Opelclub Fórum
odcudzenie vodicaku v zahranici
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 12:16 pm    Predmet: odcudzenie vodicaku v zahranici Odpovedať s citátom

Zdravim.
nestalo sa niekomu z Vas nahodou niekedy ze Vam ukradli doklady v zahranici? Mne sa stalo ze mi zmizla cela penazenka aj s obcankou a vodicakom v taliansku a na miestnej policii so mnou len spisali zaznam o kradezi a co mi zmizlo. Som tu autom a povedali mi ze mi nevedia nic vystavit aby som mohol soferovat domov. Vraj musim ist na SVK a tam poziadat o novy vodicak a potom ked mi ho vydaju sa mam vratit po auto... je toto podla Vas normalne? V europskej unii??? Skusal som volat aj do mesta co mi opravnenie vydalo a pani na telefone mi vravela ze mi nevedia nic ani len poslat, ziaden zaznam ze som sposobili soferovania ze mi nebol odobraty za priestupok ale ze mi ho len ukradli... tiez mi vravela ze mi vydaju len doma novy vodicak dovtedy ze by som nemal soferovat. nemate s tym niekto skusenost??? Je mi to trosku blbe tu nechat auto a ist na SVK busom a o tyzden s novym vodicakum busom nazad po auto.... aj financne je to odveci...
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 12:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi by som to riskol, a siel nenapadnym tempomat domov.. Kolko krat sa ti stalo, ze ta niekto zastavil?
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 12:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pani, ako si to predstavujes ?

to by bola debilina, ak by na radnici v taliansku vystavovali nahradne vodicaky hocikomu, kto tam prijde a nahlasis stratu.

--

doporucujem toto:

0. mozno ti vedia z domu po niekom poslat iny doklad, napr. pas

inak

1. nechaj si z domu pocitacom poslat fotokopiu nejakeho tvojho dokladu s fotografiou a vytlacit si to - mozno ti rodina pomoze
2. urob si zopar kopii z hlasenia straty dokladov
3. cestovat cez den a dodrzovat predpisy
4. ak mas znamych, co tvoj "pribeh" vedia (ak by bolo treba) v taliansku na policii dosvedcit - mat ich v pohotovosti na telefone

chystas sa cestovat bez dokladu totoznosti, bez vodicaku, mozno bez papierov k autu.

to su take v mnohych krajinach lahke priestupky - teda v zmysle, ze soferovat smies, auto smie jazdit, atd. len nemas o tom papier pri sebe.

otazka je, ze aka pokuta hrozi v taliansku

v pripade, ze ta zastavia a budu kontrolovat, by si mal byt ako tak presvedcivy. ak nevies taliansky, tak to maj napisane na papieri ...

teda aby ta nekontrolovali prilis dlho ci nebodaj nezadrzali.
mozno sa podobas na nejakeho hladaneho Viktora Cistica z Ukrajiny ....
hlavnym dovodom pre zadrziavanie by bolo, ze nemas osobny doklad a nevedia, ze kto si.

talianski policajti si vo svojich systemoch zistia, ze ti vodicak nezadrzali oni, to iste technicak a pod.

pokial to budu chciet podrobne skumat, tak maju moznost vyziadat si informacie od slovenskej policie - ci mas vobec vodicak, ci ti nebol odobraty, ci nie si v patrani a pod.

ciastocne overenie totoznosti je mozne tiez - priezvisko matky za slobodna a podobne veci

---
po spravnosti by si mal ist na velvyslanectvo SR a tam by ti vystavili nahradny pas, a cestovat by si mal s nim. to tiez moze trvat den

ale ked nie su hranicne kontroly v ramci Schengenu, ja by som to riskol
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 1:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

oficialne: vlak, autobus, lietadlo, lod....
neoficialne: nech ti niekto z domu co sa na teba podoba posle jeho obciansky aj vodicsky a ides Smile
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 1:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

moze aj stop. na lietadlo sa asi nedostane - cez kontrolu
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 5:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zabudol som dodat ze tu mam pas takze totoznost moja je znama kazdemu to nieje problem.... ide len o to ze aj tak nesmiem soferovat kedze nemam ten vodicak... a podla mna nieje problem si talianom overin u nas na SVK ci mi bol alebo nebol odobraty vodicak... po druhe podla mna nieje problem aby mi z prislusneho policajneho zboru kde som si vybavoval papiere poslali nejaky zaznam ze som schopny viest motorove vozidlo... proste aj tu aj doma tvrdia ze sa to neda ale podla mna to je totalna debilina aby clovek sofer ostal niekde "visiet" kvoli niekomu kto mu ukradne doklady... keby som v rusku tak tiez tam musim nechat auto??? to je podla mna totalne kocurkovo...
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 6:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mam pocit ze ambasada vystavuje nahradne doklady
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 6:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

do telefonu mi na dokladoch v meste bydliska povedali ze ano na ambasade vystavia nahradu obcanky na cestu cez hranice ale ze vodicak nevystavia ziadnu nahradu... to je cista buzeracia podla mna... aby na to len obycajny clovek doplatil
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ponikel
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 20.07.2008
Príspevky: 560
Bydlisko: Studienka - ZAHORAK :D

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 6:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Sadaj normálne do auta a choď...

