Opelclub Fórum
Autá z Ázie a z Francúzska
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 7:40 pm    Predmet: Autá z Ázie a z Francúzska Odpovedať s citátom

Viem, že sa to v globálnom svete prelína, ale to zanedbávame.
Jedná sa mi o materské koncerny, takže napr. Kiu považujem za kórejskú a nie za Slovenskú, ako by nás o tom radi presvedčili - je to teda ázijec.

Čo si o týchto autách myslíte?

Ja si o kórejských myslím, že je na počudovanie, že také šitné papierové konštrukcie vôbec fungujú. Možno mám predsudky.
Evkin otec 2 x menil na novom (služobnom) Sorente zadné kolesové ložiská, Ceed mu hrdzavel a nekúril.
A čo sa týka majiteľov týchto áut, tak zatiaľ som stretol iba trubirohov, ktorý sa v nich správajú akoby sedeli vo Formule 1. Diagnóza.

Japonské autá - majú tradíciu a často nekopírujú, ale vymyslia svoj patent. Podobne ako u kórejcov, je ešte viac napodiv, že také zdanlivo poddimenzované technické prvky fungujú a to celkom dobre.
No napriek tomu, Honda, ktorá sa stále hľadá v dizajne sa mi nepáči, Toyota má v bežných modeloch hrozné interiéry, Subaru ani nepoznám, ale nejak som nenašiel dôvod pre, Mitsubishi sa mi páči, ale používa príliš mnoho bakelitu. Hybridné Lexusy žerú viac ako EU benziňáky, kamarát má takú loď. Taktiež sa mu po pár rokoch rozpadá ináč pekný kožený interiér.

Indické autá - Tatu som naživo nevidel, ale podľa všetkého je to úplný hnoj, Jaguar Land Rover - obe značky si na SK kupujú podľa všetkého zakomplexovaní jedinci a pár fanatikov.
_________________


Naposledy upravil Kajo dňa Št Nov 08, 2012 11:34 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 8:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

co chces vediet o KII/Hyundai? Very Happy

moj nazor? NIE dakujem /tak ale 3 roky uz pre nich robim , je to subjektivne/
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
AReYco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.08.2011
Príspevky: 1142
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 8:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Stačí sa pozrieť na Opel/Audi/BMW/Volkswagen od spodu na zdviháku.
Potom si pozrite Suzuki/Honda/Toyota a uvidíte rozdiel.

V dizajne sa orientuje každý sám, podľa toho, čo sa mu páči. Technicky hovoria že Japonci sú najspoľahlivejšie autá (tí čo ich vlastnia), ale keby to bolo aj dokázané, radšej si kúpim európu.

Pozor však, Francúzom odporúčam robiť iba víno. Peugeot a Renault je podľa mňa robený v rukaviciach a podľa papierov, ktoré kreslil niekto rukou cez hlavu.

Toľko môj názor.
_________________
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw 1996 - Zobraziť fotogalériu
Ex: Opel Corsa B (1996) 1.2 33kW - Zobraziť fotogalériu
Nezabudnite kuknúť aj moje stránky: AndySynak.com a endy.sk



Naposledy upravil AReYco dňa Št Nov 08, 2012 8:27 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 8:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Môj názor zo skúseností z prerábkami na plyn.
Hnújdaj vyrábajú z reciklovaných paradajkových šupiek, ešte aj do hrubých "ocelových" nosníkov zavŕtam samorezku jak do plastu.
Plasty sú čudné, guma nieje gumená ale asi tiež z plastu, vrátane hadíc na kúrenie.
Veľmi často na tých autách všetko možné vrzga, hrmoce a celá konštukcia má zváštnu logiku, ako napríklad poistková skrinka v interieri je utesnená gumou a v motorovom priestore nie Wink


Kia je na tom podobne, len možno trošku kvalitnejšia. alebo to len lepšie maskuje...

Naopak Honda, Toyota, Mitsubishi, Subaru sú prepracované autá, (nebavím sa o dizajne) vidno že ten kto ich navrhoval nebol nafetovaný, no až na sviečky v boxer motoroch od Subaru, to kus nevyšlo Wink

Citácia:
A čo sa týka majiteľov týchto áut, tak zatiaľ som stretol iba trubirohov, ktorý sa v nich správajú akoby sedeli vo Formule 1. Diagnóza.

