Opelclub Fórum
Autá z Ázie a z Francúzska
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
franticek6
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2007
Príspevky: 1871
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)

PríspevokZaslal: Pi Nov 09, 2012 11:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Čítam a Rolling Eyes mne dnes zobrali Forda Transita a nafasoval som úplne novučký Citrón Jumpy urobím pár desiatok km a potom napíšem určite viac. Wink


V rodine máme dva Méégany, jeden má asi milion km a žije si vlastným životom či už elektrika alebo motor, proste keď má slabú chvíľku tak sa vedia dohodnúť. A ten druhý ten má ledva 76tis. km a ja furt smejem, že tam má natankované ešte od kúpy, ale ten ide ako švajčiarske hodinky. A to len tak na okraj.
_________________
Sintra 2,2 dth r.v.99 ->RK-372-AU,, 7,0/100km
Skype : franticek6
http://www.franticek6.salem.sk/index.php
- - DIAGNOSTIKA OPCOM - -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So Nov 10, 2012 12:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečítajte si niečo o Honde Prelude:
http://auto.idnes.cz/ojeta-honda-prelude-0oh-/auto_ojetiny.aspx?c=A121109_102859_auto_ojetiny_fdv

Ja som na 2.2ke jazdil v Nemecku v Čiernom Lese, kde pramení Dunaj.
Kúpila si ho moja teta, ktorá žije v Baden Badene a žičla mi ho.
Takých 100 km serpentín.
Božemôj, to bol zážitok!
Odvtedy som nesedel v ničom, čo by sa jazdnými vlastnosťami len z diaľky priblížilo k Preludu.
Ako po koľajniciach.
Potom som na diaľnici vytlačil 230, ešte by to potiahlo, ale už nebolo treba.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Crael
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 07.03.2012
Príspevky: 103
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: So Nov 10, 2012 9:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečítal som si niečo z tejto témy a zistil som, že tu už nejde o hodnotenie tej a tej značky, toho a toho modelu, ale o to, kto má lepšie argumenty.
Ja osobne som nikdy nemal žiadny Peugeot, Renault a ani Citroen, ale nevidím žiadny dôvod aby som si takéto auto, keď ma zaujme, nekúpil. Vo svojom okolí mám veľa "autíčkarov" (20-25) rokov a keď som si doniesol VeCe tak všetci vyškerený že čo som to kúpil za šrot, prečo som si radšej nekúpil 13 ročný passat, ktorý sa komfortom, dizajnom a jazdnými vlastnosťami na VeCe ani nechytá, len preto lebo je to Volkswagen! Ja som toho názoru že si radšej kúpim za 15 000€ nový opel/renault/kiu/hyundai než 7 ročné BMW, VW, Audi.
Jazdil (nie vlastnil) som na veľa autách od Fiat Punto 1.2 cez Qashqai, Passat CC, VeCe, Golf4, SX4 až po CLS 4matic. Ani jedno z tých áut ma nesklamalo, pretože som od neho očakával len toľko, koľko bola jeho cena. Veľa z vás tu porovnáva VW, Audi, BMW vs. Peugeot, Citroen, Renault. Do pekla, prečo idete porovnávať autá vyššej triedy s autami strednej až nižšej triedy.

Niektoré vaše názory sú typu:
Ja by som si radšej kúpil sedmičkové bmw rv. 2005 než Renault Fluence rv. 2011.

Nejde mi do hlavy prečo chcete porovnávať, alebo porovnávate auto ktoré "v svojej dobe" stálo 60 000€ s autom ktoré stojí 15 000€.

Všetko záleží len na tom či autá meníte každé 3-4 roky, alebo chcete auto ktoré vás prežije. Ak mením autá pravidelne každých pár rokov tak si môžem dovoliť kúpiť si "kazové" auto, pretože ma nezaujíma čo s ním bude za 5 rokov, lebo už budem vlastniť iné. Ak chcem auto ktoré budem mať 10-15 rokov tak si kúpim niečo z vyššej triedy a budem ho splácať 7 rokov. Ďalšia vec je že či vás dokáže viac vytočiť 10 lacnejších opráv na peugeote, alebo jedna poriadna za pár tisíciek na audine. Ja sa riadim tým že skáčem len tak vysoko aby som vedel dopadnúť a nikdy som nebol žiadnym autom sklamaný Smile
_________________
Opel Antara 2.0 CDTI Cosmo 110kw
Ford Fiesta 1.4 DCTI Duratorq 50kw
Nissan Qashqai 2.0 DCI 110kw
Ex - Opel Vectra 2.2 DTI GTS 16V 92kw
Ex - Fiat Punto 1.2 16V Sporting 59kw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Nov 11, 2012 2:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pokial sa bude VW a Kia darit, tak Opel bude musiet robit auta ako oni.
alebo skrachuje
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Ne Nov 11, 2012 8:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Moj osobny nazor na tuto zbytocnu temu je taky ze kazde auto ktore sa vyraba a predava je dobre inac by sa nepredavalo a potom nevyrabalo a niektore sa vyrabaju uz X generacii a stale su oblubene u ludi ci sa uz kazia alebo nie. Auta ktore nestali za to sa prestali vyrabat lebo nesli na odbyt z nejakeho dovodu a trh ich hned vyradil a automobilky stopli vyrobu. Prislovie 100 ludi 100 chuti hovori za vsetko a tak je jasne ze kazda znacka, kazdy model ma nielen svojich obdivovatelov ale aj ludi co na nich nadavaju a tak to ma byt. Very Happy
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Nov 11, 2012 10:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Amen. Cool
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Nov 11, 2012 11:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak. Na chvíľku to tu zamkneme (na par dni). Vsetci co ste tu pisali, porozmyslajte nad svojimi uvahami ci tvrdeniami. A ked to po case odomknem, verim, ze tu uz dalej nebudem viac citat "ohovarania" na tu, ci inu znacku.

Uprimne, aj tak mi unika cela pointa temy. Naco sa toto riesi na fore, ktore je zapalene pre znacku Opel. Ale budis, ved mame demokraciu.

:locked:
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group