Opelclub Fórum
Combo 1,3CDTI - zlé štartovanie

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
chdpctkkt
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.05.2011
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi Mar 30, 2012 9:29 am    Predmet: Combo 1,3CDTI - zlé štartovanie Odpovedať s citátom

Ahojte, prosímo radu.
Neviem či problémy nejako súvisia, ale napíšem celý príbeh. Upozorňujem, že s autami som bežný užívateľ, dokážem vymeniťlej, filtre, koleso, vymenil som termostat, motor stieračov, stierače, ale do detajlov fungovania áut veľmi nejdem. Nakoľko som sklamaný z prístupu a kvality práce autoservisov, obraciam sa najprv na Vás, máte častokrát bohatšie skúsenosti ako servisy.

Celý problém začal minulý rok, niekedy koncom mája, kedy sme kúpili jazdené Combo 1.3 CDTI. Autíčko jazdilo vpohode, do dvoch týždňov od kúpy sme dali v servise povymieňať filtre, oleje, remene - okrem rozvodového, tam je vraj reťaz a ešte ju vraj nebolo treba meniť a podobné vtákoviny. Po mesiaci prišiel na rad motor stieračov, čo som spravil sám na prvú šupu Smile
Jazdil som, jazdil, celé leto, dokonca som obišiel chorvátsko - s jednou 8 hodinovou zastávkou na diaľnici s odťahom do servisu za účelom výmeny kladky alternátora. Tu začali problémy s autom. Cestou, keď som zistil, že máme niečo s dobíjaním, snažil som sa prejsť ešte čo najďalje, na nejaké veľké odpočívadlo kým dojde energia, čo sa mi aj vcelku podarilo. Lne som si všimol, že motor má nejaký iný zvuk, nieje to také jemné pradenie, ale doslova klepotanie, nop pravidelné klepotanie -nevyzerá to ako niečo ulomené, utrohnuté a pod., neviem to inak popísať. Toto bolo aj po výmene kladky, celý pobyt pri mori, prišla jeseň, nevenoval som tomu pozornosť, pripisoval som to teplu. No už tu sa sporadicky objavovala jedna chybka - kontrolka motora po zohriatí motora, resp. keď som ho trošku popreháňal tak zasvietila. Prišla zima a výmena termostatu, kde som mal problémy so zle dotiahnutými hadicami, čo sa vyriešilo časom Smile. teplota mi za normálnych okolností nevyjde nad cca. 82 stupnov, no drzí sa tam, tak to bude asi spravne nastavenie. Prišla jar, kontrolka motora sa zasvecuje stále častejšie a aj bez preháňania auta, a posledný týžden sledujem, že sporadicky horšie štartuje. Niekedy točí do blba a nechytá sa, prípadne občas prebafne. Vypnem kľúčik, trošku potočím a zvyčajne sa chytí, no včera som sa už bál, že sa nedostanem domov. Ako sa oteplilo, divný zvuk motora sa objail znova. Okrem toho, od jari niekde od motora cítim naftu, mám podćit že je potečené čerpadlo. teraz som umyl motoro, tak budem sledovať, kadiaľ to ide.
Spotreba na jar mi klesla po prezutí a oteplení z 5,75 na 5,2, čo čakám ešte na vyjazdenie nádrže, aby som mal presný údaj, nie kombinovaný 3/4 nádrže so zimnými gumami a za zimy a 1/4 s letnými za tepla.
Teeda to si myslím že je v poriadku.
Kontrolka ma trápi najmenej, auto jazdilo ako hodinky, zimné štarty pri -25 boli po nažhavení asi 5-7 sekúnd na brnk, tú som si už prestal všímať Very Happy
Trápi ma divný zvuk, najviac štartovanie a potom trošku ešte tá teplota motora, lebo na VW-och čo máme sa ručička priková k čiarke s číslom 90 a tam sa drží či rovina, či šturec.
Prosím pomôžte svojimi skúsenosťami. Auto som si napriek mojim predsudkom veľmii obľúbil, má vynikajúce vlastnosti, je priestranné aj vzadu, výborné úžitkové vlastnostia fajn spotrreba s postačujúcim výkonom aj na núdzové predbiehanie. Skrátka, nechcem ho trápiť a bol by som rád, keby so mnou ostalo čo najdlhšie, lebo som si ho obľúbil
_________________
Combo Tour 1,3 CDTI Cosmo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Mar 31, 2012 12:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Diagnostika. Exclamation
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
chdpctkkt
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.05.2011
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: So Mar 31, 2012 7:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Toho som sa bál. Ešte je príznak, že pri tom nepodarenom štartovaní ide z výfuku biely dym. No olej je cisty, ziadna emulzia.
Skúsim teda niečo a dám vedieť, prípadne aký zvoliť ďalší postup
_________________
Combo Tour 1,3 CDTI Cosmo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
jura110
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 31.10.2012
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: St Okt 31, 2012 7:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

prosím o radu!dedo má combo 1.3CDTI 16v 51kw r.v.2004 auto má nabehané 95 000km a tento týždeň odmietlo ranné štarty, vonku okolo 2st C, keď bolo v garáži pod domom, tak nebol problém so štartom. auto žhaví, aspoň kontrolka svieti aj žhavyče sú v poriadku filter palivový je nový.diagnostika zatiaľ nebola a na polubovka nič nesvieti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
chdpctkkt
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.05.2011
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: So Nov 10, 2012 10:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Teda k tej diagnostike - je to EGR ventil.
A štarty... už to tu mám aj ja (ale nabehaných 200.000 km).
Minulú zimu štartoval úplne vpohode a túto zimu po repase palivového čerpadla mu nejako nerobí dobre zima ani jedno-dvojdňové státie.

Nejaká idea?
_________________
Combo Tour 1,3 CDTI Cosmo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group