Opelclub Fórum
chybove kody

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
marek5
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 20.03.2012
Príspevky: 182
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi Jan 18, 2013 9:22 pm    Predmet: chybove kody Odpovedať s citátom

tak som si kupil op-com a hned som sa rozhodol ho vyskusat naslo mi 3 chyby

P0171 - Fuel Trim System Lean
(00) - Neprítomný

P0420 - Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1)
(00) - Prítomný

U2139 - CAN-Bus No Communication with CIM (Steering Column Module)
(00) - Prítomný

nieco som uz nasiel na fore no o moc mudrejs niesom Very Happy co znamena pritomny/nepritomny.
popisem nejake problemy ktore mam na aute mozno mi to niekto spojite s danou chybou. asi 3-4 krat za asi 3 tyzdne sa mi stalo ze mi auto za jazdy skapalo ale uplne potichu ziadne zatrasenie ani nic tusim ze to bolo vzdy v zakrute len som jednoducho pustal spoju pridaval plyn a nic kuknem na a budiky a svieti bateria otacky spadnute na nulu a zasvietula aj cervena olejova vanicka.asi 2-3 sa mi stalo ze to trvalo cca 10-20 sekund a motor jednoducho sam od seba naskocil nemusel som otacak kluc nic len som bol v soku ze co sa deje ked tu hup otacky vyskocili kontrolky zhasli a isiel som dalej.uz mi to nespravilo asi tyzden.no a druha vec pri prudsom pridavani plynu resp. ked idem do vyssich otacok napr. pri predbiehani a naslednom bud preradeni na vyssi prevod. stupen. alebo jednoducho ked dam nohu dolu s plynu tak mi vzadu nieci akoby buchne (nemusi to ist zo zadu mozno sa len prenasa zvuk no pocut to zo zadu). na zadnom tlmici som mal uz prvy plast prehnity sama diera no a dnes ked mi to buchlo tak som zo zadu pocul akoby som nieco suchal a ked som zastavil tak som zistil ze sa mi ten prvy plast uplne odtrhol a drzal len na kusku takze som ho suchal za sebou odtrhlo ho hned po tom co mi to buchlo.
_________________
opel vectra 2,2 16v GTS 108Kw moja prvaaaa Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupaza1
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.05.2009
Príspevky: 1316
Bydlisko: Źilina

PríspevokZaslal: Pi Jan 18, 2013 9:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

prítomný/neprítomný chyba aktuálna/neaktuálna
P0420 chyba lambda sondy, popr. katalyzátora, možno poškodené výfukové vedenie, chybné čidlo teploty motora, chybný vstrekovač apod.
P0171 problém v palivovém systéme
U2139 CAN-bus nekumunikuje s CIm
_________________
Opel Astra 1,8i 16v r.v.1994 - ex
Opel Vectra caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006

Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek5
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 20.03.2012
Príspevky: 182
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi Jan 18, 2013 10:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy juraj a teraz trosku aby som to chapal aj ja.treba s toho nieco riesit urgentne? je nieco s toho take co si netreba vsimat ?moze nieco s toho mat nieco spolocne s problemami ktore mam.ja by som tipoval to s tym palivom ze moze mat nieco spolocne s tym buchnutim mechanik mi povedal ze to moze byt aj lamda sonda.
_________________
opel vectra 2,2 16v GTS 108Kw moja prvaaaa Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupaza1
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.05.2009
Príspevky: 1316
Bydlisko: Źilina

PríspevokZaslal: Pi Jan 18, 2013 11:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

treba riešiť chyby, ktoré sú prítomné, ale každá z nich má viacej možných príčin, pri ktorých vznikajú Crying or Very sad MOžno je problém v relé palivového čerpadla, alebo (po terajších skúsenostiach s druhým autom - problém s CIM a chyba bola v poistkovej skrinke v motorovom priestore) možno tam, alebo možno blbina - palivová nádrž - palivové čerpadlo, zadná náprava, výfuk? Prečo Ti to trhá plasty? To cez počítač neporiešiš - treba vidieť Wink
Lambda sonda môže robiť problém, ale isto nie búchanie, to skorej nahromadený (nespálený)benzín vo výfuku a potom jeho výbuch - rana Rolling Eyes
_________________
Opel Astra 1,8i 16v r.v.1994 - ex
Opel Vectra caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006

Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek5
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 20.03.2012
Príspevky: 182
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi Jan 18, 2013 11:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no take nieco mi vravel mechanik ze sa nespali vsetko palivo a potom to buchne ale ako pricinu mi povedal lambdu.skoda ze je vonku taka zima by som popozeral mozno by som aj ja nasiel nieco co tam asi nema byt.a inak zaujimalo by ma ci by to buchlo aj na mieste.dat neutral a pridavat plyn.musim skusit.nie plasty ale plašť.hifo mi vravel ze mam dvojplaštovy tlmic.a prvy plašt uz bol deravy,hrdzavy,lupal sa a dnes mi ho urvalo.plasty mi zatial netrha Very Happy
_________________
opel vectra 2,2 16v GTS 108Kw moja prvaaaa Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupaza1
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.05.2009
Príspevky: 1316
Bydlisko: Źilina

PríspevokZaslal: So Jan 19, 2013 11:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

keď nespálí všetko palivo - príčina bude v motore - sviečky, injektory, zapalovací modul, vysoká dávka paliva atď.
sám si písal, že plasty viď. Tvoj prvý príspevok zistil ze sa mi ten prvy plast uplne odtrhol a drzal len na kusku takze som ho suchal za sebou odtrhlo ho hned po tom co mi to buchlo. tak Ti neviem Karle Laughing
_________________
Opel Astra 1,8i 16v r.v.1994 - ex
Opel Vectra caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006

Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek5
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 20.03.2012
Príspevky: 182
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: So Jan 19, 2013 3:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no lebo pisem bez znamienok malo to byt plášť Very Happy moja chyba Sad
_________________
opel vectra 2,2 16v GTS 108Kw moja prvaaaa Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group