Opelclub Fórum
X16SZR divne spravanie motora
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
roxor
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 15.08.2006
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: Pi Apr 04, 2008 1:42 pm    Predmet: X16SZR divne spravanie motora Odpovedať s citátom

Zdravím opelákov,

mám menší problém, pri dnešnej ceste autom za chlebodarcom sa mi stala divna vec.
Opel Astra classic (f) r.v. 8/2000, motor X16SZR 8V 1.6.
Auto začalo pri podraďovaní a naslednom zošlapnuti plynu stracat vykon akokeby som plyn nechal pusteny a az po malej chvilke ked som zmackol spojku sa motor spamatal a mohol som pokracovat v jazde. No asi uz po 1 km na krizovatke mi motor jednoducho zdochol. Chvilu som pockal a zacal startovat. Start bol tazky ako porod dikobrazu proti srsti cca 10 sekundovy. Motor sa po tomto intervale sam nastartoval - tazko a za okamih sam pridal plyn (bez mojej pomoci plynovym pedalom) asi na 3000 ot./min. Toto trvalo asi 3 sekundy (ta akceleracia). Nasledne otacky klesli na normalnych 8-1000 ot./min. Opatrne som dosiel zvysny kilometer do prace a zaparkoval. Motor som vypol a chvilu pockal. Znova som zacal startovat (opäť ťažko) a cela situacia sa zopakovala. Najprv obratky same na 3000 a potom normalny volnobeh. Poradte v čom moze byt problem.
Auto podla slov mechanika nema vstrekovanie, teda len spolocne nasavanie. Moze to byt skrtiacou klapkou, alebo je na vine nekvalitny benzin ? Lebo vcera som tankoval doplna. Idea Confused
_________________
Trhac asfaltowy

Opel astra classic (hatchback), 8/2000, motor X16SZR, 55KW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Apr 04, 2008 3:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kontrolka nesvieti? To ťažké štartovanie môže spôsobovať niektorý zo snímačov otáčok. Chcelo by to diagnostiku. Najprv však vyčisti EGR ventil, potom môžeš aj krokáč, klapku a skontroluj potenciometer škrtiacej klapky. Čo je čo nájdeš na fóre.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Bajky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 18.11.2007
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: Pi Apr 04, 2008 10:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

bože prečo mu hneď radíte čistiť EGR ventil,na štartovanie nemá absolútne vplyv. !! Exclamation Exclamation Exclamation To vybehnutie otáčok po ťažkom štarte môže byť najskôr spôsobené krokovým motorčekom,ten treba kontrolovať najskôr,ďalej vyčistiť škrtiacu klapku a to by tak nejak aj sedelo,pretože pri podraďovaní automaticky púšťaš plynový pedál, a motor ide krátko v režime voľnobehu.Chybu by som najskôr teda hľadal v už spomínanom krokovom motorčeku.
Ja som máaval problém tiež s vybehnutím otáčok po naštartovaním-krokový motorček neplnil správne svoju funkciu,Našťastie som rozoberať nič nemusel-začal som tankovať kvlitnejší benzín s väčším množstvom detergentov(čistia palivový systém a tiež sanie a spaľovací prisetor do istej miery)
PS:X16SZR má vstrekovanie-do spločného sania-jednobodové
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Apr 04, 2008 10:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vymenoval som všetky možné príčiny. Pridierajúci sa EGR spôsobuje stratu výkonu po decelerácii a následnom pridaní plynu. Krokáč má vplyv na kolísanie voľnobehu, prípadne jeho neudržateľnosť. Vadné čdlo otáčok zas môže spôsobovať problematický štart. Dá sa to otestovať aj tak, že sa pri štartovaní pridá trochu plyn. Ak motor naštartuje a po jeho uvoľnení zhasne, prípadne začnú cvičiť otáčky, ukazuje to na problém s krokáčom. Nič z toho nezaškodí občas vyčistiť.
Ešte mi, prosímťa vysvetli, ako palivo čistí krokáč?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Bajky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 18.11.2007
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 5:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Vymenoval som všetky možné príčiny. Pridierajúci sa EGR spôsobuje stratu výkonu po decelerácii a následnom pridaní plynu. Krokáč má vplyv na kolísanie voľnobehu, prípadne jeho neudržateľnosť. Vadné čdlo otáčok zas môže spôsobovať problematický štart. Dá sa to otestovať aj tak, že sa pri štartovaní pridá trochu plyn. Ak motor naštartuje a po jeho uvoľnení zhasne, prípadne začnú cvičiť otáčky, ukazuje to na problém s krokáčom. Nič z toho nezaškodí občas vyčistiť.
Ešte mi, prosímťa vysvetli, ako palivo čistí krokáč?

