Opelclub Fórum
ako napajat budiky a zapojit vetrak

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CALIBRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Aug 19, 2012 4:20 pm    Predmet: ako napajat budiky a zapojit vetrak Odpovedať s citátom

prekopirovane z temy, co moderator zamkol
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=36681

webz Napísal:
zdarec, nakoniec som kable pretiahol cez gumovu zaslepku kadial vedie hadica ostrekovaca, co ma velmi tesi.

Otazka na vas Smile Mam zapojene zatial 3 pridavne budiky, vsetky 3 som napojil na jeden kabel k +12v poistke (dal som ich na poistku lave parkovacie svetlo-hned prva poistka zlava) http://vibein.blogspot.sk/2008/01/calibra-fuses-relay-locations.html

Unesenie poistka v pohode zataz budikov? (nemam merac prudu). Poistka je cervena 10A. Ak nie, stacilo by ju zamenit za poistku s vyssou kapacitou (napr. zelenu 30) ? alebo radsej napojit niektore budiky na inu poistku a podobne? Planujem totiz pridat este aspon 2 budiky.

Taktiez ventilator chladenia, nakolko mam nastaveny na manualne zapinanie, som dal tiez na poistku parkovacky ale lavej, (na obr. č. 21), a original by mal byt 30A. Mozem teda zmenit poistku za vyssiu?


Citácia:
Ja som ich daval hlavne kvoli zisteniu ci su vsetky hodnoty idealne, najma tlak a teplota oleja. Teraz chcem este pridat A/F a mozno vaacum, ale to A/F som sa docital, ze bezne budiky maju dost nepresne, ze su to vyhodene peniaze (kedze prud z lambda sondy ma rozpatie iba 0-1 V). Na zahranicnych forach odporucaju wide-band O2 senzor, co ale stoji tak min. 200eur. Tvoj nazor?

chcem totiz tlak turba zvysit na 1bar ale bez toho aby som vedel aky je A/F to robit nebudem.


iurai Napísal:
zle riesenie. ventilator ma velky odpor prudu.

taketo spotrebice treba zapajat osobitne. nemozes pretazovat tie tenke drotiky pre 10A okruh

najlepsie od akumlatora napriamo, s poistkou a zapinat z kabiny cez rele.

dufam, ze to mas urobene tak, ze sa ventialtor zapne pri vysokej teplote bez ohladu na spinac v kabine

_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Aug 19, 2012 4:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

webz Napísal:
nemam to urobene na automaticke spustanie. Mam to proste napriamo, z ventilatora na spinac a potom na poistku. Mam to tak preto, ze nechcem riskovat ze sa nespusti sam ako sa mi to uz par krat stalo.

Mal by som teda zapojit radsej poistku, ktora originalne sluzila na ventilator- cize 30A? S tym rele to velmi nechapem, kedze mi netreba aby sa automaticky spustal.

A tych 4-5 budikov unesie 10A poistka ? alebo vlastne na aku poistku ludia zvyknu tie budiky pripajat?

diky moc Smile elektrike vobec nerozumiem

_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Aug 19, 2012 5:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

myslel som to tak, ze sa vetrak da zapojit tak, aby sa zapinal aj sam od seba podla teploty, aj vypinacom zvnutra.

co sa tyka budikov, 10A by malo stacit. ale najlepsie je to odmerat

relatko - to je o tom, ze z kabiny tenkym vodicom zopnes cez relatko kabel od baterie rovno na ventilator.

ale asi by sa ti na to mohol pozriet niekto od elektriny. tie vetraky su dolezite
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CALIBRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group