Opelclub Fórum
Montáž univerzalnej prednej stredovej opierky /Opel Corsa D,

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - INTERIÉR/EXTERIÉR
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
feko31
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 01.11.2012
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi Jan 25, 2013 8:52 pm    Predmet: Montáž univerzalnej prednej stredovej opierky /Opel Corsa D, Odpovedať s citátom

Kúpil som si univ.prednú stredovu opierku. Medzi predné sedadla pasuje, ešte nastavím potrebnú výšku a šírku držiaku. Ten by sa mal namontovať na str.panel 4 šrúbami- ale ako? Predvrtať diery a použiť samorezky, alebo použiť samorezky / kov-kov/ bez predvrtania? Čo ak náhodou sa v str.panely niečo nachádza, ja zájdem vŕtakom ďalej ako by som mal a niečo tam prevrtam a poškodím? Viem, originálna opierka by bola najlepšia, ale je pridrahá... Poradí niekto? Prosím odpoveď na mail: feko31@azet.sk, ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: So Jan 26, 2013 11:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Odpoved ti na mail neposlem, nebudme ostatnych ochudobnovat o rady.

Sprav to tak, ze navrtaj diery do miesta, kde bude uchytena (napriklad podla drziaka/adaptera opierky.) A drziak opierky prichyt normalnymi skrutkami a maticami s podlozkami. Skrutku daj z vonkajsej strany, s nejakou trochu vacsou hlavickou, pripadne daj este podlozku, a do vnutornej strany daj dalsiu podlozku s maticou. Riadne to zatiahni, daj pre istotu po 2 skrutkz na kazdu stranu, aby si to nevylomil, ked sa na to opries. Nie je to sice pekne riesenie, ale najidealnejsie. Aby to tak nekricalo, pouzi cierne skrutky, alebo ich potom zamaluj na cierno. Ale aj tak, kedze je to medzi sedadlami, kricat to velmi nebude. Ked by si to prichytil len tak samorezkami, tak to pri prvej jazde odtial vytrhnes, lebo ten plast je velmi tenky a makky. Mozno by to slo ho zosilnit zospodu nejakym plechom, v ktorom by uz ta samorezka drzala. Ale uchyt daj na 4 skrutky, 2 by bolo urcite malo.

Nejako takto nepekne to mozes spravit aj ty, je to sice originalna opierka pre Corsu C, v Corse C, ale bez upinacieho prislusenstva (kedze som ju kupoval ako nekompletnu, co to som u Opla usetril)


To svetle su skrutky, 2 v zadnej casti, proti preklopeniu dopredu (mozem sa pokojne na tu opierku opriet celou vahou) a 2 skrutky zboku. Vidno len tu lavu - je na urovni kolieska pre nastavovanie sklonu opierky. Vsetky skrutky zospodu poistene maticami s podlozkami.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - INTERIÉR/EXTERIÉR Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group