Prosim Ta ako citas?ja som napisal ze beriem kvalitnejsi benzin s vacsim obsahom detergentov a TIE cistia palivovy system!!!!Sem tam trosku pozornejsie citaj Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 6:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A krokac je diel palivovej sustavy? No zas som sa cosi nove dozvedel Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 6:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bajky Napísal:
macil Napísal:
Vymenoval som všetky možné príčiny. Pridierajúci sa EGR spôsobuje stratu výkonu po decelerácii a následnom pridaní plynu. Krokáč má vplyv na kolísanie voľnobehu, prípadne jeho neudržateľnosť. Vadné čdlo otáčok zas môže spôsobovať problematický štart. Dá sa to otestovať aj tak, že sa pri štartovaní pridá trochu plyn. Ak motor naštartuje a po jeho uvoľnení zhasne, prípadne začnú cvičiť otáčky, ukazuje to na problém s krokáčom. Nič z toho nezaškodí občas vyčistiť.
Ešte mi, prosímťa vysvetli, ako palivo čistí krokáč?

Prosim Ta ako citas?ja som napisal ze beriem kvalitnejsi benzin s vacsim obsahom detergentov a TIE cistia palivovy system!!!!Sem tam trosku pozornejsie citaj Laughing
Este skus vysvetlit co ma krokac spolocne so stratenim vykonu Rolling Eyes
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roxor
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 15.08.2006
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 7:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za užitočné rady, no niesom prilis velky fachman, ale ak to nieje problem dal by som sa na to cistenie.
Dnes som bol autom v Pezinku a islo dobre az kym som sa nevratil do Senca a siel som na nakupy do obchodu. Vratil som sa do auta a auto nenastartovalo. Iba tocil motor. Akokeby nemal iskru. Toto som opakoval asi 3x pricom som nechal motor chvilu medzi startovaniami oddychnut (najmä baterku). Asi na 4ty krat sa motor horkotazko nakopol a pridanim plynu som ho vytiahol aspon na 2000 ot/min. Po uvolneni pedalu som mal obavy ze to zdochne tak som ho udrziaval v normalych otackach asi 10 sekund. Potom som povolil pedal a otacky zostali na 800-1000. Nasledne som dosiel domov bez problemov. Po zhasnuti motora som skusil este raz nastartovat a naskocilo to na prvy škrt. Confused
_________________
Trhac asfaltowy

Opel astra classic (hatchback), 8/2000, motor X16SZR, 55KW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 7:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

roxor Napísal:
Vďaka za užitočné rady, no niesom prilis velky fachman, ale ak to nieje problem dal by som sa na to cistenie.
Dnes som bol autom v Pezinku a islo dobre az kym som sa nevratil do Senca a siel som na nakupy do obchodu. Vratil som sa do auta a auto nenastartovalo. Iba tocil motor. Akokeby nemal iskru. Toto som opakoval asi 3x pricom som nechal motor chvilu medzi startovaniami oddychnut (najmä baterku). Asi na 4ty krat sa motor horkotazko nakopol a pridanim plynu som ho vytiahol aspon na 2000 ot/min. Po uvolneni pedalu som mal obavy ze to zdochne tak som ho udrziaval v normalych otackach asi 10 sekund. Potom som povolil pedal a otacky zostali na 800-1000. Nasledne som dosiel domov bez problemov. Po zhasnuti motora som skusil este raz nastartovat a naskocilo to na prvy škrt. Confused
Ja by som sa pozrel na to AGR-ko Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bajky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 18.11.2007
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 7:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

