Opelclub Fórum
Olejový filter - rozmery

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mirco.s
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 22.09.2012
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ne Nov 18, 2012 9:58 pm    Predmet: Olejový filter - rozmery Odpovedať s citátom

Chcel by som pred zimou na Astre G - 2000, motor Y20DTH vymeniť olej, nemrznúcu kvapalinu a filtre. Keď som si pozrel stranku Opel-Shop, tak pre môj motor mi ponúklo dva olejové filtre (vložky). Mann a Filtron. To by nebol problém. Ale, keď som si prechádzal rozmery, tak som zistil, že sú tam maličké odchylky. Výška sedela, ale vnútorný a vonkajší rozmer bol odlišný o 0,5 mm a o 1,5 mm. Obávam sa, aby som nemal problém pri výmene Sad Kamarát má Astru G - 2002 Y20DTH a škatulku od filtra COMLINE EOF031 (CH5993). Treaz nie som si istý, či existuje viacero prevedení filtrovej vložky u motora Y20DTH, alebo je to povolená odchylka. Keď už budem mať vypustený olej a vymontovaný filter, potom budem múdrejší. Ale čo ak kúpim nesprávnu veľkosť - ak existuje viac verzií ??? Ešte jedna otázka. Existuje nejaká značka filtrovej vložky a filtrov, ktorej by som sa mal určite vyhnúť, alebo máte odporúčanie na zlatý stred cena/kvalita?
Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Nov 18, 2012 10:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Opýtaj sa priamo Swabela. Zistí ti to podľa VIN.
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=30543
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jupaza1
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.05.2009
Príspevky: 1316
Bydlisko: Źilina

PríspevokZaslal: Ne Nov 18, 2012 10:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rozmery máš http://www.filtron.pl/pl/index.php?idp=15&fd=&Typ_Pojazdu=1&Marka=8030&FC_Marka=8030&Identyfikator1=32813&TYP_SILNIKA_P=X/Y20DTH&Model=10599&SILNIK1=2.0DTI+16V&MOC=101#idn32813
uvedené odchyľky by mali byť OK. Sprav to čo Ti odporúča Macil, ale isto sa vyhni superlacným značkám Wink
_________________
Opel Astra 1,8i 16v r.v.1994 - ex
Opel Vectra caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006

Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group