Opelclub Fórum
Žiarovky v skrinke spínania svetiel
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Komerčák
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.10.2012
Príspevky: 17
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ne Okt 21, 2012 10:34 am    Predmet: Žiarovky v skrinke spínania svetiel Odpovedať s citátom

Zdravím. Na fóre som nový a kedže som listovaním na fóre zistil, že tu nie je moc v obľube keď niekto žiada o pomoc bez toho aby sa trochu posnažil, tak som si večery krátil listovaním a čítaním. S jedným si však neviem dať rady Smile Mám asi mesiac Vectru B 1.6 16V (ročník 97). Včera som si podľa návodu ktorý som tu našiel rozmontoval prístrojovku za účelom vybratia dislpeja, úplne rozsypaný ho mám, takže ho chcem dať dokopy. Pri tomto som zistil skrátka, že ledka, ktorá ma na svedomí osvetlenie indikátorov svetiel (Vypnuté/Parkovačky/Zapnuté) nesvieti. Vie mi niekto povedať nejaké parametre k nej aby som vedel kúpiť novú? Myslím že odpory sú tam k nej na plošáku. Takže stačí len tu ledku preletovať. Inak len taká zaujímavosť, keď som to nahrubo poskladal naspať celé a skúsil zapnúť či všetko svieti, tak otáčkomer, tachometer a celá skrinka spínania svetiel nesvietili Smile Myslel som si že: "a prúúúser" , nakoniec to boli len žiarovky. Pričom dovtedy svietili v pohode. Je možné že keď to dlho nebolo rozobraté a pohlo sa s tým tak vlákna sa skrátka rozsypali??? To len tak otázka do pléna Very Happy Ak by niekto vedel aký typ tej ledky tam ide, budem Vám vďačný. Vopred dík Smile
_________________
Opel Vectra B, 1.6 16V, 1997, naj. 160 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubo.rix
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 31.08.2012
Príspevky: 91
Bydlisko: Prievidza, LH, BnB

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2012 10:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

vobec nema vplyv, ci by si to rozobral alebo este 10 rokov nechal po kope. Skusal si znovu vybrat pristrojovku a osdit s5 ci ma dobry kontakt v tom konektore kde sa zasuva.

ja som menil tu ledku co ukazuje svetla po otoceni klucika a dal som tam beznu vysokosvietivu LED 2,5mm sa mi zda. A v pohode vsetko svieti uz 2 mesiace a viac. Ale orientaciu si nepamatam ci som dal podla povodnej alebo opacne (nieco sa mi mari, ale nie naisto) tak len vyskusat
_________________
Vectra B 1,6 74kW 1998 Caravana- LPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komerčák
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.10.2012
Príspevky: 17
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2012 11:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes som tú ledku kúpil aj ja, 3mm Smile Tak uvidíme čo to povie. A k tej prístrojovke. Presný postup bol, že na začiatku všetko svietilo. Po rozobratí a vymontovaní displeja som začal skladať, skúsil som zapnúť svetlá a spomínaný otáčkomer, tachometer a celá ta skrinka spínania svetiel nesvietili. Takže znovu rozobrať, vytiahnuť káble s konektorom a skúsil so to ako si napísal pripojiť, ale nič. Tak nastalo vyberanie žiaroviek, zlé boli "parkovačky" v budíkoch, aj tá s tou päticou v tej skrinke. Plus bonus tá ledka. Preto sa mi to zdalo divné. Po výmene žiaroviek všetko svieti v pohode Smile
_________________
Opel Vectra B, 1.6 16V, 1997, naj. 160 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2012 11:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ono ziarovky odchadzaju postupne, takze niektore uz nemuseli svietit.
napr. mne teraz na pristrojovke svieti jedna z dvoch

plus tie otrasy
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
lubo.rix
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 31.08.2012
Príspevky: 91
Bydlisko: Prievidza, LH, BnB

