Opelclub Fórum
na volnobech na 3 valce
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
majkkky
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.03.2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Mar 11, 2008 9:04 pm    Predmet: na volnobech na 3 valce Odpovedať s citátom

Zdravym neviete mi niekto poradit dal som vymenit gufero na klukovke v servise od kedy som ho zobral ide mi auto na 3 valce na volnobech ke mu pridam ide vsecko ok aj vykon ma v poriatku iba na volnobech ide motor nekludne ako na 3 valce odniesol som im naspat auto diagnostika bez chyby kontrolka nesvieti novy agr nove sviecky skrtiaca klapka vycitena aj krokovy motorcek nevedia zistit co mu je este je v sevise a stale hladaju chybu elektricku motro x16xel rok 98 uz dopredu mi hovoria ze to bude asi riadiaca jenotka skor si myslim ze to ma suvis s tou vymenou gufera neviete mi poradit co by s tym mohlo byt dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Mar 11, 2008 9:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Sviečky, káble (zap. lišta). Niekto tu popisoval podobný problém a príčinou bola uvoľnená sviečka.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut Mar 11, 2008 9:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapalovacie kable pripadne zap. modul Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
majkkky
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.03.2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Mar 11, 2008 9:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

sviecky vymenen zapalovaci modul skuseny z ineho auta teraz je auto v servise a ze skusaju menit cidla a ked to nepomoze tak ze to bude riadiacou jednotkou sa mi nechce verit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
majkkky
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.03.2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Mar 12, 2008 5:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

takze auto som zobral zo servisu nic nezistili ziadna chyba skusaly vymienat cidla ci nahodou nic ide som za kamaratom a dal som zapalovaciu listu z jeho auta stale motor nepokojny na volnobech na 3 valce pluva ako keby strielal z vyfuku z vyfuku isiel som domou nasraty zrazu zlta zasvietila kontrolka a svieti zastanem auto iode ok kludne nepluva z vyfuku vsecko ako ma byt vypnem motor nastartujem kontrolka nesvieti auto zasa nekludne napichnem na diagnostiku chyba 0170 - nespravne zlozenie zmesi zmes prilis chudobna alebo prilis bohata
porate mi prosim uz neviem co mu je
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Mar 12, 2008 5:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús odpojiť lambdu. Ak sa to ukľudní, tak by to mohla byť ona.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
majkkky
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.03.2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Mar 12, 2008 5:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

odpojil som sa to ukludnilo a prestalo pluvat z vyfuku a este som si vsimol ze ked ide nepokojne ta asi vystriekava benzin z vyfuku ale nechapem preco tu lambdu nekukaze na diahnostike ze je chybna
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Mar 12, 2008 6:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pretože dáva blbé hodnoty, ale zatiaľ sú v akceptovanom rozsahu.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: St Mar 12, 2008 6:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Pretože dáva blbé hodnoty, ale zatiaľ sú v akceptovanom rozsahu.


Pretože ti to nevykazuje chybu, asi lambda sonda reaguje veľmi spozdene. Skús ju vybrať a zistiť či nie je jej aktívna časť zabalená do nejakého sajrajtu. Vtedy trvá dlho kým cez ten nános zistí zmenu zloženia zmesi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
majkkky
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.03.2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Mar 12, 2008 10:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aka lambda sonda tam ide a kolko stoji neviete mi povedat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Mar 12, 2008 10:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Originál cca 4000,- , univerzálna cca polovicu.
Vo svojom hľadaní môžeš začať napríklad na www.elitecat.sk .
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
majkkky
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.03.2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Mar 13, 2008 4:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak dnes som kupil lambdu za 6000 v opli nepomohlo odniesol som auto feriencikovy v ke skusal vsecko tlaky ok ziadne chyby nakonic pozrel na rozvod a bol posunuty o zub nastavyl a auto ide jak hodiky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Mar 13, 2008 4:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz by asi malo následovať vyčistenie žalúdkov technikom v servise, kde ti menili gufero. Evil or Very Mad
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
joky
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.03.2007
Príspevky: 149
Bydlisko: Víťaz