S týmto plne súhlasím, len by som do toho pridal ešte majiteľov Audi Very Happy
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 8:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

exoticke prvky z nedavnej minulosti:
len 4-dverove limuziny
len benzinove motory
casto zvlastny design

ale zjavne sa lepsia a prisposobuju europskym podmienkam

nejake dalsie klise produkovat nebudem

buci - EPDM povazujes za gumu ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
marek1512
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.04.2008
Príspevky: 1654
Bydlisko: UK

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 9:24 pm    Predmet: Re: Autá z Ázie - japonské, kórejské, indické Odpovedať s citátom

V rámci hesla: Japonec až na konec... Kupodivu, Honda je úplný smetiak. Na Civicoch (tie čo vyzerajú ako UFO) dávali napr. strašne slabú vrstvu laku a tým pádom sú stlčené od kamienkov veľmi skoro. Dvojhmota tam odchádzala vo veľa prípadoch už po 10 000km!!! A skúste vymeniť palivový filter na dízlovej verzii... Interiér Japonca je budovaný na maximálne 4-5 rokov. Potom je to horšie jak 30ročná Škodovka... V posledných pár rokoch strašne veľa zvolávačiek - napr. v Toyote. Veľa vecí úplne nelogicky poskladaných a tým pádom vzniká problém pri výmene súčiastok... Súčiastky sú predražené a to nevravím nič o autorizovaných servisoch.

Otázka znie: kam zaradiť Chevrolet?

Kajo Napísal:
Jaguar Land Rover - obe značky si na SK kupujú podľa všetkého zakomplexovaní jedinci a pár fanatikov.


Rád by som bol zakomplexovaný fanatik. Čo sa týka značky Jaguar - jená sa o prestíž a štýl. X-Type mi prirástol k srdcu Smile O značke Land Rover tiež za seba vraví jeho kvalita. Obe značky sú vysoko kvalitné a napriek tomu že majú indického majiteľa, sú britské
_________________
Porsche 944 2.5 1988
VAUXHALL VECTRA B 1.8 16v 1999
Ford Focus 2.0 16v ZETEC 1998
ex - OPEL VECTRA B 1.6 16v 1998
ex - Škoda Favorit 1.3 1992
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 9:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jeden znamy mal Daewoo Nubira 2.0 16v a najazdil na tom vela km.
ja som sa v tom tiez dost nasedel
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
marek1512
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.04.2008
Príspevky: 1654
Bydlisko: UK

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 9:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj Racer bol vlastne Kadet...
_________________
Porsche 944 2.5 1988
VAUXHALL VECTRA B 1.8 16v 1999
Ford Focus 2.0 16v ZETEC 1998
ex - OPEL VECTRA B 1.6 16v 1998
ex - Škoda Favorit 1.3 1992
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zippi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.04.2011
Príspevky: 163
Bydlisko: NR

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 10:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

skusenost:
mam astru a nissan primera P11 po tatkovi
nissan kupoval ako novy, teraz ma 330 000km, na motore je vsetko povodne a po dvoch mesiacoch parkovania v zime naskoci nabrnk
upozornujem ze VSETKO povodne znamena VSETKO povodne
sviecky a filtre boli samozrejme menene
ale aby som to az tak nechvalil, hrkoce retaz, ale zervaj je urobena tak ze nepreskoci
ked to porovnam s rovnako starou astrou ktora ma 200 000 (asi) tak druhe cerpadlo, vymena kadejakych snimacov, termostatu, atd atd
hrdzavie jedno aj druhe - i ked nissan viac
interier nevrzga, napravy hrkocu - ale auto hodne jazdilo po rozbitych cestach
brat ma M6, 2.0 diesel, najazdenych skoro 100 000, kupene ako nove... co sa tyka navstevy servisu, nie je to primera, ale mazda sa zatial celkom drzi
bola v servise koli kontrolke DPF a urvalo sa uchytenie sedacky

moj nazor - japonske auta (benzinove) z konca 90tych rokov je to najlepsie co sa kedy vyrabalo, europa sa na to nechyta
od roku 2000 prisli nezmyselne emisne normy ktore nicia auta
a automobilky zacali nenormalne setrit a bohuzial kvalita sa vyrovnala...
ci si dnes kupis francuzky srot (peugeot citron renault) alebo nemecky srot (vw skoda ford opel) do servisu s tym chodis rovnako
_________________
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 10:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

AReYco Napísal:
Stačí sa pozrieť na Opel/Audi/BMW/Volkswagen od spodu na zdviháku.
Potom si pozrite Suzuki/Honda/Toyota a uvidíte rozdiel.