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2012 11:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

na osvetlenie budikov tie parkovacie ziarovky som dal tieto http://www.osvetlenivozidel.cz/osvetlenivozidel/eshop/5-1-LED-zarovky-12V/119-3-LED-SMD-pro-CAN-BUS/5/377-Parkovaci-svetlo-pro-CAN-BUS-5x-LED-SMD-BILA-bezpaticova-zarovka-T10 a svieti to pomaly aj cez den Smile
_________________
Vectra B 1,6 74kW 1998 Caravana- LPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komerčák
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.10.2012
Príspevky: 17
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2012 12:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som teraz pomenil len za originál všetko, ale plánujem vymeniť komplet osvetlenie za decentné biele led, žiadny tuzing v podobe modrej a podobne. Plus ručičky budíkov chcem dať potiahnuť polopriepustnou červenou fóliou, známy to robí, len sa bojím chytať tých budíkov, predsa len je to jemná záležitosť podľa mňa. Jednoducho sa mi ale nepáči, že to svieti takým žiarovkovým svetlom žltkastým Very Happy Inak vie mi niekto ešte povedať, ak by som chcel aj indikátory napr klímy alebo vyhrievania zadného okna po zapnutí svietili na červeno a nie na oranžovo ako teraz, treba zohnať tlačítka z faceliftovej Vectry? Boli tam tie sklíčka už priesvitne? Pretože tu sú oranžové, čiže výmenou žiarovky za červenú si moc nepomôžem.
_________________
Opel Vectra B, 1.6 16V, 1997, naj. 160 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2012 12:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim, ze su rovnake
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
lubo.rix
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 31.08.2012
Príspevky: 91
Bydlisko: Prievidza, LH, BnB

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2012 1:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://mojevectra.cz/opel-vectra-b/zm%C4%9Bna-barvy-podsv%C4%9Btlen%C3%AD-interi%C3%A9ru-pomoc%C3%AD-led
vyberes tlacitko vytiahnutim, rozoberes a namiesto tej malej ziarovky das 3mm diodu, ja som daval vysokosvietive cervene s odporom pre 14,4V nie 12V kvoli vykyvom. Svieti to na cerveno a pri zapnuti je tiez cervene, zlte sklicko neprepusti biele svetlo ale cervene hej.
Budiky mam biele, spinac na svetla cervene, tlacitka klimy a vyhrievania skla cervene, a vykurovania zas biele, aby mi ladilo s LG radiom, ma vsetky tlacitka cervene a display biely text
..Ale to si kazdy da posvojom
_________________
Vectra B 1,6 74kW 1998 Caravana- LPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komerčák
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.10.2012
Príspevky: 17
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut Okt 23, 2012 9:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vymenil som to, najprv nesvietila, na druhy deň ráno svietila a po asi 10 km zasa prestala, tak neviem... Sad Ešte otázočka, čo môže spôsobovať to, že tlačítka na klímu, cirkuláciu vzduchu a vyhrievanie zadného okna, svietia ako sa im zachce? Keď naštartujem a nesvietia, zapnem/vypnem dané tlačítko a už svietia. Prípadne to treba viac krát zopakovať... Skrat? vymeniť žiarovky?
_________________
Opel Vectra B, 1.6 16V, 1997, naj. 160 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubo.rix
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 31.08.2012
Príspevky: 91
Bydlisko: Prievidza, LH, BnB

PríspevokZaslal: Ut Okt 23, 2012 9:29 am    Predmet: Odpovedať s citátom

a nesvietia ti vsetky naraz tlacitka alebo jedno svieti a druhe nie a ked ho zapnes vypnes ide?
_________________
Vectra B 1,6 74kW 1998 Caravana- LPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komerčák
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.10.2012
Príspevky: 17
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut Okt 23, 2012 9:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedno svieti, druhé nie, keď ho vypnem a zapnem tak začne svietiť, niekedy na stálo, inokedy opäť zhasne počas jazdy.
_________________
Opel Vectra B, 1.6 16V, 1997, naj. 160 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Okt 23, 2012 10:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

volne vlakno v tej mikroziarovke v spinaci
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Komerčák
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.10.2012
Príspevky: 17
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut Okt 23, 2012 10:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže výmena žiaroviek by mala tento problém vyriešiť?
_________________
Opel Vectra B, 1.6 16V, 1997, naj. 160 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Okt 23, 2012 10:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

