Opelclub Fórum
Tesnenie pod hlavu valcov VB- X18XE

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Dudovt046
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.05.2010
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ut Dec 25, 2012 11:25 pm    Predmet: Tesnenie pod hlavu valcov VB- X18XE Odpovedať s citátom

zdravim oplakov na mojej VB mam tento problem - pred 2 mes. som si vymenil rozvody sviecky olej filter palivovy aj vzduchovy a nalial novu chladiacu kvap. auto frcalo v pohode no po prichode mrazov ked som si vsimol ze auto zacalo dost dymit na bielo skontroloval som hned olej a vodu oleja dost bez emulzie voda spinava vyzera to ako by v nej bol piesok alebo ako by sa rozpadavala nejaka hadica z vnutra no bolo jej dost najazdil som asi 500km dymilo dalej oleja dost voda trochu spinava ale dost potom som si pri rannych startoch zacal vsimat ze auto naskooci na 3valce a az po preidani plynu bezi na 4 pocas jazdy ide vpohode vykon aj tah ma ide plynule pri kontrole kvapalin som zistil ze nadobka chladiacej je prazdna oleja rovnako ako pred voda vonku nevyteka vzdy ked doplnim chladiacu na max auto startuje na 3 valce a dymi na bielo ak sa voda vytrati az tak ze je nadobka prazdna startuje hned na 4 no dymi stale
MOJ NAZOR JE ZE ODISLO TESNENIE POD HLAVOU a voda mi uteka do niektoreho z valcou a ja ju spalujem AKY JE VAS NAZOR tesnene pod hlavou som este nemenil poradte co to obnasa resp presny postup demontaze a montaze len mi prosim nedavajte link na knihu jak na to chem vediet co musim demontovat aby som tu hlavu vybral von ci ju mam davat zrovnat musia ist vonku aj vacky ak by som chcel hned vymenit aj gufera na fentiloch ci treba ventily zalestovat a na co dat pozor dakujem za vase postrehy
_________________
Opel Vectra B 1,8 - 16v X18XE r.v 97 85kw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ut Dec 25, 2012 11:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kokooss!!
Ciarky, bodky, odrazky, nova veta ... toto vyzera ako po nalete v Kosove.

Ak mas emulziu v oleji a trati sa ti voda tak to bude tesnenie.
Budes potrebovat nove tesnenie, sroby, ked to uz bude rozobrate vymen aj gufera na ventiloch.
Skontrolovat zakrivenie hlavy.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dudovt046
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.05.2010
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ut Dec 25, 2012 11:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Gramatiku neries bracho Very Happy ked z hlavy vyberiem vačky a odoberiem aj misky a pružiny z ventilou vymenim gufero a pred spätnou montazou treba zaleštiť ventily alebo stači to len skontrolovať ze zalejem kompresak benzinom ci neuteka
Montaž vačiek ma nejaky špecifický moment utiahnutia tych hupou resp ulozeni
Nahodim hlavu moment a poradie uťahovania podľa knihy rozvod nastavím ako pri vymene teda spodna remenica -kluka na rysku a vacky rysky k sebe vodorovne nemozem tam niečo poprehadzovať ze mi nebude vychadzať rozvod
_________________
Opel Vectra B 1,8 - 16v X18XE r.v 97 85kw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group