Opelclub Fórum
Vacsie kolesa,ako v TP,moja skusenost...
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jarkorootoo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.02.2008
Príspevky: 32
Bydlisko: Tomášovce,okr Lučenec

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 3:42 pm    Predmet: Vacsie kolesa,ako v TP,moja skusenost... Odpovedať s citátom

Ahojte,chcel by som sa podelit o osobnu skusenost,ktoru som zazil priamo na dopravnom inspektoriate.Ak niekto z vas uvazuje,ci si dat vacsie disky ako ma predpisane v TP,tak nie je ziadny problem.Prednedavnom som si kupil disky 16x7 na moju Astru a chcel som to mat,samozrejme,legalne vsetko zapisane v TP.Na moje prekvapenie,ked som vosiel dnu,mi povedal kompetentny policajt,ze oni to nezapisuju a nic s tym ani nemaju.Pokial mate od diskov potrebnu homologizaciu (TUV certifikat) priamo od vyrobcu diskov a su urcene aj pre vase auto,tak v tom nie je ziadny problem a mozte si dat na auto aj 21" disky...Akurat povedal,ze ten certifikat je dobre mat u seba v aute.Skoda len,ze som sa to dozvedel az tam,mal som si to osobne overovat skor,bol by som si kupil urcite minimalne 17",ale co uz Wink ...myslim,ze stale su pekne aj moje 16" AEZ TACANA Cool ...tak len tolko,nebojte sa vacsich kolies
_________________
Astra G classic II 1.4 16V 5.dv,cierna
Life is too short to listen slow music...Smile


Naposledy upravil jarkorootoo dňa St Mar 19, 2008 10:42 am, celkom upravené 3 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mlanik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 16.03.2008
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 4:17 pm    Predmet: Re: Vacsie kolesa,ako v TP,moja skusenost... Odpovedať s citátom

jarkorootoo Napísal:
Ahojte,chcel by som sa podelit o osobnu skusenost,ktoru som zazil priamo na dopravnom inspektoriate.Ak niekto z vas uvazuje,ci si dat vacsie disky ako ma predpisane v TP,tak nie je ziadny problem.Prednedavnom som si kupil disky 16x7 na moju Astru a chcel som to mat,samozrejme,legalne vsetko zapisane v TP.Na moje prekvapenie,ked som vosiel dnu,mi povedal kompetentny policajt,ze oni to nezapisuju a nic s tym ani nemaju.Ze pokial mate od diskov potrebnu homologizaciu (typovy list) priamo od vyrobcu diskov a ze su urcene aj pre vase auto,tak v tom nie je ziadny problem a mozte si dat na auto aj 21" disky...Akurat povedal,ze ten typovy list je dobre mat u seba v aute.Skoda len,ze som sa to dozvedel az tam,mal som si to osobne overovat skor,bol by som si kupil urcite minimalne 17",ale co uz Wink ...myslim,ze stale su pekne aj moje 16" AEZ TACANA Cool ...tak len tolko,nebojte sa vacsich kolies
kolies sa clovek neboji ale v zahranici to pucuju, ja na kadet som chcel dat 14 a neobporucal mi to policajt, pretoze ked ich nemam v TP tak nemaju co robit na aute, a tiez nieje policajt ako policajt, v galante maju iny nazor na urcite veci a v bystrici maju za 1000 sk nazor na kolesa, tiez osobna skusenost, a este jedna vec bol som v pneu servise aby my pozreli gumy a pri tej prilezitosti som sa aj zaujimal ze ci si nemozem dat namiesto 13 " 14" a priamo od virobcu opel na konkretne moj 1.6D 5 dverovy su len dva rozmery 13" a nic viac a to sme pozerali presne podla r.v , obsahu , typu atd. tot moja skusenost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jarkorootoo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.02.2008
Príspevky: 32
Bydlisko: Tomášovce,okr Lučenec

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 4:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuz....ja ked mam na papieri napisane,ze 7x16"disky pasuju na opel astra classic 1.4 16V a je to aj v nemcine,tak sa s tym budem kludne ohanat aj inde a policajt mi povedal,ze sa kludne mam odkazat aj na neho,takze myslim,ze je to takto...a ver tomu,ze nie vsetci policajti maju dostatocne vedomosti,takze velakrat vyberu aj neopravnenu pokutu
_________________
Astra G classic II 1.4 16V 5.dv,cierna
Life is too short to listen slow music...Smile


Naposledy upravil jarkorootoo dňa Ut Mar 18, 2008 7:00 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mlanik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 16.03.2008
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 5:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jarkorootoo Napísal:
Nuz....ja ked mam na papieri napisane,ze 7x16"disky pasuju na opel astra classic 1.4 16V a je to aj v nemcine,tak sa s tym budem kludne ohanat aj inde a policjt mi povedal,ze sa kludne mam odkazat aj na neho,takze myslim,ze je to takto...a ver tomu,ze nie vsetci policajti maju dostatocne vedomosti,takze velakrat vyberu aj neopravnenu pokutu
mne to hovor o pokutach, ja som nie to myslel ze teba, ale vies nie kazdy kupi org s papierom ked kupuje s pod ruky, astra moze mat ale ja som mal na mysli svoje auto ako priklad ze nie vsetky mozu mat vatssie disky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jarkorootoo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.02.2008
Príspevky: 32
Bydlisko: Tomášovce,okr Lučenec