Počkaj, toto musíš objasniť Smile Fakt neviem, čo tam uvidím.
AReYco Napísal:
Pozor však, Francúzom odporúčam robiť iba víno. Peugeot a Renault je podľa mňa robený v rukaviciach a podľa papierov, ktoré kreslil niekto rukou cez hlavu

Počkaj II, tomuto už vôbec nechápem Smile
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zippi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.04.2011
Príspevky: 163
Bydlisko: NR

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 10:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kajo: japonci neporovnatelne viac hrdzaveju ako europske auta
problem nastane ked zacnes europu porovnavat s volvom Very Happy
videl som na nete porovnania len boli to auta z 90tych rokov, tazko povedat ako je to teraz

francuz - vlastna dennodena skusenost hovori, ze nechapem ako to auto dokaze nastartovat a vyrabat sa v takej kadencii
_________________
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 10:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuž s tým Francúzom by som to nevidel tak čierne, vyjadrím sa.
Sám som sa dôkladne oboznámil s technikou, kým som 307ičku kúpil a musím povedať, že som teraz veľmi rád a dokonca som rozhodnutý predať Vectru, ktorú som mal predtým ako mestské auto.
Peugeot 307, 308, 407 a 206CC som prešmejdil odpredu dozadu a strávil som v nich mnoho km, kým som sa rozhodol.
Celopozinkovaná karoséria, hliníkové diely, komfortné pruženie, bezproblémový a tichý motor, výkonné brzdy, malá spotreba, premyslená elektronika...
Väčšina z toho, čo píšete sú podľa mňa predsudky.
A väčšina ľudí, ktorí nemajú radi F. autá nemá s tými autami skúsenosť.
Pre mňa je to veľká záhada, úplne nepochopiteľné.
Keď mi to niekto objasní, budem rád.
Ale prosím seriózne argumenty, nie domnienky alebo jpp.
Ja zatiaľ vidím, že kamarát Marcel najazdil na 407 80t. km, môj ujo na 307 a 308 spolu 160 t. km, ja na 307 5000 km a nikto nemal žiaden vážny problém, nikomu sa neobjavila štipka hrdze, nič, prosto nič.
Pritom 307 a 407 sú hdi.
Ja som hneď po kúpe vymenil čapy, to bolo všetko.
A včera som nechal obšiť volant.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 10:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A teraz si kúp tatu a tiež nájdeš kopec pozitív. V Sanderu si sa už viezol? Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
peteri.numelin
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.09.2012
Príspevky: 478
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 11:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Si myslím, že okrem majiteľov kórejských áut, si o týchto vozoch každý myslí svoje. Majitelia by si mysleli to isté, len si to nepripúšťajú, lebo už tie autá zakúpili (buď presvedčený cenou alebo masívnou reklamnou kampaňou) a na vonok nepriznajú, že to nebola dobrá voľba. Vychádzam zo stavu relatívne nových kórejských SUV SantaFé a Sorento s ktorými som mal tu česť sa viezť skrz známych a prehodiť s nimi pár slov. K malým osobákom sa nevyjadrujem, nepoznám.

Japonci dodnes vychádzajú zo svojej povesti nepriestrelnej kvality nadobudnutej od 60. do 90. rokov minulého storočia. Určite odvtedy poľavili, ale kvalitatívne sú na tom stále veľmi dobre. Na Mazdu nemožem povedať krivého slova. Podporujem ich v tom, že idú svojou cestou pri vývoji, netrepú do svojich áut ťažké batérie hybridných pohonov, ale snažia sa čo najviac zefektívniť chod celého auta (Skyactive). A som rád aj za Wankel v RX-8, ktorí budú musieť potopiť len kvoli ekoteroru, ktorý sa tu masívne šíri len preto, aby mohlo pár ľudí cucať štátne granty (celosvetovo).
Mitsubishi je síce plné bakelitu, ale záleží, kde sa použije. V pick-upe sadne taký interiér ako riť na šerbeľ (ľahko umývateľné), v osobáku je to otravné. Na druhú stranu, taký interiér nie je krásny, ale funkčný a vydrží aj horšie zaobchádzanie. V rodine trápime poslednú L200 drsným zaobchádzaním v lese už 5 rokov a tak málo kazové auto sme ešte nemali (Omega prepáči). Jediná výtka - na to, že je to auto určené do terénu, či lesa, má strašne citlivý lak.
Hondy a Toyoty nesúdim, nepoznám. Ale NSX by som chcel niekedy vyskúšať.