Iba raz sa mi stalo v cudzine že by ma zastavili...

pokiaľ budeš dodržiavať predpisy tak nevidím dôvod prečo by si nemal ísť....
_________________
Opel Tigra yellow C20XE M2.5
na ceste
Opel Tigra Green C20XE M2.5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 7:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ked som siel sem tak som stal v nemecku na parkovisku pri pumpe... a ked som siel k autu tak tam stala audina a traja policajti v civile mi aj cely kufor prekontrolovali aj kaslik ba aj poistkovu skrinku... ze bezna kontrola...
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 8:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Je mrzuté, že si prišiel o vodičák takýmto spôsobom, ale to, že tu začneš nadávať neznamená, že kvoli tebe teraz začnú vydávať vodičáky na požiadanie kdekoľvek. Paradoxne, vodičák nie je tvojim majetkom, ty si len jeho držiteľom, čo ťa oprávňuje viesť motorové vozidlá príslušnej kategórie a vydaný bol na Slovensku. Ak chceš talianský, musíš si spraviť talianskú autoškolu a talianské skúšky.
Taliani si nič zisťovať nebudú, jedine, že by si sa dopustil trestného činu.
Treba rozmýšľať s triezvou hlavou a nepredstavovať si to "ako Hurvínek válku."
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 8:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja nenadavam ja len konstatujem ze skor je mrzute to ze tebe uskodia a nik ti nepomoze.... sme v unii nato aby bolo vsetko jednoduchsie si myslim.... a ja nepotrebujem "taliansky vodicak" len je podla mna blbost aby ti nemohli na nejaky papier napisat aspon to ze mozes dojst autom do miesta trvaleho pobytu... kedze som ten trestny cin nespachal tak je to podla mna kravina aby to neslo spravit... keby si napriklad siel s celou rodinou niekam na dovolenku nejakych 1500 km autom a si jediny kto ma opravnenie soferovat a stane sa ti nieco podobne tak by si s triezvou hlavou si povedal... sak vy tu dovolenkujte ( bez penazi kedze ich ukradli) a ja si stopnem niekoho domov a vybavim si novy a pak sa vratim po vas??? pochybujem...
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 8:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte raz si prečítaj poslednú vetu môjho príspevku.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 8:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

taliani nemaju ako zistit ci si drzitelom vp a na ake skupiny... tak ako na slovensku nie je mozne zistit ci nejaky talian je drzitelom vp... je to sice smutne co sa ti stalo ale bohuzial ine moznosti nemas... skus ist na slovensku ambasadu a tam sa pytaj... my ti tu nepomozeme Smile
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 8:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mas pravdu...
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 9:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna ti pomozu uz len v tom, ze ak im ukazes doklad o odcudzeni vodicaku, ze ta nechaju na pokoji.
a tiez si myslim, ze problem vidis vacsi, nez je.

aj ked ta chapem, ze sa ti aj bude snivat, ako si rakuska policia vypyta vodicak a ty ho nebudes

a to co napisal mysiaq - neverim
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
otravaga
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.12.2011
Príspevky: 95
Bydlisko: šaľa

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 9:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Miro Kohut Napísal:
mam pocit ze ambasada vystavuje nahradne doklady


asi tak nejak, ambasada ti vystavi potvrdenie o strate/kradezi a zaroven by mali dany doklad aj zablokovat (blokuje sa iba OP a CP). pises, ze si to nahlasoval na tamojsej policii, co ti mali potvrdit tym ze ti vydali potvrdenie o nahlaseni skutku. s tymto potvrdenim by nemal byt problem v Taliansku jazdit. teda aspon tak to funguje u nas. nahlasis stratu/kradez, dostanes potvrdenie, ktore ti plati len na SR. potvrdenie je zaroven aj docasnym vodicakom. Na potvrdeni sa zvykne pisat na ktore skupiny je vydany VP - toto vsak v taliansku asi nevedia ako zistit. takze ak mas takyto doklad rsp. potvrdenie o nahlaseni kradezi s uvedenim, co ti bolo odcudzene, mali to akceptovat, ale toto potvrdenie plati zrejme len na uzemi talianska. Cez rakusko by si mal prejst v pohode. tam ta zastavia len v pripade spachania priestupku. no a u nas im to uz vysvetlis po slovensky. ovsem najdu sa aj taki policajti, ktorim to mozes vysvetlovat donemoty. daj vediet ako si nakoniec dopadol Smile
_________________
opel vectra combi 1,9 cdti
predaj led pásov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 9:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pises koniny... ako ti taliani mozu vystavit doklad o niecom co nemaju ako zistit ci si to v skutocnosti aj mal... ano na slovensku ti daju papier s ktorym mozes jazdit ale len obcanovy SR ktory ma vydany VP v SR, nikomu inemu... to ze ty nahlasis v taliansku ze ti ukradli je fajn, daju ti doklad, ale kedze oni si to nemaju ako overit tak ti nemozu vydat povolenie na jazdu...
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 9:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nie praveze ja by som siel tiez len na ten papier ale tu policajt ma presviedcal ze to co mi vydali neznamena ze mozem soferovat... vyslovne mi to zakazal aj na uzemi talianska... ze ani oni to neakceptuju... ja som len chcel zistit ci nahodou niekto uz nieco podobne neriesil... lebo predsalen aj ti policajti su len ludia a nemusia vsetko vediet... tak ako aj ta pani na SVK na vydavani vodicakov lebo najprv mi vravela ze mi staci nahlasenie kradeze a vzapati mi tvrdila ze ani na to nesmiem byt za volantom... preto som len ze ci niekto nemal podobny problem... ze ako ho riesil ale aj tak vdaka za reakcie Smile
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Okt 24, 2012 9:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

takze Marek, budes sa musiet v tom taliansku usadit.
aspon tam dobre varia
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group