Opelclub Fórum
Zasekávanie stieračov

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vfisch2202
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 19.09.2012
Príspevky: 6
Bydlisko: PO

PríspevokZaslal: St Sep 19, 2012 8:40 am    Predmet: Zasekávanie stieračov Odpovedať s citátom

Čaute všetci. Mám problém so zasekávaním sa stieračov na mojej Corsičke 1,3 CDTI, r.v.2005, iba 55000 km (mám ju od nova)
Popis: stierače vôbec nestierajú, resp. vybehnú do polovice a zastanú, nereagujú ani prvú ani na druhú rýchlosť stierania a ani na ostrekovač. Ak táto téma už bola tak sorry - som tu nový.
Díky za seriózne odpovede.
_________________
jazdím rád
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Sep 19, 2012 9:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús pozrieť sem: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=12863
a ak zistíš, že máš zaseknuté pantografy, tak pozri sem: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=28521
a ak budeš mať k tomu ďalšie otázky, tak pokračuj v diskusii k danej téme tu: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=28522
A ak nenájdeš odpoveď ani v jednej z predchádzajúcich tém, pokračuj tu.

Základ je zistiť, čo sa presne pokazilo.
Ak sa pokazil motorček, sú dve možnosti: a) odišiel pohon b) odišiel dobehový kontakt
Ak sa nehýbu pantografy (tiahla) stieračov: a) zatuhlo klzné ložisko (hrdza, spina) b) Niečo iné mechanicky bráni v ich pohybe.

Navrhujem teda odpojiť motorček stieračov od tiahla, a zapnúť na prázdno, či vykonáva rovnomerný otáčavý pohyb pri polohe II zapnutej páčky. Ak áno. Máš motorček pravdepodobne OK. Ak nie, bude ho treba rozobrat (odvŕtať nity) a skontrolovať, ci nie je poškodený dobehový kontakt (Ak áno, dá sa to mierne upraviť - uvidíš po rozobratí motorčeka).
Ak motorček vykazuje dobrú činnosť, potom skús pohnúť tiahlami, či sa plynule otáča oska (na ktorej je namontované ramienko stierača) v púzdre. Ak nie, chyba je v tom zatuhnutom ložisku (púzdre). Bude to treba od seba oddeliť, a poriadne namazať kvalitným mazadlom s vodeodpudivým účinkom. Obyčajná vazelína do roka stráca účinok (overené osobne) Pozor na malé tesnenia, ktoré sú na hriadeľke v púzdre!
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vfisch2202
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 19.09.2012
Príspevky: 6
Bydlisko: PO

PríspevokZaslal: St Sep 19, 2012 12:48 pm    Predmet: stierače Odpovedať s citátom

vrelé díky. Idem sa na to pozrieť.
Ešte raz ďakujem, za odpoveď.
_________________
jazdím rád
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vfisch2202
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 19.09.2012
Príspevky: 6
Bydlisko: PO

PríspevokZaslal: Št Sep 20, 2012 7:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Čaute.
Tak som ten pantograf stieračov vybral. Skúšal som eletromotorček (napojil som ho na konektor) náhonu stieračov a netočí sa. Skotroloval som poistku a bola prepálená. Je to tuším poistka č.23 a je 30A ampérová. Dal som novú a motorček sa opäť netočí. Zase prepálilo poistku. Potom som skúšobne napojil el.motorček na nabíjačku a normálne sa točil akurát v ňom niečo cvakalo.
Nevie mi niekto poradiť čo to môže byť? To vybíjanie poistiek a či je ten motorček funkčný alebo nie.
Díky.
_________________
jazdím rád
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Sep 20, 2012 7:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimo tému. Nevolali sme my pred chvíľou spolu? Smile
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Sep 20, 2012 8:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Este k tomu cvakaniu mi napada taka teoria: Asi bude problem v motorceku, resp. jeho prevodovke. Ked to cvaka, zrejme je nejaky problem v prevodoch, a vznikne nejaky jav, ktory zapricini vypalenie poistky. Ta poistka sa vypaluje preto, aby sa neznicil motorcek (napr. nezhorel). Neviem sa odbornejsie vyjadrit, ale skus ten motorcek rozobrat (odvrtas 3 nity, a 3 skrutky odkrutis), pozapajat doma na tu nabijacku a sledovat, co to tam presne puka. Mozno zistis, ze je vadne nejake ozubene koliesko, ktore zapricinuje to cvakanie.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group