Opelclub Fórum
Problem so spojkou

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CALIBRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Shark8033
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.01.2013
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St Jan 02, 2013 2:53 pm    Predmet: Problem so spojkou Odpovedať s citátom

zdravim , odisla mi spojka na opel calibra turbo spojkovy pedal padol uplne dole a uz sa nevracal neslo sa rozbehnut ani nic .. rozobral som to a lozisko bolo uplne znicene , vymenil som nove lozisko a dal som novu lamelu pritlacny tanier ostal stary zlozil som vsetko a po nastartovani zacala spojka piskat a hucalo lozisko nikedy to prestalo ked som trosku buchol do pedalu spojky no ked som to siel skusit a previezt sa tak postupne padal pedal spojky zase dole ,, rozobral som to znovu a lozisko bolo zadrete a ukrutilo sa v tom plaste v ktorom ho vysuva vydlicka a zacalo sa krutit cele az obrusilo vyduvaciu vidlicku loziska .. dal som nove lozisko a novy pritlacny tanier .. teraz som to zlozil a spojka po nastartovani opakovane zacala piskat ... nevie niekto v com by mohol byt problem ? ked to znicilo uz 2 loziska ?? zabera pri spodu cca v 1/3 chodu pedalu to by malo byt v pordiaku .. chcem sa vyhnut dalsiemu zniceniu loziska a robote naviac ... dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Jan 03, 2013 9:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nazdar, este som sa s týmto problémom nestretol ale niečo som našiel na nete, neni to rozpis dopodrobna ale možno človeka niečo pri tom napadne,
http://www.mjauto.cz/html/zavady_spojky.html
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shark8033
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.01.2013
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Pi Jan 04, 2013 12:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

diky , skusim to prejst a uvidim co to spravi pri jazde ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shark8033
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.01.2013
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne Jan 06, 2013 3:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

lozisko spojky sa moze opierat trosku o pritlacny vahou pedalu ked nieje stlacena ?

pretoze inak sa to nastavit neda pedal drzi hore vdaka tomu ze je zapreta ta plastova kocka o to tiahlo na prevodovke , cize je nasponovane lanko na spojke ... a tym padom to taha smerom ku kabine lebo lanko sa snazi stiahnut a je oprete lozisko o pritlacny tanier ... zlahka ... keby som tam chcel vytvorit medzeru aby mal kusok mrtvy chod tak zase by mi nemal pedal na com drzat a bol by spadnuty .. takze je to tak v poriadku ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CALIBRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group