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 7:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No mozno sme sa nerozumeli,tak este raz pre objasnenie...myslel som disky,ktore boli kupene z riadneho obchodu,kde ku nim pribaluju aj TUV certifikaty (teraz to uz pribaluju skoro ku kazdym,pokial si o to poziadas a mozno ani nemusis ziadat),samozrejme,ked od diskov nemas potrebnu homologizaciu a donesies si ich z Polska,alebo ja neviem od koho kupis,tak je jasne,ze ti moze policajt dat pokutu,pretoze to nemas v TP,ale pokial mas tento certifikat,nemoze ti nikto nic,pretoze tie disky su pre tvoje auto schvalene oficialne vyrobcom diskov,v mojom pripade je to konkretne AEZ,ako som uz spominal...pre objasnenie,tu je aj link pre stiahnutie TUV certifikatu,samozrejme bez peciatky predajcu...
http://www.alcar.cz/6565_CZ.0
_________________
Astra G classic II 1.4 16V 5.dv,cierna
Life is too short to listen slow music...Smile


Naposledy upravil jarkorootoo dňa Ut Mar 18, 2008 6:56 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 9:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Len by som trochu ozrejmil názvy dokumentov dodávaných k diskom na SK. Slovenskí predajcovia poskytujú ku kolesám TUV certifikát a nie typový list. Typový list je výmysel českých úradov a v ostatných krajinách nemá zmysel.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mlanik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 16.03.2008
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 10:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviete niekto link na disky rozmery na opel kadett 1985? vopred dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jarkorootoo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.02.2008
Príspevky: 32
Bydlisko: Tomášovce,okr Lučenec

PríspevokZaslal: Ut Mar 18, 2008 6:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To macil...
Samozrejme,myslel som TUV certifikat...typovy list je len taky zauzivany pojem u nas a v Cechach,uz som to opravil hore vyssie... Cool
_________________
Astra G classic II 1.4 16V 5.dv,cierna
Life is too short to listen slow music...Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
scorpi4
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 330
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Mar 19, 2008 9:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mlanik Napísal:
neviete niekto link na disky rozmery na opel kadett 1985? vopred dik


to Ti povedia v ktoromkolvek pneuservise,ake by si tam mohol dat rozmerovo disky a pneu...s nimi sa nedohaduj o tom,co je povolene, a co nie...vyssie to mas popisane,ako to je...legislativne myslim..
_________________
1.Opel Vectra 2,2 DTi Sport GTI hatschback(2004)
2.VW Golf III Cabrio 1,6 i (1997)
3.VW Sharan 1,9 TDi (2001)
4.BMW 5 3,0 TDi Commonrail (2003)
5.Audi A6 1,9 TDi navi+ (2001) /ex/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ftu2
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.03.2008
Príspevky: 1
Bydlisko: Senica

PríspevokZaslal: Pi Mar 28, 2008 4:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

legislativne si trocha na omyle, tak ako niektori zeleni, a zalezi ako sa dohodnes. Ten certifikat TUV plati vo vsetkych normalnych statoch, ale sme na SK. U nas su schvalene iba take disky, ktore schvalil vyrobca vozidla a nie vyrobca kolies!!!!! Ja mam opel kadett, a poziadal som vzrobcu o preverenie alternativnych diskov a mam povolene max 14". ale idem davat 17" ku ktorym mam TUV. a ked budu problemy, tak predam auto sestre do Brna a budem jazdit na CZ znackach. Tam sa daju tie kolesa zapisat do TP na zaklade TUV.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Pi Mar 28, 2008 4:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

gratulujem Laughing radikalne riesenia su najleepsie Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jarkorootoo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.02.2008
Príspevky: 32
Bydlisko: Tomášovce,okr Lučenec

PríspevokZaslal: So Mar 29, 2008 10:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne to hovoril osobne policajt,ja som si to nevymyslel,povedal,ze ked mam tento certifikat,neni o com...
_________________
Astra G classic II 1.4 16V 5.dv,cierna
Life is too short to listen slow music...Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hrabo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 193
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

PríspevokZaslal: Po Apr 07, 2008 7:38 pm    Predmet: otazka Odpovedať s citátom

rz

Naposledy upravil Hrabo dňa Ut Apr 08, 2008 3:44 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Apr 07, 2008 9:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Hrabo:

ad 1, Otázku stačí položiť raz. Ak ti niekto bude chcieť odpovedať, tak ti odpovie.

ad 2, Na fóre funguje vyhľadávanie.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jarkorootoo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.02.2008
Príspevky: 32
Bydlisko: Tomášovce,okr Lučenec

PríspevokZaslal: Št Máj 15, 2008 6:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kto by si chcel kuknut,ako vyzeraju na aute,tak tu je link...
(pneu 205/50/16 Bridgestone R300 Turanza a alu AEZ Tacana 16" x 7)
http://picasaweb.google.sk/sopuch.j/DiskyAEZTACANA?authkey=G3AxVL850y4
_________________
Astra G classic II 1.4 16V 5.dv,cierna
Life is too short to listen slow music...Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mathev
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.04.2007
Príspevky: 562
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..

