne osobne nevzbudzuje prehnanú dôveru, ale to je len môj názor, tak tú môžeš kúpiť inde.
Zabudol som spomenúť ešte sviečky, prípadne aj sviečkové káble. Sviečky sa menia, podľa typu, každých 40000 až 60000 km. Káble možno raz za život auta.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Sodap
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.04.2008
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Po Apr 14, 2008 9:15 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Este k tej knizke, mal som konkretne na mysli taku knizke udrzby a oprav ci ako to bolo presne, nasiel som ako som pisal predtym, taku na G-ckovu radu, bolo tam vsetko co na tom aute je. Ale ked som hladal na F tak osm nsiel len knizky v obchodoch,no v elektro. podobe som nenasiel nic Confused ,samozrejme som potreboval aj to co si mi poslal.

Ako som pozeral na tej stranke ktoru si teraz poslal,tak asi radcej skocim do servisu,bo keby sa do toho pustim,tak by som tak skoro z garaze asi nevysiel Yellow_Colorz_PDT_16
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Budka
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 28.12.2007
Príspevky: 92
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Po Apr 14, 2008 10:03 am    Predmet: Astar F Odpovedať s citátom

pozri sem: http://www.opelastra.cz/technika/prirucka.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
palorep
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 11.02.2006
Príspevky: 136
Bydlisko: Prešov, M. Benku 3, 08001

PríspevokZaslal: Po Apr 14, 2008 3:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

s tade si stiahni jak na to astra f http://www.edisk.sk/stahnout-soubor/67688/jak_na_to_astra_f.rar_94.87MB.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sodap
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.04.2008
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Po Apr 14, 2008 5:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

super,dakujem,vam vsetkym velmi pekne Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group