Opelclub Fórum
zhasínanie motora, trasenie

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TIGRA, SPEEDSTER - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
lucianna
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.03.2008
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: St Mar 26, 2008 11:54 am    Predmet: zhasínanie motora, trasenie Odpovedať s citátom

Ahojte opeláci tigráci,
potrebovala by som poradiť, už neviem skudy kam. Od novembra, ako začala zima, mi auto ide čudostne, idem a asi po 5-10 minútach (niekedy aj menej) mi auto prestane ťahať, nohu mám úplne na podlahe a auto vôbec nereaguje na to, aby zrýchlovalo. Ked preradím prípadne brzdím, auto zhasne a to počas jazdy. Ked som zastavila a chcela naštartovať, tak mi štartovala jak stará škodovička cez zimu, ale tak dobre naštartovala vždy, ale strašne triasla. No v podstate potom mi začala triasť stále, vždy som to cítila, ked som stála. Všimla som si, že auto mi zhasína iba ráno alebo večer ked mi stojí dlho v tej zime, za tepla mi to nespraví. Mala som ho aj v oprave, menili mi tam sviečky, áno bolo potrebné ich vymeniť, a dúfala som, že to skončí, ale bohužial za tri dni mi začala robiť to isté, síce menej trasie, občas zasa netrasie, ale zhasína mi za zimy stále. Teraz sa trošku oteplilo a po druhej oprave, čo mi zasa len nič nezistili a vypýtali si nenormálne prachy mi to síce nerobí, ale viem, že nie je niečo v poriadku. Ak mi viete poradiť tak mi poradte. Viem, že potrebujem vymeniť lamdasondu, ale v oprave povedali, že v nej to nebude, aj ked PC to ukazuje. ďalej povedali, že to môže byť EGR ventil, ked to zhasína len za studena, potom zapalovací modul, ale ja si nemôžem dovoliť vymeniť veci za 30000 sk, ked to v tom nemusí vôbec byť. Noo tak chlapi poradte mi! Ďakujem Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Mar 26, 2008 12:01 pm    Predmet: Re: zhasínanie motora, trasenie Odpovedať s citátom

akurat som dnes rano mal podobny problem s mojom corsou Sad
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Mar 26, 2008 3:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No, niekde treba začať. Síce nepíšeš typ motora, ale teraz je to jedno. Ak je lambda na odpis a nechceš ju hneď meniť, tak ju aspoň odpoj, nech nezásobuje RJ blbosťami, ak len odišlo vyhrievanie, tak to až tak nevadí. EGR v každom prípade nechaj poriadne vyčistiť (nie len prepláchnuť benzínom) a rovnako aj škrtiacu klapku. Daj premerať potenciometrický snímač polohy škrtiacej klapky. Tiež snímač teploty motora by bolo vhodné premerať, prípadne aj snímač teploty nasávaného vzduchu, ak ho tam máš. Napadá ma ešte aj MAP senzor, prípadne niektoré z čidiel snímajúcich otáčky. Nechaj prekontrolovať všetky hadice, hadičky, kolienka a podobne. Môže byť napríklad prasknutá hadica, ktorá vedie od filtra ku klapke a prisáva to falošný vzduch. Kontrola filtrov je samozrejmosťou.
Potom sa uvidí čo ďalej, ale bodla by predovšetkým poriadna diagnostika.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Roland 2666
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.12.2008
Príspevky: 1
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut Dec 02, 2008 2:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých Tigrákov! Prosím Vás o radu a pomoc s Tigrou 1.6 r.v. 96. Nenašiel som v tomto fóre definitívnu odpoveď na môj problém tak sa pripájam s podobným problémom. Štartujem perfektne bez zaváhania, ale keď prejdem cca. 0,5 -1 km,motor má tendenciu zdochnúť medzi preraďovaním stupňov a keď nezdochne tak sa začne triasť ako keby išiel na tri valce- možno dva, vydáva divné zvuky a nemá ťah. Keď mi motor zdochol tak som už naštartoval ťažšie na 2 až 3 krát a trasenie neprestalo, až kým sa motor nezohrial. Keď mi nezdochol tak trasenie pokračovalo zas až do vtedy kým motor nebo zohriaty. Keď už je motor teplý a opatovne štartujem a jazdím všetko ide super- robí to len za studena.Nevie niekto čo to spôsobuje?
_________________
Tigra 1.6 r.v.96
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Dec 02, 2008 5:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Okrem klasiky, ako EGR, krokáč, káble, odporúčam prekontrolovať čidlo teloty motora.
Pre istotu aj diagnostiku. Kontrolka nesvieti?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lukáš
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 11.01.2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Sabinov

PríspevokZaslal: Po Jan 11, 2010 9:39 am    Predmet: Babo raď Odpovedať s citátom

No mám podobný problém. Mám astru 1.4 16v a taktiež mi to zdochne keď vyhodím rýchlosť, ale nie vždy. Nerozumiem tomu, veď keď je niečo v prdeli, tak by to malo robiť vždy nie ?? Alebo je to len otázka času kedy to bude robiť stále ?? Bol som na diagnostike, a povedal mi že všetko je v poriadku, že PC nič neukazal. Tak ja nerozumiem, bude to len neaká mechanická závada predpokladám, lenže aká ?? Ešte skôr som čistil spätnú klapku, no potom auto robilo to že keď som naštartoval, a voľne stál, tak si samo zvyšovalo otačky, proste len tak ako chcelo, ako keby som sa ja hral s plynom. No teraz to už nerobí a keď ta tak možno raz za 3 týždne. Ak môžte poraďte mi , ide mi hlavne o to zhasnutie motora pri vyhodení rýchlosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Jan 11, 2010 10:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

zhasnutie motora pri vyhodenej rychlosti = spravidla problem s volnobehom. krokovy motorcek volnobehu, necistota klapky, netesne hadicky, ktorymi prisava vzduch pod klapku
pouzi funkciu hladanie, zameraj sa na motory x14x... a x16x...
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TIGRA, SPEEDSTER - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group