Opelclub Fórum
VEBE Y22DTR -> Zvuk a výkon

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
marcus44421
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 25.04.2012
Príspevky: 16
Bydlisko: Blatná na ostrove

PríspevokZaslal: St Aug 22, 2012 8:52 pm    Predmet: VEBE Y22DTR -> Zvuk a výkon Odpovedať s citátom

Zdravím opláci,

Mojej vectričke niečo je ale nemôžem dojsť na to o čo sa jedná. Pri naštartovanom motory a zavretých oknách počujem zvláštny zvuk ktorý sa zintenzívňuje zošliapnutím plynu. Neviem presne ako popísať zvuk možno je dobré si predstaviť autíčko na zotrvačník a ktomu pridať trocha dunivejší prejav. Asi tak to znie. Motor nehlási žiadnu chybu a jazdí bez problémov. Len proste cítim že akcelerácia klesla minimálne o 20%. Pri 4000 ot./min lenivšie pridáva a ten zvuk mám pocit že sa rozpadne. Rodina tvrdí že nič nepočuje. Že auto jazdí v poriadku. No po 270 000 km čo som v tom odjazdil dokážem rozoznať že vectre je blbo.

Diagnostika nehlási nič. Turbo má požadovaný tlak tak isto skontrolovaný tlak aj v solenoide Turba. Je to v poriadku. Pamätám si že pred rokom sme testovali prevodovku. Zdvihli sme auto do vzduchu a rozjeli ho až na 200 km/h pri 4. a 5. prevode bolo počuť ložisko. Ale ten zvuk bol iný ako ten čo počujem teraz.

Možno je dobré ešte doplniť že maximálka nejde vyššie ako 160km/h na 200km/h ju už nedostanem. Ledva Ledva

Myslíte že to môže byť ten super lacný dvojzložkový zotrvačník? Modlím sa nech to nie je on Smile snaď ma stým niekto z vás skúsenosti. Za odpoveď ďakujem Smile
_________________
Opel Astra G 1,8 16v (X18XE1)
Opel Vectra B 2.2 DTI (Y22DTR) http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=36116
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Aug 22, 2012 11:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Autíčko sa dusí, skontroluj vzduchový filter a čistotu sacieho potrubia.
Na 2 hmoťák zabudni.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group