Opelclub Fórum
al disky na astra sports tourer 1,4 1O3 KW

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - PODVOZOK/BRZDY
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
RRR1970
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.09.2012
Príspevky: 10
Bydlisko: Liptov

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 9:37 am    Predmet: al disky na astra sports tourer 1,4 1O3 KW Odpovedať s citátom

Ahojte Opláci na tomto fore. som doteraz vlastníkom Fiata Punto 1,2 ktorý mi už deviaty rok bez problémov verne slúži. no nakolko deti vyrastajú a mi stárneme ,prišiel čas na nové ale hlavne váčšie auto. chcel som v podstate combík nakolko som aj rybá,r a tak som mal hladanie o to lahšie. nakolko Fiat teraz combik v tejto triede nerobí a na Freemont som nemal ,musel som vyberat v inej značke. golf variant a Octáviu som ihned z výberu vyhodil pre obrovskú poruchovost TSI motorov a kvôli častým krádežiam, francúza som radšej nechcel ,a tak vo výbere ostal Ford focus, Kia,a opel astra sports tourer pre ktorý som sa nakoniec rozhodol.
dúfam že volba bola správna. no a proste aby som sa dostal k meritu veci tak v decembri sa stanem majitelom novej Astry sports tourer 1,4 1O3kw vo verzii cosmo. auto by malo príst na letných gumách 215 5O 17. no a kedže bude december a sneh ,budem musiet zakúpit zimné pneu + disky nakolko budem absolvovat cestu od predajcu domov ,čo je asi cca 60km. predajca mi ponúka 16 plecháče a pneu matador, no ja by som rád obul zimné pneu na 16 hlinikove disky .mailoval som predajcovi aká bude rozteč na diskoch a aké ET potrebujem ,aby som si ich mohol skôr zakúpit.
ale odpovedal mi že nevie ešte na akých pneu auto príde. prečítal som si nejaké fora a zistil som že disk by mal byt 6,5x16 ,5x1O5,ET 39. je to správny rozmer AL disku? poprípade ak si zakúpim tento rozmer diskov zo zimným pneu 205 60 R16 zapíše ich predajca do TP ako alternatívne pneu ,alebo to budem musiet zapísat na polícii.
proste ,jedná sa mi o to aby som si mohol dopredu zakúpit hliníkové disky a zimné pneu,a priamo pri kúpe ich založit na auto namiesto letných 215 50 R17 a docestovat bezpečne domov.
dakujem za odpoved. Roman.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 9:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Obávam sa, že ti nikto nič nezapíše. Obuť môžeš len to, čo v TP už zapísané bude.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
RRR1970
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.09.2012
Príspevky: 10
Bydlisko: Liptov

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 10:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže ostáva mi len čakat na auto a potom sa informovat aké sú tam povolené rozmery pneu a diskov ,a až potom realizovat nákup.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xaviersa
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.11.2009
Príspevky: 576
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 11:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo tak v opli si rovno vypýtať tie rozmery. Hoď to predajcovi na mail.
_________________
ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
RRR1970
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.09.2012
Príspevky: 10
Bydlisko: Liptov

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 12:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ved som mu to mailoval, no odpovedal mi že presný rozmer bude vedieť,až keď bude vystavený technický preukaz kvôli ET.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xaviersa
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.11.2009
Príspevky: 576
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 1:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri preberaní vozidla dostaneš certifikát o zhode. Ten obsahuje i rozmery. To nech mi nepovie, že nevie rozmer, keď tých certifikátov mu ročne prejde rukou kopec.
_________________
ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
RRR1970
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.09.2012
Príspevky: 10
Bydlisko: Liptov

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 1:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nuž dostal som takú odpoved. že nevie . no možno ráta z tým že si plecháče a zimné pneu kúpim u neho . pokial budú cesty zasnežené tak budem musiet .a ak nie, tak prejdem domov na letných pneu ,auto zaparkujem a cez internet si kúpim hliníkače a zimné gumy.
ideálne by bolo keby mi predajca ked príde auto odmailoval údaje z techničáka , a ja som si hliníkové disky ihned objednal cez net .
ešte by som rád vedel že pokial budú v techničáku uvedené disky z ET 39 a ja by som si objednal ET 38 či to bude nejaký technický problém? podla mna to je iba 1mm rozdiel a tak by to nemalo vadit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 2:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa s tým nezdôveríš nejakému šprtákovi, tak nebude. Technický určite nie.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lake292
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 09.01.2012
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 2:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

v pripade nehody si vedia na takychto detailoch poistovne zgustnut aby nemuseli platit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RRR1970
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.09.2012
Príspevky: 10
Bydlisko: Liptov

