Opelclub Fórum
HLINIKOVE DISKY

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TUNING a STYLING - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hrabo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 193
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

PríspevokZaslal: Ut Apr 08, 2008 9:23 pm    Predmet: HLINIKOVE DISKY Odpovedať s citátom

mam jednu otazku a nenasiel som tu o tom nic tak sa pytam::::
mam zapisane v technicaku ako dalsie mozne kolesa R14 185/65 mam vsak obute 215/40 R17

nasiel som na internete toto:

Prevodník rozmerov

Priemer kolesa musí zodpovedať predpísanému priemeru, ktorý je uvedený (v technickom preukaze automobilu) v technickom manuály výrobcu automobilu.

Prevodník rozmerov poskytuje možnosť vyhľadania náhrady k rozmeru pneumatík, ktorý je pre Vaše vozidlo predpísaný. Alternatívna zámena je v tolerancii (+/-) 2% Vášho rozmeru. Pneumatiky sa nesmú dotýkať karosérie vozidla.

a ked tam zadam tie R14 tak ako alternativne kolesa mi vyhodi aj R17 215/40,to znamena ze ich mam zapisane v technicaku ako tie R14?mozem s nimi normalne chodit a policajti mi nemozu nic????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mathev
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.04.2007
Príspevky: 562
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..

PríspevokZaslal: Ut Apr 08, 2008 9:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nie

ten prevodnik sluzi len na to aby si si vyratal ake koleso sa ti vojde pod blatnik porovnanim polomeru roznych kombinacii diskov a gum a je to cisto informativne.

ak ten rozmer ale nemas v technicaku tak tam proste neni a nieje povoleny... nepytaj sa preco odpoved na to nieje aj ked aj ja mam kolesa ktore sa mi pod blatnik vojdu a obvod je rovnaky ako pri 13 ke s balonom... proste tie kolesa pouzivam "nelegalne" a takisto aj ty Smile
_________________
Opel Astra F Classic - 2001, X16SZR, AngelEyes bluechrom, Altezza black, MAM - W2 BLACK 7,5x16, 205/40/16, Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, 130,3dB SPL
EX :Opel Astra G GSI X20XEV 2.0 16V 100kw , Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, Hella Xenony, Opc styling....
www.vojkanet.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TUNING a STYLING - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group