Opelclub Fórum
Mizne voda z nádržky ostrekovača.

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Jún 10, 2006 7:39 pm    Predmet: Mizne voda z nádržky ostrekovača. Odpovedať s citátom

Myslím, že už dlho som tu neriešil žiadny problém. Smile
Mizne voda z nádržky ostrekovača. Jeden deň dolejem nádržku doplna a na druhý tam polovica chýba. Všimol som si, že občas keď pribrzdím vyteká niekde spod prahu a steká po zadnej strane pravej prednej zásterky. Neviete mi povedať kadiaľ vedie hadička k ostrekovaču zadného skla? Za nádržkou vchádza niekam do priestoru pravého podbehu. Kam vedie potom ďalej? Nájdem ju za odkladacou skrinkou a potom pod krytom pravého A-stĺpika? Čo všetko musím odmontovať, aby som sa k nej dostal?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jakub-ko
Anonymný





PríspevokZaslal: So Jún 10, 2006 7:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a nepreteka ti tonahodou okolo motorceka? skus odpojit hadicku od motorceka a fukni do nej alebo tam supni kompresor a uvidis
Návrat hore
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Jún 10, 2006 7:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie, nádržku, aj hadičky okolo som prešiel. Vždy vytečie len tak polovica.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
pivovarnik
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 17.03.2006
Príspevky: 58
Bydlisko: okr.Topolcany

PríspevokZaslal: Po Jún 12, 2006 6:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemohli ti ju poskodit v servise ak si niečo robyl z podbehmi? Podla mna ti to vyteka samospadom. Auto sa ohreje, v nadržke vznikne tlak (maly ale stačí) a ten pretlačí vodu cez motorček dozadu a potom ti to už samospadom vyteka. Ja by som sa s tým ne_ral. Nadpoj na staru hadičku novú a skús ju "pretiahnuť" Twisted Evil - možno to pojde. Wink Aked nie, tak jej kde-tu pomožeš. Vela zdaru! Laughing Very Happy
_________________
Vectra B 98 X16XEL 1.6 16V
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jún 12, 2006 8:35 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pivovarnik Napísal:
Nemohli ti ju poskodit v servise ak si niečo robyl z podbehmi? Podla mna ti to vyteka samospadom. Auto sa ohreje, v nadržke vznikne tlak (maly ale stačí) a ten pretlačí vodu cez motorček dozadu a potom ti to už samospadom vyteka. Ja by som sa s tým ne_ral. Nadpoj na staru hadičku novú a skús ju "pretiahnuť" Twisted Evil - možno to pojde. Wink Aked nie, tak jej kde-tu pomožeš. Vela zdaru! Laughing Very Happy

Žeby ju poškodili v servise, to sa mi nezdá. Podľa mňa je prasknutá v miestach, kam vôbec neliezli, ale na 100% to vylúčiť nemôžem. Na to zatiahnutie novej za starou som tiež myslel, len mám obavu, že by sa pri tom mohla tá stará pretrhnúť. V zadej časti, v prechode do piatych dverí som ju už nahradil silikónovou, pretože v zime už dvakrát praskla.
Keď budem mať viac času, tak na to nabehnem a skúsim čo vymyslím.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Júl 02, 2006 7:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som na ten problém, miznúcej kvapaliny z nádržky ostrekovača, konečne kápol. Nie je to hadíčka k zadnému ostrekovaču, ale k prednému. Je prasknutá v mieste, kde je prichytená k držiaku prednej kapoty a to tak šikovne, že pri otvorenej kapote sa prasklinka dostane nad úroveň nádržky a tým, že sa hadička čiastočne narovná, tak sa schová aj tá prasklinka. Pri zatvorenej kapote sa dostane cca do úrovne stredu nádržky a zároveň sa rozšklebí, takže začne vytekať. Len zaujímavé je že tlak z ostrekovača stačil na to aby v pohode ostrekoval aj predné sklo.
Prkotina. Mr. Green
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group