PríspevokZaslal: St Okt 17, 2012 12:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ešte som sa chcel spýtat, ten držiak na okuliare nad vodičom,je už v príslušenstve alebo to treba dokupovat samostatne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xaviersa
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.11.2009
Príspevky: 576
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

PríspevokZaslal: St Okt 17, 2012 12:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Cosmo to malo. Po facelifte to už tuším nieje ani v cosmo a je za príplatok. Umiestnenie toho držiaka je absolutne nevhodné. Moc ho využívať nebudeš, ak máš vlastné púzdro na okuliare. Načahovať sa za jazdy cez hlavu...genialny nápad.Jedna z vecí, čo by som odporučil Oplu na zamyslenie sa a vylepšenie. Detaily robia leadra skupiny.
_________________
ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Okt 17, 2012 1:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pozna niekto z 1. ruky pripad, ked bolo poistne plnenie odmietnute v suvislosti s rozmerom pneu.
ak ano, ze akeho poistenia - PZP, ci havarijne ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Okt 17, 2012 3:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked ti aj 100 ludi napise, ze sa s tym nestretlo, neznamena to, ze pri 101. pripade take cosi nemoze nastat. Co prosim tou otazkou zistujes? Robis nejaky statisticky prieskum?
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Okt 17, 2012 3:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna je to taka papagajovska informacia.
nikdy sa to nestalo, no ludia to s oblubou opakuju
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Ne Okt 21, 2012 9:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nechcem pisat ot ae mne to patricne dali vyzrat ked som zrazil psa a dal som to riesit cez havarijnu a pneu som mal 195/65R15 a mal som mat 195/60R15 koli tomuto som riadne problemy(cista blbost ja viem ale nevysvetlis im to) tak nakoniec s podporou znamych danej poistovni(alianz) sa to vybavilo no jednoduche to nebolo
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jay
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 27.09.2012
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Nov 06, 2012 8:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím vás,
tak rozdiel v rozmeroch 195/65 a 195/60 nie je až taký veľký, je to presne 3,1% čo sa týka rýchlosti, ale poisťovňam aj polícií ide hlavne o to, že pri nedodržaní rozmeru sa skresľuje skutočná a uvádzaná rýchlosť auta. V tvojom prípade to je len 3,5km/h (ešte k tomu "mínus" 3,5km/h). Keby nato neupozornili tak by tým vytvorili precedens a ľudia by to využívali.
Ano v tvojom prípade, je to zanedbatelné, no videl som až príliš veľa prípadov, keď sa výrazne menil rozmer... a najmä na väčšie, čiže auto išlo rýchlejšie ako uvádzalo tacho.

pre zaujímavosť si môžete sami vyrátať rozdiely vložením rozmerov na: (treba ísť na spodok)
http://www.carbibles.com/tyre_bible_pg4.html

Čo sa týka rozmerov na astru, tak nerozumiem tomu, prečo predajca nevie povedať aký rozmer tam má ísť. Keď už nič iné tak nech sa ide pozrieť na tie konkrétne plecháče, ktoré ti chcel predať!
_________________
Astra J, 1.4T
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Pi Jan 04, 2013 9:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

RRR1970 Napísal:
ved som mu to mailoval, no odpovedal mi že presný rozmer bude vedieť,až keď bude vystavený technický preukaz kvôli ET.
to je blbost ako voda v kosi
pritlac na predajcu, nech ti to zisti - urcite tie udaje maju, len netusim preco sa zdrahaju ich povedat

ak sa nepodari, tak za veducim servisu a za riaditelom
neexistuje, aby ti nieco take vedeli povedat az ked bude vystaveny technicak
ved to su standardizovane veci, ktore maju vsetky Astry v danej konfiguracii a nie je to individualne
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - PODVOZOK/BRZDY Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group