Opelclub Fórum
problem s motorom

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
TOBA
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 09.03.2008
Príspevky: 4
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Mar 09, 2008 8:34 pm    Predmet: problem s motorom Odpovedať s citátom

Nazdar chlapi Dnes mi niečo odišlo na motore Po natankovaní benzínu 98 okt som prešiel asi 1km a začal mi zdochyňať motor a ešte sa mi rozsvietila kontrolka motora na palubke Skúšal som opäť naštartovať to sa mi po dlhšom čase podarilo ale s problémami Motor beží zle ako na 3 válce pri vyšších otáčkach je to ok ale voľnobeh je to na figu Neviem či to je len benzínom alebo sa tam pobabralo aj niečo iné (krokový motorček atď) poradte ohľadom dobrého servisu v KE sám sa vtom vrtať nechcem Čo mi navrhujete čo mam spraviť vyťahať nádrž a natankovať 95 + diagnostika alebo čo ešte
_________________
Vectra B caravan 1.6 16v 97
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcel007
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 10.02.2008
Príspevky: 50
Bydlisko: levice

PríspevokZaslal: Ne Mar 09, 2008 9:22 pm    Predmet: Re: problem s motorom Odpovedať s citátom

TOBA Napísal:
Nazdar chlapi Dnes mi niečo odišlo na motore Po natankovaní benzínu 98 okt som prešiel asi 1km a začal mi zdochyňať motor a ešte sa mi rozsvietila kontrolka motora na palubke Skúšal som opäť naštartovať to sa mi po dlhšom čase podarilo ale s problémami Motor beží zle ako na 3 válce pri vyšších otáčkach je to ok ale voľnobeh je to na figu Neviem či to je len benzínom alebo sa tam pobabralo aj niečo iné (krokový motorček atď) poradte ohľadom dobrého servisu v KE sám sa vtom vrtať nechcem Čo mi navrhujete čo mam spraviť vyťahať nádrž a natankovať 95 + diagnostika alebo čo ešte


minule nejaky chlapik natankoval na shell a zdochol mu motor museli ho odtiahnut a vytiahli mu z nadrze nejaku zltu tekutinu tak teraz ich zaluje
_________________
vectra B ,r.v.97, sedan x16xel

skype: marcelko0073
http://www.postimage.org/image.php?v=aVN6fRJ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Mar 10, 2008 7:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Toba:

V prvom rade by to chcelo diagnostiku. Ak si na to sám netrúfaš tak skús p. Ferienčík, JF-servis tel.: 0905204879.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Teo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 5072
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Mar 10, 2008 9:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Diagnostika je fajn napad Very Happy
_________________
Omega B caravan 2,5 DTI 150PS
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.tec2000.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
TOBA
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 09.03.2008
Príspevky: 4
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Mar 11, 2008 11:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém vyriešený chyba bola v sviečkach resp. jedna bola uplne v kýbli Na diagnostike im vyhodilo aj chybu EGR ale že vraj to može byť aj chybná informácia Už je to v pohode od výmeny sviečok mi ani raz neblikla kontrolka motora ešte mi poradili natankovať vpower a poriadne povytáčať motor Inač bol som v Opli a cena základnej diagnostiky 885 sk + výmena sviečok originál GM 768 sk pravdu povediac čakal som vyššiu cenu
dík za rady Idem trochu túrovať moju 1.6 16v
_________________
Vectra B caravan 1.6 16v 97
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 5072
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Mar 11, 2008 7:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No vidis trosku sa posnazis a je to Very Happy
_________________
Omega B caravan 2,5 DTI 150PS
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.tec2000.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
TOBA
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 09.03.2008
Príspevky: 4
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Mar 18, 2008 8:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar Opláci Prúser zase sa mi kašle motor svieti kontrolka skáču otáčky zle štartuje pri zahriatom motore atď Vyblikal som si chybu 1405 čiže poškodenie EGR ventilu Crying or Very sad Čital som na fóre že sa ma vyčistiť a zaslepiť ale môj motor je X16XEL a fotky pri postupe čistenia boli s iných motorov pravdu povediac ani neviem kde presne hľadať a ako odmontovať ten EGR Embarassed Nerobil to niekto na X16XEL a nevedel by mi poradiť ako na to Som síce tech. typ ale asi nie až natoľko Dnes som na to čumel 15 min šak to je horor tam sa neda vôbec dostať (ku Krokaču atď) je tam fakt dosť málo miesta mimochodom je to ten typ motora s tým komplikovanejším saním Ak sa nájde nejaká dobrá duša čo to robila na tomto motore tak ho prosím o rady a finty ako na to a neprísť o nervy alebo nejakú súčiastku Thanks
_________________
Vectra B caravan 1.6 16v 97
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Mar 18, 2008 10:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús popis od Tomatoa na týchto stránkach http://www.opeltigra.sk/viewtopic.php?t=144&postdays=0&postorder=asc&start=60
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group