Opelclub Fórum
Niekedy ppo naštartovaní ide motor s vysokými otáčkami.

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mr.K
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 27.12.2012
Príspevky: 60
Bydlisko: Dubník

PríspevokZaslal: Št Dec 27, 2012 12:44 pm    Predmet: Niekedy ppo naštartovaní ide motor s vysokými otáčkami. Odpovedať s citátom

Ahojte zdravím každého opláka som tu nový.A mám taký zaujímavý problém mám vectru b 1.6 16v r.v.98.Problém je taký trocha zaujímavý,že nie vždy,ale len sem tam my to robí,že ak naštartujem auto tak motor beží na voľnobehu s vysokými otáčkami cca 2000 a možno aj viac nemám otáčkomer tak len tipujem.Klapka,egr mám vyčistený a egr som aj zaslepil.A potom ak idem s autom tak po niekolkych km prestane ,ale to robí len na voľnobehu.A ak mám zaradenu rýchlosť tak sem tam aj sám od seba pridáva a uberá plyn to na rýchlosti 1,2,3,4.A ak my reve motor tak inak my kontrolka na motor nesvieti.Len,že či by vedel niekto napísať,že čo by to mohlo byť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Dec 27, 2012 1:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nejakou netesnostou ti taha vzduch aj mimo skrtiacej klapky.
pozri si vsetky hadicky, co ti idu do sacieho potrubia.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mr.K
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 27.12.2012
Príspevky: 60
Bydlisko: Dubník

PríspevokZaslal: Št Dec 27, 2012 1:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre prezriem.A takéto blbosti nemože robiť netesnosť výfuku?Lebo včera sa my ozvalo trocha akože športový zvuk na dvoch koncoch sa my vyderavel stredný tlmič výfuku.Doteraz to bola netesnosť pri spoji koncového tlmiča to som vyriešil a teraz zas ten stredný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Dec 27, 2012 1:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vyfuk nie.
vsetky hadice co idu do sania musia niekam viest, ziadna nesmie byt s otvorenym koncom.
mozes niektore na skusku odpojit a nejakou skrutkou zapchat, mozno najdes tu, ktora to robi.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mr.K
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 27.12.2012
Príspevky: 60
Bydlisko: Dubník

PríspevokZaslal: Pi Jan 11, 2013 3:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ha hral som sa s motorom a,keď my zas začal blbnúť motor tak ako bežal som vytiahol hadičku z motora aj z tú ktorá ide von ak som dobre zistil tak je to elektronický prepínací ventil.A,hore co je hadička tak vzduch odtiaľ išiel.A len,že keď bola hadička dole tak začal tancovať voľnobeh a potom ako som dal hadičku naspäť tak motor ide perfiš aj,keď naštartujem nereve a za jazdi idú dobre voľno bežné otáčky.A vždy,keď blbne motor to urobím a niekoľko kilometrov ide dobre motor.A otázka ten ventil by mohol robiť problémy a,to by som mal vymeniť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mr.K
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 27.12.2012
Príspevky: 60
Bydlisko: Dubník

PríspevokZaslal: St Mar 06, 2013 2:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi som prišiel na problém ,vybral som klapku a z nej som dal dole krokový motorček .A potom som prestriekal krokový s karburátorovým sprejom.A pokročil som tak,že teraz je krokový otvorený a prívod okolo klapky zatvoril takže nejde vzduch na voľno beh teraz.No naštastie som vedel nastaviť klapku aby bola na toľko otovrená,že aby auto šlo na voľno beh.Len je sranda,keď je studený motor tak to dosť srandovňe ide.To nad tým rozmýšlam,že ten krokový nevimením,ale prívod vzduchu od krokového zaslepím a voľno beh nastavím s klapkou a bude..Ušetrím tú cenu čo stojí krokový.Ale jedno nechápem tých inžinierov z opla,že na tak blbé miesto dali klapku,že pól dňa som sa jedoval s tým,že vybrať a dať naspäť škrtiacu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group