Opelclub Fórum
PP ukazuje zlé hodnoty

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
D.u.d.k.o
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.12.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne Dec 23, 2012 5:48 pm    Predmet: PP ukazuje zlé hodnoty Odpovedať s citátom

Zdravím, asi dva mesiace dozadu som si zaobstaral Astru H, 1.9CDTi 74kW,2007. Samozrejme ako každé iné auto, aj toto má svoje muchy, menšie ktoré mi nevadia, a tie väčšie ktoré ma hnevajú. Tu je jedna z nich: Normálne naštartujem, palubný počítač v pohode, všetko ako má byť, na voľnobehu spotreba okolo 1l/h. Rozbehnem sa, idem niekedy pol hodiny, niekedy hodinu, niekedy 15 minút, všetko ok a zrazu mi to začne z ničoho nič ukazovať spotrebu 14-15/100km, pritom štýl jazdy sa nemení, tak isto nejdem do kopca alebo podobne. Klasika piánko jazda dajme tomu tých 90 na 5-ke spotreba 5-6l a naraz len tak mi to dáva 14 litrov, pričom spotreba taká skutočná nieje, lebo to vidím na ručičke nádrže, že klesá tak isto ako keď je spotreba 5-6litrov. Vadí mi to z toho dôvodu, lebo potom mi neukazuje skutočný dojazd koľko mi naozaj zostáva a tak isto priemerná spotreba sa tým kazí keďže to ukazuje omnoho vyššie hodnoty. Inak to vôbec nemá vplyv na vlastnosti auta, tak isto je jedno či je -10 alebo +10. Proste spraví to a blbne to. Keď vypnem motor a zapnem na chvíľku to prestane ale potom zas. Takže keď sa tomu uráčí tak to ukazuje blbosti, a keď sa tomu uráči zas tak to prestane. Nemáte tušenia čím to môže byť? PS: Svieti mi kontrolka servisnej prehliadky, na ktorú sa chystám ale myslím že to nebude mať s tým nič spoločné. Inak aj niekedy pri státí mi ukazuje spotrebuje 30l/h a nieje to tak. Vedel by poradiť niekto ? Dik Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ponikel
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 20.07.2008
Príspevky: 560
Bydlisko: Studienka - ZAHORAK :D

PríspevokZaslal: Ne Dec 23, 2012 6:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to čo spravíš že vypneš motor je najhoršie čo môže byť ...

totiž keď ti ukazujé také hodnoty spotreby tak skutočne je taká lebo sa regeneruje filter pevných častíc... (DPF)

pohľadaj si to tu už to tu bolo dosť krát riešené...

takže všetko ukazuje tak ako má...
_________________
Opel Tigra yellow C20XE M2.5
na ceste
Opel Tigra Green C20XE M2.5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
D.u.d.k.o
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.12.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne Dec 23, 2012 6:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A kruci Embarassed Rozmýšľal som či to nebude niečo podobné, prečo má auto dôvod vstrekovať toľko paliva. Ale je normálne aby to trvalo aj pol hodiny? A aby ho vstrekovalo až tri krát viac? Shocked
_________________
Opel Astra H Combi, 1.9CDTi, 74kW, 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zippi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.04.2011
Príspevky: 163
Bydlisko: NR

PríspevokZaslal: Ne Dec 23, 2012 7:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

obcas nie je odveci si precitat manual k autu... alebo ked si kupis moderny diesel tak nieco si o tom precitat co ta caka...
skontroluj si hladinu oleja
_________________
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
D.u.d.k.o
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.12.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne Dec 23, 2012 9:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

O FAP alebo DPF filtroch cosi viem, a tak isto viem "nieco" o modernych diesloch. Len mi nejde do hlavy že by to žralo až toľko a tak dlho keď už viem že to je tým. Olej je v poriadku.
_________________
Opel Astra H Combi, 1.9CDTi, 74kW, 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xaviersa
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.11.2009
Príspevky: 576
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

PríspevokZaslal: Ne Dec 23, 2012 9:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

30l/h na volnobehu nebude DPF.
Ak ti vypaluje DPF, tak volnobeh je tak 1,5 až 3.5l/h. Pri jazde je to pri 50ke do 20 litrov a vonku za mestom tak do 10. Vacsinou tak 2 az 3 nasobok normalnej. A tiez ak zastanes citit riadny smrad.
_________________
ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
D.u.d.k.o
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.12.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne Dec 23, 2012 9:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Konecne ktosi s kym je normalna rec. Najazdil som s tym autom zatial asi 5000km a spravilo mi to dva krat. Pojazdim s tym a budem si poriadne vsimat hodnoty. A uvidi sa.
_________________
Opel Astra H Combi, 1.9CDTi, 74kW, 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zippi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.04.2011
Príspevky: 163
Bydlisko: NR

PríspevokZaslal: Po Dec 24, 2012 1:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ak spotrebujes (dotankujes) 40litrov a PP ti napise ze si mal spotrebovane 40 litrov tak ukazuje spravne (lepsie zratat niekolko nadrzi spolu)
ak prejdes 100km (podla GPS/mapy) a palubak ti ukaze prejdenych 100km tak aj spotrebu xxlitrov/100km ti ukazuje presne
spotrebovane litre a prejdenu vzdialenost si porovnaj so skutocnostou, vypocitaj a hned budes vediet o kolko zle ukazuje tvoj palubak
a potom... to ze ti palubak obcas ukazuje niekonasobnu hodnotu je filtrom, pripadne inou zavadou - ale to je na inu temu
_________________
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group