Opelclub Fórum
zamena prevodovky

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pali.Rider
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 30.08.2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Pi Mar 01, 2013 4:42 am    Predmet: zamena prevodovky Odpovedať s citátom

Zdravim vsetkych skusenych.Potreboval by som. radu.Mam opel zafira 1.8 16v 85kw r.v.2000 a motor x18xe1 lpg+benzin.Moj problem zpociva v tom ze chodim na tomto aute do zahranicia a mesacne najazdim 3000 km v priemere.Ide mi hlavne o to ze by som potreboval urobit nieco s prevodovkou respektyvne diferencialom.Totiz pri 100 km rychlosti mi toci 3000 otacok a pri 130km 4000 otacok a ked jazdim v nemecku mi pridu otacky dost vysoke voci rychlosti.Musim este pozriet aku tam mam prevodovku ale podla vsetkeho tam bude f17cr preto by som ju chcel nahradit neakou inou,pozeral som uz aj nemecku stranku opel infos ale neak som sa v tom nevyznal.Preto kdo by mi vedel poradit by som bol vdacny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pali.Rider
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 30.08.2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: So Mar 02, 2013 5:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nikto nevie poradit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Mar 02, 2013 5:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skôr si myslím, že schodnejšia cesta bude zmenou stáleho prevodu.
A nehnevaj sa na nás, bežne tu málokto zamieňa prevodovky za iné typy... Wink Rolling Eyes
Z opel-infos.de sa ti odporúčam skamarátiť, veľa zaujímavých info tam je.
http://translate.google.sk/translate?sl=auto&tl=sk&js=n&prev=_t&hl=sk&ie=UTF-8&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.opel-infos.de%2F
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: So Mar 02, 2013 6:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono, aj ked zmenis prevodovku, neocakavaj od toho zazraky. Mozno nieco z dieslu bude pasovat, ale to je len teoreticka informacia.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miroslav Halaj
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.01.2012
Príspevky: 168
Bydlisko: ,Banska Bystrica

PríspevokZaslal: So Mar 02, 2013 8:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zozen si F17 WR tie sa davaju do dieslov.Znamemu so menil na Astre a bolo to uplne nieco ine otacky sli dole na 5 rychlosti pri 100KM o zhruba 700 ot/min
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pali.Rider
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 30.08.2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ne Mar 03, 2013 5:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Sak ja viem chalani.Ja som tu stranku uz celu presmejdil aj ked som napisal ze sa tomu nerozumiem ale nerozumel som len jednej veci a to koncovemu pomeru.Myslim to cislo ale uz mi to je jasne mne ide o to aby ked sa rozhodnem pre neaku zamenu aby som nekupoval nieco co tam nenapasujem.Ja som tiez rozmyslal nad F 17wr lebo to je jedina moznost je to prevodovka s dlhymi prevodmi a ja by som bol ochotny dat 600 e aj s vymenou aby som usetril motor lebo neskutocne toci v otackach pri nyzkej rychlosti.mam tam aj lpg ale co z toho ked nicim motor otackami.Mne by velmi pomohlo aj keby som znizil prevody len o 500 otac pri stejnej rychlosti.PS je to auto ktore pouzivam len na dlhe trasy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pali.Rider
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 30.08.2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ne Mar 03, 2013 5:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Miroslav Halaj Napísal:
Zozen si F17 WR tie sa davaju do dieslov.Znamemu so menil na Astre a bolo to uplne nieco ine otacky sli dole na 5 rychlosti pri 100KM o zhruba 700 ot/min




Sak toto by som potreboval neaku tu skusenost s tym ci mal ale stejny motor ako ja a to x18xe1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group