PríspevokZaslal: Št Mar 13, 2008 7:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Teraz by asi malo následovať vyčistenie žalúdkov technikom v servise, kde ti menili gufero. Evil or Very Mad


tak to je snad uz normalne ze v servis to je ta najhorsia investicia do auta myslim znackovy ja neviem ci tam robia opice alebo taky co ledva dokoncili skoly na dedine vam hocijaky opravar vymeni rozvody a auto slape ako ma no akonahle navstivite servis tak cvakate aj za to ze si oni daju na desiatu kavu a auto je tam 20 minut dlhsie malo by sa s tym nieco robit lebo to uz je neakceptovatelne ako tu niektory pisu ake maju skusenosti zo servismi.... Question
_________________
ASTRA F CC 1,4i 44KW , červený šíp Very Happy X14NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: Pi Mar 14, 2008 10:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

majkkky Napísal:
tak dnes som kupil lambdu za 6000 v opli nepomohlo odniesol som auto feriencikovy v ke skusal vsecko tlaky ok ziadne chyby nakonic pozrel na rozvod a bol posunuty o zub nastavyl a auto ide jak hodiky


Nejako sa neviem v tom vyznať.
Ak bol posunutý rozvod, tak sa museli posunúť aj signály kľuky a vačky voči sebe, čo sa dá vidieť pri meraní. To mali vidieť v servise.
Ako sa toto mohlo prejaviť ako chyba lambda sondy. Podľa mňa musela byť vadná aj lambda sonda a posun o zub na rozvode mohol mať vplyv na priebeh krútiaceho momentu buď v nízkych otáčkach, alebo vysokých.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
majkkky
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.03.2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Mar 15, 2008 10:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ono to zle zapaloval lebo sviecky boli cierene a druhy valec nepalil vobec a lambda bola merana hodnoty mala ok len bola trocha pomalsia ale ze to je ok a strielal z vyfuku ked sa dal rozvod o ten zub na povodnu polohu ako ma byt tak motor zacal chodit normalne a ta chyba co pisalo 0170 - zla zmes bola asi vyhodnotena lambdou ze zle spaluje z toho dovodu ze ventyly boly zle nacasovane rozhodenim rozvodu a motor mal napichnuty aj feriencik a meranim nezistil nic ze vsecko je ok
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
majkkky
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.03.2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Mar 15, 2008 10:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

a inac vykon auta ze nezmenil aj ked bol posunuty rozvod vobec vsecko islo ako predtym iba na volnobech motor bol rozklepani nesiel rovnomerne akonahle som mu troska pridal vsecko ok aj tah mal
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Phenomen
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.03.2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 8:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tak treba hladat servisy co ma niekto skusenosti ze aj opravia ako ten p.Feriencik..do oplackeho servisu by som uz auto nedal..zoberu auto na cely den,popiju pri nom kavu,20 min na nom daco porobia a moze ist..ocovi tiez svietila ta kontrolka na G 1.4,chodilo len tak na 3 valce sa stale klepal motor..dal ho do oplu, bolo tam asi 6dni,po dvoch dnoch zavolali ze odislo benzinove cerpadlo..ze cena asi 12tis,ta ze dobre,na dalsi den volali ze cerpadlo ide..ze to asi katalyzator...nakoniec dali novy katalyzator a myslim ze tu zapalovaciu listu,aj nove sviecky..cena spolu 35tis...Boh vie co tam vsetko naratali... Evil or Very Mad Twisted Evil
_________________
ASTRA G 1,4 16V EDT 100 MIRAGE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
joejoe
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.03.2008
Príspevky: 9
Bydlisko: N.Zamky

PríspevokZaslal: So Mar 29, 2008 3:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

caute aj ja som mal skusenost s timy nasimi profikmy v servise.vypadaval jeden valec bol som tam trikrat nove sviecky nove tesnenie vika ventilou a vsetky mozne diagnostiky za 6litrov a nakoniec bol upchaty vstrekovac paliva. na astra g.na co prisiel znamy v obicajnej garazi.takze do servisu ma uz nedostanu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Apr 27, 2008 6:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

majkkky Napísal:
zdravym pred mesiacom som mal problem islo to na tri valce na volnobech a motor bol rozklepany vymenilo sa agr aj lambda sondu kupene nove priamo v prdajni opel rozvody boly posunute o zub nastavene tak ako maju byt motor sa ukludnil uz isiel normalne na 4 valce otacky nekolisu podtlakove hadicky skontrolovane ok cukanie neprestalo cuka to pri pridavani v nizkych otackach a pri pusteni plynu a dnes sa mi rozvietila zlta kontrolka a bola tam chyba 1405-poskodeny agr tak to uz vobec nechapem je to astra g 98, 16 16V motor x16xel agr sa zalepit neda bo po zaslepeni sa mi stale rozsvieti kontrolka tak preto som kupil nove agr


EGR na X16XEL sa dá zaslepiť, ale do podložky musíš vyrobiť zahĺbenie, pretože ihla (piestik) vystupuje v zatvorenej polohe nad montážnu rovinu. Podmienkou zaslepenia je však jeho funkčnosť.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group