PríspevokZaslal: Št Máj 15, 2008 9:00 pm    Predmet: Re: Vacsie kolesa,ako v TP,moja skusenost... Odpovedať s citátom

jarkorootoo Napísal:
Ahojte,chcel by som sa podelit o osobnu skusenost,ktoru som zazil priamo na dopravnom inspektoriate.Ak niekto z vas uvazuje,ci si dat vacsie disky ako ma predpisane v TP,tak nie je ziadny problem.Prednedavnom som si kupil disky 16x7 na moju Astru a chcel som to mat,samozrejme,legalne vsetko zapisane v TP.Na moje prekvapenie,ked som vosiel dnu,mi povedal kompetentny policajt,ze oni to nezapisuju a nic s tym ani nemaju.Pokial mate od diskov potrebnu homologizaciu (TUV certifikat) priamo od vyrobcu diskov a su urcene aj pre vase auto,tak v tom nie je ziadny problem a mozte si dat na auto aj 21" disky...Akurat povedal,ze ten certifikat je dobre mat u seba v aute.Skoda len,ze som sa to dozvedel az tam,mal som si to osobne overovat skor,bol by som si kupil urcite minimalne 17",ale co uz Wink ...myslim,ze stale su pekne aj moje 16" AEZ TACANA Cool ...tak len tolko,nebojte sa vacsich kolies


ja len k tomu ze ja mam v technickom zapisane na G cku presne tie kolesa ake pouzivas ty 205/50/16 preco to nemas medzi alternativnymi rozmermi tiez rovno nechapem.... a to som nemusel nic vybavovat a ani predchadzajuci majitel.. tie kolesa su seriove Opel elektrony...
_________________
Opel Astra F Classic - 2001, X16SZR, AngelEyes bluechrom, Altezza black, MAM - W2 BLACK 7,5x16, 205/40/16, Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, 130,3dB SPL
EX :Opel Astra G GSI X20XEV 2.0 16V 100kw , Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, Hella Xenony, Opc styling....
www.vojkanet.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
jarkorootoo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.02.2008
Príspevky: 32
Bydlisko: Tomášovce,okr Lučenec

PríspevokZaslal: Pi Máj 16, 2008 7:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano,pneumatiky zapisane ako alternativny rozmer mam,ale disky 7-ky nemas ani ty urcite...pokial viem,tak je tam povoleny rozmer 6J...pozri si...
_________________
Astra G classic II 1.4 16V 5.dv,cierna
Life is too short to listen slow music...Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Viktor
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.02.2008
Príspevky: 597
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

PríspevokZaslal: Pi Máj 16, 2008 9:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ale zase keď nemáš niekde z vonkajšej strany vyrazenú šírku disku tak policajt nebude liezť pod auto aby to z vnútra skontroloval, keď vidí že máš priemer aj rozmer pneu ako v technickom tak nie je problém akurát keď sú údaje na disku z vonkajšej strany tak je problém
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jarkorootoo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.02.2008
Príspevky: 32
Bydlisko: Tomášovce,okr Lučenec

PríspevokZaslal: Pi Máj 16, 2008 9:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale ja som hovoril o niecom inom,nie len o mojich kolesach,ale vseobecne...tu ide o to,ze ked chces mat aj 18" disky,tak ich mozes mat,pokial mas od nich TUV certifikat,kde sa jasne pise,ze pre tvoj typ auta,su vhodne...je to potvrdene od vyrobcu tych diskov...
takze sa nemusis bat,ked budes mat na diskoch ten udaj z vonkajsej strany,ak ti o to ide...pretoze mas,uz spominany TUV
_________________
Astra G classic II 1.4 16V 5.dv,cierna
Life is too short to listen slow music...Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mathev
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.04.2007
Príspevky: 562
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..

PríspevokZaslal: Po Sep 01, 2008 8:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no kamarat ma pozicane moje F ko astru a asi pred 3 tyzdnami dostal pokutu 2tisic za elektrony Smile a TUV v aute mam ale zapisane proste nejsu takze neschvaleny doplnok a basta nevykecal sa....

s tymi DS znackami jazdit pobratislave v aute co bije do oci.... Very Happy

bol ale upozorneny ze ked si ho pozicia nech ocakava vacsi zaujem policajtov Smile
_________________
Opel Astra F Classic - 2001, X16SZR, AngelEyes bluechrom, Altezza black, MAM - W2 BLACK 7,5x16, 205/40/16, Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, 130,3dB SPL
EX :Opel Astra G GSI X20XEV 2.0 16V 100kw , Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, Hella Xenony, Opc styling....
www.vojkanet.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group