India (Jag, LR, RR). Sú to síce štýlové a prestížne autá, ale v civilizovanej krajine.
_________________
Omega MV6 ´97 AT4
Vectra B 2,5 V6 '97 AT4
dream: VXR8
crazy dream: Bathurst S


Naposledy upravil peteri.numelin dňa Pi Nov 09, 2012 12:52 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jakobz
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 25.07.2009
Príspevky: 922
Bydlisko: Bzince pod Javorinou

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 11:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
A teraz si kúp tatu a tiež nájdeš kopec pozitív. V Sanderu si sa už viezol? Wink


A na Jaguari a Land Rovere tiež. Aj keď tie mám za európske značky.
_________________


Naposledy upravil jakobz dňa Št Nov 08, 2012 11:15 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 11:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
A teraz si kúp tatu a tiež nájdeš kopec pozitív. V Sanderu si sa už viezol? Wink

Neviezol macil, ale nepochybne by som nejaké pozitíva našiel.
Mal som aj oltcit a tiež tam boli príjemné veci, no boli tam nahovno vačky, nenastaviteľný karbec a pod.
Snažím sa to vidieť objektívne.
Len ma vždy prekvapí to podceňovanie Francúzov.
Ja som mal aj R19ku, jazdil som dlho s P306kou, s Thaliou dokonca, vlastnil som niekoľko Clií a nebol nikdy vážnejší problém.
To už nie je náhoda. Alebo koľko Francúzov ešte musím kúpiť, aby som zistil, aké sú to nahovno autá?
Teraz bude Opel s Peugeotom jedna firma, veľmi pravdepodobne, fúzia začala.
Tak som zvedavý, čo budú hovoriť potom.

Ešte k tým ázijcom - peteri, tá L200 sa mi páči, bohužiaľ je to stále veľmi drahé auto.
Ale úplne si viem predstaviť jej využitie, napr. minule som viezol vysokú chladničku a pick up by sa zišiel.

Veľmi sa mi páčila jazda v Honde Accord, jazdil som s viacero generáciami a tie nápravy 1*.
Bohužiaľ, jedna vec ma vždy rozladila a to aj na CRVčke a to je:
- zelený mrňavý displej s hodinkami uprostred prístrojovky, na ktorom cez deň nie je nič vidno Very Happy
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 11:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

peteri.numelin Napísal:
Kajovu teóriu o jazdcoch F1 s diagnózou....majú z veľkej časti biele autá so zeleným pásikom a nálepkami s heslom: Buzerovať a vyberať.

Toto sem neťahaj. V práci si nevyberáš, na čom budeš jazdiť. Kajo mal zrejme na mysli majiteľov jazdiacich na svojich tátošoch.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
zippi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.04.2011
Príspevky: 163
Bydlisko: NR

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 11:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pezot a citron
nie je to o predsudkoch, mas mozno stastie na dobry kus...
sam hovoris ze "nikto nemal žiaden vážny problém" a teraz si precitaj moj prispevok... mozem odprisahat ze nissan primera za 10r od kupenia a cca 250 000km nemal ZIADEN problem, ZIADEN znamena ze na aute je vsetko povodne okrem ziaroviek, brzdovych dosticiek, oleja, filtrov....
ale pezot a citron - mam dost vela kolegov ktory chodia s autom v zaruke castejsie do servisu ako ja s 14rocnym oplom a to je viac nez na zaplakanie
_________________
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 11:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

edit: jemne som upravil názov témy

macil: pravda, na políciu som nemyslel, ale presne ako vravíš, na hrdých majiteľov kórejských SUV

zippi: nič v zlom, ale presne to som čakal, že nič konkrétne a žiadna osobná skúsenosť.
A teraz si pozorne prečítaj, koľko som mal Francúzskych áut.
To musím mať sakra šťastie potom.
Ja presne poznám neduhy tých Francúzov, ktorých som vlastnil a môžem Ti povedať konkrétne chyby.
Príklad: unavené/zlomené torzné tyče na zadnej náprave R19.
To sa mimochodom ťahá s Renaultom dodnes, napr. na Renaulte Kangoo to tiež vydrží 160.000 a potom to praskne.
Každé auto má svoje chyby.
Ja jazdím denne s Peugeotom, Oplom, VW a niekedy BMW a tiež tieto naše autá servisujem, tak viem, čo a ako, preto som taký alergický na nepodložené vyhlásenia, že Francúzi nech robia víno a pod.

edit: s tým starým Nissanom s Tebou súhlasím, to je iný držiak
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2012 11:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo, ale presne takto posudzuješ vo svojom prvom príspevku aj ty iné autá. Tu by som rozhodne o objektivite nehovoril. Rovnako ako v celej tejto téme.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group