So stratou výkonu nevravím že má bezprostredne niečo spoločné. Ak spravne citam tak roxor mal s tym problem pri podradovani a potom pri zosliapnuti plynu,takze ono nejaky ten suvis s krokacom-prechod volnobeh-vyssie otacky,by tam mohol byt
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 7:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bajky Napísal:
So stratou výkonu nevravím že má bezprostredne niečo spoločné. Ak spravne citam tak roxor mal s tym problem pri podradovani a potom pri zosliapnuti plynu,takze ono nejaky ten suvis s krokacom-prechod volnobeh-vyssie otacky,by tam mohol byt
Citas ice dobre ,ale krokovy motorcek sluzi iba na volnobeh Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 7:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bajky, čítať viem veľmi dobre, dokonca aj po sebe a chápem aj súvislosti uvedené v texte. Ale neslovíčkarme tu, to Roxorovi nepomôže. Boli tu nastrelené možné príčiny, teraz je na ťahu Roxor. Cool
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Bajky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 18.11.2007
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 8:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no neviem ja sa so slovickami nehram,ty si sa pytal ako palivo cisti krokac,takze som Ti len odpisal ze nech si to lepsie precitas,lebo ja som nic take netvrdil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 8:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcel som to, ale dobre. Toto je čo?

Citácia:
...krokový motorček neplnil správne svoju funkciu,Našťastie som rozoberať nič nemusel-začal som tankovať kvlitnejší benzín s väčším množstvom detergentov(čistia palivový systém a tiež sanie a spaľovací prisetor do istej miery)


Na základe čoho teda začal krokáč, podľa teba, plniť správne svoju funkciu? Ak si to nemyslel tak, ako si to napísal, tak chybu hľadaj vo svojich vyjadrovacích schopnostiach? Chceš poprieť aj nos medzi očami? Tak zo mňa láskavo nerob analfabeta. Shame on you
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 8:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pripojim sa aj Ja ,co ma spolocne palivo s vycistenim sania,skrtiacej klapky a krokoveho motorceka ? Rolling Eyes
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bajky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 18.11.2007
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 11:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

asi vám nič nehovoria čistiace prísady v palivách ktoré bežne tankujete ,však nie?skúste si len tak pre vašu zaujímavosť zistiť presné zloženie benzínu ,ktorý tankujete na ČS. Budete prekvapení čo všetko okrem surového benzínu a farbiva sa v ňom nachádza,ak by to náhodou niekto nikde nenašiel,môžete ma kľudne kontaktovať
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 11:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No a kde teda tankuješ ty?? na akej čerpačke a aký benzín??
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 11:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bajky Napísal:
asi vám nič nehovoria čistiace prísady v palivách ktoré bežne tankujete ,však nie?skúste si len tak pre vašu zaujímavosť zistiť presné zloženie benzínu ,ktorý tankujete na ČS. Budete prekvapení čo všetko okrem surového benzínu a farbiva sa v ňom nachádza,ak by to náhodou niekto nikde nenašiel,môžete ma kľudne kontaktovať
Tebe zasa asi nic nehovori princip motora Wink Mozes si natankovat aj letecky benzin Very Happy
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bajky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 18.11.2007
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 11:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hehe signum ma teraz pobavil,neviem z coho usudil ze neviem v com spociva princip motora.Hehe mozes si natankovat letecky benzin-ale to je skor letecky petrolej Very Happy

A ešte k tým benzínom-skúste si natankovať plnú nádrž niekde napríklad na čerpačke Te.co(nerobim ani reklamu ani anti reklamu),rozoberte kryt sania a pozrite si ako vypadá škrtiaca klapka.Toto iste zopakujte po celej nádrži natankovanej napríklad na Sh.ll,možno budete prekvapení

to macil:prepáč chyba je aj na mojej strane, už viem ako si to myslel,beriem späť,hovorili sme obaja o tom istom,len som to možno pochopil z ineho konca,ale platí to čo som povedal-palivo má aj čistiacu funkciu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 11:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bajky Napísal:
hehe signum ma teraz pobavil,neviem z coho usudil ze neviem v com spociva princip motora.Hehe mozes si natankovat letecky benzin-ale to je skor letecky petrolej Very Happy

A ešte k tým benzínom-skúste si natankovať plnú nádrž niekde napríklad na čerpačke Te.co(nerobim ani reklamu ani anti reklamu),rozoberte kryt sania a pozrite si ako vypadá škrtiaca klapka.Toto iste zopakujte po celej nádrži natankovanej napríklad na Sh.ll,možno budete prekvapení
Doporucoval by som uzamknut tuto temu,lebo niekto tu tankuje na Sh.ll a mysli si ,ze vyhral Wink Este jedna mala pripomienka k Bajkimu- ak Ti v zivote prejde cez ruky tolko motorov od Oplu ako ...... potom sa mozeme spolu rozpravat .Eto vsjo Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group