u mna to vyriesilo
vsak vyber tlacitko a zapoj ho na 12v a pohrkaj s nim
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Komerčák
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.10.2012
Príspevky: 17
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut Okt 23, 2012 2:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za rady, skúsim. Ja som totiž z elektriky totálny blbec, viem tak zapojiť jednoduchý obvod a zásuvku Very Happy Robím to so známym tak vyskúšame ... Ale predsa len ešte k dej dióde v spínači svetiel, včera naletovana, zapojena, nešla, ráno som otocil klucom, zrazu to islo aj bez zapnutých svetiel, stacilo mat otocený kluc (neviem či to tak má byť, alebo sa to rozsvecuje až so zapnutím svetiel?) a v polke cesty do skoly to zhaslo... Nevie niekto cim to moze byt? Este sa budeme dnes hrat s tým tak uvidime, ja len či náhodou nemáte dakto s tým skúsenosť...
_________________
Opel Vectra B, 1.6 16V, 1997, naj. 160 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Okt 23, 2012 6:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď pohneš s kolieskom nastavenia intenzity osvetlenia prístrojovky, deje sa niečo?
Podsvietenie vypínača svetiel má svietiť už pri zapnutom zapaľovaní.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Komerčák
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.10.2012
Príspevky: 17
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut Okt 23, 2012 7:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej presne tak to svieti... Dnes po dôkladnom premeraní sme zistli, že náhradná ledka čo som kúpil bola 4-5 V. Po premeraní plošáku, odpory vedúce k ledke brali cca 4,5 V, čiže z baterky ktorá dáva priemerne 13 prichádzalo k ledke asi 9, čo bolo dosť. Dali sme tam 12V ledku a svieti, ale slabo. Takže dúfam pevne, že to bude v zlej voltáži, zajtra kúpim 9V ledku a snáď to bude optimálne riešenie už...
_________________
Opel Vectra B, 1.6 16V, 1997, naj. 160 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Okt 23, 2012 7:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja ti nevím, Komerčáku. Ten odpor je tam kvoli obmedzeniu prúdu LEDkou. Ten má byť pri štandardnej cca 20mA, pri nízkopríkonovej cca 2mA. Pre jeho výpočet je potrebné poznať aj napájacie napätie a úbytok napätia na dióde. Ten sa líši podľa farby, resp. podľa materiálov použitých v čipe. Pre teba je dôležité použiť obyčajnú LED, bez predradných odporov, pretože ten je už v samotnom spínači.
nabehni do obchodu s elektrosúčiastkami a pýtaj si LED s rovnakou farbou, ako pôvodná a rovnakými rozmermi. Tak ňou môžeš priamo nahradiť pôvodnú.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Komerčák
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.10.2012
Príspevky: 17
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut Okt 23, 2012 8:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No presne toto som urobil par dni dozadu. Doniesol som pôvodnú, že takúto potrebujem. Dal mi takú istú len namiesto 2,5 mm bola 3mm, hovorím si, veľkosť, nič to nemení, a bolo to skoro rovnaké. Ale kdeže, svietilo sa tomu ako chcelo, väčšinou nesvietilo. Dnes tam mam tú 12V a svieti v pohode, len slabo. Čiže uvidím ako to bude zajtra s tou 9V a dám vedieť Very Happy Prinajhoršom na plošáku preruším dráhy, dám to na priamo na 12V ledku a bude pokoj Very Happy Je mi ľúto, že tu otravujem s takýmito malichernosťami ale človeka to štve... Very Happy
_________________
Opel Vectra B, 1.6 16V, 1997, naj. 160 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubo.rix
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 31.08.2012
Príspevky: 91
Bydlisko: Prievidza, LH, BnB

PríspevokZaslal: Ut Okt 23, 2012 8:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a dal si normalnu alebo vysokosvietivu? pri vysokosvietivej aj ked zvysis odpor tak svieti dobre
_________________
Vectra B 1,6 74kW 1998 Caravana- LPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group